Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Az is 4x100-as, de az agyátmérője 57mm (VW szabvány), szemben az Opel 56.5mm-ével.

azt elfelejtettem ideírni, hogy nekem az alufelnibe a központosító skodára lett csinálva de azt hittem, hogy stimmel az enyémre is mert nem nagyon vettem észre lötyögést amikor raktam fel de ezzel ráz 100 magasságába viszont a másik felnimmel meg nem ráz!! mit gondoltok csináltassak más központosítót??

Link to comment
Megosztás:

azt elfelejtettem ideírni, hogy nekem az alufelnibe a központosító skodára lett csinálva de azt hittem, hogy stimmel az enyémre is mert nem nagyon vettem észre lötyögést amikor raktam fel de ezzel ráz 100 magasságába viszont a másik felnimmel meg nem ráz!! mit gondoltok csináltassak más központosítót??

Hát ha ráz, és tényleg azért mert nem központos (és nem a felnivel/gumival van gond) akkor mindenképpen kel másik, kert nem tesz jót semminek a vibráció.

Link to comment
Megosztás:

azt elfelejtettem ideírni, hogy nekem az alufelnibe a központosító skodára lett csinálva de azt hittem, hogy stimmel az enyémre is mert nem nagyon vettem észre lötyögést amikor raktam fel de ezzel ráz 100 magasságába viszont a másik felnimmel meg nem ráz!! mit gondoltok csináltassak más központosítót??

Igen, sztem próbáld meg.

Link to comment
Megosztás:

És az eredmény mi lett?

Áthoztam ide.

Nemrég jöttem haza fékhatás -és futóműmérésről, valamint most akciósan motorkarakterisztikát vagy mit mértek, szóval megszámolták a lóerőket meg a nyomatékot. :lol: 1800 magyar forintomba került.

Futómű klassz állapotban van még, átmenne műszakin, de a hátsó gátlókat azért javasolják már cserére legkésőbb műszaki előtt, valamint a jobb első gátló is eltér a baltól enyhén, de ezt ráfogták a körforgalmak adta terhelésre. :P

Hátsó fékeket javítani kell, mert így épphogy átcsúszik műszakin, de valószínűsítik, hogy nem engednék át, hiába jó még épphogy. A jobb hátsón látszik, hogy az rossz volt és csak munkahenger lett cserélve, enyhén eltér a bal hátsótól. Első fékek brutalikák. :lol:

A motorban még megvan a 75 ló és a 125 Nm, a gyári megadások és fordulatszám szerint. Igaz, jegyzőkönyv (grafikon, eredmények stb.) nem jár erről, ez az akciósság hátránya. :lol: Mindenesetre láthattam a monitoron. :lol:

Asszem mást nem hagytam ki. :D

Link to comment
Megosztás:

Áthoztam ide.

Nemrég jöttem haza fékhatás -és futóműmérésről, valamint most akciósan motorkarakterisztikát vagy mit mértek, szóval megszámolták a lóerőket meg a nyomatékot. :lol: 1800 magyar forintomba került.

Futómű klassz állapotban van még, átmenne műszakin, de a hátsó gátlókat azért javasolják már cserére legkésőbb műszaki előtt, valamint a jobb első gátló is eltér a baltól enyhén, de ezt ráfogták a körforgalmak adta terhelésre. :P

Hátsó fékeket javítani kell, mert így épphogy átcsúszik műszakin, de valószínűsítik, hogy nem engednék át, hiába jó még épphogy. A jobb hátsón látszik, hogy az rossz volt és csak munkahenger lett cserélve, enyhén eltér a bal hátsótól. Első fékek brutalikák. :lol:

A motorban még megvan a 75 ló és a 125 Nm, a gyári megadások és fordulatszám szerint. Igaz, jegyzőkönyv (grafikon, eredmények stb.) nem jár erről, ez az akciósság hátránya. :lol: Mindenesetre láthattam a monitoron. :lol:

Asszem mást nem hagytam ki. :D

mennék én is féket mérni, csak errefelé nem tudok beállni sehova :D

teljesítményt meg mértünk legutóbb, majd talán az enyém is sorra kerül, bár tuti csalódnék :D

Link to comment
Megosztás:

Mennyi idő után kell/érdemes kerékcsapágyat cserélni?

13 év és 175ezer km már elég indok? :lol: Vagy nem érdemes cserélni amíg nincs vele baj?

13 év, 201 ezer kilométer állítólag, de minden kétség nélkül hozzáadok egy százezrest a mostani álláshoz. Nekem még olyan kussban vannak, hogy öröm hallgatni. Amíg nincs hangja, szerintem nem kell cserélni. Ha hangja lesz, azt úgyis hallod, elég jól tud morogni. :lol: Bár nem tudom, az enyémen lett-e már cserélve, most jó ötletet adtál, megkérdezem az előző tulajt. :lol: De ha felújíttatod a futóművet (lengőkar szilentek, toronycsapágy, lengéscsillapító stb.) akkor már érdemes azokat is cserélni szvsz.

Link to comment
Megosztás:

13 év, 201 ezer kilométer állítólag, de minden kétség nélkül hozzáadok egy százezrest a mostani álláshoz. Nekem még olyan kussban vannak, hogy öröm hallgatni. Amíg nincs hangja, szerintem nem kell cserélni. Ha hangja lesz, azt úgyis hallod, elég jól tud morogni. :lol: Bár nem tudom, az enyémen lett-e már cserélve, most jó ötletet adtál, megkérdezem az előző tulajt. :lol: De ha felújíttatod a futóművet (lengőkar szilentek, toronycsapágy, lengéscsillapító stb.) akkor már érdemes azokat is cserélni szvsz.

Mivel az én kocsim Németországból származik ezért elég valószínű, hogy egy "pár ezret" hozzá lehet adni a 175-höz nekem is. :lol:

Lengéscsillapítót meg rugókat tavaly cseréltettem, szilenteket most, toronycsapágyat még nem.

Szóval azért nem árt, ha cserélve lesznek, igaz?

Link to comment
Megosztás:

Mivel az én kocsim Németországból származik ezért elég valószínű, hogy egy "pár ezret" hozzá lehet adni a 175-höz nekem is. :lol:

Lengéscsillapítót meg rugókat tavaly cseréltettem, szilenteket most, toronycsapágyat még nem.

Szóval azért nem árt, ha cserélve lesznek, igaz?

Enyém is originále dójcse, ott is készült (Bajern münchen focistáé volt akkoriban :lol:), ha akarod cseréltesd ki, ez a Te döntésed. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel az én kocsim Németországból származik ezért elég valószínű, hogy egy "pár ezret" hozzá lehet adni a 175-höz nekem is. :lol:

Lengéscsillapítót meg rugókat tavaly cseréltettem, szilenteket most, toronycsapágyat még nem.

Szóval azért nem árt, ha cserélve lesznek, igaz?

Ha nincs gond vele felesleges cserélni, persze ártani nem árthat. De előfurdulhat, hogy a most vásárolt kerékcsapágy csak töredékét bírja mint a gyári, szóval én nem nyúlnék hozzá, amíg nem morog.

Link to comment
Megosztás:

Mennyi idő után kell/érdemes kerékcsapágyat cserélni?

13 év és 175ezer km már elég indok? :lol: Vagy nem érdemes cserélni amíg nincs vele baj?

13 év, 201 ezer kilométer állítólag, de minden kétség nélkül hozzáadok egy százezrest a mostani álláshoz. Nekem még olyan kussban vannak, hogy öröm hallgatni. Amíg nincs hangja, szerintem nem kell cserélni. Ha hangja lesz, azt úgyis hallod, elég jól tud morogni. :lol: Bár nem tudom, az enyémen lett-e már cserélve, most jó ötletet adtál, megkérdezem az előző tulajt. :lol: De ha felújíttatod a futóművet (lengőkar szilentek, toronycsapágy, lengéscsillapító stb.) akkor már érdemes azokat is cserélni szvsz.

14 év, 308ezer (plusz a kitudja mennyi) km, egy sokat terhelt, "teher"caravan-ban :lol: (jah, és csöndben vannak) ami zaj jön, az nem onnan jön :P

Link to comment
Megosztás:

14 év, 308ezer (plusz a kitudja mennyi) km, egy sokat terhelt, "teher"caravan-ban :lol: (jah, és csöndben vannak) ami zaj jön, az nem onnan jön :D

Én meg még mindig nem tudtam megszokni, hogy halkabb a motor, amióta a castrol olaj van benne, vagy csak süketültem. :P A futóműnek sincs hangja, csak a guminak... :lol: Haveromnak is feltűnt, hogy néha túlságosan halk a kocsi, nemegyszer akart már ráindítani. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én meg még mindig nem tudtam megszokni, hogy halkabb a motor, amióta a castrol olaj van benne, vagy csak süketültem. :P A futóműnek sincs hangja, csak a guminak... :lol: Haveromnak is feltűnt, hogy néha túlságosan halk a kocsi, nemegyszer akart már ráindítani. :lol: :lol:

Én nem vettem észre, hogy halkabb lenne Castrollal. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerősöm óra szerint 96ezer km-rel vett egy 10 éves opelt. A gyári hátsó gátlókat ki kellett belőle hajítanom, mert 10% alatt volt a hatásosságuk. Több, mint gyanús! Nem volt szivem elszomorítani, mert az enyémben már 135ezer van, de még mindig 45%-osak a gyári hátsó gátlói.

Mi a tapasztalat, mennyit mennek ezek el?

Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerősöm óra szerint 96ezer km-rel vett egy 10 éves opelt. A gyári hátsó gátlókat ki kellett belőle hajítanom, mert 10% alatt volt a hatásosságuk. Több, mint gyanús! Nem volt szivem elszomorítani, mert az enyémben már 135ezer van, de még mindig 45%-osak a gyári hátsó gátlói.

Mi a tapasztalat, mennyit mennek ezek el?

Nekem 275-280 (-at mutatott az óra) amikor cserélve lett. Igaz nem a lengéscsillapítók miatt, hanem mert eltört az egyik rugó (terhelt caravan, mondtam én :lol: ) És Szivákéknal kovácsoltattunk két erősített rugót hátra. Aztán ha már szét volt szedve - az egyiknek meg volt görbülve a szára - akkor már cseréljük azt is. De nem volt még vele gond amúgy.

Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerősöm óra szerint 96ezer km-rel vett egy 10 éves opelt. A gyári hátsó gátlókat ki kellett belőle hajítanom, mert 10% alatt volt a hatásosságuk. Több, mint gyanús! Nem volt szivem elszomorítani, mert az enyémben már 135ezer van, de még mindig 45%-osak a gyári hátsó gátlói.

Mi a tapasztalat, mennyit mennek ezek el?

Én 230 ezer kilóméterrel törött rugókkal, és hegesztett gátlókkal vettem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ha tippelni kellett volna, én is min. 200ezerre gondoltam, de ezek szerint többet is kibír.

Nekem pont 200 000-et mutat az óra. Ami szerintem plusz egy százas, mivel dízel, és volt céges autó is. 96. os Caravan. A hátsó gátlók még gyáriak. Az elsőket egy éve cseréltük mert azt hittem miattuk kopog az eleje, de egy motortartó bak volt kuka.

Ellenben ez is nagyon csendes autó, egy kollégám, mikor ment vele, többször is ráindított. Neki 90 es Passatja van dizel, és ehhez képest nagyon hangos.

Sosem hallottam ebben dizel hangot menet közben sem.:lol: Csendesebb mint sok benzines.

Link to comment
Megosztás:

Nekem pont 200 000-et mutat az óra. Ami szerintem plusz egy százas, mivel dízel, és volt céges autó is. 96. os Caravan. A hátsó gátlók még gyáriak. Az elsőket egy éve cseréltük mert azt hittem miattuk kopog az eleje, de egy motortartó bak volt kuka.

Ellenben ez is nagyon csendes autó, egy kollégám, mikor ment vele, többször is ráindított. Neki 90 es Passatja van dizel, és ehhez képest nagyon hangos.

Sosem hallottam ebben dizel hangot menet közben sem.:P Csendesebb mint sok benzines.

Én azért kiszállnék megnézni, biztos van -e benne motor :lol:

(viszont egyre több jel mutat arra hogy akár igaz is lehet az amit az a km-futás amit az órám mutat. :lol: Az önindítóm olyan 260-270 körül lett cserélve (még indított csak akkora áramfelvétele volt mint egy stadion világításának) Asszondták hogy kb ennyit szoktak bírni. A hátsó lengéscsillapítók is olyan tájt lettek cserélve amiket hallok meg olvasok. A végén még kiderül hogy igazat mutat az óra? :lol: :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Mivel, hogy fennt van a Vectra hídja az Astra alatt és kerekek is felrakva, és leeresztettük a földre a gépjárművet, érdekes dolgot vettünk észre, hogy a kerekek kicsit be vannak döntve. Kb így álnak : / \

Ez normális vagy, van valami gebasz???

Minden futóműnek van némi normális "terpesztése" de ha annyira be van döntve hogy kétezrenként mehetsz gumishoz akkor valami nem f.szásos :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.