Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyorsulás méricske (Dyno)


voszi

Recommended Posts

Ez a cím nekem jár..Ha kész lesz a hifi beépítés akkor már olyan nehéz lesz a kocsim hogy még a leggyengébb gsi is el fog tudni verni..... :lol:

Akkor te majd DB versenyre jársz a szépséggel :D énmeg azékapok ki mert sajnálom! :lol: Amugy dynoszerint nem mehet rosszul az enyémsem de hamár egy kicsit lerugom mert azé van olyan hogy 6500-ig tolom akkor lelkifurim van! :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

csak nehogy öngyi legyél... :lol: :lol: :lol:

nem nem erről van szó de tudod ez egy 16 éves autó és a moci mégcsak bontvasem volt komolyan így nemtom mi mennyit enged ha kicsit kapja az ívet... :lol: meg meg is érdemli hogy szépen legyen hajtva így is nagyon nagy filling a kis izmoska :lol: Amugy DÜDÜKE a neve mert ha rugom neki csak ennyit hallassz:

DÜDÜDÜDÜ CSIKOR CSIKOR DÜDÜDÜDÜD CSIKOR CSIKOR Dűűűűűűűűűűűűűűűűű :D :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez nem igaz. A gyorsulás számos motor- és környezeti paramétertől is függ, nincs olyan szoros összefüggés a fordulat és a gyorsulás közt, mint a fordulat és a sebesség közt.

elvileg valóban úgy van, ahogy mondod, de azért gondolkodj el azon is, hogy ezek a bizonyos paraméterek hogy is állnak. gyakorlatilag egyszerre elvégzett mérések esetén minden paraméter gyakorlatilag azonos lesz. pár percre egymástól volt a két futam. ha a motor közben megváltozott volna, akkor kellett volna eltérést mutasson. de ilyen nem volt, csabi igazolhatja, a kocsija rendben van, nem romlott el rajta semmi.

szerintem reális az a feltételezés, hogy a kocsinak gyakorlatilag azonos gyorsulást kell produkálnia azonos fordulaton két egymást követő mérésen (időben is azonnal utána persze). ez alapszabály. a méréseid közül a hibásakat ezzel lehet leginkább kiszűrni.

a gyárak se nyomatéktartományt adnak meg, hanem nyomatékgörbét, amiből ugye közvetlenül számolható a gyorsulás.

Link to comment
Megosztás:

nem nem erről van szó de tudod ez egy 16 éves autó és a moci mégcsak bontvasem volt komolyan így nemtom mi mennyit enged ha kicsit kapja az ívet... :D meg meg is érdemli hogy szépen legyen hajtva így is nagyon nagy filling a kis izmoska :lol: Amugy DÜDÜKE a neve mert ha rugom neki csak ennyit hallassz:

DÜDÜDÜDÜ CSIKOR CSIKOR DÜDÜDÜDÜD CSIKOR CSIKOR Dűűűűűűűűűűűűűűűűű :lol: :lol: :lol:

:D ezekután gyanus hogy te meg SÜSÜ-ke vagy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mert nem az idő a lényeg...ezt mondom állandóan.Lehet hogy Anti kocsija csak 0.2-0.3 tizeddel megy jobban mint a tietek,de az élmény benne lényegesen nagyobb mint bármelyik gsi-ben......Ülj bele egy dizel 137LE-s autóba,és érteni fogod miről beszélek.Olyat ad a hátadnak mikor megjön a nyomaték,amit egy GSi soha sem fog.Ez szimpi a focusba is.Úgye ott is 320NM van 1600tól :lol:

Akkor venni kell olyat 4-5-6 milláért és nem 4-5-6 százezerért gsi-t. Ültem már annyi autóba valószínű mint te, és olyan nyomatékosokban is, de míg erre futtya addig erről beszélgetek, és nem álmodzom hogy egy 400Nm-es kocsi milyen jó nyomatékos 5 millióért és dupla annyi fogyasztásért, majd ha lesz arra pénzem, biztosan jobb és több élmény fog nyújtani mint ezek a 20 éves konstrukciók!

Link to comment
Megosztás:

Igen valóban nagyot tól de meddig?Vezettem 2.0-es pdti passatot hát mit mondjak <_<Nekem abszolut nem jön be ez karakterisztika.

Egészen 6.sebesség végéig 4000es fordulatig......legalábbis amikben Én ültem az ilyen volt......bár volvo volt...viszont ültem passátba is,bár nem vezettem,de az is minden fokozatban húzott a max nyomaték tartományig......

Akkor venni kell olyat 4-5-6 milláért és nem 4-5-6 százezerért gsi-t. Ültem már annyi autóba valószínű mint te, és olyan nyomatékosokban is, de míg erre futtya addig erről beszélgetek, és nem álmodzom hogy egy 400Nm-es kocsi milyen jó nyomatékos 5 millióért és dupla annyi fogyasztásért, majd ha lesz arra pénzem, biztosan jobb és több élmény fog nyújtani mint ezek a 20 éves konstrukciók!

Vennék is,mert ez nem csak álom.....csak nem tudok mit kezdeni 3 autóval :lol: Egyébként Lali kadettja 700e forint és az kb akkora feeling mint bármelyik 4-5 milkás autó :lol:

A dupla fogyiról csak annyit,hogy az átlag annyi mint neked is,meg mindenkinek az ST-nél is 12 környéke...ebben van minden.......

Link to comment
Megosztás:

elvileg valóban úgy van, ahogy mondod, de azért gondolkodj el azon is, hogy ezek a bizonyos paraméterek hogy is állnak. gyakorlatilag egyszerre elvégzett mérések esetén minden paraméter gyakorlatilag azonos lesz. pár percre egymástól volt a két futam. ha a motor közben megváltozott volna, akkor kellett volna eltérést mutasson. de ilyen nem volt, csabi igazolhatja, a kocsija rendben van, nem romlott el rajta semmi.

szerintem reális az a feltételezés, hogy a kocsinak gyakorlatilag azonos gyorsulást kell produkálnia azonos fordulaton két egymást követő mérésen (időben is azonnal utána persze). ez alapszabály. a méréseid közül a hibásakat ezzel lehet leginkább kiszűrni.

Nem nagy változásokra gondoltam, csak lehet pár fok eltérés az olaj- vagy vízhőmérsékletben, nyomhatja csabi máshogy a gázpedált, váltás során eshet máshova a fordulat (leginkább az utolsó kettő kombinációja), feltámadhat egy néhány km/h-s szellő, stb...

Gyakorlatilag valószínű tényleg elhanyagolható, és minimális különbséget hoznak még ha minden össze is áll, csak olyan kategórikusan állítottad, hogy pont úgy van, hogy már bántotta a szemem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egészen 6.sebesség végéig 4000es fordulatig......legalábbis amikben Én ültem az ilyen volt......bár volvo volt...viszont ültem passátba is,bár nem vezettem,de az is minden fokozatban húzott a max nyomaték tartományig......

Vennék is,mert ez nem csak álom.....csak nem tudok mit kezdeni 3 autóval :D Egyébként Lali kadettja 700e forint és az kb akkora feeling mint bármelyik 4-5 milkás autó :lol:

A dupla fogyiról csak annyit,hogy az átlag annyi mint neked is,meg mindenkinek az ST-nél is 12 környéke...ebben van minden.......

az lemaradt hogy a kocsim sose volt 500e forint :lol: :lol: :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne viccelj coupe, nem megsérteni akartalak isten ments, és nem azt mondtam hogy a tiéd 500,000Ft, hanem hogy annyiért lehet venni gsi-t, vagyis helyesbítek, 4-5-6 százért :lol: Egyébként meg egyetértek veled, egyszer ha megehetem biztosan lecserélem a gsi-t én is. :lol:

Ui: Bocsánatot kérek ha picit is sértő voltam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na voltunk mérni, most minden jól sikerült, 15.0 volt a legjobb időm, vagyis az körül most nem tettük rá a notebookra, majd jön voszi, nagyon meg vagyok elégedve, főleg hogy most akármit csináltam csak egy kerék forgott el :D melegítettem többször is, de csak egy csík maradt, mindegy a fele gumim elment :lol: hideg van már ezeknek a kumhoknak is, mondjuk azt nem tudom számít e hogy levolt húzva az ablak, bár az már mindegy,,, próbáltam eltenni a negyediket többször is de az rosszabb lett, aztán most elváltottam vagy 3x is :D de összevetve a 15.0 nagyon tetszik és boldogság van :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na voltunk mérni, most minden jól sikerült, 15.0 volt a legjobb időm, vagyis az körül most nem tettük rá a notebookra, majd jön voszi, nagyon meg vagyok elégedve, főleg hogy most akármit csináltam csak egy kerék forgott el :D melegítettem többször is, de csak egy csík maradt, mindegy a fele gumim elment :lol: hideg van már ezeknek a kumhoknak is, mondjuk azt nem tudom számít e hogy levolt húzva az ablak, bár az már mindegy,,, próbáltam eltenni a negyediket többször is de az rosszabb lett, aztán most elváltottam vagy 3x is :lol: de összevetve a 15.0 nagyon tetszik és boldogság van :lol: :lol:

Lehet csak azért az 1ik kerék forgott mert a másik a nagy hidegtől odafagyott. :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok Lanti a 14.9-es idődhöz most néztem vissza hogy neked is ott van a diagrammod :lol: látszik hogy csak a chat topicot nézem mindig :D sokat hozott a kipufogó neked, nem gondoltam volna több mint 2 tizedet :lol: megcsinálom én is majd eddig is meg akartam de most ezerszáz! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne viccelj coupe, nem megsérteni akartalak isten ments, és nem azt mondtam hogy a tiéd 500,000Ft, hanem hogy annyiért lehet venni gsi-t, vagyis helyesbítek, 4-5-6 százért :D Egyébként meg egyetértek veled, egyszer ha megehetem biztosan lecserélem a gsi-t én is. :lol:

Ui: Bocsánatot kérek ha picit is sértő voltam :lol:

Nem sértettél meg......az a gsi ami meg annyiba kerül az olyan is :lol:

Különben is élményről volt szó nem pénzről :lol: :lol: :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.