Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát akkor tévedtem. Én úgy tudom hogy más adalék is van benne, kifelyezetten a vízpumpa kenésére, ami esetleg egyes olcsóbb verzióban nincsen benne. De nem vagyok vegyészmérnök, szóval akkor bocsi. :)

Nem gond... előfordulhatnak más adalékok is...de max. azért, hogy olcsóbban lehessen előállítani. Vagy illatanyagok...passz.

ui.: én csak vegyésztechnikus vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok bocsi hogy belepofázok de sürgős lenne azt szeretném kérdezni, hogy kint állt az éjjel a kocsi(opel corsa 1.2 8v 95-ös) és most nem akar beindulni pedig szikra van forogni forgat az önidnditó,olyan mintha nem kapna benzint ill nem is kap az nem lehet hogy valahova belefagyott talán a benzin vagy a benzinszivattyú szar vagy a szűrőbe fagyott bele....nemtom ha valaki tudja hogy egyáltalán mi a szar van van vele az nagyon jó lenne, köszi előreis.

Link to comment
Megosztás:

Én pont ma hallottam hogy egy tank benzinhez fél liter denaturált szesz és akkor nem fagy meg a benzin :) :D ;)

Mééé különben meg tud fagyni? ;) :P

Hááát nem tudom....én nem merném beleönteni,legalábbis amíg az itteni nagyágyúk azt nem mondják,hogy nyugodtan ;)

Mer' én annyira bízok bennetek gyerekek (meg annyira értek hozzá),hogy a kútba is beleugrok ha aszongyátok,hogy az jó lesz a kocsinak ;) ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszi amúgy ez a denszeszes dolog már felmerült de igazából nemtudom.... :) ha viszont eldugult valahol akkor azt hogyan lehetne megtudni hogy hol merre, már arra is gondoltam hogy benzincső le visszafelé megnyomni kompresszorral vagy ez ugy rossz ötlet ahogy van?

Link to comment
Megosztás:

Köszi amúgy ez a denszeszes dolog már felmerült de igazából nemtudom.... :) ha viszont eldugult valahol akkor azt hogyan lehetne megtudni hogy hol merre, már arra is gondoltam hogy benzincső le visszafelé megnyomni kompresszorral vagy ez ugy rossz ötlet ahogy van?

Lehet, hogy víz volt a rendszerben és az fagyott meg?

Haverom járt már így, sőt a szomszédom is. MOL rulez :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintemis az lesz csak az a baj hogy lent van az autó vidéken (amúgy a tesómé) és igaz asszonta egy pár orát béálltak vele egy ottani szerelőhöz a garázsba de sajna most hivott hogy ugynézki nem maradhat bent éjszakára mert melóznak benne ugyhogy most ismét szabad ég alatt tölti az éjszakát .....nemtom mi lesz max belefagy még1x azt jóóóvan :) hozzáértő szerelő meg holnap du lesz ott ez van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok bocsi hogy belepofázok de sürgős lenne azt szeretném kérdezni, hogy kint állt az éjjel a kocsi(opel corsa 1.2 8v 95-ös) és most nem akar beindulni pedig szikra van forogni forgat az önidnditó,olyan mintha nem kapna benzint ill nem is kap az nem lehet hogy valahova belefagyott talán a benzin vagy a benzinszivattyú szar vagy a szűrőbe fagyott bele....nemtom ha valaki tudja hogy egyáltalán mi a szar van van vele az nagyon jó lenne, köszi előreis.

Sztem állj be vele egy éjjelre fűtött garázsba, akkor kiderül, h fagyás volt-e.

Link to comment
Megosztás:

sajna nem tudok mert a tesómé aki vidéken van most épp indultak volna haza amikor se kép se hang asztán du-n állt egy pár orát valami ottani szerelőnél garázsba próbálták inditani de nem segitett asztán most meg megint kint áll max belefagy még1x

Link to comment
Megosztás:

Jay, nem tudom, milyen motorod van, az enyém c20xe, volt hengerfejes, olaj a vízben szindrómával.

Iszonyú durva volt a víz, nyúlt mint a takony (szó szerint, 20 centit is tudott nyúlni a tartálysapka mérőpálcájáról) tiszta hab meg tejeskávé és pikkpakk újratermelődött öblítés után.

Máig úsznak érdekes dolgok a hűtővizemben, de nem fejlődik a dolog. Ha megjön a jobbidő, kitisztíttatom.

Szóval alaposan járd körül a dolgot, mielőtt elrohannál hengerfejetjavíttatni!

Link to comment
Megosztás:

sajna nem tudok mert a tesómé aki vidéken van most épp indultak volna haza amikor se kép se hang asztán du-n állt egy pár orát valami ottani szerelőnél garázsba próbálták inditani de nem segitett asztán most meg megint kint áll max belefagy még1x

Szerintem nincs más megoldás mint kiolvasztani. Ahogy írták meleg garázs vagy megvárod még + ok lesznek (talán csütörtökön) aztán ha elindul akkor gyorsan adalékot neki a következő mínuszok előtt.

Pl a spuri is jó erre :)

Felveszi a vizet és nem tud a kondenzvíz összegyülni a tankban ill. az üzemanyag rendszerben és így megfagyni sem.

Bár most drasztikusabb kezelésnek talán jobb ha protecet használsz az kitakarítja a vizet és más szennyeződéseket is a rendszerből.

azt csináltam,hogy vettem 1L 72fokig fagyállót és 1L-t leengedtem a vízből és beletöltöttem a 72-eset.

Ez az 1 l leengedés pont kiürítette a kiegy.tartályt

Nem biztos, hogy így csináltam volna.

Így most ott a -72 fokos a kiegyenlítődben és a hűtőrendszerben meg a régi. Elég sokat kell menni a kocsival mire ez teljesen elkeveredik a rendszerben.

Én azt csináltam volna, hogy leengedek kb 3 l-t majd bele a -72 fokos és utánna vissza 2l a leengedettből. Így a motorban már biztos ott a töményebb anyag és nem fagyhat szét.

Egyébként a legtöbb fagyálló ha meg is fagy kásás jéggé fagy tehát nem fog szétnyomni semmit mint a tiszta víz. Max a vízpumpa kinlódik kicsit ha így indítasz.

Szerintem :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Valaki nem tudna nekem feltenni egy képet a 16v alapjárati léptető ill. folytószelepház elhelyezkedéséről? ki kellene pucolni, csak előbb meg kell találni :)

asszem c18xe az említett alany.

Köszönettel: I_S

Nem tudom, de nem sok egy kicsit az a -72? ok hogy keveredés után hígabb lesz, de úgy hallottam, hogy -40 nél erősebbet nem feltétlen érdemes beletenni, de lehet hülyeség...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is töményebb lett két hónapja a csere után a fagyálló, valahol -50 alatt...

Aztán rögtön el is kezdett ereszteni a fűtéscsap az omin, szal lehet hogy nem használ

a túlzott töménység az öregebb cuccoknak...

De ez még nem jelenti azt, hogy nem lehet -40-nél töményebb. :)

Szibériában mihez kezdenének -50 fokban? Nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Ott estére leengedik a vizet, h ne fagyjon be.

OFF

Sot, meg sem allitjak a motrot. A Discoveryn lattam egy adast, egy pacak utazgatott Sziberia nagyon hideg reszein, "helyi jaratokkal", es azok nem allitottak le a motrot. Olyan hideg van, ha veletlenul leall az autod es nem tudod ujra beinditani, par oran belul veged. Szo volt egy csaladrol, akiknek elromlott az autojuk, elegettek mindent amit lehetett, utanna megfagytak. Ezek profik voltak, 2 autoval mentek a biztonsag kedveert :)

Link to comment
Megosztás:

OFF

Nekem szerencsém van, fűtőtt parkolóm van! :D Nem vicc... a házunk mellett van egy ilyen áram elosztó trafó izé házikó, annak az egyik falán van a hőleadó rész, és mellette egy kocsibeálló, szépen mindig odaállok, ahol nyomatja ki a meleget :) Először nem is gondoltam erre, csak azért álltam oda, mert ott szokott csak hely lenni, meg ott legalább biztonságban az autó. Aztán észrevettem, hogy amikor ott állok, sokkal könnyebben indul a verda, mint amikor máshol parkolok. Meg amikor jegesedés van, akkor nem is szokott ráfagyni ;) Mondjuk -20 fokban sokat nem érne, de amikor -5 körül van, akkor pont nem fagy le a szélvédő, és könnyebben is indul egy picit a motor.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Valaki nem tudna nekem feltenni egy képet a 16v alapjárati léptető ill. folytószelepház elhelyezkedéséről? ki kellene pucolni, csak előbb meg kell találni :)

asszem c18xe az említett alany.

ugyan c20xe, de talán Ő lenne az ?! esetleg ezen is látszik.

valahol ez mögött alatt van.

de itt is van pár kép.. az alapjárati nem látszik.. arra azt szokták mondani hogy alulról érdemes ügyködni rajta..

nem tom c18xe hogy néz ki.. egy kis támpontnak talán jó..

Link to comment
Megosztás:

OFF

Sot, meg sem allitjak a motrot. A Discoveryn lattam egy adast, egy pacak utazgatott Sziberia nagyon hideg reszein, "helyi jaratokkal", es azok nem allitottak le a motrot. Olyan hideg van, ha veletlenul leall az autod es nem tudod ujra beinditani, par oran belul veged.

Ismerős Alaszkában aranybányát épít (mérnök) ugyanezeket mesélte.

Nemnagyon lehet leállítani motort. Sz@r hely lehet :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.