Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hella!

Tegnap parkolásnál, jobbra, orral előre alászedett kormánynál elég furcsa hang hagyta el a futóművet. Olyan féknyikorgás szerű, de attól öblösebb, búgósabb hang volt. Ezt a 7végén még egyszer sikerül előhozni belőle, akkor is szűken jobbra fordulás volt lassú tempónál.

Mi lehet a gebasz?

Valami beleér valamibe? :D

Link to comment
Megosztás:

esetleg vki tudna alternatívát, amolyan olcsóbb megoldást úgy, h nem kell bontott cuccot beraknom? vagyis vagy párban vagy szettben érdekelne új rugó, tipp is jó ahol keresni tudom... köszi

Esetleg új " LESJÖFORS " rugót 2db-ot postával 21-ért már kapsz. Igaz nemtudom milyen vasad van.

Link to comment
Megosztás:

Hella!

Tegnap parkolásnál, jobbra, orral előre alászedett kormánynál elég furcsa hang hagyta el a futóművet. Olyan féknyikorgás szerű, de attól öblösebb, búgósabb hang volt. Ezt a 7végén még egyszer sikerül előhozni belőle, akkor is szűken jobbra fordulás volt lassú tempónál.

Mi lehet a gebasz?

Nem a toronycsapágy szórakozik az szokott alászedve idióta hangot kiadni?

Link to comment
Megosztás:

ha már 20-nál többet kiadok érte lehet ültetőrugó lesz belőle, bár nemtom mennyire verné szét a futómű többi elemét a kemény rugó... :S

én ezzel szemezek most http://www.rs-shop.hu/OUTLET-STORE-50-80/U...EL/ASTRA-F.html

Ha már ültet a zember, akkor már csinálja rendesen, azt meg nem úszod meg pár ERR-ESS tuning rugóból :D Ezer futóműves szaki van az országban, akik párban gyártanak neked rugót amilyet akarsz. Errefelé 3 helyet is tudok, ahol 5-8 ezer környékéért kapsz egy párt. Nem kell a junikszba, meg a bárdiba rohanni mindenért ;)

Dáwid neked csak a hátsók voltak eltörve? Ha jól emlékszem, akkor Laci cserélt első rugókat, C20XE rugókra, ugye?

Nekem is hasonlót kellene keresni, mármint biztos nem lenne jó egy 1.4-es rugója, gondolom én hogy lejjebb lenne vele. Nem?

Igen, én a hátsókat fogyasztom elég rendszeresen, dehát evvan :D Meglátjuk audiék mit tudnak a szeren :lol: Lacika használtan vett Zolitól egy pár XE rugót, teljesen jól áll vele a DR. 1.4-esével szimatolna szerintem keményen :)

Link to comment
Megosztás:

Nem a toronycsapágy szórakozik az szokott alászedve idióta hangot kiadni?

A toronycsapágy az amúgy sanszos. Tavaly nyáron jött el, hogy hűvösebb időben klattyogott, de ahogy nőtt a hőmérséklet megszűnt a hang. Akkor még nem tudtam, hogy mi okozza ezt. Elvittem a szerelőmhöz, téli átnézésre, meg sz@rakodorr az alapjárati motor és ő mondta, h toronycsap lesz, de csak akkor cserélné ki ha pl lengéscsillapítót kell cserélni, vagy ha engem nagyon zavar az a klattyogó hang.

Link to comment
Megosztás:

Ha már ültet a zember, akkor már csinálja rendesen, azt meg nem úszod meg pár ERR-ESS tuning rugóból :D Ezer futóműves szaki van az országban, akik párban gyártanak neked rugót amilyet akarsz. Errefelé 3 helyet is tudok, ahol 5-8 ezer környékéért kapsz egy párt. Nem kell a junikszba, meg a bárdiba rohanni mindenért :D

Igen ami igaz az igaz, tényleg a bárdihoz futkostam alkatrészekért. Most voltam ott egy fél órája és 12 rongyot mondott kedvezménnyel együtt darabárra amit rohadtul sokallok. Tudnál vmi elérhetőséget arról a helyről ahol ilyen piti áron adnak párba nekem első rugót? Nem akarok én minden áron ültetést, mivel még nincs vesekövem amit le kellene rázni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért túlzásba ne essünk...elég bakugró az. :lol:

Jáááj... jó az :D

Igen ami igaz az igaz, tényleg a bárdihoz futkostam alkatrészekért. Most voltam ott egy fél órája és 12 rongyot mondott kedvezménnyel együtt darabárra amit rohadtul sokallok. Tudnál vmi elérhetőséget arról a helyről ahol ilyen piti áron adnak párba nekem első rugót? Nem akarok én minden áron ültetést, mivel még nincs vesekövem amit le kellene rázni. :)

Szeged környékén kicsit lövésem nincs, errefelé tudok :D

http://bim.hu/

http://www.autorugojavitas.hu/

http://www.lengescsillapitokszivak.hu/

http://autorugo.patik.hu/

(én a Szivákhoz járok)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Télen kezdtem észrevenni alacsony sebességnél (50-60) a kormány rángat. Gyorsítás után 80-90 a rángatás elmúlt, majd 100 felett ismét elviselhetetlen lett. Gondoltam az acélfelni kuka, de majd jön a jó idő és az aluval nem csinálja... nem a xart.... Alufelni centíroz, majd felrak és csinálja a szemét...

A probléma immár csak 110 felett jelentkezik, de akkor is idegesítő... féktárcsa???

Véleményeket várok.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Télen kezdtem észrevenni alacsony sebességnél (50-60) a kormány rángat. Gyorsítás után 80-90 a rángatás elmúlt, majd 100 felett ismét elviselhetetlen lett. Gondoltam az acélfelni kuka, de majd jön a jó idő és az aluval nem csinálja... nem a xart.... Alufelni centíroz, majd felrak és csinálja a szemét...

A probléma immár csak 110 felett jelentkezik, de akkor is idegesítő... féktárcsa???

Véleményeket várok.

Előre is köszönöm.

Megértést várok,ez nem ingyen szervíz! :D

Féktárcsa, futómű ellenőrzés. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adjatok tanácsot,ha tud valaki!

Szeretném,ha magasabb lenne az autom/94-es ferdehátu astra/.Rugot,lengéscsillapitot,vagy netán

mindkettöt cserélni kellene?Esetleg más tipusból kellene rakni alá valamit?

Sokat cuccolok vele 2mázsákat a csomiban,és ilyenkor már zörög a pufó.

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor fújod föl, amikor meg van pakolva, és akkor is csak annyira amennyire neked tetszik. Nem digitális hogy csak betonkemény, és teljesen leeresztett állapota legyen :D

Értem,köszi!

Az áráról nem tudsz valamit? Nálam moost nagyon válság van!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adjatok tanácsot,ha tud valaki!

Szeretném,ha magasabb lenne az autom/94-es ferdehátu astra/.Rugot,lengéscsillapitot,vagy netán

mindkettöt cserélni kellene?Esetleg más tipusból kellene rakni alá valamit?

Sokat cuccolok vele 2mázsákat a csomiban,és ilyenkor már zörög a pufó.

Dobjál bele Caravan rugókat és jól fogja bírni a terhelést de az egekben lesz a feneke... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.