Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok

Féltengely ügyben kéném a segítségeteket.

C16NZ '92-es ötajtós a gépem és a napokban hallottam meg, hogy "kitekert" állapotban gyorsításkor recseg a bal eleje ..... szerintem ez féltengely lesz.

Az alábbi kérdésekre kérnék választ vagy bármilyen pénztárca kímélő 5letet.

1 Mennyi kb az új tengely?

2 Mennyi kb a felújított tengely, cserével együtt?

3 Budapesten, Csepelen keresnék szakit. (pl.felújítót).

Köszönöm a segítségeteket előre is.

Link to comment
Megosztás:

hi all!

nem vagyok túl régi Astrás (1998 óta van:), de vannak kis gondok amik most előjöttek és normális megoldást szeretnék rá találni, nem pedig szükséget mint eddig.

gajramentek a lengéscsillapítóim és a az első fékbetéteim. honna és milyet érdemes?

előre is köszi!

Betétből tökkéletes a gyári GM.CSillapítóból pedig mindenki másra esküszik.De a SACHS egy elég jó kompromisszum.Szerintem.De ha spotosságra vágysz...................(Koni)

Link to comment
Megosztás:

Warwolf!

236-ban volt hűtött és nem hűtött is (nem hűtött a C14NZ-n volt csak asszem).

Fékbetétből ajánlom a Ferodo Premier családot, sokkal jobb mint a gyári, és nem is drágább. :lol:

Tárcsát ellenőrizd, ha nagyon vállas, vagy nincs meg az előírt vastagság, nem engedni leszabályozni, hanem csere!

Lengéscsillapítóból Sachs, Koni, de ha nincs pénz, akkor az olcsóak közül a Kayaba.

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem pár féltengely felújítóval.

A felújítás 9e-14e Ft, a szerelés 1e-4e Ft. között ingadozik.

A legkedvezőbb ajánlat a 9e+1e Ft-os kombináció volt.

4-órás szereléssel.

www.steelball.hu

A gáz az, hogy a Isten hátamögött vannak.

Csak nem bontott lesz a vége :?

Te tudod, de Gabinak igaza lehet. Haverom 2 hónapja szo*ott be egy felújítottal. Azóta bontott van neki.

Link to comment
Megosztás:

A fenébe!!!

Nekem az a gond, hogy tartok attól, hogy a bontott is éppen az utolsó köröket futja, illetve még a beszerelést is fizetnem kell mivel nincs helyem szerelni.

Mennyivel jobb volt vidéken lakni ... volt udvar ... most is van csak ezt közterületnek hívják.:-(

Link to comment
Megosztás:

Nem kell félni a bontottól, hisz ahogy Gabi is irta, azon egy az egyben látszik, ha kuka. Ha nem kottyan, akkor még kibír 2-3 évet.

A felújítottnál nem látod, hogy milyen állapotban volt előtte, és azt sem, hogy mennyire csinálták meg tartósra ill. milyen H"hozzáértéssel" végezték a felújítást, ergó sokkal nagyobb és váratlanabb lehet a cumi pl. haverom esetében is 1,5 hónap elteltével. Neki pl egy az egyben eltört a csuklónál. Szerinted örült hogy az országút közepéről kellett hazavontatni majd 50 Km-t.

Link to comment
Megosztás:

Egy további kérdés.

Ha már cserélem a féltengelyt és szét lesz szedve az eleje, talán érdemes az alsó "gömbcsapot" is megnézni. Elég szakadtnak tűnik az is.

Ez külön cserélhető vagy a lengőkarral van kompletten.

Illetve van ebből felső is vagy ez a lengéscsillapítóval forog együtt?

Zsigulit valamikor csináltam de ezt még nem néztem meg jobban.

Ja ... és mennyibe kerülhet?

Link to comment
Megosztás:

A felújítás során elgyengítik a gyári anyagot, úgyhogy jobb megoldás a bontott, de még jó állapotú gyári féltengely (illetve csukló).

Én is ilyeneket használok a versenyautón, eszembe sincs felújíttatni.

Ha szakadt a talpas gömbcsukló porvédője, akkor mindenképpen csere, lehet külön is (szegecsek helyett csavarok lesznek). Fent toronycsapágy és toronyszilent van. Érdemes még ellenőrizni a lengőkar szilenteket is, főleg a hátsókat. Csergőben minden cuccot relatív olcsón megkapsz, én is most készülök ilyen cuccokat venni ott. :lol: http://www.csergoe.hu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.