Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Arra azért figyelj, hogy az ilyen beállítások igencsak megviselik a

kasznit, a toronymerevítő ilyenkor már csak jelképes cédelmet tud

nyújtani...

Meg ha sokkal keményebbre van állítva a gátló a rugó keménységénél,

akkor az összes terhelés a gátlóra kerül, és hamar tönkremegy.

Mi is anno Rolival Pécsen sokat küzdöttünk, hogy a rugóhoz belőjük

a gátlót, mert így nem kőkemény, viszont nagyon jó a tartása. :)

nekem a gyári rugo maradt bent és ehez került be a Koni

de szerintem igy puhan tökéletes parositas lessz ....

de majd kiderül idövel

a kadettben a röviditett szaru gatlok +a hozza valo rugok nagyon kemények voltak

na olyat nem akarok

Link to comment
Megosztás:

A társalgóban emlitett okok miatt újabb jelenséggel találkoztam az imént... vasárnapi tempóban öjttem hazafele, de nem kaptam felszállási engedélyt ferihegytől ezért az úton folytattam az utam :) :arrow: lényeg a futómű felöl elöl ahányszor gyorsitok vagy elindulok avagy fékezek egy q nagy koppanás hallatszik.... a tizmmilliiiió dolláros kérdés: mi lehet az?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van pár érdekes hangeffect a kocsiban.

Pl. hidegen amikor indulok, nyekereg vmi elöl,mint egy 100éves szekrényajtó, akkor meg pláne ha még kormányzok is.

Aztán egy idö után elmúlik.

Aztán van egy másik ami idegesít, amit általában akkor hallok, amikor lassan gurulok(lehet nagyobb tempónál is,csak akkor nem hallom).

Szóval gurulok, és olyan hang van néha,mintha vmi fém kottyanna fémhez. mintha vmi vasat kopogtatnák egy vasrúddal..

Rejtelmes hangok ezek.. ezeket megtalálni.... :shock:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van pár érdekes hangeffect a kocsiban.

Pl. hidegen amikor indulok, nyekereg vmi elöl,mint egy 100éves szekrényajtó, akkor meg pláne ha még kormányzok is.

Aztán egy idö után elmúlik.

Aztán van egy másik ami idegesít, amit általában akkor hallok, amikor lassan gurulok(lehet nagyobb tempónál is,csak akkor nem hallom).

Szóval gurulok, és olyan hang van néha,mintha vmi fém kottyanna fémhez. mintha vmi vasat kopogtatnák egy vasrúddal..

Rejtelmes hangok ezek.. ezeket megtalálni.... :shock:

tippjeim:

1. nyekereg vmi elöl -> ékszij/hosszbordásszíj (nem tudom a tiedben éppen mi hajtja a generátort illetve a kormányszervót)...meghúzandó, ebben a párás időben hidegen nem tapad annyira, majd melegen már jobb

2. fém kottyanna fémhez -> szerintem a kanyarstabod gömfeje van ki, cserélendő a kutyacsont..

Link to comment
Megosztás:

A társalgóban emlitett okok miatt újabb jelenséggel találkoztam az imént... vasárnapi tempóban öjttem hazafele, de nem kaptam felszállási engedélyt ferihegytől ezért az úton folytattam az utam :) :arrow: lényeg a futómű felöl elöl ahányszor gyorsitok vagy elindulok avagy fékezek egy q nagy koppanás hallatszik.... a tizmmilliiiió dolláros kérdés: mi lehet az?

Szerintem neked is a kanyarstab adta fel..ha jól tudom az F ekben fémből van..szerintem eltőrt..gyorsításkor, amikor megemeli az elejét akkor koppan/csattan

Link to comment
Megosztás:

Qpack!

Kutyacsont utoljára Mantában volt tudtommal.

Szerintem Te a stabrúd bekötő gömbcsuklóra gondolsz. :)

Aztec!

Sok dolog kopoghat, pl: szilent(elszakadt), toronycsapágy, a fent

említett stabrúd bekötő, gátló, kormányösszekötő-gömbcsukló.

Ezeket nem árt ellenőrizni, későbbi nagyobb szívás elkerülése végett.

Link to comment
Megosztás:

Qpack!

Kutyacsont utoljára Mantában volt tudtommal.

Szerintem Te a stabrúd bekötő gömbcsuklóra gondolsz. :)

Aztec!

Sok dolog kopoghat, pl: szilent(elszakadt), toronycsapágy, a fent

említett stabrúd bekötő, gátló, kormányösszekötő-gömbcsukló.

Ezeket nem árt ellenőrizni, későbbi nagyobb szívás elkerülése végett.

Jójó, de akkor mi a szakszerű megnevezése a G-kben (is)lévő mind2 végén gömbcsuklós kanyarstab "rudazatnak"? :?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem neked is a kanyarstab adta fel..ha jól tudom az F ekben fémből van..szerintem eltőrt..gyorsításkor, amikor megemeli az elejét akkor koppan/csattan

no hat akkor nézzük csak ha egyenes uton kopog elinduláskor és fékezéskor akkor nem lehet a stabszilent eltörve mert az csak kanyarban kopog ...

a lengökar hatso szilentje adta meg magat inkabb mert ugye ez viszi el

a terhelést gyorsitaskor és lassitaskor

Link to comment
Megosztás:

Nálam a nyekergést rosszúl írtam, inkább nyöszörgés,ropogás. Szóval tuti nem ékszíj hang, azt felismerem.

Ez inkább vmi szillent vagy ilyesmi lehet.

A fémes kopogás.. nem is tom... majd megprobálom,hogy mikor és hogy csinálja, illetve mikor nem.

Thx az 5leteket!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.