Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ez az a függőleges csavar, ami egy (stab)"rudat" fogat oda a lengőkarhoz(ami vizszintes)?

Én is erre gondoltam elsőre, de amennyire 21:30kor utcai lámpa és egy öngyújtó fényénél láttam, az a helyén van.. bár lehet tényleg el van törve, csak nyugalomban a "helyén" van. Megnézem holnap erőteljesebben.

A hang meg szinte 100 hogy bal oldalról jön..

És azon az oldalon, amikor megvettem volt vadi újra cserélve. Igaz, az már több mint egy éve. (szeptemberben vol). és ezek az utak adnak neki... :evil:

Link to comment
Megosztás:

Nah.. azthiszem én is beszívtam vmit. :evil:

Még nem tom, mi van,csak azt, hogy tegnap oltárira elkezdett csörögni zörögni vmi a bal kerekem magasságában.

Szitu: a hang akkor adja magát, amikor kátyú, vagy ami még tutibb, keresztborda van.. ergo függöleges mozgás(rázkódás) van.

A hang jellege: arra hasonlit a legjobban, mint amit anno a két féktárcsám adott,amikor megvettem és egymáson voltak, és a gödröknél "csörögtek".

Csak valamivel talán lágyabbak.

Gondolok olyanra, hogy esetleg rugó. rugótányér(ha van ilyen) törés.. esetleg a fékben hullott szét vmi.

Mondjuk se nem áll csálén a kocsi, se nem húz el.. és még fék is szuper.. :roll:

Sanjos tegnap is, meg ma is késön jöttem haza fáradtan, igy nem volt időm, kedvem(brr hideg) leszedni a kereket, hogy hátha látszik vmi.

Majd holnap ha lesz időm, megemelem, leveszem a kereket, hátha látok vmit...

Ha valami futómű, megyek és keresek egy szimpatikus "balos" kátyút, és ráverem még a jövő évet is!! :evil: :evil:

Tom!

Te hol tartasz? Csak azok kellettek amiket anno írtam? Rendőr, tanu, oszt csá?

Vagy most kell vmi más is már?

Eddig megvolt a bejelentés, a kárfelmérés, ma megjött a rendőrségi jegyzőkönyv is, azt beviszem holnap, aztán várok hogy jogosnak ítélik-e a kárigényt. Ami most kéne az egy olyan szerelő és gumis, aki tud számlát adni, meg szakértői véleményt kiállítani. Ha tud valaki ilyet kérem szóljon! :)

Olyan a hang, mintha egy csavar lenne egy fémtálban és az zörögne (egzakt... :) )? Nem lehet hogy a rugó tört el? Ha kiderült hogy mi az szerintem látogass meg egy kátyút és hívd ki a rendőröket... Ha kell megyek tanúskodni.

Link to comment
Megosztás:

Olyan a hang, mintha egy csavar lenne egy fémtálban és az zörögne (egzakt... :) )? .

Ahoz is hasonló, de csavarnál erősebb(súlyósabb) hangot ad...

Nem lehet hogy a rugó tört el? Ha kiderült hogy mi az szerintem látogass meg egy kátyút és hívd ki a rendőröket... Ha kell megyek tanúskodni.

Mint írtam ezt tervezem :wink:

Pláne hogy úgy néz ki az egyik gumim is szálszakadt.. egyértelműen kátyú miatt, mert a pupszli mellett látszik a felni peremén ahogy odacsapta a gumit.. (kicsit hurkás a gumi felni.. ha jól emlékszem csak 5"5 ös a felni, és épphogy ráment a 195 ős gumesz....

Link to comment
Megosztás:

Ezeken az utakon nem nehéz.. :evil:

Hiába kerülget az ember, van amit már nem lehet :?

Bár most nem egyértelmű a kátyú..(mármint a kopogás terén) bár lehet, csak előfordúlhat,hogy nem vettem egyből észre..

A gumi az tuti kátyú. nem dúrva, de ha jól megnézi az ember látszik. (oldalfalon)

Megnézetem majd egy gumissal.. :shock:

Holnap okosabb leszek.. vagy nem.. (ha nem látszik semmi...) :shock: :oops: 8)

Link to comment
Megosztás:

Én nem hinném hogy rugó, mert ha el is törik arra azért még ránehezedik a gép súlya tehát nem hinném hogy akkorát mozdulna a kocsi hogy az zörögjön. A leg gyakoribb amint opel16V is írta az a kutyacsont elfáradása, illetve oz omiknál a segédirányítókar tönkremenetele, de ez nálatok nincs.

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem már tört el a stabi csuklója, egészen pontosan a csavarszár a lengőkarhoz rögzített résznél. Csak akkor volt hangja, ha meredeken (nagggyon meredeken) tempóztam a jobbos kanyarban, és hozzáért az elszabadúlt stabirúd a féltengelyhez. Na az zaj a javából.

A javítás igen költségkímélőre sikerült:

Csuklóleszed, csavarszár maradvány megköszörűl, új csavarszár ráhegeszt, biztondág kedvéért dupla anyával helyrerak. :)

Kicsit első hallásra kókány, de ha nem lenne dupla anya, akkor nem is látszana a javítás, és ami lényeg, bika erős és 200 forint volt :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a rugónak csak akkor lenne különösebb hangja, ha a letört darabja a tálcába esne (ez is tapasztalat :) )

Ott a pont!!

rugo.jpgTelcsivel készült..

Jól tippeltem a hangot én is elsőre! Ugyanis ez van!!

Eltört a rugó! Az alsó utsó menet tört le, és a rugótányéron van.. akkora hézag nics, hogy le tudjam venni a teló száráról.. bár talán ha feljebbhúznám.. nah mindegy. Szóval ez van, ez csörög-zörög.

Közben megnéztem a felnimet is, és ahol kivűl látszik a gumin az pupszli az oldalfalon,(Anti látta tegnap :wink: ) belül ez látható

felni.jpg

Nem veszélyes, de kapott, ill. a gumi is..

Úgyhogy keresek egy táblával nem jelzett kátyút, ami elég tisztességes, és menetírány szerint a bal kerék "alá" esik.

Aki lát ilyet szójjjóóóóóón.. thx

Jah, és rugó... gondolom ezt is párban illik cserélni. Mennyibe fáj egy ilyen szépség sacc?

Illetve ültetés.. az hogy műkszik? Milyen lépések vannak?(méret)

Mert egy hangyakukacnyit lehet lejjebb dobnám.. no nem annyira mint Anti :wink: :)

Link to comment
Megosztás:

Nos a gyári rugó darabja nekem oan 6 forint körül mozgott (ergo 2 db 12 rongy, 4 db /ez csak azért, hogy legyen viszonyítás/ 24 forint kb.

Na most ültetőrugó, amihez még nem feltétlenül szükséges gátlót cserélni az szvsz 35-40 mm körül lehet a határ, ha jól emléxem. Árban egy garnitúra oan 25 -től (ezek nemtom milyen minőségűek lehetnik, ill. használtak) mozog felfelé, de szerintem ami már tényleg minőségi lehet és meg is éri árban, az oan 30-40 forint között megszerezhető, na meg persze felfelé a nagggyon fullosak.

Az enyém spec 35 forint volt és -35mm -t csücsül, ami szerintem tökéletesen elég, és még aláfér a 7,5x16"-os guriga, és megdübbentve sem ér le ill. be lehol semmi.

Link to comment
Megosztás:

Nos a gyári rugó darabja nekem oan 6 forint körül mozgott (ergo 2 db 12 rongy, 4 db /ez csak azért, hogy legyen viszonyítás/ 24 forint kb.

Na most ültetőrugó, amihez még nem feltétlenül szükséges gátlót cserélni az szvsz 35-40 mm körül lehet a határ, ha jól emléxem. Árban egy garnitúra oan 25 -től (ezek nemtom milyen minőségűek lehetnik, ill. használtak) mozog felfelé, de szerintem ami már tényleg minőségi lehet és meg is éri árban, az oan 30-40 forint között megszerezhető, na meg persze felfelé a nagggyon fullosak.

Az enyém spec 35 forint volt és -35mm -t csücsül, ami szerintem tökéletesen elég, és még aláfér a 7,5x16"-os guriga, és megdübbentve sem ér le ill. be lehol semmi.

30-35mm-nél kevesebbet ültető nem nagyon van. Használt rugó magánembertől meg nem biztos hogy játszik, mert gondolom számla kell róla. Én is ezzel szívok most. :) A Gsi gyárilag mennyivel van lejebb, mint egy mezei F Astra?

Link to comment
Megosztás:

GSi rugóval ugyanott vagy, mert az igaz hogy 20mm-el lejjebb van

a GSik orra, de nehezebbek is jóval. :)

Jaja, ezt már mondtad, most csak arra lettem volna kíváncsi, h. a Lacinak mennyivel lenne lenne lentebb a gépe egy átlagos Astránál, ha belerak egy 40es rugót.

Nálam az lehet megoldás hogy egy nehezebb motorú géphez rendelem a -40es rugót és így mondjuk csak -20-30mm ültetés lesz belőle?

Link to comment
Megosztás:

Nekem most mivel bekerültek a konik (spd50 - 50 mm-rel rövidített szárú) meg a 60/60-as rugók, hát elég necces...

A hátulja ugyanott maradt mint ahol eddig volt, viszont az eleje necces...

Ha kitekerem a kormányt valamelyik irányba, a kerékés az ív közé felül nem fér be a kisujjam... :wink:

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Én lehet lüke vagyok/voltam, de kapásból olyan csücsile rugót rendeltem, ami az 1.4 -es Fastra sedanhoz való, így szinte hajszál pontosan 35 mm ül elől is meg hátul is (na jó lehet hogy hátul 37mm :roll: )

A lényeg, hogy tipus és súlyfüggők.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.