Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ma cseréltem toronycsapágyat, támot, és a stab rúd bekötő "kutyacsontot".

Köszönöm a szerszámot, és a manuális segítséget Opelosfaternak, a telefonos segítséget pedig Futó Gabinak. :lol:

Kevés a hűtőfolyadék. :lol:

Más:

Mekkora átmérôjü szilentek járnak a hátsó hídba? (Lemértük volt de már nem emlékszem s meg kéne rendelni)

Link to comment
Megosztás:

Ma cseréltem toronycsapágyat, támot, és a stab rúd bekötő "kutyacsontot".

Köszönöm a szerszámot, és a manuális segítséget Opelosfaternak, a telefonos segítséget pedig Futó Gabinak. :lol:

Hogy jelentkezett a hiba? Kopogott? Nekem azt csinálja, de nem tudom megállapítani hogy a csapágy vagy lengéscsillapító.

A stab.rúd szilenteket (az enyémen még a stab. rúdra ráhúzós van) én is többnyire leamortizálom, ha szétszedem a futóművet, ezért 1-2 tartalék mindíg van otthon. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hogy jelentkezett a hiba? Kopogott? Nekem azt csinálja, de nem tudom megállapítani hogy a csapágy vagy lengéscsillapító.

A stab.rúd szilenteket (az enyémen még a stab. rúdra ráhúzós van) én is többnyire leamortizálom, ha szétszedem a futóművet, ezért 1-2 tartalék mindíg van otthon. :lol:

Kis sebességen, vagy álló (tudom nem illik) helyzetben ropogott ha tekertem a kormányt. Vmint a tám is ki volt már nyúlva nagyon (látszik a képeken).

Tegnap még jött hozzá 2 db kormánygömbfej, állítócsavarokkal együtt. Mivel be akartam állítattni a futóművet, de nem lehetett megmozdítani. Nem tudtam sehol sem kimelegítettni, ezért inkább vettem hozzá cuccot. Amúgy is mintha lógott volna már a jobb oldali. +6000. Futómű állítás 3200.

Link to comment
Megosztás:

probléma = cserélni vagy probléma = tulajdonsága és még használható

Ja és melyik szilent esélyes? Vagy ha már akkor úgy is mindet csere...

Csak a nyüsszögés (szakszerű vagyok) önmagában komoly idegrendszeri károkat képes okozni! :lol: , de az autóra nincs hatással. Néha azért rá kell nézni, nincs-e kirepedve, vagy kilágyulva.

Link to comment
Megosztás:

Helló all.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szervót építenék a vasba (ez a vastag hosszbordás szíjas szervó és ennek van egy feszítője a blokk és a hengerfej között a hajtáslánc burkolat közepén. Az lenne a kérdésem, hogy ennek a feszítőnek merre kell állnia? Ugyanis nem a közepén van a görgö tengelye hanem eltolva. Nem centrikus. És nem tudom hogy igazából ennek megvan adva hogy kell állnia? Vagy tök mind1? Esetleg ha valaki tudna küldeni egy képet az jó lenne Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Oh bocsájtson meg a lelked. De ha észrevetted volna akkor ide előbb beírtam mint oda. Másrészt kerestem a szervós topikot mert rémlett h van. De nem vettem észre ezért Írtam ide. Aztán oda is beírtam mivel rájöttem hogy oda való. De gondolom veled még nem fordult elő ilyen. OFF

Link to comment
Megosztás:

Oh bocsájtson meg a lelked. De ha észrevetted volna akkor ide előbb beírtam mint oda. Másrészt kerestem a szervós topikot mert rémlett h van. De nem vettem észre ezért Írtam ide. Aztán oda is beírtam mivel rájöttem hogy oda való. De gondolom veled még nem fordult elő ilyen. OFF

Ha nem passzol akkor a végére beírod hogy szerkesztésben, hogy tegyék át a szervós topikba, és ha a modi meglátja, átteszi hamar. :lol:

Link to comment
Megosztás:

off.

Istenem, hogy miért kell több helyre beírni ugyanazt, főleg hogy van erre egy külön topik, akkor ide minek beírni, ha oda már megtette... :lol: :D Bonyolultak nekem az emberek asszem. :D

Miért vagy ilyen frigid ? :lol:

Tényleg srácok, fordulatszámmérôs km orát akarok beépíteni lehetséges-e..... :lol: :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Miért vagy ilyen frigid ? :D

Tényleg srácok, fordulatszámmérôs km orát akarok beépíteni lehetséges-e..... -_- B) :D

az attól függ hogy a futómű melyik részébe szeretnéd integrálni. :D ;)

skack, mióta az új lengéscsillapítók bekerültek az autóba (még valamikor ősszel...) azóta folyamatosan, ha nagyobb lengés volt, pl.: földúton, vagy megsüllyedt macskaköves valamin ami a cégnél is van akkor sziszegett. Nemtom normális nemnormális, de semmi gáz nem volt vele, meg igazából most sincs, azt leszámítva hogy most meg, egy pár napja nem sziszeg. Valakinek van-volt még hasonló, vagy csak én vagyok paranoiás? :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

az attól függ hogy a futómű melyik részébe szeretnéd integrálni. :D -_-

skack, mióta az új lengéscsillapítók bekerültek az autóba (még valamikor ősszel...) azóta folyamatosan, ha nagyobb lengés volt, pl.: földúton, vagy megsüllyedt macskaköves valamin ami a cégnél is van akkor sziszegett. Nemtom normális nemnormális, de semmi gáz nem volt vele, meg igazából most sincs, azt leszámítva hogy most meg, egy pár napja nem sziszeg. Valakinek van-volt még hasonló, vagy csak én vagyok paranoiás? :rolleyes: <_<

Szerintem ahogy áramlik ki a dugíttyú feletti térből a levegő az sziszeg. Én motoron/biciklin szoktam hallani.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ahogy áramlik ki a dugíttyú feletti térből a levegő az sziszeg. Én motoron/biciklin szoktam hallani.

Erre gondoltam én is, csak az nem esik le hogy most mé' hagyta abba a sziszegést?. időközben elfogyott a levegő a föld felszíntől számított 1 méter alatt?? <_< :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.