Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

látványra sokat...

oldalanként 2 cm, úgy igen, de összesen... de ez erősen felnifüggő is szerintem. <_<

az a kérdés, hogy mennyiből tudod megoldani.

uj csavarokkal kiszámoltam, valami 16ezer csak a csavar... ebben még semmi nyomtávkarika nincs benne

de az legalább 10ezer, ha nem több

gyári csavarhoz fél cmes karikát lehet felrakni egy sima alufelnivel.

lemezfelnihez valamivel többet.

Link to comment
Megosztás:

lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban.

ha csak hátra megy feka szélesítés, akkor ugye azzal azt érjük el, hogy a hátulja lesz stabilabb, ezzel együtt később fogja kitolni a seggét, ezáltal nagyobb kanyarsebesség érhető el??

vagy???

Link to comment
Megosztás:

lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban.

ha csak hátra megy feka szélesítés, akkor ugye azzal azt érjük el, hogy a hátulja lesz stabilabb, ezzel együtt később fogja kitolni a seggét, ezáltal nagyobb kanyarsebesség érhető el??

vagy???

Jól látod a dolgot, a nyomtáv növelése csatolt hosszlengőkaros futómű esetében a futómű momentán centrumának minimális emelkedését eredményezi (ha gyorsan kiszerkeszted papíron akkor ez egyszerűen látszik is), ami stabilabb hátsó futóműhöz vezet. Ezzel együtt, mivel hátul megemelted a momentán centrumot, de az első momentán centrum maradt a régi, a momentán tengely jobban lejt előrefele, ami azt jelenti, hogy alulkormányozottabb, orrtolósabb lesz az autó.

Link to comment
Megosztás:

Jól látod a dolgot, a nyomtáv növelése csatolt hosszlengőkaros futómű esetében a futómű momentán centrumának minimális emelkedését eredményezi (ha gyorsan kiszerkeszted papíron akkor ez egyszerűen látszik is), ami stabilabb hátsó futóműhöz vezet. Ezzel együtt, mivel hátul megemelted a momentán centrumot, de az első momentán centrum maradt a régi, a momentán tengely jobban lejt előrefele, ami azt jelenti, hogy alulkormányozottabb, orrtolósabb lesz az autó.

nemértem ezt a momentán centrumot, nem tudom mi ez... , de ha később tolja ki a fenekét hamarabb fogja tolni az orrát...

am emelni?? a dőlés szög miatt még ültetni fog a kocsin nem??, igaz mmeket talán

Link to comment
Megosztás:

nemértem ezt a momentán centrumot, nem tudom mi ez... , de ha később tolja ki a fenekét hamarabb fogja tolni az orrát...

am emelni?? a dőlés szög miatt még ültetni fog a kocsin nem??, igaz mmeket talán

A momentán centrum a futómű billenési középpontja. Geometriai szerkesztéssel lehet legegyszerűbben kiszámolni. Minél magasabb, annál stabilabb az adott futómű.

Ha nyomtávot növelsz akkor a szerkesztésből adódóan emelkedik a centrum, növekszik a stabilitás, kevésbé megy ki a fara.

Link to comment
Megosztás:

A momentán centrum a futómű billenési középpontja. Geometriai szerkesztéssel lehet legegyszerűbben kiszámolni. Minél magasabb, annál stabilabb az adott futómű.

Ha nyomtávot növelsz akkor a szerkesztésből adódóan emelkedik a centrum, növekszik a stabilitás, kevésbé megy ki a fara.

mióta van belső stabrúd hátúl, azóta nem annyira, de még mindig a farát dobja ki, pl körforgóban is, mikor bemegyek itt 60 al a körforgóba, kicsit kormányzok jobbra, aztán vissza balra, hogy kövessem a körforgó vonalát, és kimenjek a kijáraton, akkor szokta jobbra dobni a farát, és mikor ellenkormányzok, akkor pedig ujra balra akarja kidobni, ilyen ostorcsapásszerűen.

Link to comment
Megosztás:

mióta van belső stabrúd hátúl, azóta nem annyira, de még mindig a farát dobja ki, pl körforgóban is, mikor bemegyek itt 60 al a körforgóba, kicsit kormányzok jobbra, aztán vissza balra, hogy kövessem a körforgó vonalát, és kimenjek a kijáraton, akkor szokta jobbra dobni a farát, és mikor ellenkormányzok, akkor pedig ujra balra akarja kidobni, ilyen ostorcsapásszerűen.

Ettől függetlenül alulkormányzott autó az Astra.

Momentán centrumokkal való számolgatás a stabrudakat nyilván nem tudja figyelembe venni, de alapvetően ez határozza meg az autó sajátkormányzási ( érstd alul- vagy túlkormányzott) tulajdonságát. Kitűnő példa erre az Audi TT, aminek hátul alacsony volt a momentán centruma, elöl magas, azaz a momentán tengely előrefele emelkedett. Emiatt az orrmotor-elsőhajtás ellenére gyakran vált túlkormányzottá, kitört a fara, és páran meghaltak emiatt. Ezután vezettek be szárnyat meg miegymást a TT-k esetében

Link to comment
Megosztás:

Ettől függetlenül alulkormányzott autó az Astra.

Momentán centrumokkal való számolgatás a stabrudakat nyilván nem tudja figyelembe venni, de alapvetően ez határozza meg az autó sajátkormányzási ( érstd alul- vagy túlkormányzott) tulajdonságát. Kitűnő példa erre az Audi TT, aminek hátul alacsony volt a momentán centruma, elöl magas, azaz a momentán tengely előrefele emelkedett. Emiatt az orrmotor-elsőhajtás ellenére gyakran vált túlkormányzottá, kitört a fara, és páran meghaltak emiatt. Ezután vezettek be szárnyat meg miegymást a TT-k esetében

erről én is olvastam, még a tesztpilóta is meghalt a tesztpályán, és valami olyanra emlékszem, hogy a hátsó tengely alatti légáramba is variáltak, hogy az se emelje a kocsit

alul=orrtoló

túl=seggdobós

nem?

Link to comment
Megosztás:

Ez lenne a cél! :lol:

Persze, az sem baj, ha stabilabb lesz a segge <_< Főleg, hogy a lengéscsillapítóim 0, illetve 1%-ot teljesítenek :) Lehet, hogy cserélni kellene őket? :)

akkor az már igencsak kuka

sőt lehet töröttek is mint Zotyának voltak.

Nekem jön a papíforma azaz alulkormányozott ezért az orrát tolja. Nekem nem kéne hátra még több stabilitás, hogy méginkább alulkormányozott legyen.

(persze ha kézifékkel besegít az ember akkor kidobja a farát) :lol:

neked lépcsőhátú van?

Link to comment
Megosztás:

akkor az már igencsak kuka

sőt lehet töröttek is mint Zotyának voltak.

Az a furcsa, hogy 1,5 éve a műszakin nem említették, hogy haldoklanak, most meg - a UNIX-os ingyenes mérésen - megleptek ezekkel a szomorú értékekkel. A biztonság kedvéért elmegyek még egy mérésre, mert ezek a szintszabályozós gátlók nem 10 forintos tételek. A gátlók 3,5 évesek, egy kicsit korainak tűnik az elhalálozásuk <_<

Amúgy nem érzem, hogy KO-sak lennének, a gumik sem kopnak kagylósan, szóval érdekes. :)

Link to comment
Megosztás:

hát én is így gondolkodtam, de inkább nem szóltam.

főleg olyan gumicsövek, amiket ő megmozgatott :)

Jólvan, forgasd meg jobban a kést. <_< :) De ha alánéz egyből kiderül. A 0 meg az 1% szerintem törésgyanús. Ennél már az is többet csillapít, ha olaj nélkül mozog a gátló.

Link to comment
Megosztás:

maga a gumi is többet csillapít.

Egyáltalán rajta állt az autó a rázópadon amikor kijött ez az érték?? :lol: :) :lol: 0%-os csillapítást elég komoly munka összehozni ^_^ azon külön dolgozni kéne <_<

Amúgy azzal járni nem tudnál rendesen annyira kész lenne. Az első bukkanós kanyarban lepattogna az útról. Ha nem érzed hullámvasútnak, akkor azzal a méréssel nem klappol valami. :lol: ezzel ha meglöknéd a kasztnit este, reggel még mindig billegne :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.