Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel alkatrészek / kiegészítők


forumadmin

Recommended Posts

Ez lesz az első autószerelési "prodzsektem", nem fogom elsietni, egyrészt alaposan áttanulmányozom a dolgokat, másrészt meg ott van az a bizonyos anyagioldal.. Azaz ültető szett engem is érdekelne (szállítással együtt 16-17k, az tűrhető ár), viszont ez a Németországi beszerzés elég kényes, mivel egy árvaszót nem tudok németül, ill. nem tudom milyen cégek foglalkoznak ezzel. Indexet és hátsó lámpát találtam (69 ill. 149 juró) de ennyiért teljesen értelmetlen lenne megvenni (+behozatal), az autó értékéhez képest. Feketét fóliázással lehet elérni?

Fejben már elképzeltem a "külső" alakításokat (karosszéria hibák+"sallangok" eltüntetése, fényezés, remélhetőleg új lámpák, ültetés, új felnik), persze ezek megléte egyenes arányosságban van a pénztárcám mélységvel, úgyhogy csak szépen lassan..

nem szükséges tudnod németül, van egy eurocent nevü banda, ők teljesen korrekt áron hozzák (ha te intézed az ebayt, az átutalást és a postát sem jön ki olcsóbbra és akkor tudni kell németül is) csak egy emailt kell nekik irni hogy mi kell, aztán fizetni és átvenni tőlük az árut ha meghozták.

új index van 49ér, és fekete hátsólámpa is szokott lenni 99ér, a piros és fehér 129 ill 149ér szokott fent lenni.

fólia helyett. inkább vmi spéci lakkot ajánlanék, ámbár nem vagyok szaki én még nem csináltam ilyet.

egyébként ha az autó értékéhez képest nézel mindent, akkor mással kaszniztatni és fényeztetni sem éri meg, soha nem kapod vissza azt a pénzt és az egész több mint amennyiért akár egy felújított autót is el lehet adni.

milyen sallangot akarsz eltüntetni? érdemes még a tükröket kicserélni Corsa A, Kadett E, vagy gyári GTE tükrokre cserélni, sokkal szebb mint a sima gyári.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 54
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

nem szükséges tudnod németül, van egy eurocent nevü banda, ők teljesen korrekt áron hozzák (ha te intézed az ebayt, az átutalást és a postát sem jön ki olcsóbbra és akkor tudni kell németül is) csak egy emailt kell nekik irni hogy mi kell, aztán fizetni és átvenni tőlük az árut ha meghozták.

új index van 49ér, és fekete hátsólámpa is szokott lenni 99ér, a piros és fehér 129 ill 149ér szokott fent lenni.

fólia helyett. inkább vmi spéci lakkot ajánlanék, ámbár nem vagyok szaki én még nem csináltam ilyet.

egyébként ha az autó értékéhez képest nézel mindent, akkor mással kaszniztatni és fényeztetni sem éri meg, soha nem kapod vissza azt a pénzt és az egész több mint amennyiért akár egy felújított autót is el lehet adni.

milyen sallangot akarsz eltüntetni? érdemes még a tükröket kicserélni Corsa A, Kadett E, vagy gyári GTE tükrokre cserélni, sokkal szebb mint a sima gyári.

Az autón mindent sajátkezűleg szeretnék csinálni -beleértve a karosszéria munkálatokat is-, persze ahol kell kérni fogok segítség (pl belsőtér átalakítása), ígyszeretnék minél több ismeretet és tapasztalatot szerezni. Asziszem, hogy a láma kérdést egyelőre félre teszem, először mindenképpen a motor akarok foglalkozni (közben a belső átalakítása mehet). utána a futómű, az ültetőszettről majd akkor döntök, utána jöhet a karosszéria (sallang alatt itt csak a feliratokat, és csak az ajtón lévő műanyag kütyüket értettem), és a végen jöhetnek a felnik, a tükrök, a lámpák, talán fóliázás stb..

Ezt az eurocentet megjegyzem, a későbbiekben jól jöhet..

(Mindenféle tanácsot segítséget örömmel fogadok!)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Eladó egy Opel Kadett E 1.3N, alkatrésznek, egyben. A motorja rendben van, csak gyújtásproblémákkal küszködik, a kipufogórendszer új alatta, és a gyári alufelnigarnitúra van rajta, jó gumikkal. Gólyalábak most lettek cserélve. Jön-megy, fékezik.

Irányár: 45.000Ft, ha kell a papír, az is megoldható, de inkább ne kelljen :unsure:

Egyben vigyétek, mert nekem nincs hol tárolnom.

Írhatsz, vagy hívhatsz: +36-30/978-24-39

(Ugyanitt 20.000Ft-ért egy másik garnitúra alufelni is kapható, 4*100, 5,5*13, fehérre festve egész jól mutatt a Kadett alatt.. :huh: )

IMGP0248_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMGP0252_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok!

Eladó egy Opel Kadett E 1.3N, alkatrésznek, egyben. A motorja rendben van, csak gyújtásproblémákkal küszködik, a kipufogórendszer új alatta, és a gyári alufelnigarnitúra van rajta, jó gumikkal. Gólyalábak most lettek cserélve. Jön-megy, fékezik.

Irányár: 45.000Ft, ha kell a papír, az is megoldható, de inkább ne kelljen :blush:

Egyben vigyétek, mert nekem nincs hol tárolnom.

Írhatsz, vagy hívhatsz: +36-30/978-24-39

(Ugyanitt 20.000Ft-ért egy másik garnitúra alufelni is kapható, 4*100, 5,5*13, fehérre festve egész jól mutatt a Kadett alatt.. :D )

Még mindig eladó a kocsi, csak most már van hozzá pluszban egy Corsából bontott hibátlan ugyanilyen motor váltóval! ;)

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.