Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy átalakítós kérdésem lenne: 1.4 8v 60le

Erre szeretném rárakni a 1.4 8v 82le -s hengerfejét és/vagy csak a szívósort!

Computer csere kell-e?

Végül is az alap motor ugyan az-e?

Szeretnék technikai jellegű válaszokat!

Kíméljetek meg a "drágaleszöcsém", "tegyébellenitrót", "vegyémást" típusú válaszokkal!

Ezzel nem akarok senkit megsérteni, csak arra akarok kilukadni hogy építő jellegű beszélgetést szeretnék HOZZÁÉRTŐvel folytatni!

Köszi előre is: Csidu

hello,

Ez a kérdés kb. 2 hetente felmerül. Neked is azt mondom amit mindenkinek. A tuning részben vagy egy "corsa-b mit lehet kihozni belőle" topik, abban minden elég részletesen le van írva. Ha jól emlékszem még szerelőember kontaktja is van ott.

Link to comment
Megosztás:

"Annyiból, amennyiből kijön, már lehet kapni komplett 2.0 mocit váltóval. Az meg nem kicsit kraftosabb."

1. Nem tudod lepapírozni.

2. Szívás-hegyek, és a végén 3x annyiba került, mint amikor nekiálltál.

C14NZ -> C14SE átalakítás még viszonylag szívásmentes, viszont komplett hengerfej+sallangok+szívósor+kábelköteg+komputer+ACpumpa csere kell, és asszem a kipufogót is módosítani kell. Anno alkatrészekkel együtt 150-et mondott rá egy jónevű szerelő. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy átalakítós kérdésem lenne: 1.4 8v 60le

Erre szeretném rárakni a 1.4 8v 82le -s hengerfejét és/vagy csak a szívósort!

Computer csere kell-e?

Végül is az alap motor ugyan az-e?

Szeretnék technikai jellegű válaszokat!

Kíméljetek meg a "drágaleszöcsém", "tegyébellenitrót", "vegyémást" típusú válaszokkal!

Ezzel nem akarok senkit megsérteni, csak arra akarok kilukadni hogy építő jellegű beszélgetést szeretnék HOZZÁÉRTŐvel folytatni!

Köszi előre is: Csidu

Mielőtt még szétbombáznád a dolgot. érdemes lenne utánajárni, hogy mennyiért tudnál szerválni komplett C14SI mocit, mert ha a ccm-je nem nagyobb a jelenlegi C14NZ-nél, és a környezetvédelmi besorolása sem rosszabb, akkor még papírosan is ki lehet cserélni, és mégsem volt megbontva egyik moci sem.A papírjai még +35e.ft költséget jelentenek a KPM-nél.

Pl. egy ilyen bontott, papiros, megfelelő C14NZ moci sallangjaival együtt engem is érdekelne, reális áron.

u.i. :Nitrót ne tegyél bele, mert tönkreb@ssza a motort rövid időn belül! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem kell papírozgatni, mert az sok költség. Így meg legalább fel van újítva a hengerfej, és a dugókat is újra lehet gyűrűzni. :lol:

Igaz, papírozni ráér akkor az ember, ha műszakiztatja.Addig kár vele foglalkozni.Amúgy ha egy moci jó, addig kár megbontani! :wink: Szerintem!

Link to comment
Megosztás:

Nekem 160-at mondott 2-3 hete. Ebben az a baj, hogy csak a donor lenne 120. Picit sokallom. Persze a lekerülő alkatrészek megmaradnának, de akkor is. Tényleg nem lehet olcsóbban kapni ilyen motort? Ha esetleg valaki tud nyugodtan szólhat. :lol:

Nekem anno az 1.6SI-re mondtak sallangjaival együtt 80e.-t.Papirostól.Szal szvsz a 120e. tényleg sok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Még új vagyok itt de mint Opeles már nagyon régi.

Volt Kadettem és több Astrám.

Most egy 1.6i 16v 1998 -as van és van egy kis problémám.

Ha esetleg valaki találkozott hasonlóval akkor írjon valami ötletet mit nézzek meg a kocsin.

Szóval : az autó erős gázadásnál pl.: előzésnél, elkezd rángatni mint állat,

nem gyorsul folyamatosan.

Ha finoman gyorsítok nincs gond.

Ahogy a motor melegszik egyre jobban szaggat.

Legutobb gyertyacsere volt. Szervízben akarták cserélni a kábeleket is

de még elöbb szeretném a ti véleményetek hallani erről.

Előre is köszönöm!!

Lala

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Talán akkor megpróbálom máshol!

naaa azért ne rohanj el olyan gyorsan

elég gyakori probléma, ha rászánsz időt és visszaolvasol az utolso 15 oldalon legalább egyszer tuti előjön ez...és valszeg irtak is rá megoldást

asszem pont a gyertyakábel csere is mint lehetséges megoldás van pont erre az esetre mondva, ha már gyertyát cseréltetek

Link to comment
Megosztás:

visszaolvasva ez az uhuhu tényleg elég érdekes gyerek.... néha tök érdekes, és viccesen ir, néha meg keni - vágja a dolgokat.....

na mindegy, nekem segitett már :lol:

szerintem a gyertyakábel lesz a rossz. főképp ha egyszer már ki akarták cserélni. Én azt cseréltetném ki. bár sajnos nem értek hozzá nagyon. csak amennyit itt az öreg autók müszaki problémái miatt meg kellett tanulnom.

Szóval gyertyakábel cserére fel !

remélem jó lesz utána.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.