Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Gondolom az alap dolgokat már megnézted: kerékcsavarok jól meghúzva, féktárcsa mögötti védőlemez helyén, lengéscsillapító ok, esetleg dísztárcsa. A toronynál minden csavar jól meghúzva? A szilent rögzítő kis csavarok és a kupak alatti lengéscsillapító vége is, stabród bekötés, esetleg féknyereg...

Torony részt ellenőrzöm azt nem néztem! De sajnos csak 14 után mert most muszáj 4 órára bemennem...

Link to comment
Megosztás:

Kimentem hogy ellenőrizzem tovább a dolgokat, és a torony rendben volt, mondom akkor leveszem a kereket, hátha látok valamit, és nem csak benyúlok a fékhez ((ettől tartottam a legjobban)) mire hát emelés közben észre vettem hogy a rugónál nincs teljesen minden rendben...

és a rugó másik vége

ld. a képen a rugó eggyik vége

vagy legalábbis ami maradt, letört belőle.

Kissé furcsa azért a probléma előjövetele számomra, mivel pár napja mentem vele röpke 100km-t és akkor még nem vettem észre semmit, és ma hogy csak a városba mentünk már amikor kiáltam az udvarról halottam!

Gondolatom szerint elfáradt, és amint a képen látszik nem most kezdett eltörni, és miután megáltam akkor törhetett el.

Honnan lehet azt megtuni milyet kell beszerezzek helyette?

Link to comment
Megosztás:

Kimentem hogy ellenőrizzem tovább a dolgokat, és a torony rendben volt, mondom akkor leveszem a kereket, hátha látok valamit, és nem csak benyúlok a fékhez ((ettől tartottam a legjobban)) mire hát emelés közben észre vettem hogy a rugónál nincs teljesen minden rendben...

és a rugó másik vége

ld. a képen a rugó eggyik vége

vagy legalábbis ami maradt, letört belőle.

Kissé furcsa azért a probléma előjövetele számomra, mivel pár napja mentem vele röpke 100km-t és akkor még nem vettem észre semmit, és ma hogy csak a városba mentünk már amikor kiáltam az udvarról halottam!

Gondolatom szerint elfáradt, és amint a képen látszik nem most kezdett eltörni, és miután megáltam akkor törhetett el.

Honnan lehet azt megtuni milyet kell beszerezzek helyette?

Egy másik 1.4-ből vagy 1.6-ból valót leginkább, más motorok nehezebbek, magasabb lenne velük az autód.

Link to comment
Megosztás:

Bal első keréktől, éles fémes csörgést hallok minden eggyes kis úthibára, itt nem kátyúra, hanem két centis repedésre gondolok!

Olyan mintha vas lemezen egy csövet rajta dobálva zörgetnék.

Látni nm látok semmit, a rugók nem töröttek, gátlók kicsit vackok de nem halott teljesen, és egyébb helyen se látok mást ami okozhatná.

Merjek így vele hazamenni hétvégén 380km vagy üröljek ha a futóművesig eljutok egyáltalán?

Soha nem volt ilyen hangja és más autóban sem hallottam ilyet még!

Részvétem!

Ugyanez volt nekem is, amikor megvettem: csilingelt a bal oldala... csak nekem bennemaradt a rugódarab is!

Akkor döntöttem teljes futómű-felújítás ügyben! Úgy 100-ba volt a vége! <_< De azóta sem volt semmi gond vele, úgyhogy megérte! :D

Link to comment
Megosztás:

Részvétem!

Ugyanez volt nekem is, amikor megvettem: csilingelt a bal oldala... csak nekem bennemaradt a rugódarab is!

Akkor döntöttem teljes futómű-felújítás ügyben! Úgy 100-ba volt a vége! <_< De azóta sem volt semmi gond vele, úgyhogy megérte! :D

Hát én ezzel az autóval sajnos elég szomorú megállípodást kötöttem lelkileg, bírjon ki 3évet, aztán ha annyira úgy van akkor a mélybe tolom be...

Diákként nem is tudnám megengedni ezt magamnak, így csak annyit tudok tenni hogy guruljon...

Mi számít jó árnak egy ilyen rugópárban, és eltudok használni egy bontottat még 3 évig jóeséllyel, vagy inkább újjat keressek?

És ha már itt, akkor lengéscsillapítóban mit ajánlottok, mert ezt is cserélnem kell sajnos.

Ezek jövő hónapban lettek volna egyébként is, de így rugót is kell...

Link to comment
Megosztás:

hátha itt kapok érdemben is választ...

hátsó kerék agya különbözik, ha tárcsafékes, vagy ha dobfékes?? ABS nem érdekes.

hi! maga a kerékcsapágy nem különbözik csak az abs-es jeladóval ellátott,de méretügyileg 1ezik..az ára is x2..

Link to comment
Megosztás:

hátha itt kapok érdemben is választ...

hátsó kerék agya különbözik, ha tárcsafékes, vagy ha dobfékes?? ABS nem érdekes.

Legjobb tudomásom szerint nem különbözik. Csak a kézifék kötéllel kell sz?rakodni. De azt meg lehet kérni boltban, hogy Caravan féktárcsás kézifék kötelet kérek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Áprilisban megy műszakira a zőccség, de a lengéscsillapítók már nagyon elamerikaisodtak. Van itt valami ATEC márka (katt), elég barátságos áron. Találkozott már valaki ezzel a márkával? Ne adj Isten, használja valaki? Ha igen, hogy van megelégedve vele? Előre is köszönöm! :D

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltam az első futómű kopogásának az okát, trapéz lengőkar hátsó szilent kakukk mindkét oldalon. A hétvégén szeretném kicserélni, milyen gyártmányú szilentet érdemes venni Ruville, Febi... (cél , hogy ne a leggagyibb legyen, de azért vállalható minőség)esetleg más? mint látom van fém házas és csak sima gumi. Érdemesebb a fémházasat venni vagy azt csak nehetebb beszerelni?

Mennyire macerás a szilent visszapréselése? Nagy szívásra kell számítani vagy sima ügy? Akna szerszámok vannak...

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltam az első futómű kopogásának az okát, trapéz lengőkar hátsó szilent kakukk mindkét oldalon. A hétvégén szeretném kicserélni, milyen gyártmányú szilentet érdemes venni Ruville, Febi... (cél , hogy ne a leggagyibb legyen, de azért vállalható minőség)esetleg más? mint látom van fém házas és csak sima gumi. Érdemesebb a fémházasat venni vagy azt csak nehetebb beszerelni?

Mennyire macerás a szilent visszapréselése? Nagy szívásra kell számítani vagy sima ügy? Akna szerszámok vannak...

Ami a márkát illeti elég sok jó van. Amit írtál azok is jók + Lemförder, SWAG, szinte mindegy. (Egyik sem lesz örök életű.) Az enyémbe Topran van már egy ideje, nincs vele baj.

Ha az első lengőkar hátsó szilentjéről beszélünk akkor csak külső fémházas van, ezt hívják tányérszilentnek. A csak gumi (leginkább hengeres formájú) az az első szilent, az nem szokott tönkremenni.

A hátsóból is kétféle van teli és kivágott:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=b430fc610...&aid=186628

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=b430fc610...&aid=186628

Arra figyelj, hogy mindkét oldalon a tányérszilent mellé két db pozícionáló hüvelyt adjanak.

Felűről bele kell préselni a lengőkarba, de prés hiányában egy nagy satu is jó megfelelő közdarabokkal. Ha a kivágottat választod, akkor a beszerelés pozíciója sem mindegy.

Az eredmény valami ilyen legyen:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=b430fc610...&aid=167351

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=b430fc610...&aid=167351

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy gyári Vectra A GSI rugószett mennyire ültetné/változtatná meg az autóm futóművét.

Természetesen sport gátlókat kap a kocsi, amúgy is...

Csak felkínáltak kb ingyen egy szettet és elgondolkoztatott a dolog...

Első rugót törés miatt cserélnem kell, lengéscsillapítókat végelgyengülés miatt, így aztán ha nem veszettül elborult lépés lenne, akkor beletetetném...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy gyári Vectra A GSI rugószett mennyire ültetné/változtatná meg az autóm futóművét.

Természetesen sport gátlókat kap a kocsi, amúgy is...

Csak felkínáltak kb ingyen egy szettet és elgondolkoztatott a dolog...

Első rugót törés miatt cserélnem kell, lengéscsillapítókat végelgyengülés miatt, így aztán ha nem veszettül elborult lépés lenne, akkor beletetetném...

Sztem a vectraé magasabb. Legalábbis mikor én vectra ültetőt raktam be, akkor magasabb lett, mint előtte. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha jól értelmezem, az ültetettől magasabb lett, de a normáltól alacsonyabb...

:D

Nem. Kicseréltem az astra ültetőt, vectra ültetőre, mert a vectra többet ültetett mint az astra...papíron. Valójában ahelyett hogy 60at ültetett volna összesen 20at ült a gyárihoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Kicseréltem az astra ültetőt, vectra ültetőre, mert a vectra többet ültetett mint az astra...papíron. Valójában ahelyett hogy 60at ültetett volna összesen 20at ült a gyárihoz képest.

Akkor jól értelmeztem. A normál nekem a gyári(semmi ültetés) magasságot jelenti...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.