Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

sziasztok!

szertnék érdeklödni hogy veszek hátra légrugot az mivel lesz jobb? az végülis mégegy lengés csilapító lenne a gépbe illetva ha normál nyomásra van fujva akkor nem üll meg a gép!

ugye??? Ha valakinek vannak vele tapasztalatai azt meg köszöném!

sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Szeva.Faterom karavánjába most cserélik épp ilyen álítható levegős gátlóra. Praktikus a dolog főleg ha szaállít vele az ember vagy olyan a garázslejárója mint nálunk hogy iszonyú meredek és leér a kipuff leállásnál. Így megfogja elmegy egy benzinkútra rádugja alevegő csövet felfújja és máris megbvan oldva a probléma.De ugyan ez mikor nehezebb cuccost szállít nyomat bele levegőt és máris nem kell aggódnia egy fekvőrendőrnél vagy bárhol.

Link to comment
Megosztás:

Na, megvan a havi váratlan kiadás. Szóval szeretett astrám mondjuk balra kormányzáskor, amikor a nyugalmi állapotban lévő kormányt elfordítod, és holtjátéka végére ér, koppan egyet. Utána tekerés közben már nem kopog, csak ha elkezded a másik irányba forgatni, és eléri a jobb oldali holtjátékot, megint koppan.

Szóval koppan benne valami, amikor a kerekek elkezdenek az előzővel ellentétes irányba fordulni.

Hupás úton nem kopog.

Mi lehet? Mennyibe fog kerülni? (Nem kapott az utóbbi időben valamire való úthibát, minimum egy hónapja)

Dánke

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott. Felpattant egy kóláspalack kupakja valahova valami rudazat közé, ott kicsit összenyomódott, beszorult, most kiszedték, ennyi. Aszittem lefosom a bokám amikor megláttam.

Eddig a jó. Hazafele elkezdett enyhén kattogni valami a kilométeróra felől....

Link to comment
Megosztás:

Pont ezt akartam irni!Hifit hangosabbra! :lol:

Ja, ez a gazdaságos megoldás, rossz hidrotőkékre is használható :D.

Meg turbóbeépítés helyett az is jó, ha visszakettő, padlógáz, plusz belenyomom a hátam az ülésbe :D

Vagy akár otthon is maradhatok és székben brümmöghetek...

Link to comment
Megosztás:

Hát ti milyen pihentek vagytok... vagy épp túl fáradtak.. :oops: :lol:

mind1... rég nem tudtam erre járni, de most agadt kis időm. Olvasgatni kezdtem szép sorban a topikokat, közben eszembe jutott valami.

Szerintetek mi lehet a gondom.... (ez eddig jó mi :lol: ) Adott az első furóművem. már gyakorlatilag az összes szilentet kicseréltem (lengőkar első-hátső, stabirúd, talpasok, (kormányösszekötők jók), ), toronycsapágyat, lengéscsillapítókat, kerépcsapágyakat, és még mindík kottyan a futóművem, sőt, ratyibb minőségű úton nem kottyan,hanem rendesen kotyog.

A kormánymű tökéletes, fékek zsír újak, gátlók zsírok, torony nem lazul fel (a toronyszilent nem lett cserélve, mert 2 szerelő is azt mondta, hogy még bőven jók), de mégis olyan, mintha lógna az egész futómű. (jó lehet kicsit maximalista vagyok, mert azér tlátszani nem látszik a mozgás, de hallatszik rendesen.

Ötletek? Mi lehet még????

Link to comment
Megosztás:

Hát ti milyen pihentek vagytok... vagy épp túl fáradtak..  :oops:  :lol:  

mind1... rég nem tudtam erre járni, de most agadt kis időm. Olvasgatni kezdtem szép sorban a topikokat, közben eszembe jutott valami.

Szerintetek mi lehet a gondom....  

Ötletek? Mi lehet még????

Tudom, hogy lehet hülye kérdés, Féltengelycsuklók?

Link to comment
Megosztás:

A héten szétrázatom padon, alámászva, hátha kiderül, mi kotyog. Lehet hogy tényleg cserélt alkatrész lesz hibás, bár próbáltam mindenből minél jobb minőségűt venni, ettől függetlenül előfordúlhat ugye.

.... féltengelycsukló??? Lehet ha így belegondolok, hogy terhelés nélküli menetben egyenesben az adhatja ki azt a nagyonnagyon halk, tompa, apró kottyanó hangot, mert az a hang rendszertelenül ismétlődik, csak terhelés nélküli menetben és elég, ha minimálisan nem tükörsima az út. Na ezt is megnézem, de a rázós úton hallható, főleg kanyarodás közben keletkező hang, melyhez mozgó, gottyanó érzés is társul a kormány és padlólemez megvezetésével, az tuti hogy a futómű, csak azt nem tudom hol....

Link to comment
Megosztás:

Andris!

És emelted meg ezeket az alkatrészeket? :lol:

Javaslom komplettre szerelt gólyalábakkal edzél otthon, nagyon erős karod lesz! :lol:

Szal nem kell féned, erős az! :lol:

A lemez lengőkar hajlamos geometriát veszteni, de csak nagy ütésnél.

A másik szűk keresztmetszet pedig a gátló, annak a szára tud meghajolni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.