Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát az fájdalmas. De nem adom fel valamit ki okoskodok akkor is! De a torony merevitő menyt javitana a helyzeten szerinted?!

Lenne 2 kiló plusz vas az autóban, és ha valami beléd-száll jobbról, akkor legalább a bal oldali futóművedet is b@szhatod :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Aha köszi Dávid csak érdeklödési szinten érdekelt a dolog!

Ha csak a gumikopás miatt érdekel a dolog akkor felejtsd el. Ha extrém mértékű a kopás akkor érdemes foglalkozni vele, lehet hogy ki vannak lágyulva a rugók, és így jobban "terpeszt" az autó. Ezért lehet hogy jobban kopik a belső oldala. Ezeknél az autóknál már előfordul hogy elöregedtek a rugók. Érdemes lenne elvinni futóműveshez, és megnézni hogy gépen mit mutat :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ha csak a gumikopás miatt érdekel a dolog akkor felejtsd el. Ha extrém mértékű a kopás akkor érdemes foglalkozni vele, lehet hogy ki vannak lágyulva a rugók, és így jobban "terpeszt" az autó. Ezért lehet hogy jobban kopik a belső oldala. Ezeknél az autóknál már előfordul hogy elöregedtek a rugók. Érdemes lenne elvinni futóműveshez, és megnézni hogy gépen mit mutat :devlish:

Az a helyzet hogy a számító gép szerint jó de tervbe van véve valami sport rugó !

Link to comment
Megosztás:

hali!

lehet idióta kérdés:

mi lehet a hiba a géppel? ide-oda rángatna a kormányt valami menet közben 40és 50km/h között a legjobban érezhető elméletileg semmi atrocitás nem érte a gépet

96os f astra szervós kombiról van szó

köszi!

Caravan :lol: :lol:

Kerekek centírozva voltak? Felni nincs megütve? :devlish:

Link to comment
Megosztás:

A féltengelyeknél a gumiharmonikát szorító bilincs ereszt. hol lehet olyat szerezni? guminak semmi baja, de így mindig koszolódik a féltengely és egy idő után olyan vastag lesz az olajsár rajta hogy rázza a kormányt :devlish:

mi erre a megoldás?

Csőbilincs. Gazdabót, vasbót, Praktiker...stb.

Link to comment
Megosztás:

A féltengelyeknél a gumiharmonikát szorító bilincs ereszt. hol lehet olyat szerezni? guminak semmi baja, de így mindig koszolódik a féltengely és egy idő után olyan vastag lesz az olajsár rajta hogy rázza a kormányt :devlish:

mi erre a megoldás?

Autósboltban is tudsz venni, nagyjából 150Ft. Többféle kialakítású létezik, én a homlokcsípővel szorítható fajtát szoktam venni.

Link to comment
Megosztás:

Caravan :lol: :lol:

Kerekek centírozva voltak? Felni nincs megütve? :devlish:

caravan vagy kombi nekem mindegy, tourist esetleg??

:lol:

én nemigen mászkálok autóval, de a nej állítja nem padkázott.......

ha felemelem semmi nem lötyög/mozog rendellenesen

gumik meg voltak centírozva, súlyt sem látok hogy leesve lenne, azért vagyok tanácstalan

de szabályszerűen ide-oda rángatja valami a kormányt(2 centiket kb) 40-50 felé már az egész autó beszitál

90 felet csak vibrál......de akkor is érezni elég jól

próbáljam meg másik kerékkel? pl csere első-hátsó?

Link to comment
Megosztás:

caravan vagy kombi nekem mindegy, tourist esetleg??

:lol:

én nemigen mászkálok autóval, de a nej állítja nem padkázott.......

ha felemelem semmi nem lötyög/mozog rendellenesen

gumik meg voltak centírozva, súlyt sem látok hogy leesve lenne, azért vagyok tanácstalan

de szabályszerűen ide-oda rángatja valami a kormányt(2 centiket kb) 40-50 felé már az egész autó beszitál

90 felet csak vibrál......de akkor is érezni elég jól

próbáljam meg másik kerékkel? pl csere első-hátsó?

Például. De ha leveszed a kerekeket akkor nézd meg belülről is, mert ott is van pereme a felninek. Láttunk már csodákat :devlish:

Link to comment
Megosztás:

A bal elso zorges (razos uton) elmult a hatso szilent cserejere. Ma voltam (marka)szervizben, arat nem mondok, nem akarom, hogy a forumon

tul nagy legyen rohoges (a szilent valoban 8000+ Ft). A szerelo foszer nagyon alapos volt, fel oraig preselgette a szilentet bele a lengokarba, neha

kivette nezegette, aztan ujra. Valami hidraulikus pres lehetett, alulra-felulre megfelelo mereto csodarabot rakott, hogy

csak azt nyomja amit kell. Az elso szilentre tobben is azt mondtak, hogy azt nem cserelik, mert az soha nem megy tonkre

(az enyem is jo volt, 11 ev utan). A hatso szilent total kuka volt. A lenyeg, hogy most mar normalisan zorog a kocsi.

Kosz a segitseget mindenkinek! (Tobb lett volna az ar, ha nem mondom meg egybol mi a gaz.)

Link to comment
Megosztás:

A bal elso zorges (razos uton) elmult a hatso szilent cserejere. Ma voltam (marka)szervizben, arat nem mondok, nem akarom, hogy a forumon

tul nagy legyen rohoges (a szilent valoban 8000+ Ft). A szerelo foszer nagyon alapos volt, fel oraig preselgette a szilentet bele a lengokarba, neha

kivette nezegette, aztan ujra. Valami hidraulikus pres lehetett, alulra-felulre megfelelo mereto csodarabot rakott, hogy

csak azt nyomja amit kell. Az elso szilentre tobben is azt mondtak, hogy azt nem cserelik, mert az soha nem megy tonkre

(az enyem is jo volt, 11 ev utan). A hatso szilent total kuka volt. A lenyeg, hogy most mar normalisan zorog a kocsi.

Kosz a segitseget mindenkinek! (Tobb lett volna az ar, ha nem mondom meg egybol mi a gaz.)

Grat a 8ezres szilenthez. A sport szilent is 6ezer per darab. De hát te tudod. Biztos aranybul van:P

Link to comment
Megosztás:

Ő ótója, Ő pénze, Ő dolga :devlish: A lényeg hogy mostmár rendben van :lol:

Én nekem se zörög már:D Hála istennek mi is kicseréltük és megnyugtató, hogy nem hallom. Csak el kéne már vinnem futóműveshez. De nincs kedvem (ZS.ZS.ZS). Ráadásul bekerült a 22es stab rúd az meg valami zsír királyság:D Aki teheti cserélje a gyárit.

Link to comment
Megosztás:

Én nekem se zörög már:D Hála istennek mi is kicseréltük és megnyugtató, hogy nem hallom. Csak el kéne már vinnem futóműveshez. De nincs kedvem (ZS.ZS.ZS). Ráadásul bekerült a 22es stab rúd az meg valami zsír királyság:D Aki teheti cserélje a gyárit.

Mondtam, hogy sokkal jobb :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.