Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok,

meg uj vagyok ezen az oldalon es egy kerdessel fordulnek hozzatok.Egy 96-os 1.6 16v-es astram van 148000km -el.most keszulok nagyszervizre vele.A problemam az hogy a kocsi egyes-ben az elso gazadasnal nem teljessen huz majd kesobb elkapja a fordulatszamot es akkor megindul.4-bol, 5-bol 3-as ba visszakapcsolaskor pedig kettot harmat rangat es utanna siman huz.eddig ritkan csinalta, de most mar egyre gyakrabban.Egyesbe kapcsolaskor neha ugy erzem mint a jo oreg saab-ok ban mikor 2 masodpercig nem tortenik semmi aztan pedig megindul.

Mindenkeppen megnezetem a szerelovel de ha valakinek van otlete szivessen vennem mert sajnos nem ertek az autokhoz.

Koszonom elore is.

csa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

meg uj vagyok ezen az oldalon es egy kerdessel fordulnek hozzatok.Egy 96-os 1.6 16v-es astram van 148000km -el.most keszulok nagyszervizre vele.A problemam az hogy a kocsi egyes-ben az elso gazadasnal nem teljessen huz majd kesobb elkapja a fordulatszamot es akkor megindul.4-bol, 5-bol 3-as ba visszakapcsolaskor pedig kettot harmat rangat es utanna siman huz.eddig ritkan csinalta, de most mar egyre gyakrabban.Egyesbe kapcsolaskor neha ugy erzem mint a jo oreg saab-ok ban mikor 2 masodpercig nem tortenik semmi aztan pedig megindul.

Mindenkeppen megnezetem a szerelovel de ha valakinek van otlete szivessen vennem mert sajnos nem ertek az autokhoz.

Koszonom elore is.

csa

Ez sokminden lehet. Gyujtókábel, alapjárati motor, lambda szonda, EGR szelep. Szerintem. :P

Nekem az egr lezárás és a lambda csere után szűnt meg teljesen a rángatás.

Nem világít a motrorhiba lámpácska?

Link to comment
Megosztás:

Szia koszi a gyors valaszt.

Nem vilagit a lampa.Az egr-szelep 6-honapos, nem orulnek ha az lenne a ludas.az alapjarati motornak mas tunete nincs?de mindenfelekeppen megemlittem majd a szerelomnek.

Na és mi van a lambda szondával? ha nem gyári vagy már régi akkor az is okozhatja! Állítólag 60ekm-nél többet nem igazán bír a lambda szonda.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés a szakikhoz.

Ha az alapjárati motrom rossz lenne akkor melegen is ingadozna az alapjárat? Most csak hidegen ingadozik, de volt már tisztítva.

Előre is THX.

Nekem ingadozik, igaz 20NE, de kimostam már féktisztítóval úgy, hogy folyt.ZStem majd még 1X ki lesz, hasonképpen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.