Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Na egy kis motor topichoz illő: Szegény C16NZ-met "meghajtottam" az ótópályán, és 170km/h volt a vége (4.-ben és 5.-ben egyaránt). Ez egy 11 éves autónál 195/50-es gumikkal ültetés nélkül jó vagy rossz?

kevés

óra szerint volt 170? majdnem ennyit az enyém ment (igaz jo nagy nekifutás meg után a hatvani lejtőn :)) pedig az csak egy ellustult c14nz

bár lehet a szélesebb gumik miatt ennyi nálad a vége?

Link to comment
Megosztás:

Na egy kis motor topichoz illő: Szegény C16NZ-met "meghajtottam" az ótópályán, és 170km/h volt a vége (4.-ben és 5.-ben egyaránt). Ez egy 11 éves autónál 195/50-es gumikkal ültetés nélkül jó vagy rossz?

Szerintem piszkosul hasonló az autónk :arrow: szín, évjárat, motor, gumiméret (fehér felni? :) ) stimmel, és az enyém óra szerint viszi a 200-at... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Agressor!

Azért sok mindentől függ az a végsebesség...

Autó aktuális súlya, gumi puhasága (anyaga és nyomása), külső

hőmérséklet, aszfalt minősége (autópályák most jó tapadósak), benya

minősége, karbantartási dolgok (friss légszűrő, benyaszűrő, jó olaj).

Ja, és nem utolsósorban a lejtő meredekségétől... :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Ja, az én autómban már van 170e km, és semilyen tuning nincs a motorban. És gyanús, hogy a gyújtáselosztóm beteg, mert van benne egy tekercs, aminek szerintem nem kellene mozognia, és az mozog. :evil:

Pedig ez már a 2. gyújtáselosztóm, mert az első ugyanilyen tekercsmozgás közben lelte halálát. :)

Az óra 175 fölött mutatott egy kicsit, de a 170 az teljesen valós, mert lemértük, és 7 km/h-t csal az órám, és teljesen sík terepet választottam a dologhoz.

Agresszor!

Igen, nekem is fehér felnieim vannak, csak sok küllős. Majd rakok fel róla képeket, ha nem felejtem el.

Viszont most megfájdítottad, a szívem, hogy az enyém nem megy 200-at! :) :) :o

Bár én nem hajtom, általában 100-al járok. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Mondd a helyet, és mutatom a 200-at! :)

A karbantartásra meg igen kényes vagyok... :wink:

Én csak csodálkozom nem kételkedem. Az én autóm is max 200-at tud. Pedig CO-ja kiváló és olajat sem eszik. Arról nem is beszélve , hogy tura váltom van és C20NE.... szóval ez is inkább növeli a végsebesssséget...

Jó C16NZ-d van ilyet még nem látam:))) Eddig kb 3-mal mentem és kb 185km/h a végük. Úgy ahogy a Z14XE-nek....

Nem óra szerintem , mert van olyan amelyik 235Km/h -val is tud:))) Lásd BkorVette volt Vectrája.

Üdv

hemi

Link to comment
Megosztás:

Lexmaul Ramról bővebben ki mit tud :shock: :?:

"A szívócső hosszának és átmérőjének változtatásával, olyan lengéseket lehet a szívócsőben létrehozni, amely jelentős mértékben optimizálja a hengerek feltöltődését üzemanyag levegő keverékkel. A tökéletes feltöltődésnek köszönhetően jelentős teljesítmény növekedés érhető el."

Forrás: www.incontrol.hu + http://www.incontrol.hu/araink.html

ui: ja és roppant drága :roll:

Link to comment
Megosztás:

Én csak csodálkozom nem kételkedem. Az én autóm is max 200-at tud. Pedig CO-ja kiváló és olajat sem eszik. Arról nem is beszélve , hogy tura váltom van és C20NE.... szóval ez is inkább növeli a végsebesssséget...

Apróságok. :wink: Textil légszűrőbetét, szűkítés eltávolítva, hot-air-intake lekötve, billentyűje kivágva, kevlárszálas gyújtókábelek, kétpólusú gyertyák, osztófejház, szelepfedél másra cserélve, katalizátortól lefelé kipuff cserélve, Metabond és Cataclean kezelés, rendszeres injektor tisztítás és motor"öblítés" (adalékkal) stb.

Hamarosan megjön a digigépem, és akkor muszáj leszek olyan felvételt csinálni, mint annak idején andd -nak kellett a 210-ről... :)

Link to comment
Megosztás:

Kék:

Minek, amikor júliusban úgyis mennem kell zöldkártyát csináltatni. :roll:

semseyp:

Olajcsere előtt, egy flakon adalékot beöntesz az utántöltő nyíláson (meleg olajhoz!) és utána mész 15 km-t magasabb fordulaton, vagy járatod szintén emelt fordulaton. (dobozon rajta van az utasítás) Ez elvileg feloldja a motorban az olajsarat, és a lerakódásokat.

Link to comment
Megosztás:

Kék:

Minek, amikor júliusban úgyis mennem kell zöldkártyát csináltatni. :roll:

semseyp:

Olajcsere előtt, egy flakon adalékot beöntesz az utántöltő nyíláson (meleg olajhoz!) és utána mész 15 km-t magasabb fordulaton, vagy járatod szintén emelt fordulaton. (dobozon rajta van az utasítás) Ez elvileg feloldja a motorban az olajsarat, és a lerakódásokat.

És tudsz ajánlani valamilyen típust, márkát, stb...?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.