Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma rendbe tettem a nyári kerekeket és észre vettem, hogy a két első guminak a külső szélét valamiért el kezdte rágni a futómű. (195/50R15 2,2bar) Érdekesnek találtam, mivel csak a külső széleken látszik a dolog, ez valami beállítási probléma vagy esetleg kopás okozhat ilyen dolgot, lengéscsillapító,toronycsapágy, szilentek? Ha valaki tapasztalt hasonlót azt ossza meg velem ha megkérhetem.

Előre is Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma rendbe tettem a nyári kerekeket és észre vettem, hogy a két első guminak a külső szélét valamiért el kezdte rágni a futómű. (195/50R15 2,2bar) Érdekesnek találtam, mivel csak a külső széleken látszik a dolog, ez valami beállítási probléma vagy esetleg kopás okozhat ilyen dolgot, lengéscsillapító,toronycsapágy, szilentek? Ha valaki tapasztalt hasonlót azt ossza meg velem ha megkérhetem.

Előre is Köszi

valamilyen szinten jobban kopik a kerékösszetartás miatt is vmeik széle.

nekem is flre van kopva minda kettő... de ha jól emlékszem nekem pont a belső oldalán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma rendbe tettem a nyári kerekeket és észre vettem, hogy a két első guminak a külső szélét valamiért el kezdte rágni a futómű. (195/50R15 2,2bar) Érdekesnek találtam, mivel csak a külső széleken látszik a dolog, ez valami beállítási probléma vagy esetleg kopás okozhat ilyen dolgot, lengéscsillapító,toronycsapágy, szilentek? Ha valaki tapasztalt hasonlót azt ossza meg velem ha megkérhetem.

Előre is Köszi

Sztem nagy az összetartásod.

Link to comment
Megosztás:

valamilyen szinten jobban kopik a kerékösszetartás miatt is vmeik széle.

nekem is flre van kopva minda kettő... de ha jól emlékszem nekem pont a belső oldalán.

F astránál nincs összetertás azaz van de minuszos, szóval széttart a gyári beállítás szerint! Szóval ha kívül kopik akkor vagy rosszul van beállítva a futómű vagy tul alacsony nyomással használod vagy nagyon nyomod neki kanyarokban :D

Link to comment
Megosztás:

F astránál nincs összetertás azaz van de minuszos, szóval széttart a gyári beállítás szerint! Szóval ha kívül kopik akkor vagy rosszul van beállítva a futómű vagy tul alacsony nyomással használod vagy nagyon nyomod neki kanyarokban :D

Jaja, széttartás és terpesztés (na ez most nagyon hülyén hangzik, NEM FÉLREÉRTENI!!)

Kerékösszetartás elöl: -0fok15szögperc

Kerékdőlés elől: -1fok5szögperc

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 kerdes!

Ha razosab uton megyek pl foldes ut, kavicsos stb akkor a kormany iszonyuan raz szinte ut remeg!

Szerintetek?

Kavicsos úton ez teljesen normális. (sajnos!)

Link to comment
Megosztás:

na nekem is lenne egy kérdésem

JOhnny iért képet erről amin látni is amitkell, mert neki van otthonkormánymű kibontva, de elmaradt...

szóval van a kormánymű alján egy nagy csavar,a bban meg egy kicsi, na elvileg az azért van, hogy a fogasléc kotyogását lehet vele állíani.

nekema kormányrudak felfogatásánál lóg, és néha kopog is az út miatt.

elvileg ha azt a csavart állítom, akkor meg lehet szüntetni ezt a ógásból eredő kopogást.

erről valaki nekem tudna vmi okosat mondani?

Link to comment
Megosztás:

na nekem is lenne egy kérdésem

JOhnny iért képet erről amin látni is amitkell, mert neki van otthonkormánymű kibontva, de elmaradt...

szóval van a kormánymű alján egy nagy csavar,a bban meg egy kicsi, na elvileg az azért van, hogy a fogasléc kotyogását lehet vele állíani.

nekema kormányrudak felfogatásánál lóg, és néha kopog is az út miatt.

elvileg ha azt a csavart állítom, akkor meg lehet szüntetni ezt a ógásból eredő kopogást.

erről valaki nekem tudna vmi okosat mondani?

Sajnos hirtelen csak egy ilyen Móricka rajzot tudtam belinkelni (AutoFitből)

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=802bd807c...&aid=167351

A rajzon látszik, amiről írtál?

Link to comment
Megosztás:

Akkor mashogy mondom. A kezemen az ora szinte ugral :D :) haverom astra csak minimalisan raz

Ha kemény kavicsos terepen ráz a kormány, akkor jók a kormánygép és a kormánymechanika összes alkatrészének az illesztése. A haverodéban valszeg van már pár helyen holtjáték, ami csökkenti a visszahatást a korm.kerékre.

... szervo nélküli, ugye?

Link to comment
Megosztás:

na nekem is lenne egy kérdésem

JOhnny iért képet erről amin látni is amitkell, mert neki van otthonkormánymű kibontva, de elmaradt...

szóval van a kormánymű alján egy nagy csavar,a bban meg egy kicsi, na elvileg az azért van, hogy a fogasléc kotyogását lehet vele állíani.

nekema kormányrudak felfogatásánál lóg, és néha kopog is az út miatt.

elvileg ha azt a csavart állítom, akkor meg lehet szüntetni ezt a ógásból eredő kopogást.

erről valaki nekem tudna vmi okosat mondani?

azzal a csavarral elméletileg a kormány holtjátékán(jobbra-balra forgatásnál üresjárat) tudsz állítani. Ha a fogasléc kotyog azt elvileg perselyezni kell. Nekem is ez a problémám, csak még nem volt erőm neki feszülni, mert ahhoz le kéne tenni a verdát egy pár napra.

Link to comment
Megosztás:

Már kb. egy jó másfél éve elkezdett nyekeregni a kocsi lengéscsillapítója ha lehűt az idő... Most hogy betört a nyár után a tél, szinte mindenhonnan hallom a nyekergést, ha rosszabb úton járok... Szerintetek meddig húzza még, mert tavasszal a vizsgán azt mondták, h jó... Bár én nem hiszek a hazai vizsgáknak túlzottan...

Link to comment
Megosztás:

Már kb. egy jó másfél éve elkezdett nyekeregni a kocsi lengéscsillapítója ha lehűt az idő... Most hogy betört a nyár után a tél, szinte mindenhonnan hallom a nyekergést, ha rosszabb úton járok... Szerintetek meddig húzza még, mert tavasszal a vizsgán azt mondták, h jó... Bár én nem hiszek a hazai vizsgáknak túlzottan...

hideg időben nekem is sok nyuszogó hang előjön.

de ez semmi bajjal nem jár.

Link to comment
Megosztás:

Ha kemény kavicsos terepen ráz a kormány, akkor jók a kormánygép és a kormánymechanika összes alkatrészének az illesztése. A haverodéban valszeg van már pár helyen holtjáték, ami csökkenti a visszahatást a korm.kerékre.

... szervo nélküli, ugye?

Igen szervo nelkuli!

Link to comment
Megosztás:

Már kb. egy jó másfél éve elkezdett nyekeregni a kocsi lengéscsillapítója ha lehűt az idő... Most hogy betört a nyár után a tél, szinte mindenhonnan hallom a nyekergést, ha rosszabb úton járok... Szerintetek meddig húzza még, mert tavasszal a vizsgán azt mondták, h jó... Bár én nem hiszek a hazai vizsgáknak túlzottan...

Nem az nyekereg, hanem a szilent.

Link to comment
Megosztás:

Köszi Opel16V! Mit lehet kezdeni vele, mennyire súlyos a baj, ha nyekereg hidegen? Drága a csere, és milyen márkát érdemes választani?

Baj?? Nincs semmiféle baj.

Ha zavar, három lehetőséged van:

-Szilikonspray a szilentekre gazdagon.

-Szilent csere.

-Felhangosítod a rádiót.

Olyan is előfordult már hogy tényleg a lengéscsillapító maga nyüsszögött (ellentétben Opel16v-vel), ilyenkor vagy elviseli az ember a zavaró hangot, vagy kicseréli magát a leng.csill.-ót. De ez a ritkább hibaforrás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.