Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Erre gondoltam én is, csak az nem esik le hogy most mé' hagyta abba a sziszegést?. időközben elfogyott a levegő a föld felszíntől számított 1 méter alatt?? :D <_<

vagy megkopott az a tömítés ami a port hivatott kintartani a gátló belselyétől. Már nem olyan pontos az illesztés, könyebben jár ki-be a levegő. Amúgy nekem meg az Unixosak nyikorognak. :rolleyes: Nem éles hangon hanem olyan tompán.

Link to comment
Megosztás:

vagy megkopott az a tömítés ami a port hivatott kintartani a gátló belselyétől. Már nem olyan pontos az illesztés, könyebben jár ki-be a levegő. Amúgy nekem meg az Unixosak nyikorognak. :rolleyes: Nem éles hangon hanem olyan tompán.

gondoltam is hogy az én ötletem nem lesz jó, mert akkor a kisgyerekek, meg a kutyák elég sz.rul állnának <_< :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Lenne egy olyan kérdésem ha az F Astrámon (1.6 SI, Sedan) kicserélem a hátsó agyat, h feltudjam tenni a tárcsa féket akkor az ABS jeladóm az megegyezik?

Milyen módosítást kell még tennem, h jó legyen? Kézifék kötél, fékcső minden megegyezik?

Az agy az Calibráról származna...

Választ előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Első rugócsere miatt ki lett szedve minden csak sajna nem lett összejelölve... ha jól tudom akkor a kerékdőlés miatt nem mindegy hogy áll a toronycsapágy alatti támasztó/"porvédő"? van rajta valami jelölés az ilyen esetekre?

Kösziszéépen

Szia!

Én is hasonló problémával küzdök. A borzasztó az, hogy még Astrás autószerelő sem tudta megmondani, az Opel alkatrészes boltban meg azt mondták, hogy mindegy hogy rakom össze!!! Hülyét kapok a tudatlanságtól meg a hanyag hozzáállástól!

Na most kimorogtam magamat, a lényeg: Haynes Opel Astra and Belmont Service and Repair Manual-ban találtam meg a választ: a felső rugótányér peremén van egy kis műanyag fül, ennek a bal oldalon a menetirány szerint előre kell néznie, a jobb oldalon pedig hátra.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is hasonló problémával küzdök. A borzasztó az, hogy még Astrás autószerelő sem tudta megmondani, az Opel alkatrészes boltban meg azt mondták, hogy mindegy hogy rakom össze!!! Hülyét kapok a tudatlanságtól meg a hanyag hozzáállástól!

Na most kimorogtam magamat, a lényeg: Haynes Opel Astra and Belmont Service and Repair Manual-ban találtam meg a választ: a felső rugótányér peremén van egy kis műanyag fül, ennek a bal oldalon a menetirány szerint előre kell néznie, a jobb oldalon pedig hátra.

Üdv

Köszi szépen!!!

Már fordítom is meg...

Link to comment
Megosztás:

Miért van az, hogy nem bírom kicsavarni a hátsó kerekeknél a csavarokat?

Kb 2héttel ezelött raktam val őket, de elötte befújtam a csavarokat és az agyat WD40-el, és meg se húztam őket erősen! Most meg meg se akar mozdulni egyik csavar sem!

Azért mert a WD40 belegyógyult a felületbe. Valahogy szedd le és vegyél réz sprayt.

Link to comment
Megosztás:

Egy legalább 50cm hosszú fél vagy 3/4 colos cső a kerékkulcsra és ekkora erőkarral lejön mintha meg sem húztad volna. :rolleyes:

Lehet a WD40kevesebbet kent mint amennyit lemosott a régi zsírból/olajból a csavar menetéről.

Hátigen. Nem olajozni kell, hanem zsírozni a kerékcsavarokat. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Elég nagy a kerékdőlésem elöl, ami mint kiderült annak róható fel, hogy a torony a 13 év során kicsit engedett a tartásából, toronymerevítő ide vagy oda...

Javasoltak nekem kétféle megoldást: lakatos célszerszámmal visszalöki a tornyokat helyére, és új toronymerevítő vásárlása. Vagy meglévő toronymerevítő közepére ellenmenetes csavar beszerkesztése, és ezáltal a toronymerevítő megfeszítése, hogy a tornyok a megfelelő helyzetet elérjék.

Ezekből melyiket érdemes választani szerintetek, vagy van esetleg másfajta megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Elég nagy a kerékdőlésem elöl, ami mint kiderült annak róható fel, hogy a torony a 13 év során kicsit engedett a tartásából, toronymerevítő ide vagy oda...

Javasoltak nekem kétféle megoldást: lakatos célszerszámmal visszalöki a tornyokat helyére, és új toronymerevítő vásárlása. Vagy meglévő toronymerevítő közepére ellenmenetes csavar beszerkesztése, és ezáltal a toronymerevítő megfeszítése, hogy a tornyok a megfelelő helyzetet elérjék.

Ezekből melyiket érdemes választani szerintetek, vagy van esetleg másfajta megoldás?

Az már sosem lesz a régi, de az állítható csavarral érdemes próbálkozni, és mindig kicsit ráhúzni.

Link to comment
Megosztás:

A bal első kerekem nem egészen olyan helyzetben áll mint ahogy ki lett találva... <_< a gumi belső szélét már majdnem slickre nyalta... Addig nem kap télit amíg nincs megcsinyóva. Valami 5let mitől tud ennyire megdőlni ? kb 2-3 hónap alatt sikerült valaminek történnie ott, mert nyár elején még rendben volt a gumi. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A bal első kerekem nem egészen olyan helyzetben áll mint ahogy ki lett találva... <_< a gumi belső szélét már majdnem slickre nyalta... Addig nem kap télit amíg nincs megcsinyóva. Valami 5let mitől tud ennyire megdőlni ? kb 2-3 hónap alatt sikerült valaminek történnie ott, mert nyár elején még rendben volt a gumi. :rolleyes:

Széttartás is tud ilyet csinálni, vagy túlzott holtjáték. Mikor volt átrángatva az első futómű és a kormányösszekötők?

Ha az alkatrészekkel minden rendben, akkor futóműbeállítás. :D

Link to comment
Megosztás:

Széttartás is tud ilyet csinálni, vagy túlzott holtjáték. Mikor volt átrángatva az első futómű és a kormányösszekötők?

Ha az alkatrészekkel minden rendben, akkor futóműbeállítás. :D

Megrángatva tök stabil a cucc, csak ugye rossz helyzetben stabil <_< Majd ha a motorcsere lesz akkor beállítja a bacsi a futóművet is. Lehet hogy kevesebbet kéne ennem? biztos túlterheltem a baloldalát :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.