Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyorsulás méricske (Dyno)


voszi

Recommended Posts

a rollout mindig azonos, pontosabban csak a kereked méretétől függ. az beállásfüggő, hogy milyen gyorsan halad el a beam előtt.

Ez biztos így van???

Szerintem nem...ha jól tudom számít az is, hogy hol állsz be a stage-be...rögtön az elején, vagy már szinte a végén... :lol: Nem???

Link to comment
Megosztás:

60as rendszer?

Amit a Lender a 3-400 lovas Subarukra tesz? Kiváncsi leszek, hoz-e javulást...

Értem. :D

Nem hogy hiteles, hanem ez maga az etalon. :D

(Nem tudom, hogy tényleg az-e, de a jelenleg rendelkezésre álló információk nem feltétlenül ezt támasztják alá... Véleményem szerint jelenleg kicsit meredek ezt így implicit módon kijelenteni:))

te tomi, mintha picit fáradt lennél. a csabi egészen explicit írta, hogy az én mérőm az etalon! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez biztos így van???

Szerintem nem...ha jól tudom számít az is, hogy hol állsz be a stage-be...rögtön az elején, vagy már szinte a végén... :lol: Nem???

a "rollout" szó már lehet az időt jelenti és akkor igen. arra gondoltam, hogy az alapja az, hogy mekkora a kereked, mert az halad el a beam előtt, és minél nagyobb az a kerék, annál tovább tart. de persze még tovább tart, ha állóból indul az áthaladás, mintha mozgóból. elég világos? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elhiszem, hogy a műszer technikailag ok, de azt nem, hogy a a mérés helyszínéül szolgáló út tökéletesen vízszintes volna.

Csak nem tudok írni. :lol:

na mindjárt vili, amit mondasz, és lehet igaz is. az ósantól visszafelé mértük ezt. máskor nem volt vele baj, nem lehetett jobbat menni, mint odafelé.

egyébként is, ha lejtős, akkor odafelét és visszafelét átlagolom, épp a helyes időt kapom. :lol: (kb. igaz is)

Link to comment
Megosztás:

a "rollout" szó már lehet az időt jelenti és akkor igen. arra gondoltam, hogy az alapja az, hogy mekkora a kereked, mert az halad el a beam előtt, és minél nagyobb az a kerék, annál tovább tart. de persze még tovább tart, ha állóból indul az áthaladás, mintha mozgóból. elég világos? :lol:

Mivaaaaaaaaaaaaaaa??? Ez most explicit? Vagy implicit??? :lol: :lol:

Kis kerék jobb...mert többet tud elfordulni a stageben nem???

Link to comment
Megosztás:

na mindjárt vili, amit mondasz, és lehet igaz is. az ósantól visszafelé mértük ezt. máskor nem volt vele baj, nem lehetett jobbat menni, mint odafelé.

egyébként is, ha lejtős, akkor odafelét és visszafelét átlagolom, épp a helyes időt kapom. :lol: (kb. igaz is)

Ha átlagolva van, akkor szerintem ez a része tuti is. Elvileg.

Szerintem egyébként annyi a lényeg, hogy a dyno vízszintezése nem elég precíz (beállítod megfelelően, csak gondolom így is 1-2 fokos a bontás és ahol beállítod ott sem biztos, hogy pont vízszintes az út; ezekből pedig azért már elég komoly eltérés adóhat).

Link to comment
Megosztás:

na jó. az a helyzet, hogy párszor már végiggondoltam ezt. :D szóval akkor kezdjük előröl, hátha most megint más jön ki következtetésül... :lol: :lol:

a rollout az az idő, amennyi az első bím és a második bím között eltelik. így van, vagy nem így van? (én nem tudom, csak gondolom. :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Mivaaaaaaaaaaaaaaa??? Ez most explicit? Vagy implicit??? :lol: :lol:

Kis kerék jobb...mert többet tud elfordulni a stageben nem???

Csak féktárcsán a legjobb.

Sokat forog -> rövid kihajtás, fent meg szinte alig fog vissza. A forgó tömeg csökkentéséről nem is beszélve.

Igaz indulásnál kicsit sokat esztergál, de ha egyszer letapad... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha átlagolva van, akkor szerintem ez a része tuti is. Elvileg.

Szerintem egyébként annyi a lényeg, hogy a dyno vízszintezése nem elég precíz (beállítod megfelelően, csak gondolom így is 1-2 fokos a bontás és ahol beállítod ott sem biztos, hogy pont vízszintes az út; ezekből pedig azért már elég komoly eltérés adóhat).

cosinus 1fok az elég kicsi (0,00015), na ennek az integrálja kell kb. 15mp-ig, ami kb. 70x-ese lesz ennek a pici értéknek. az pedig 0,01-nél kisebb. 2foknál már 0,0007-ről beszélünk, amiből 0,05 hiba jöhet ki. 3fok hibát már nem fogad el a dínó. persze, ha az indulásnál lejtős volt az út... de az ósannál a rajthelyre még annó letettem a dínót, és 0-nak mutatta - tehát vízszintesnek. szóval 0,05-öt tévedhet az egész, ha ferdén volt beállítva, de mindig pont 0-ról indítok, erre nagyon ügyelek.

inkább mondom az lehetett, hogy a dínó picit elmozdult, lefittyedt az egyik tapija, néha sajnos szokott, már több, mint 3 éves...

Link to comment
Megosztás:

cosinus 1fok az elég kicsi (0,00015), na ennek az integrálja kell kb. 15mp-ig, ami kb. 70x-ese lesz ennek a pici értéknek. az pedig 0,01-nél kisebb. 2foknál már 0,0007-ről beszélünk, amiből 0,05 hiba jöhet ki. 3fok hibát már nem fogad el a dínó. persze, ha az indulásnál lejtős volt az út... de az ósannál a rajthelyre még annó letettem a dínót, és 0-nak mutatta - tehát vízszintesnek. szóval 0,05-öt tévedhet az egész, ha ferdén volt beállítva, de mindig pont 0-ról indítok, erre nagyon ügyelek.

Jogos a 14.7 :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Voszi bácsi, majd egyik este mérhetnénk, csak most javítok még egy picit, megálmodtam hol tudok :lol:

Jaaa, és nem csinálunk majd ilyet, hogy csak egy jó futam, megfussssssuk 3x ugyan azt, ha mennem kell 14x mint egyesek, :lol: akkor megyek :lol:

Nem baj Anti, neked is a 14-ből 13x azokat mentél mint szoktál gyorsulásokon, a 14.6-nál neked is lefittyent a tapadókorong :D

Írjuk ki az aláírásban zárójelben (lehet csak 3 tapadókorong fogta a műszert) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.