Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Az Astrámon a hátsó rugóból kitört a legalsó kis darab.Attól kopoghat a hátulja annyira mintha kalapáccsal ütnék.És mi a külömbség az astra cabrio,és a sedan hátsó rugója között.Mert az egyik 8eFt./Db a másik 11 eFt/db. :?:

Gondolom a cabrio nehezebb mivel több benne a merevítés, s ezért a rugó is erősebb... de lehet hogy nem... ezt csak gondolom...

Link to comment
Megosztás:

Nekem most mivel bekerültek a konik (spd50 - 50 mm-rel rövidített szárú) meg a 60/60-as rugók, hát elég necces...

A hátulja ugyanott maradt mint ahol eddig volt, viszont az eleje necces...

Ha kitekerem a kormányt valamelyik irányba, a kerékés az ív közé felül nem fér be a kisujjam... :wink:

Üdv.: Atommanó

Anti.. akkor a tied -60 millit ül?

Láma kérdés! nagyon nem vok otthon az ültetésben.

Szóval. Adottak a rugók. A szinek jelentenek vmit?

Most lenne egy ajánlatom. Csak épp szinte nulla infó. amennyi van. Piros ültető.. azért cseréli ki a gyerek,mert minden fel van neki elöl keményítve, és nagyon ráz neki, nagyon kemény.

Nem tudni mennyit ültet... milyen márka, használtan vette a kocsit, fél éve. '93 as GSI.

Tényleg.. azokba, meg az enyémbe ugyanakkora a rúgó mérete?

Mondjuk állitólag az is számit, h az enyém klímás, erősebb rugó van benne.(csergőben mondta a szaki.. de mondott a gyári újra egy olyan árat is, hogy dobtam egy hátast... vmi 46e/2db)!!! :shock: :shock:

És 12ről indúl a két első rugó ára. Ennyit tok.. vélemények.. :?:

Le lehet mérni a rugó magasságát? az adhat vmi írányt,hogy mennyit ülethet?

Mennyiért lehet szerezni normális rogót.. vagy ültetőt. (legminimálisabb ültetéssel 30-40milli max)

Szóval minden ötlet érdekel. Törött az első rugom. és jár az agyam, hogy ha már ugyis költök rá, mi érné meg jobban.....

Link to comment
Megosztás:

Én a 4 Enzo rugot 35mm-es ultetessel, mubizonylatal vettem 30ert ...

Ha kell tudok adni teloszamot.

Szerintem meg ne csak elol ultess hanem hatul is ...

a szin asszem a kemenyseget jeloli.

sarga a kemenyebb mint a piros...

de ez nem 100% ...

Érdekelne a szám.. ki tudja..

Origi volt? Milyen a tapasztalatod a cuccal? Lehet vele normálisan közlekedni? Vannak képeid a vasadról? Kivi lennék mennyi az annyi...(ültetés)

Egyenlőre csak elöl lenne, szűkösek az anyagiak.. az is csak azért lenne, hogy ha már ugyis cserélni kell.. .......

Link to comment
Megosztás:

hali

ha ültetsz elöl és hátul egyszerre mert különben alul vagy felül kormányozottá vállik az autó. mindjuk ha a hátulját ülteted meg akkor még nem mert ugy kiegyenlítődik szintkülönbség de ha az eleját tulságosan lerakos a hátuljához épest akkor lehet hogy telen néha előzni akar majd a kocsi segge.

Én mindig azt mondom hogy inkább 1 hónapot vagy 2-t várok és veszek normálisat mint egszer valamit és utánn csere vagy nem akarom az ördögöt a falra festeni de ha megcsúszol vele akkor dragább lesz!

Inkább várj egy kicsit és 4 rugót rakj be, de utánna kezdj sporolni a mondjuk egy sárga konira és akkor igencsak odabaszos lesz a gép!

35-40 es ültetés igy mutat: www.ujratoltve.hdd.hu néhány kép

ettöl lejebb én nem mennék csak kartelvédőfelszerelésével nekem augusztus ota 2 kipufogo bánja!Most jön a kartelvédő!

Link to comment
Megosztás:

Aláírom újratöltve álláspontját.

Én is 35 miliset választottam elől hátul, és még így is egy két jobb érzésű fekvőzsarun nagggyyon óvatosan kell átbillennem, hogy ne akadjak.

Mondjuk a pufóra én vigyázok :wink: , bár nincs miért, mert le kell cserénem, ugyanis szétrohad a mocsok :evil:

Link to comment
Megosztás:

Hmm.. előre látom,ez kemény menet lesz.. mármint kiagyalnom, hogy mi legyen. :roll:

Gyári tuti nem, nagyon drága.. 46/2db ha jól emlékszem.... még MOTE kedvezménnyel is 39e..

Annyiért már egy használt ültetőrugó szettet kapok.. sőőt ahogy Szabyka is írta, még kevesebbért is...

Ugyhogy vagy bonott gyári GSI rugó. (csak ettől egy kicsit tartok. 1: a minősége, 2: hogy a csergőben azt mondták, a klima miatt az ilyenekbe erősebbek vannak.. bontoba sztem kevés eséllyel tudnak ilyet adni.. gondolom)

Vagy vmi a legkisebbet ültető rugó..(szet esetleg) azok gondolom ugyis erősebbek mint a gyáriak.

Ezekből kifolyólag a kátyús projekt törölve.. nem jönne vissza az ára..

Bár a gumi felni miatt lehet nem ártana... ma is olyan pofonokat kapott a kerék.. fene ezeket a fránya utakat..

Ahoz kicsik voltak a kátyúk, hogy galyravágják, de adnak neki rendesen... :evil:

Akinek bármi ötlete, vagy gyakorlati segitsége lenne(lát,tud egy jó kis rugószettet, vagy vmit, ne kíméljen...)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

lenne hozátok egy nagy kérésem!

nekem egy gyári futómüvem van eltört a rugó alsó karikája,meg gátlót kell cserélnem!

segítséget kérnék töletek hogy milyen rugot tegyek a verdába hogy ne legyen alacsonyab ha 5-en beleülünk mint most max fél centivel mert igyis leér néha! én arra gondoltam hogy gsi rugót szerelekbe és gázos gátlót! disel verda!

előre is köszönöm!

Rücker Tamás

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

lenne hozátok egy nagy kérésem!

nekem egy gyári futómüvem van eltört a rugó alsó karikája,meg gátlót kell cserélnem!

segítséget kérnék töletek hogy milyen rugot tegyek a verdába hogy ne legyen alacsonyab ha 5-en beleülünk mint most max fél centivel mert igyis leér néha! én arra gondoltam hogy gsi rugót szerelekbe és gázos gátlót! disel verda!

előre is köszönöm!

Rücker Tamás

Ha gázos is a lengéscsillapító, én inkább a gyári rugót tenném vissza, amit valamelyik bontóban vennék meg, mert ott az ilyesmik halomban állnak.

SZtem. :wink:

Link to comment
Megosztás:

szóval én meg akkora gödröt vagy mit fogtam, hogy a jobb oldali gólyaláb és tengelycsonk elgörbült.... :shock:

Nem szép...

Szal ha valakinek van otthon a polcon egy felesleges darab szóljon pls...

Üdv.: Atommanó

Azt tedd hozzá, hogy sárga Koni legkeményebben + 5 centiméter ültetés :wink:

Ergó #&@Đ vagy, hogy ezzel akarsz Budapesten közlekedni :)

Link to comment
Megosztás:

Háááát Anti betekertétek csontra a Konikat :?:

Akkor meg is érdemled bazzz.... minek 1általán gátkó oda akkor?

Én is teszteltem és már gyári rugókkal igen hálátlan volt, nemhogy ültetőrugóval :)

Tekerte :)

Mert ugye az ültetőrugó + rövidített gátlók miatt ha nincs fullra betekerve, akkor kanyarodáskor beleér a dobbetébe a gumi.

Én mondtam, hogy #&@Đ :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.