Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Mivel, hogy fennt van a Vectra hídja az Astra alatt és kerekek is felrakva, és leeresztettük a földre a gépjárművet, érdekes dolgot vettünk észre, hogy a kerekek kicsit be vannak döntve. Kb így álnak : / \

Ez normális vagy, van valami gebasz???

Úgy tudom, hogy a vectra hídnál van egy enyhe dőlés, ellenben a dobfékes astra híddal. :lol:

Link to comment
Megosztás:

táényleg nincs olyan kép amin két kerék is látszik?

Mert ezen nem érzékelhető még a piros csikkal sem, mert nem érezni hogy mennyire ferde a kameraállás. Na meg nagyon közeli!

Ezt akartam én is mondani, csak már nem mertem. :P

De aki látott már astrát hátulról az el tudja képzelni hogy a srávédő peremhez képest mennyire eláll az alja annak a keréknek :lol: :lol: :lol:

Monnyuk ha az a dőlés nem lenne akkor beférne egyáltalán a perem alá? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerősöm óra szerint 96ezer km-rel vett egy 10 éves opelt. A gyári hátsó gátlókat ki kellett belőle hajítanom, mert 10% alatt volt a hatásosságuk. Több, mint gyanús! Nem volt szivem elszomorítani, mert az enyémben már 135ezer van, de még mindig 45%-osak a gyári hátsó gátlói.

Mi a tapasztalat, mennyit mennek ezek el?

Én neppertől vettem 156 ezres állással (rüsselheimi szerelésű), és 193 ezernél cseréltem le a hátsó felpumpálható eredeti gátlókat Kayabára.. Az eredeti még működött, de már olajos volt kívülről....

Szerintem 200 ezer körül így vagy úgy, de lejár az idejük. Lehet, hogy még elmegy vele, de a különbséget akkor veszed észre, ha bekerül az új!

Link to comment
Megosztás:

Én neppertől vettem 156 ezres állással (rüsselheimi szerelésű), és 193 ezernél cseréltem le a hátsó felpumpálható eredeti gátlókat Kayabára.. Az eredeti még működött, de már olajos volt kívülről....

Szerintem 200 ezer körül így vagy úgy, de lejár az idejük. Lehet, hogy még elmegy vele, de a különbséget akkor veszed észre, ha bekerül az új!

Ez így van. Amikor cseréltük a hátsókat, nem azért tettük mert rosszak voltak, de amikor az újak belekerültek olyan érzés volt egy pár napig, mintha sínen menne. :lol: Akkor tűnik fel milyen rossz volt az előző amikor megéreztem az újat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én neppertől vettem 156 ezres állással (rüsselheimi szerelésű), és 193 ezernél cseréltem le a hátsó felpumpálható eredeti gátlókat Kayabára.. Az eredeti még működött, de már olajos volt kívülről....

Szerintem 200 ezer körül így vagy úgy, de lejár az idejük. Lehet, hogy még elmegy vele, de a különbséget akkor veszed észre, ha bekerül az új!

:lol: nekem is cserélni kell sajnos a hátsókat és pont 192 ezer van benne, ezek is mennek még csak olajosak kívülről. érdeklődtem szintezős gátló után és miután felszedtem az állam a padlóról letettem róla 74 ezer/darab eddig a legolcsóbb.

esetleg tud valaki olcsóbbat?

Link to comment
Megosztás:

Szia Johnny!

Majd ha lesz időm egyszer én is feldobom a kocsi képeit, de szerintem ennyit nekem is dől a kerék, vagy majdnem pedig nekem a gyári hidam van fent dobbal, ja meg síppal! :lol:

Egyébbként az opelnál nekem is fura volt elsőre ránézni ez miatt a terpesztés miatt. Ők nagyon szeretik ezt a fajta geometriát alkalmazni.

Link to comment
Megosztás:

Szia Johnny!

Majd ha lesz időm egyszer én is feldobom a kocsi képeit, de szerintem ennyit nekem is dől a kerék, vagy majdnem pedig nekem a gyári hidam van fent dobbal, ja meg síppal! :lol:

Egyébbként az opelnál nekem is fura volt elsőre ránézni ez miatt a terpesztés miatt. Ők nagyon szeretik ezt a fajta geometriát alkalmazni.

Akkor jóvan!

Csak nekünk is furcsa volt, hogy ennyire be van dölve. Csak ne egye meg a gumikat. :lol: Majd sassolom ezerrel.

Köszi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol: nekem is cserélni kell sajnos a hátsókat és pont 192 ezer van benne, ezek is mennek még csak olajosak kívülről. érdeklődtem szintezős gátló után és miután felszedtem az állam a padlóról letettem róla 74 ezer/darab eddig a legolcsóbb.

esetleg tud valaki olcsóbbat?

Nem sok értelmét láttam a ragaszkodásnak a pumpálós lengéscsillapítóhoz, ezért vettem Kayabát 7000/db áron. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Igaz, nem szállítok 400 kg -ot a csomagtartómban.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.