Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Beszereztem egy Vectra hátsó hidat a gépre, ahogy elnézem, 256-os a hátsó tárcsa. De ez milyen öszvér dolog, van benne egy dob fék is, vagy mi a kórság? :lol:

Hogy rakok erre másik tárcsát, ha a dobbal egyben van?

Jó ez nekem, vagy adjam tovább elfele? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Beszereztem egy Vectra hátsó hidat a gépre, ahogy elnézem, 256-os a hátsó tárcsa. De ez milyen öszvér dolog, van benne egy dob fék is, vagy mi a kórság? :lol:

Hogy rakok erre másik tárcsát, ha a dobbal egyben van?

Jó ez nekem, vagy adjam tovább elfele? :lol:

Én is most akartam, de én inkább astráéra vadászom tovább. Beszéltem Gabival , mivel neki is ez van, és ő mondta, hogy a fékerőszabályzót át kell hegeszteni, és a kézifékkötélhez egy közdarabot kell farigcsálni. Amúgy 260-as ha jól emlékszem, az astráé meg 250. A dob az a kézifék dobja lesz, mivel az tárcsásan nem működne.

Amúgy meg 9 mm-el szélesebb az astráénál.

Link to comment
Megosztás:

Nincs dob nélküli, csak tárcsás hátsó híd? Tudom, láma kérdések, de infós vok, nem szerelő. :lol:

A dobot külön lehet választani a tárcsától? Azaz, ha mondjuk én hátra akarom rakni a mostani első 236-os tárcsát, vagy le akarom cserélni egy Brembora, akkor azt megtehetem, vagy bebuktam?

Eh, pont akkor nem ment a fórum, amikor a duenen hírdetett a srác. Remélem nem vettem hülyeséget, bár 20e pénzekért tovább tudom adni, de már beleéltem magamat egy tavaszi fék-műtétbe. :lol:

Link to comment
Megosztás:

az lenne a "probléma", hogy eddig autópályán 130 és 140 között rázott a kormány nagyon. felette elhalványul a rázás, de egy picit megmarad. futómü átnézetve többször: semmi baja. kerekek centirozva. igy aztán együttéltem a jelenséggel. eddig mindig csak nyáron jártam autópályán, télen kimaradt.

de ma voltam téli gumi garnitúrával is pályán, és nem rázott egyáltalán!!!

hogy lehet ez? :lol:

Link to comment
Megosztás:

az lenne a "probléma", hogy eddig autópályán 130 és 140 között rázott a kormány nagyon. felette elhalványul a rázás, de egy picit megmarad. futómü átnézetve többször: semmi baja. kerekek centirozva. igy aztán együttéltem a jelenséggel. eddig mindig csak nyáron jártam autópályán, télen kimaradt.

de ma voltam téli gumi garnitúrával is pályán, és nem rázott egyáltalán!!!

hogy lehet ez? :lol:

Lehet hogy mégis a felni vagy a gumi volt a rossz...

Vagy ha esetleg volt féktárcsa csere közben, az is magyarázat lehet.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy mégis a felni vagy a gumi volt a rossz...

Vagy ha esetleg volt féktárcsa csere közben, az is magyarázat lehet.

nem volt tárcsacsere. idén tavasszal, amikor visszakerült a nyári szett, direkt ki lett centirozva, de ezek szerint tényleg a felni/gumi üt. csak nem értem, hogy miért!

Link to comment
Megosztás:

Azaz, ha mondjuk én hátra akarom rakni a mostani első 236-os tárcsát, vagy le akarom cserélni egy Brembora, akkor azt megtehetem, vagy bebuktam?

A mostani tárcsa hátrarakása szerintem több okból sem fog menni.

Bár ha nem belső hűtéső, akkor lehet hogy be lehet valahogy mókolni, de annyit szerintem nem ér.

((Szerintem egyébként jobban jársz, ha továbbpasszolod a hidat (pláne 20 pénzért) és Te is Astráéra vadászol.

Elég macerás beaplikálni a Vectráét, nemtom ki vállalja el és mennyiért. gyanús hogy összességében olcsóbb a GSi megoldás...))

Link to comment
Megosztás:

Nincs dob nélküli, csak tárcsás hátsó híd? Tudom, láma kérdések, de infós vok, nem szerelő. :lol:

A dobot külön lehet választani a tárcsától? Azaz, ha mondjuk én hátra akarom rakni a mostani első 236-os tárcsát, vagy le akarom cserélni egy Brembora, akkor azt megtehetem, vagy bebuktam?

Nincs. Ha nem akarsz kéziféket, akkor talán le lehet faragni, de szerintem hülyeség. A 236 meg nem hinném hogy felmegy hátra, esetleg sok barkácsolással, de nem éri meg.

Kezdd a fékátalakítást elöl, ha már ennyire beleélted magad. 256-os nyereg sok bontóban van.

Link to comment
Megosztás:

Nincs. Ha nem akarsz kéziféket, akkor talán le lehet faragni, de szerintem hülyeség. A 236 meg nem hinném hogy felmegy hátra, esetleg sok barkácsolással, de nem éri meg.

Kezdd a fékátalakítást elöl, ha már ennyire beleélted magad. 256-os nyereg sok bontóban van.

Ez az akarok kézifék azért nem így van, műszakin alapból nem menne át, és kell is. Csak azt nem értem, h ezen dobostul kell cserélni a tárcsát? Elég öszvér egy játék. :lol:

Átalakítás majd tavasszal, a téli gumik 13-mas gurigákon vannak. Nyári 15-ös alá már bemegy a nagyobb fék. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell meglepődni a tárcsa alatti dobféken, az a kéziféké. :lol:

És ez nem csak a Vectra hídon van így, hanem az Astráén is. :lol:

Az Astra hátsó tárcsája 250-es, a Vectráé 261-es. Semelyik első

tárcsa nem jó a hátsó agyra. Oda is lehet Brembo tárcsát kapni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell meglepődni a tárcsa alatti dobféken, az a kéziféké. :lol:

És ez nem csak a Vectra hídon van így, hanem az Astráén is. :lol:

Az Astra hátsó tárcsája 250-es, a Vectráé 261-es. Semelyik első

tárcsa nem jó a hátsó agyra. Oda is lehet Brembo tárcsát kapni. ;)

Mit tanácsolsz, eladjam ezt, lévén bazi olcsón jutottam hozzá, és bontósnál szerezzek be GSi hidat, fékeket, és azt tetessem be majd?

Ráér a dolog tavaszig, szétszedem ezt a ketyerét, megpucolom, felújítom, akkor jobban el fogják vinni, plusz látom majd belülről. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne az is, nem ördöngősség a meló vele... :lol: Kell egy ügyeskezű szerelőt

keríteni, akinél van hegesztő, az megcsinálja a vectra hidat is.

Dobot nem lehet elhagyni, max a pofákat belülről, ugyanis a tárcsa maga a dob is. :lol:

Thx Mester, akkor meghagyom a cuccot. Szerelő elvben van, a héten kikérdem a véleményét.

SKF boltban mennyi lehet a csapágy bele? Gondolom alapból cserélnem kell azt is.

Link to comment
Megosztás:

SKF boltban mennyi lehet a csapágy bele? Gondolom alapból cserélnem kell azt is.

Hát lehet hogy az nem lesz egyszerű szülés...

Egyébként 4000 körül van/db, szóval nem valami vészes.

Csak kérdés, hogy lehet-e külön cserélni, erről ugyanis megoszlanak a vélemények.

Link to comment
Megosztás:

Hát lehet hogy az nem lesz egyszerű szülés...

Egyébként 4000 körül van/db, szóval nem valami vészes.

Csak kérdés, hogy lehet-e külön cserélni, erről ugyanis megoszlanak a vélemények.

Hhogy külön nem lehet cserélni? Bele van heggesztve a csapágy, vagy mi? :lol:

Link to comment
Megosztás:

De ha nem rossz a csapágy, akkor sztem ne törődj vele!

Tárcsát viszont érdemes megvizsgálni, milyen vastag, mennyire van barázdásra kopva,

nem-e üt. Meg a betéteket is meg kell vizslatni.

Ja, és fékcsövet is kell hozzá gyártatni, de az csap párszáz huf. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.