Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Akkor jól értelmeztem. A normál nekem a gyári(semmi ültetés) magasságot jelenti...

Nyeeeem :lol: Az astra ültetés volt gyári mínusz 40, a veci meg gyári mínusz 20. Szal mind a kettő alacsonyabb mint a gyári/normál, csak nem lett mélyebben a vectrás ültetőtől, mint az astra ültetőtől. A gyáritól lejjebb került :D

De egy gyári vectrásra lehet hogy befizetek, meg hozzá egy garnitúra offroad kerékre is :D

Link to comment
Megosztás:

Nyeeeem :lol: Az astra ültetés volt gyári mínusz 40, a veci meg gyári mínusz 20. Szal mind a kettő alacsonyabb mint a gyári/normál, csak nem lett mélyebben a vectrás ültetőtől, mint az astra ültetőtől. A gyáritól lejjebb került :D

De egy gyári vectrásra lehet hogy befizetek, meg hozzá egy garnitúra offroad kerékre is :D

Hát lehet nem lenne veszélyben a sárvédő...

mert a gurigák amik fel fognak kerülni 7Jx15 ET35 méretűek, 195/60 R15-ös gumikkal... :)

Link to comment
Megosztás:

Bele ne kavarodj. Itthon vectra gt volt, az elvileg alacsonyabb egy kicsit. :)

vectra gsi bvectrából volt angliában. az avectra meg cavalier gsi... ;)

Akkor lehet, hogy belekavarodtam, mert valami gétét emlegetett a srác...

Én meg botor módon azt hittem, hogy úgy van mint az Astráknál a GSI... :D

Elnézést...

Summa summárum alacsonyabb lehet mint a gyári veci rugó...

Tehát kb olyan magas lenne mint a gyári Astra rugókkal, csak keményebb, feszesebb... :D

Ja és köszönöm a hozzáértő segítséget... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet, hogy belekavarodtam, mert valami gétét emlegetett a srác...

Én meg botor módon azt hittem, hogy úgy van mint az Astráknál a GSI... :)

Elnézést...

Summa summárum alacsonyabb lehet mint a gyári veci rugó...

Tehát kb olyan magas lenne mint a gyári Astra rugókkal, csak keményebb, feszesebb... :D

Ja és köszönöm a hozzáértő segítséget... :lol:

Nem tévedtél sokat, csak gt és nem gsi. Viszont astraban volt mindkettő. ;)

A második felét meg nem tudom alátámasztani. :D

Link to comment
Megosztás:

Ami a márkát illeti elég sok jó van. Amit írtál azok is jók + Lemförder, SWAG, szinte mindegy. (Egyik sem lesz örök életű.) Az enyémbe Topran van már egy ideje, nincs vele baj.

Ha az első lengőkar hátsó szilentjéről beszélünk akkor csak külső fémházas van, ezt hívják tányérszilentnek. A csak gumi (leginkább hengeres formájú) az az első szilent, az nem szokott tönkremenni.

A hátsóból is kétféle van teli és kivágott:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=b430fc610...&aid=186628

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=b430fc610...&aid=186628

Arra figyelj, hogy mindkét oldalon a tányérszilent mellé két db pozícionáló hüvelyt adjanak.

Felűről bele kell préselni a lengőkarba, de prés hiányában egy nagy satu is jó megfelelő közdarabokkal. Ha a kivágottat választod, akkor a beszerelés pozíciója sem mindegy.

Az eredmény valami ilyen legyen:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=b430fc610...&aid=167351

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=b430fc610...&aid=167351

Köszi a választ,

Mivel a lengőkar a segédkeret alsó részéhez ért hozzá, így egy gödörbe menve fémesen kopogott. Mivel nem szedtem szét, nem látszik, hogy el van-e szakadva. Feszítővassal a lengőkart középre pozicionáltam, és mintha azóta nem csörögne, de van egy olyan érzésem, hogy ezzel nincs megoldva a probléma. Lehet olyan hiba, hogy a szilent jó, nincs elszakadva, csak a pozícionáló nem tatrja a helyén? még az eredeti gyári van benne ami nem teligumis. Vagy látatlanban érdemes cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ,

Mivel a lengőkar a segédkeret alsó részéhez ért hozzá, így egy gödörbe menve fémesen kopogott. Mivel nem szedtem szét, nem látszik, hogy el van-e szakadva. Feszítővassal a lengőkart középre pozicionáltam, és mintha azóta nem csörögne, de van egy olyan érzésem, hogy ezzel nincs megoldva a probléma. Lehet olyan hiba, hogy a szilent jó, nincs elszakadva, csak a pozícionáló nem tatrja a helyén? még az eredeti gyári van benne ami nem teligumis. Vagy látatlanban érdemes cserélni?

Tegyél bele ILYET és állítólag sokáig nem lesz probléma vele.

Nekem még nincsenek ezzel tapasztalataim, de lehet, ha cserélnem kell, akkor ilyenek fognak bele menni...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ,

Mivel a lengőkar a segédkeret alsó részéhez ért hozzá, így egy gödörbe menve fémesen kopogott. Mivel nem szedtem szét, nem látszik, hogy el van-e szakadva. Feszítővassal a lengőkart középre pozicionáltam, és mintha azóta nem csörögne, de van egy olyan érzésem, hogy ezzel nincs megoldva a probléma. Lehet olyan hiba, hogy a szilent jó, nincs elszakadva, csak a pozícionáló nem tatrja a helyén? még az eredeti gyári van benne ami nem teligumis. Vagy látatlanban érdemes cserélni?

Szivesen.

Ez csere lesz, sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Tegyél bele ILYET és állítólag sokáig nem lesz probléma vele.

Nekem még nincsenek ezzel tapasztalataim, de lehet, ha cserélnem kell, akkor ilyenek fognak bele menni...

Alkatrész keresés közben láttam én is, de túl drágának tartom, most sajna csak költséghatékonyabb alkatrész fér bele a költségvetésbe, egy 10 éves autón mindíg van mit cserélni...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, új vagyok még a fórumon de már rengeteg hozzászólást olvastam... már egy éve van meg az astrám, de ma vettem csak észre ill sztem ma tört el a bal első rugóm. elméletileg autószerelő volnék:D de ilyet még nem berheltem szét és kérnék némi segítséget, hogy mi mindent kell leszednem a rugó cseréléséhez(a toronycsapágyakat is cserélnem kellene, már meg is vettem hozzá az újakat) köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, új vagyok még a fórumon de már rengeteg hozzászólást olvastam... már egy éve van meg az astrám, de ma vettem csak észre ill sztem ma tört el a bal első rugóm. elméletileg autószerelő volnék:D de ilyet még nem berheltem szét és kérnék némi segítséget, hogy mi mindent kell leszednem a rugó cseréléséhez(a toronycsapágyakat is cserélnem kellene, már meg is vettem hozzá az újakat) köszi a segítséget

Egy rugó összehúzó erősen ajánlott. :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, új vagyok még a fórumon de már rengeteg hozzászólást olvastam... már egy éve van meg az astrám, de ma vettem csak észre ill sztem ma tört el a bal első rugóm. elméletileg autószerelő volnék:D de ilyet még nem berheltem szét és kérnék némi segítséget, hogy mi mindent kell leszednem a rugó cseréléséhez(a toronycsapágyakat is cserélnem kellene, már meg is vettem hozzá az újakat) köszi a segítséget

Aszem 18-as pipa kulcs kormány öszekötö gömbcsuló oldása stabil kar csukló oldása féknyereg le tárcsa le és csak a végén vesszük ki a gólyalábat amikor kivan véve onnan már értelem szerű ennyi röviden tömören .

Link to comment
Megosztás:

Aszem 18-as pipa kulcs kormány öszekötö gömbcsuló oldása stabil kar csukló oldása féknyereg le tárcsa le és csak a végén vesszük ki a gólyalábat amikor kivan véve onnan már értelem szerű ennyi röviden tömören .

A korornás anya letekeréséhez a féltengely végéről nem árt hosszított dugókulcs, a sima alig ér rá a csavarra ami asszem 30-as.

Link to comment
Megosztás:

srácok nagyon köszönöm a kimerítő választ... sztem meg fogom tudni csinálni egy nagy adag csavarlazító után, mivel még soha nem volt hozzányúlva :lol:

már csak rugót kellene szereznem hozzá, talán veszek egy ültető szettet, mivel a gyári rugót is 15+ért adnák darabját, így lehet nem éri meg azt venni :D

Link to comment
Megosztás:

srácok nagyon köszönöm a kimerítő választ... sztem meg fogom tudni csinálni egy nagy adag csavarlazító után, mivel még soha nem volt hozzányúlva :D

már csak rugót kellene szereznem hozzá, talán veszek egy ültető szettet, mivel a gyári rugót is 15+ért adnák darabját, így lehet nem éri meg azt venni :lol:

Odab.szna :D

Link to comment
Megosztás:

Odab.szna :D

Én is láttam az unix-nál annyiért.

Ezért is veszek majd bontóból.

Dáwid neked csak a hátsók voltak eltörve? Ha jól emlékszem, akkor Laci cserélt első rugókat, C20XE rugókra, ugye?

Nekem is hasonlót kellene keresni, mármint biztos nem lenne jó egy 1.4-es rugója, gondolom én hogy lejjebb lenne vele. Nem?

Link to comment
Megosztás:

Én is láttam az unix-nál annyiért.

Ezért is veszek majd bontóból.

Dáwid neked csak a hátsók voltak eltörve? Ha jól emlékszem, akkor Laci cserélt első rugókat, C20XE rugókra, ugye?

Nekem is hasonlót kellene keresni, mármint biztos nem lenne jó egy 1.4-es rugója, gondolom én hogy lejjebb lenne vele. Nem?

Amikor megvettem nekem benzines rugók voltak benne.... :lol:

Iszonyatosan rossz volt... (mondjuk nekem a lengéscsillapítók is kivoltak :D ) Még az autó is furán nézett ki egy ugyanolyan másik Dízel mellet! :)

Ezek kerültek bele! (Nincs minden a képen, szinte minden ki lett cserélve: külső féltengely csuklók, rugók elől-hátul, lengéscsillapítók elől-hátul, összes talpas, gumi szilentek elől-hátul)

Amióta ezt megcsináltuk mentem vele már vagy 40.000-et, minden gond nélkül szerencsére! Vezetési élményre is jobb lett az autó, sokkal stabilabb lett! :D

A benzines első rugóimmal (amiből a jobbos 1 karikája hiányzott, a balosé megvolt a rugótányérben, és csilingelt :D :D ), és az extra lány lengéscsillapítókkal iszonyatosan xar volt!! ;)

Nekem (2009 március-április körül) 8000 körül volt darabja a rugónak, a futóműre akkor 90ezer lett költve! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hella!

Tegnap parkolásnál, jobbra, orral előre alászedett kormánynál elég furcsa hang hagyta el a futóművet. Olyan féknyikorgás szerű, de attól öblösebb, búgósabb hang volt. Ezt a 7végén még egyszer sikerül előhozni belőle, akkor is szűken jobbra fordulás volt lassú tempónál.

Mi lehet a gebasz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.