Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ki kell olvasni a hibakódot, ha van. :blink:

Tech-el neki kell esni.

Egyébként lehetséges valamelyik hall jeladó hibája is. Főtengelynél is van egy,

meg a rotor alatt is. Egyébként a rotor alatti eletronika is eléggé csúnyán tud

kinézni 10 év elteltével... Érdemes lenne szétszedni, belenézni.

Link to comment
Megosztás:

De lehet nem zabálna ennyit, és ha netán hivatalossá tudnám tenni fele annyi biztosítást kéne fizetni.

Meglepődnék, ha fél liternél több lenne a kettő között a különbség. Ugyanakkora tömeget kell mozgatnia mind a két mocinak, ergo a kisebb csak akkor enne kevesebbet, ha arányosan nagypapisabban is közlekednél vele.

Én tudom... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Azt hiszem várok 2006-ig és megnézetem itt is az Opelosokkal ők közel vannak és van itt is ismerős, csak ő most betegszabin van ezért ez a kényszerpihenő.

A kábel szakadása is okozhatja az érték beállását? Apropó csak álló mocinál tudtunk rámérni mert épp nem indult. Ez jelenthet valami diagnosztikai elégtelenséget?

Az eddigi hozzászólásokat köszönöm.

Atosz

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Azt hiszem várok 2006-ig és megnézetem itt is az Opelosokkal ők közel vannak és van itt is ismerős, csak ő most betegszabin van ezért ez a kényszerpihenő.

A kábel szakadása is okozhatja az érték beállását? Apropó csak álló mocinál tudtunk rámérni mert épp nem indult. Ez jelenthet valami diagnosztikai elégtelenséget?

Az eddigi hozzászólásokat köszönöm.

Atosz

Lehet nem értem jól, vagy hülyeség, de.. ha nem jár a motor lambda szonda értéket nézni hülyeség, hisz nem is müködik.. illetve nincs változás... hiszen nincs gáz.. nincs mit mérnie..(meg ha jól tom, eleve csak üzemmeleg motornál kezd el "müködni") vagy rosszúl okvetlenkedek?

Link to comment
Megosztás:

Lehet nem értem jól, vagy hülyeség, de.. ha nem jár a motor lambda szonda értéket nézni hülyeség, hisz nem is müködik.. illetve nincs változás... hiszen nincs gáz.. nincs mit mérnie..(meg ha jól tom, eleve csak üzemmeleg motornál kezd el "müködni") vagy rosszúl okvetlenkedek?

Ebben van valami...nem is kevés!

Milyen értéket nézett az a szaki, aki Tech-helte?

Nem megbántásképp(pláne karácsonykor), de az nem volt szaki...csak úgy akart tenni. Ja, meg ettől még mondjuk lehet be kellett volna indulnia! Ott más lesz akkor a bibi. Persze, ha beindul, akkor majd ezt sem árt megnézni megint.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek. Nem a témához kapcsolódik, de lenne egy kérdésem,rem tudtok választ adni rá. Egy 1.6 8v -s astrám van. Ha pár napig áll és nem használom, a beltérben felgyülemlik vmi égett műanyag v. gumihoz hasonló szag. Átnéztem a gépet de nem olvad ég:) semmi. Mikor elindulok elpárolog a szag de útközben újra érzem. Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy csak egy pollenszűrő csere kellene neki. Mindenféle összegyűlik benne és körülötte az évek során, ami mindenféle érdekes szagokat produkálhat :blink:

Vagy esetleg megpróbálhatod, hogy mikor leállítod az autót pár napra lehúzod az akksiról valamelyik sarut. Ha így is büdös lesz benne pár nap múlva. akkor nem az elektromos rendszer okozza :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy csak egy pollenszűrő csere kellene neki. Mindenféle összegyűlik benne és körülötte az évek során, ami mindenféle érdekes szagokat produkálhat :)

Vagy esetleg megpróbálhatod, hogy mikor leállítod az autót pár napra lehúzod az akksiról valamelyik sarut. Ha így is büdös lesz benne pár nap múlva. akkor nem az elektromos rendszer okozza :)

Igazat beszél a csávó :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hát köszönök mindent eddig!

A lambdaszonda nem a mindenkori gázarányok alapján generálja keramikus felületén a milivoltokat, mely érték alapján tudja az üzemanyagadagolás, hogy miből kell több?

Függetlenül hogy jár-e a motor vagy sem. Csak az indító kulcs elfordítása kell neki.

Mert ugye mernök ember lévén gondolkodóba estem az egy kábel kapcsán. Ugye vagy a kompiból kapott áram ellenállásávégét adja a szonda vagy a kompinak küld voltértéket, de más lehetőség nem nagyon áll fent. így azt is furcsálltam, hogy beragadt értéket produkál. Ha megszakadt egy kábel akkor az adott értéknek ellenállás esetében maximumon, voltküldés esetében viszont zérón kell állnia nem? Köztes érték állandósulása esetén más zűr kell hogy legyen. Azé természetesen kimérem lehetőségeimhez képest a szonda és a kompi közti kábelt.

Hozzáteszem, hogy ez csak elmélkedés és elfogadom az eddig felszólalók véleményét ténynek és akként alakítom a szerelés menetét is, más csak azért is mert én nem értek hozzá. :-)

Reagálásokat továbbra is szívesen fogadok!

Atosz

Link to comment
Megosztás:

A lambda szonda a kipufogógáz oxigéntartalmát méri, ha nem indul be a motor akkor szinte nincs is mit mérjen, ugyanis az indítómotor alig tudja felpörgetni a motort: ilyen fordulat mellett alig tud valamit beszívni szegény moci, kipufogni meg pláne csak v.mi eszméletlenül dúldúsított izét...

Szóval az a szonda simán lehet, hogy jó, vagy mondjuk nem jó, csak lasssú, de szerintem ez perpill lényegtelen, mert indításkor szerintem a computer nem is veszi figyelembe az értékét, csak adott fordulatszám felett.

Link to comment
Megosztás:

A lambda szonda a kipufogógáz oxigéntartalmát méri, ha nem indul be a motor akkor szinte nincs is mit mérjen, ugyanis az indítómotor alig tudja felpörgetni a motort: ilyen fordulat mellett alig tud valamit beszívni szegény moci, kipufogni meg pláne csak v.mi eszméletlenül dúldúsított izét...

Szóval az a szonda simán lehet, hogy jó, vagy mondjuk nem jó, csak lasssú, de szerintem ez perpill lényegtelen, mert indításkor szerintem a computer nem is veszi figyelembe az értékét, csak adott fordulatszám felett.

A lambda értékeivel csak bizonyos főfok után dolgozik a gép, és télen szerintem kell neki vagy 8-10 perc mire azt eléri. Addig valami középértéket kap a comp. Nekem egyszer véletlenül nem dugták össze a vezetékét egy szervíz után és csak 10 perc múlva kezdett pilácsolni a sárga lámpa.

Link to comment
Megosztás:

"kompiból kapott áram ellenállásávégét adja a szonda vagy a kompinak küld voltértéket, de más lehetőség nem nagyon áll fent"

De. A lambdaszonda kapacitív módon működik.

Kicsit bonyolultabb a működési elve, mint a termikus ellenállásé. :blink:

A lényeg: a lambdaértéket a komputer csak beindítás után kis idővel kezdi nézni,

ráadásul ha a motor hideg, addig nem is nézi, amíg el nem éri az üzemmeleg állapotot.

Tehát nem azért nem indul a motorod.

Link to comment
Megosztás:

Az utóbbi időben picit nehezen indul a mocim ha 1 órát vagy hosszabb időt áll. Reggel a hidegindítás jó. Lelállítás után 30-40 percen belül pöccre indul. Korábban csak nyáron indult nehezen - ezért betudtam a nagy melegnek, de manapság az ugye nincs.

Motorhőfokjeladó, levegőhőfokjeladó jó, gyertyákban 8e km van (NGK, de előtte a gyárival is ilyen volt nyáron, és ezekkel sem volt baj tavaly télen). Mivel az én ECU-m csak indítózáskor kapcsolja be az AC-t ezért - ma kipróbáltam, hogy 1 óra állás után indítás előtt direktbe bekapcsoltam az AC-t pár másodpercre (hátha a nyomásszabályozó elengedi a nyomást) de ugyanúgy csak kb. 2-3 másodperc indítózás után indult - szal nem lehet kicsi a benzinnyomás. De túl nagy se lehet szerintem, mert az üzemmeleg meleg moci gyönyörűen indul (1 órán belül).

Levegőszűrőben, olajban (Valvoline) kb. 7e km van. Akksi 1.5 éves Varta 55Ah és zsiir. 2 hónapja kapott Protec-et is, amitől szebben is húz picit lent, de az indulás ugyanolyan maradt - szal nem hinném hogy koszosak az injektorok.

V.kinek v.mi tipp esetleg ?

Köszi

(Ja amúgy a neten találtam levegőhőfokjeladó értéktáblázatot, ha v.kinek kell szóljon, bemásolom...)

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki esetleg hogy ha az alapjárati vezérlőszelepnél a feszültség túl magas akkor mi a teendő?(57-es hibakód)

És hogy hol van ez pontosan?(c20xe)

Köszönöm előre is! :)

Remélem nem mondok hülyeséget de ez nem a léptető vagyis alapjárati motor? :blink:

Ha az lenne meg kell próbálni kipucolni lehet retyóss már és amoci nagy áramot vesz fel vagyis erőlködik.

Jah amúgy az SFI doboz alatt találod meg hátul, a négy alauminium szívócsónk alatt. Hengeres motor két gumicső megy bele és egy csatis vezeték. Aknából könnyebb próbálkozni.

Remélem nem írtam hülyeséget de majd jönnek a MESTEREK és megmondják az igazat. :)

Link to comment
Megosztás:

Remélem nem mondok hülyeséget de ez nem a léptető vagyis alapjárati motor? :blink:

Ha az lenne meg kell próbálni kipucolni lehet retyóss már és amoci nagy áramot vesz fel vagyis erőlködik.

Jah amúgy az SFI doboz alatt találod meg hátul, a négy alauminium szívócsónk alatt. Hengeres motor két gumicső megy bele és egy csatis vezeték. Aknából könnyebb próbálkozni.

Remélem nem írtam hülyeséget de majd jönnek a MESTEREK és megmondják az igazat. :)

Köszi loree!

Azt azért megemlítem hogy kb 3hét szünet után tegnap este röffent be a gép előszőr,mert dirib darabra volt szedve,a blokk síkolása miatt.Új gyűrűk vannak benne ami most éppen szorul 1picit benne.Emiatt nem lehet hogy nagyobb áram kell az alapjárati mocinak?

Lehet hogy most én kérdeztem hülyeséget. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.