Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

"Néha?? Sztem a leghangosabb autók épp az olasz autók. Pl. egy diesel OFF Fiat ON sztem a legundorítóbb hangú autó a világon "--A régiek igen,de a JTD-k nek már nagyon szép a hangjuk(is)! :P --Egyébként a benzinmotorokra céloztam,ezek pörgősek,erősek,tartósak.

Link to comment
Megosztás:

Egy érdekes dologgal találkoztam a hétvégén: néztem a Totalcar-t, és OFF Toyota Celica-kat ON teszteltek. Nem akartam elhinni, amikor tesztelték az 1.8-as 143 LE-s gépet (automata), és 0-100 km/h -s gyorsulása 13 s. Ez nagyon sok szerintem. Ezt az F Astrák 60-70 %-a odavágja, csak mondjuk a látvány hatására nem merjük neki nyomni. :P Legalábbis én egy kicsit megilletődök ha ilyen arculatú autót látok. De most már majd fordul a kocka! :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Igen, pöcsölési oldalról ha nézed, tényleg igaz.

De nem tudom, loree honnan vette a 3-4ezer/db hidrotőke árat, én régebben gyárira hallottam 10.000/db, INA utángyárira 6.000/db, noname-t meg nem tényleg tennék bele.

Így aztán ha mondjuk csak 6 db jó, akkor már 36 rongyot spóroltál. A 8 jó, akkor 48 ezret. Szóval szerintem (főleg azoknak, akik maguk szerelik vagy legalábbis olcsón) megéri gondolkodni.

Itt van olcsó hidrotőke :P

http://www.partsnet.hu/index.php?choice=te...cs=213&motid=63

Link to comment
Megosztás:

Egy érdekes dologgal találkoztam a hétvégén: néztem a Totalcar-t, és OFF Toyota Celica-kat ON teszteltek. Nem akartam elhinni, amikor tesztelték az 1.8-as 143 LE-s gépet (automata), és 0-100 km/h -s gyorsulása 13 s. Ez nagyon sok szerintem. Ezt az F Astrák 60-70 %-a odavágja, csak mondjuk a látvány hatására nem merjük neki nyomni. :P Legalábbis én egy kicsit megilletődök ha ilyen arculatú autót látok. De most már majd fordul a kocka! :twisted:

Hat igen 1.6 16V tol felfele nyero vagy.

Mondjuk a turos verziot kicsit nehezebb lenne megfogni. :D :D :P

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg hülyeséget beszélsz, mert a pdtdi-nek szép hangja van.

Haveromnak A3-a (130 LE)van és gyönyörű a hangja.

hat lehet hogy az audiba mast raknak, de haveromek passatja traktor.

nyaralas: setaloutca, 100 meterrol hallottam hogy jon sotetben.

bent ilyen mely morgast hallani a traktorhang helyett, de nekem az sem jon be. azert egy benziselles nem hasonlithato ossze. amugy meg nezd meg a totalcar adasat a 2.0as TDI leonrol. ok is fikazzak.

TDI es gyonyoru hang? :shock: :shock: hat nem tudom... dieselnek nem lehet jo hangja :D legalabbis en meg nem hallottam olyat, bar az se jelent semmit.

Link to comment
Megosztás:

hat lehet hogy az audiba mast raknak, de haveromek passatja traktor.

nyaralas: setaloutca, 100 meterrol hallottam hogy jon sotetben.

bent ilyen mely morgast hallani a traktorhang helyett, de nekem az sem jon be. azert egy benziselles nem hasonlithato ossze. amugy meg nezd meg a totalcar adasat a 2.0as TDI leonrol. ok is fikazzak.

TDI es gyonyoru hang? :shock: :shock: hat nem tudom... dieselnek nem lehet jo hangja :D legalabbis en meg nem hallottam olyat, bar az se jelent semmit.

Lehet kicsit gázos a motorja? Én már többfajtában ültem, de csendes volt mindegyik belül sőt ahhoz képest, hogy túrós olajkályhák, és nem 2 bar-n fecskendeznek be. A szomszédnak Uno diesel van, na annak a hangja odaba, ha ő megy piacolni hajnal 4-kor akkor én is kelek :?

Én is ezt mondom "Az autó benzinnel megy".

Azért ha odadobnának egy 2.0 pdtdi-t 140 lovacskával biztos elfogadnám :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet kicsit gázos a motorja? Én már többfajtában ültem, de csendes volt mindegyik belül sőt ahhoz képest, hogy túrós olajkályhák, és nem 2 bar-n fecskendeznek be. A szomszédnak Uno diesel van, na annak a hangja odaba, ha ő megy piacolni hajnal 4-kor akkor én is kelek :?

Én is ezt mondom "Az autó benzinnel megy".

Azért ha odadobnának egy 2.0 pdtdi-t 140 lovacskával biztos elfogadnám :D

nincs baja a motornak. nezd meg a leonos totalcart :P

amugy utcan is "kihallani" a PDTDIket a tobbi kozul. jellegzetes hangja van. mondtam hogy bent mas. ott csak morgas van. de az szvsz hangos egy passathoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az létezhet szerintetek hogy a hengerfejezés óta még mindíg van olaj a vízcsövekben ill.a kiegyenlítőtartályban?Ugyanis onnan sejtettük hogy átégett a hengerfejtömítés hogy szmötyis volt a a tartályban a víz.

Kb 10000km-t mentem azóta vele,rendszeresen mosom a tartályt de még mindíg "táplálja" valahonnan.

Azt tudom hogy a hengerfej le lett nyomáspróbázva a szétszedésekor,és nem volt vele semmi gáz.

Kezd már elszomorítani 1 kicsit. :P

Link to comment
Megosztás:

Hát srácok egy autó fenntartása pénzbe kerül... venni kell egy Kispolákot avval elég olcsón ki lehet jönni... :-)

Szal mégegyszer: Attól hogy nem tudod összenyomni a hidrotékét az még igenis lehet szar! Amit már összetudsz az meg már nem is kérdés...

Sőt, hogy tovább menjek, ha vadi új tőkékkel is csattoghat a motor, mert lehet hogy a tőke mellett van a bibi...

Nem arról van szó, hogy össze lehet/nem nyomni, hanem PONTOSAN KIMÉRNI, melyik mennyire áll ellen. Nem ugyanaz.

A vadi új tőkével is csattogó motor? Nem a "kiülték a hidrotőkék a helyüket" kezdetű legenda? Mert az az érzésem, hogy azt csak olyan szerelők terjesztik, akik nem akarnak garanciát adni a munkájukra...

A "16db-t csak egyben"-t pedig azok, akik megvizsgálni/gondolkodni nem kívánnak, viszont keresnek az alkatrészen. Szerintem innen a dolog forrása... Ez ült el a köztudatban.

Link to comment
Megosztás:

Nem arról van szó, hogy össze lehet/nem nyomni, hanem PONTOSAN KIMÉRNI, melyik mennyire áll ellen. Nem ugyanaz.

Mi a határeset? Azaz hol fogadod el MÉG működőnek a hidrotőkét?

És ha MÉG működik, honnan tudod, hogy fél év után nem pusztul meg, és kezdheed elölröl a szerelgetést. Vagy fizethetsz ujra a szerelésért.

Azt ugye te sem gondolod, hogy a tizensokéves mocikban gyári értéket teljesítő tőkét találsz?

Mert ha meghúzol egy határt akkor meg mindig alá fogsz menni, "ááá jó még ez" felkiáltással.

Link to comment
Megosztás:

A vadi új tőkével is csattogó motor? Nem a "kiülték a hidrotőkék a helyüket" kezdetű legenda? Mert az az érzésem, hogy azt csak olyan szerelők terjesztik, akik nem akarnak garanciát adni a munkájukra...  

erről kérdezd meg a Zorrot.

kapott 16 db uj tőkét a motorja.

majd ujra csattogott.

a hengerfej csere oldotta meg a gondokat....

Link to comment
Megosztás:

Mi a határeset? Azaz hol fogadod el MÉG működőnek a hidrotőkét?

És ha MÉG működik, honnan tudod, hogy fél év után nem pusztul meg, és kezdheed elölröl a szerelgetést. Vagy fizethetsz ujra a szerelésért.

Azt ugye te sem gondolod, hogy a tizensokéves mocikban gyári értéket teljesítő tőkét találsz?

Mert ha meghúzol egy határt akkor meg mindig alá fogsz menni, "ááá jó még ez" felkiáltással.

Utána kéne járni a hidrotőkék specifikációinak, abból talán lehetne okosítani vmit. Vagy pl. ha sok ugyanazt az értéket mutatja, akkor valszeg azok jók. Persze ha mind ugyanazt mutatja, és hangja van, akkor kuka :P

Link to comment
Megosztás:

erről kérdezd meg a Zorrot.

kapott 16 db uj tőkét a motorja.

majd ujra csattogott.

a hengerfej csere oldotta meg a gondokat....

Jó tudni végre hiteles forrásból is, ugyanis az általam ismert hozzáértők közül mindösszesen benned, meg két másik emberben bízom meg.

Más szerelőknél rendszeresen szoktam kérdezni úgy, hogy tudom a választ. És szinte mindig át akartak b@szni, de legalábbis belevinni a legdrágább megoldásba.

/UI: Fronterás ismerősöm is éppen szív a kuplunggal, pedig én mondtam neki, hogy vigye hozzátok.../

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.