Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Ki szeretném cserélni első gátlókat.

Nézelődtem a neten hát vannak árak. Mivel hátul is Kayaba van ezért előre is olyat szeretnék. Csak amikor megláttam mennyibe kerül??.. kicsit elgondolkodtam szerintetek melyik lenne jobb?

Kayaba kétcsöves gázos : 29.229HUF/db ::: kedvezményel: 40.150HUF /Típus: Ultra SR/

BILSTEIN kétcsöves gázos: 17.398HUF/db :::: kedvezményel: 27.835HUF /Típus: B4/

Link to comment
Megosztás:

Korábban már volt szó róla, csak most azé se találom. Érdemes elől-hátul erősebb stabrudakat betenni? Hátra a GSi pótstabrúdjának is meg van a helye?

ha szeretnéd "kicsit" stabilabnak, akkor érdemes

előlre vastagabbat pl calibráét.

hátra elvileg kettő is megy.. ebből én még csak egyet láttam, ami nekem is van BENNE, de még menne egy kívülre is!

Link to comment
Megosztás:

ha szeretnéd "kicsit" stabilabnak, akkor érdemes

előlre vastagabbat pl calibráét.

hátra elvileg kettő is megy.. ebből én még csak egyet láttam, ami nekem is van BENNE, de még menne egy kívülre is!

Előre néztem az EPCben hogy négy méret volt : 16-18-20-22, hátul meg 16-18. Gondolom, a leghurkább van az enyémben. Holnap megnézem, meg azt is, hogy a pótnak megvan-e a négy csavarhely. Mondjuk, vki megerősíthetne benne, hogy a GSi pótstabja rámegy-e a sima hátsó hídra. Tudtommal nagyobb a nyomtávja.

Link to comment
Megosztás:

Előre néztem az EPCben hogy négy méret volt : 16-18-20-22, hátul meg 16-18. Gondolom, a leghurkább van az enyémben. Holnap megnézem, meg azt is, hogy a pótnak megvan-e a négy csavarhely. Mondjuk, vki megerősíthetne benne, hogy a GSi pótstabja rámegy-e a sima hátsó hídra. Tudtommal nagyobb a nyomtávja.

a hátsóról nem tudok én se sokat... egy egy lyukat tudok, hogy van , de nem 4et...

hening mester nem mutatja, pedig neki van vmilyen stabrúd benne + ba.

Link to comment
Megosztás:

Én a hátsóba tettem, az egyenest, mert nem volt benne. a GSi félének pedig nem láttam lyukakat a hídon.

Most este alánéztem lámpával és megtaláltam a csavarok helyeit. Pont felette megy el a fékcső.

Megpróbálom, hátha sik. beszerezni egyet.

Ja, magában a hídban nekem bent van a stab, pedig egyívásúak a gépeink, ahogy néztem a rendszámod. Lehet a hatalmas teljesítményhez kellett az enyémbe? :D

Link to comment
Megosztás:

Most este alánéztem lámpával és megtaláltam a csavarok helyeit. Pont felette megy el a fékcső.

Megpróbálom, hátha sik. beszerezni egyet.

Ja, magában a hídban nekem bent van a stab, pedig egyívásúak a gépeink, ahogy néztem a rendszámod. Lehet a hatalmas teljesítményhez kellett az enyémbe? :D

Az enyémben is volt. Ha felmenne a GSi hátsó stabja a mi hidunkra, akkor az jó lenne, csökkenteni lehetne vele az alulkormányzottságot. :)

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben is volt. Ha felmenne a GSi hátsó stabja a mi hidunkra, akkor az jó lenne, csökkenteni lehetne vele az alulkormányzottságot. :D

hogy is van ez?

mindig elfelejtem

az alukormányozott autó tolja az orrát, a tul az meg dobja a seggét ugye??

nekem nem volt hátul rúd, adig nemnagyon farolgatott, mostanában meg inkább a seggét dobja ki...

Link to comment
Megosztás:

hogy is van ez?

mindig elfelejtem

az alukormányozott autó tolja az orrát, a tul az meg dobja a seggét ugye??

nekem nem volt hátul rúd, adig nemnagyon farolgatott, mostanában meg inkább a seggét dobja ki...

3 kormányzás van:

-kényszerkormányzás: praktikusan a kormánykerékkel a kereket szögben elfordítod a függőcsap körül

-önkormányzás: futómű elmozdulás, vagy erő hatására minimális szögben tudja a kereket kormányozni

-sajátkormányzás: ha alulkormányzott orrtolós, ha túlkormányzott fartolós.

Namost. Ha az autót keményíted (akár rugóval, akár stabbal....végülis a stab sem más mint egy torziós rugó, hátul a franciák előszeretettel használták a tekercsrugó helyett) azzal több dolgot elérsz. Kényelmetlenebb lesz, kevésbé dől a kanyarban, és a keménységből fakadóan az átterhelődés, azaz a "z" irányú erő nagyobb lesz az ívkülső kerék talppontjában, kisebb az ívbelső talppontjában. Ha ezeket megszorozzuk a tapadási tényezővel, akkor gyakorlatilag az összes átvihető oldalerő kisebb lesz, mint a keményítés előtt. Emiatt az adott futómű könnyebben csúszik meg. Tehát ha hátulra stabot teszel, vagy nagyobb stabot, akkor kevésbé lesz alulkormányzott. :D

Link to comment
Megosztás:

3 kormányzás van:

-kényszerkormányzás: praktikusan a kormánykerékkel a kereket szögben elfordítod a függőcsap körül

-önkormányzás: futómű elmozdulás, vagy erő hatására minimális szögben tudja a kereket kormányozni

-sajátkormányzás: ha alulkormányzott orrtolós, ha túlkormányzott fartolós.

Namost. Ha az autót keményíted (akár rugóval, akár stabbal....végülis a stab sem más mint egy torziós rugó, hátul a franciák előszeretettel használták a tekercsrugó helyett) azzal több dolgot elérsz. Kényelmetlenebb lesz, kevésbé dől a kanyarban, és a keménységből fakadóan az átterhelődés, azaz a "z" irányú erő nagyobb lesz az ívkülső kerék talppontjában, kisebb az ívbelső talppontjában. Ha ezeket megszorozzuk a tapadási tényezővel, akkor gyakorlatilag az összes átvihető oldalerő kisebb lesz, mint a keményítés előtt. Emiatt az adott futómű könnyebben csúszik meg. Tehát ha hátulra stabot teszel, vagy nagyobb stabot, akkor kevésbé lesz alulkormányzott. :D

nemtudom rtem e teljesen, de magyarra fordítva:

ha hátul keményíed, akkor hátul hamarabb csúszik, ezért az orra stabilabb?

Link to comment
Megosztás:

nemtudom rtem e teljesen, de magyarra fordítva:

ha hátul keményíed, akkor hátul hamarabb csúszik, ezért az orra stabilabb?

Ahol keményíted, ott kisebb oldalerőt tud felvenni, ezért a puhábbal összehasonlítva hamarabb csúszik meg. De mi azt szeretjük mikor az orra csúszik meg, mert az a biztonságos.

Link to comment
Megosztás:

Építsd át hátsókerék meghajtásúra és fogja. :) :D

Sokmindennel lehet túlkormányozottságot elérni, lehet játszani a keményítéssel, hátsó önkormányzással, ha komolyabb a futómű, vagy ha átalakítás belefér, akkor a momentán centrumokkal való játékkal is. Így lehet elsőkerekes és fartolós egy autó. Klasszik példa: Audi TT. Orrmotor, első hajtás, de elöl magas, hátul alacsony momentán centrum, emiatt hátul nagyobb az átterhelődés, fartolás, és egy csöppke botrány az audina. :D

Link to comment
Megosztás:

hali !!

valaki megtudná mondani hogy vectra A-n hogy kell első gátlókat cserélni!!!??? (kezdő vagyok:))

azon is patronos az első nem?

ha igen, akkor ki kell szedni a gólyalábat, és arról le kell szedni a rugót, és egy nagy csavar van a tetején a gólyalábnak, na azt kell kicsavarni, és elvileg kihúzható a lengéscsillapító patron.

a gólyalábat meg le kell kötni a talpasról, féltengelyről, és a kormányrúdról, illetve a féket is le kell róla szedni.

, valamint a toronyba is rögzítve van

rugóösszehúzó nélkül nem érdemes belekezdeni.

illetve légkulccsal egyszerűbb, és gyorsabb a lengéscsillapító csavarját is letekerni, illetve feltkerni is.

Link to comment
Megosztás:

köszi!

én is vhogy így képzeltem el, összehúzóm nincs de max. összekötöm miután megemeltem és összement a rugó. azért érdeklődtem mert olyan gondom van, hogy cseréltettem az első gátlókat kb. 1 hónapja és azóta bal oldalról kopogó hang jön ha belemegyek egy kisebb kátyúba v. ha jobbra kanyarodok . megrángatom a kasznit fel le hallom mintha a gátló mozogna, max. vissza viszem szerelőnek hogy csinálja meg amit elb...ot

Link to comment
Megosztás:

köszi!

én is vhogy így képzeltem el, összehúzóm nincs de max. összekötöm miután megemeltem és összement a rugó. azért érdeklődtem mert olyan gondom van, hogy cseréltettem az első gátlókat kb. 1 hónapja és azóta bal oldalról kopogó hang jön ha belemegyek egy kisebb kátyúba v. ha jobbra kanyarodok . megrángatom a kasznit fel le hallom mintha a gátló mozogna, max. vissza viszem szerelőnek hogy csinálja meg amit elb...ot

Az kevés lesz. Jobban össze kell nyomni. Vidd inkább vissza.

Link to comment
Megosztás:

Segítség kellene: Mitöl van az hogy menet közbe ha a kormányt csavarom balra van egy pont ahol megakad és ugrik egyet, tovább tudom forgatni de ott mindíg ugrik. álló helyzetbe nem csinálja, jobbra ha csavarom akkorsem csinálja van benne elég szervó olaj és már cseréltem fogaslécet( azt hiszem annak hívják). Nem tudok rájönni hogy mi lehet a baj. egyébként f astra 92-es gsi 2.0 16v-ről van szó. előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.