Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Engem inkább a 1.6 16V x16xel és az 1.6 SI érdekel jobban, valamelyiket szeretném hamarosan a kettö közül megvenni.

De sokan 94-95 utáni Astrákat favorizálják hogy azok már kiforrottabb tipusok.

Az 1.6 SI ben pedig csak 92-93 ast láttam.

Üdv

Az SI-k amolyan versenyautós feelinget tudnak produkálni, megfelelő fogyasztás mellett.Én a X16XEL-re szavaznék.Mágis csak egy korszerű, megbízható, strapabíró moci.Megfelelő karbantartás mellett persze, ami magában foglalja a 10e.km-kénti szervízintervallumot, a 50-60e.km-kénti vez.műszíj és tsai cseréjét, valamint, hogy hidegen nem küldjük neki, mert azt egyik moci sem szeresse.Én az enyémet vezetett szervízkönyvel 140e.km-rel vettem, és azóta sincs semmi gondom vele, mert odafigyelek rá, és betartom a játékszabályokat.melegen már elég jól lehet terhelni, jó kis fürge moci.

Ja, most 172e. km van benne.Az olajfogyasztására meg figyelni kell, mert időnként hajlamos fogyasztani belőle, mint ahogyan erről a témáról már korábban szó volt.De amíg hosszútávon normál vezetési stílus mellett 5.8-6L-es fogyit produkál, városban pedig akár a 7.6L is kiautózható belőle, addig nincs okom panaszra.Amúgy a városi átlag 7.9-8L/100km.Szal szerintem inkább már egy X16XEL.Némi elfogultsággal persze. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Az SI-k amolyan versenyautós feelinget tudnak produkálni, megfelelő fogyasztás mellett.Én a X16XEL-re szavaznék.Mágis csak egy korszerű, megbízható, strapabíró moci.Megfelelő karbantartás mellett persze, ami magában foglalja a 10e.km-kénti szervízintervallumot, a 50-60e.km-kénti vez.műszíj és tsai cseréjét, valamint, hogy hidegen nem küldjük neki, mert azt egyik moci sem szeresse.Én az enyémet vezetett szervízkönyvel 140e.km-rel vettem, és azóta sincs semmi gondom vele, mert odafigyelek rá, és betartom a játékszabályokat.melegen már elég jól lehet terhelni, jó kis fürge moci.

Ja, most 172e. km van benne.Az olajfogyasztására meg figyelni kell, mert időnként hajlamos fogyasztani belőle, mint ahogyan erről a témáról már korábban szó volt.De amíg hosszútávon normál vezetési stílus mellett 5.8-6L-es fogyit produkál, városban pedig akár a 7.6L is kiautózható belőle, addig nincs okom panaszra.Amúgy a városi átlag 7.9-8L/100km.Szal szerintem inkább már egy X16XEL.Némi elfogultsággal persze. :wink:

Hali

Valoszinüleg ö lesz az áldozat (1.6 16v) mert SI-t nem nagyon látni a hirdetések között, tegnap Újpalotán láttam egy szépet alu felnikkel sötétitve sport dob pezsgömetál szinben lépcsöshátut nagyon tetszett egyre jobban hajlok a lépcsös hátu felé.

De hát 800 kiló körül mozognak a 95 körüliek és még csak a felénél tartok és persze ilyenkor amikor sporol az ember mindig közbejön egy két gikszer hogy nehogy gyüljön a zseton

Akik itt irtak mindenki dicséri a x16xel-eket nekem is ez a döntöbb hogy korszerübb motor van benne, jol fogyaszt ahogy te is irod és jol is mennek és megbizhato.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Valoszinüleg ö lesz az áldozat (1.6 16v) mert SI-t nem nagyon látni a hirdetések között, tegnap Újpalotán láttam egy szépet alu felnikkel sötétitve sport dob pezsgömetál szinben lépcsöshátut nagyon tetszett egyre jobban hajlok a lépcsös hátu felé.

De hát 800 kiló körül mozognak a 95 körüliek és még csak a felénél tartok és persze ilyenkor amikor sporol az ember mindig közbejön egy két gikszer hogy nehogy gyüljön a zseton

Akik itt irtak mindenki dicséri a x16xel-eket nekem is ez a döntöbb hogy korszerübb motor van benne, jol fogyaszt ahogy te is irod és jol is mennek és megbizhato.

:( :lol: :lol:

Helyes helyes, de hol is lehet 8 kilóért sedant kapni 95-től felfelé :shock: :?: :?: :?:

Link to comment
Megosztás:

 

Az 1.4 SI röl mi a véleményetek?

Ebböl viszonylag sokat látni eladót, ezek is vadak?

Hali:

82LE, elég sportosan lehet vezetni vele.1-nek jó.A járulékos költsége is kevesebb a kötelező tekintetében.A fogyija viszont azért ott van.De nem megy olyat, mint a kiszemelt motortípusod.

Link to comment
Megosztás:

A motorcserével, szerintem több a papírmunka, meg mint írtam, tuning céljából lenne, s mivel FCC a motor, azaz nagyon jó, pörgős, pörgősebb, mint a többi c16nz, azért szeretném ezt a blokkot megtartani, s továbbfejleszteni...

Azt honnan vetted, hogy ez a motor pörgősebb, mint a többi nz? Nem cáfolni szeretnélek, csak én eddig még erről nem hallottam!

Link to comment
Megosztás:

Javasolnék beszerelni egy Opel16V álltal "gyártott" digit műszeregységet, és nem fogsz hinni a szemednek, hogy milyen max. fordulatot lehet kihozni egy 16V mociból, és hogy mennyivel is mész valójában, szemben az analóg óra adataival. :( :lol:

Azt olvastam, hogy hogy az opel órái csalnak, méghozzá negatív irányba! Tehát én egy kicsit kételkedek abban, hogy gyakorlatilag lasabban megyek a kocsival, mint amit a műszer mutat, és a motor pedig többet pörög? Szerintem sántit a dolog.....

Link to comment
Megosztás:

Ja, leszabályzásnál nekem eddig 6440-et sikerült kihozni a gyári

komputerrel a x16xel mociból, ami azért lehetséges, mert a 6000

feletti leszabályzásnál még a lendület kicsit "továbblöki", mondjuk

ezt csak alsóbb fokozatokban lehet elérni. :lol:

Most már 7200 fölé is tudok menni az új komputerrel. :(

Link to comment
Megosztás:

Ja, leszabályzásnál nekem eddig 6440-et sikerült kihozni a gyári

komputerrel a x16xel mociból, ami azért lehetséges, mert a 6000

feletti leszabályzásnál még a lendület kicsit "továbblöki", mondjuk

ezt csak alsóbb fokozatokban lehet elérni. :lol:

Most már 7200 fölé is tudok menni az új komputerrel. :(

látod, ha veszel egy Hondát az alapból tulteljesíti ezt :lol: :lol:

de sztem a mi C-s mocijainkat tovább is lehet forgatni...legalábbis egy pöttyet..

Link to comment
Megosztás:

A GSi motor sem egy pörgetős típus.

Ugyanolyan hidrotőkés moci, mint a többi 16v az Opelnél.

Tehát 7200 felett megfáradnak a hidrotőkék, rossz lesz a szelepkiemelés,

majd 8000-nél feladják a szeleprugók is. Úgyhogy ezek az elméleti

határok ezeknél a mociknál.

Link to comment
Megosztás:

A GSi motor sem egy pörgetős típus.

Ugyanolyan hidrotőkés moci, mint a többi 16v az Opelnél.

Tehát 7200 felett megfáradnak a hidrotőkék, rossz lesz a szelepkiemelés,

majd 8000-nél feladják a szeleprugók is. Úgyhogy ezek az elméleti

határok ezeknél a mociknál.

Ezt alá tudom támasztani...

Nézd meg a régi dugóimat...szépen otthagyta a nyomát rajta a szelep...

Vagy lehet bele tenni fix tőkét, meg erősített szeleprugót, és akkor tovább bírja... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Azt ugye jól tudom hogy itt viszont a 1.4 16v az erössebb 90 LE.

SI 82 LE, ennek menyi a fogyasztása?

Pusztán csak kiváncsiságbol.

Üdv

Sok jelentősége sztem nincs. Egy 2.0 géppel is el lehet járni 8 lityit városban, 1.4 is benyelhet 12lityit, csak lábtól függ. :(

Link to comment
Megosztás:

Üdv Opel 16v

1.6 16v!

Itt nem igazán működik a könnyítés, mivel így is alulméretezett a dolog, 1.2-1.6-ig ugyanaz a főtengely, és a hajtókarok is hasonlóan alulról kompatibilisek (bár abból létezik többféle). Szal ha veszel ki belőle anyagot, már nem lesz megbízható.

Link to comment
Megosztás:

A motorom már nem eredeti x16xel, kicsit van legózva, meg a Szuromi

bácsi is beletette a kéznyomát, így a komputer volt az utsó, ami belekerült.

A komputer egyébként eredeti dBilas chippel van ellátva, de még nem az

igazi, mert 4 pillangós szívósorhoz van írva, és nekem most nem az van

benne, így elég rossz a keverékarány.

Szal arról nem tudok nyilatkozni tapasztalat alapján, hogy egy sima chip

tuning mennyit dob, de ha nincs hozzányúlva a motorhoz, akkor ne

számíts 6-9LE-nél nagyobb változásra.

Link to comment
Megosztás:

A motorom már nem eredeti x16xel, kicsit van legózva, meg a Szuromi

bácsi is beletette a kéznyomát, így a komputer volt az utsó, ami belekerült.

A komputer egyébként eredeti dBilas chippel van ellátva, de még nem az

igazi, mert 4 pillangós szívósorhoz van írva, és nekem most nem az van

benne, így elég rossz a keverékarány.

Szal arról nem tudok nyilatkozni tapasztalat alapján, hogy egy sima chip

tuning mennyit dob, de ha nincs hozzányúlva a motorhoz, akkor ne

számíts 6-9LE-nél nagyobb változásra.

Hali

Akkor neked egy kemény géped van.

Irtátok itt a topikban hogy elég drága az Opel tuningolása, mármint a hozzávaló.

Egy chip csere, és egy kis HengerFej tuning mennyit kostál Opelnél?

A HF- nél gondolom ilyesmit meg lehet csinálni hogy szivó illetve kipuff csatorna bövités polirozás, nagyobb szelepekre csere.

Ezek müködnének Opelnél?

Kipuff rendszer csere+chip+HF tuning?

Gondolom ez egy 20 pacit rádobna, de mennyiért?

Hali

Link to comment
Megosztás:

Eleve csak egy normális kipuff rendszer 100-nál kezdődik...

A hengerfejtunyinghoz ugye szét kell kapni a mocit valamennyire ennek ugye van egy szerelési díja (szerelőtől függ mennyiért vállalja mondjuk kb 20 pénz szét össze max)

Illene a veztengelyeken is változtatni ez is alaphangon 25 píz darbja ha ugye 16V-ről beszélünk (abban az esetben ha pl a szurominál csináltatod vitt tengelyből)

Na chippelni csak ez után szabad, de hogy hol, hát az talán örökre kérdés marad...talán Sintech...(ez megint ott kezdődik, hogy fékpadon 70 píztől csillagos égig)

Na ez kb 20-25 pacit jelentene a gépeden 240-250 ezer froncsiért...

:roll: (tehát 10ezer/1lóerő :shock: )

Ilyenkor jön, hogy vegyél bele egy erősebb motort... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem. Mostanában főként városi használat mellett, mikor masszívan csak 50-60Km/h-val lehet döngetni egy kopogó hangot hallok előlről. De ezt csak 2-2500 fordulat között és csak ha egyenletesen megyek. Ha gyorsítok akkor semmi, szépen megy a kocsi, húz is és nem kopog.

Ez ha jól sejtem hidrotőke? Előfordulhat, hogy egyik hónapról a másikra egyszercsak előjön?

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem. Mostanában főként városi használat mellett, mikor masszívan csak 50-60Km/h-val lehet döngetni egy kopogó hangot hallok előlről. De ezt csak 2-2500 fordulat között és csak ha egyenletesen megyek. Ha gyorsítok akkor semmi, szépen megy a kocsi, húz is és nem kopog.

Ez ha jól sejtem hidrotőke? Előfordulhat, hogy egyik hónapról a másikra egyszercsak előjön?

Előre is köszi a segítséget!

Hát elég jó az esély rá, bár nekem először 1-2 hónapig csak ciripelt x fordulatnál, semmint kopogott volna, de aztán nem egyik napról a másikra, hanem egyik pillanatról a másikra lett kuka, ergo elkezdett olyan szinten ... nem is tudom, csattogni vagy kopogni... olyan volt, mintha kalapáccsal ütemesen ütnék a szelepfedelet, de úgy rendesen... hát meg sem állta, csak megfordúltam, és menet közben hívtam a szerelőt, hogy 5 perc múlva érkezem...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.