Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

dede összefügg

szarul kopott a tárcsa, és ez alapból rázza menet közben a kocsit, mert olyan mintha nem lenne centírozva a kerék, de a fékezésnél meg azért jön elő jobban, mert a fékbetétek meg ugye rányomódnak, és az még egy plusz feszülést idéz elő.

ha elhanyagoltvolt, akkor szilenteket se árt átnézni pl.

hát óra szerint 170 a vége, de akkormár kell hely, de 160at azt sokszor megy

de a 140 nem gond neki... óra szerint persze.

Szóval azt mondod egy tárcsacsere megoldja a problémát meg szilentek?

Akkor neki is ugrok a keresgélésnek.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szóval azt mondod egy tárcsacsere megoldja a problémát meg szilentek?

Akkor neki is ugrok a keresgélésnek.

Köszi

ez nem tuti, de segít rajta tuti, de akkor még csuklók talpasok stabrudak

ezekt is átkell nézni

ha ki van kopva a gömbcsukló, vagy talpas, az ugyan úgy mocorogni tud, mint pl egy szilent, és ez a mocorgás megy át remegéssé

Link to comment
Megosztás:

ez nem tuti, de segít rajta tuti, de akkor még csuklók talpasok stabrudak

ezekt is átkell nézni

ha ki van kopva a gömbcsukló, vagy talpas, az ugyan úgy mocorogni tud, mint pl egy szilent, és ez a mocorgás megy át remegéssé

Zsír, most megnyugodtam :)

Remélem tárcsa elég lesz <_<

Köszi mégegyszer

Link to comment
Megosztás:

Zsír, most megnyugodtam :)

Remélem tárcsa elég lesz <_<

Köszi mégegyszer

Nekem is rázott, ugynúgy mint neked. Először kérj kölcsön egy Astrástól (akinek nem ráz) egy garnítúra kereket egy körre. Ha azzal nem ráz, akkor felni és/vagy gumi a bűnös. Csak ezután keresgélj a futómű környékén. Az, hogy centírozták,még nem jelenti, hogy minden oké a kerekeiddel.

Ha üt a felni (tojás) vagy szálszakadásos a gumi (kátyútól) azt a centír nem veszi ki belőle.Kell egy lelkiismeretes és hozzáértő gumis, aki megoldja. Nekem kicseréltek egy acélfelnit, két szálszakadt gumit a rosszabbik felnikkel hátra raktak és meg volt oldva a probléma, kemény 3000 Ft-ból, igaz ismerős volt a srác.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is rázott, ugynúgy mint neked. Először kérj kölcsön egy Astrástól (akinek nem ráz) egy garnítúra kereket egy körre. Ha azzal nem ráz, akkor felni és/vagy gumi a bűnös. Csak ezután keresgélj a futómű környékén. Az, hogy centírozták,még nem jelenti, hogy minden oké a kerekeiddel.

Ha üt a felni (tojás) vagy szálszakadásos a gumi (kátyútól) azt a centír nem veszi ki belőle.Kell egy lelkiismeretes és hozzáértő gumis, aki megoldja. Nekem kicseréltek egy acélfelnit, két szálszakadt gumit a rosszabbik felnikkel hátra raktak és meg volt oldva a probléma, kemény 3000 Ft-ból, igaz ismerős volt a srác.

ez igaz <_<

egyébként ez nálunk úgy működik, hogy előre szólunk a tualjnak, hogy nézze meg ez ilyen és ilyen kerék, vagy gumi, mi legyen vele.

mert ha feltesszük, és visszajön, hogy rázzza, vagy vmi, akkor utólagnem lehet mentgetőzni.

meg ez a fer egyenes dolog.

ehhez nem kell lelkiismeret se.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is rázott, ugynúgy mint neked. Először kérj kölcsön egy Astrástól (akinek nem ráz) egy garnítúra kereket egy körre. Ha azzal nem ráz, akkor felni és/vagy gumi a bűnös. Csak ezután keresgélj a futómű környékén. Az, hogy centírozták,még nem jelenti, hogy minden oké a kerekeiddel.

Ha üt a felni (tojás) vagy szálszakadásos a gumi (kátyútól) azt a centír nem veszi ki belőle.Kell egy lelkiismeretes és hozzáértő gumis, aki megoldja. Nekem kicseréltek egy acélfelnit, két szálszakadt gumit a rosszabbik felnikkel hátra raktak és meg volt oldva a probléma, kemény 3000 Ft-ból, igaz ismerős volt a srác.

Még a téli gumik megvannak lemezfelnin, akkor visszadobom egy tesztelésre.

Köszi az ötletet.

Link to comment
Megosztás:

Most én is ilyen rázás témával küzdök. Két évig jó volt a gumi aztán tavaj összel picit rázott. Idén tavasszal feltettem megint ráz. Elvittem centir két hete. Egy hétig minden ok-nak tűnt erre most megint kezdi. Csak 100 és 120 között. Se alatta se felette. Lehet szálszakadt vagy felni? Csinálok egy első hátsó cserét, hogy az mit hoz. (Télivel nem emlékszem, hogy rázott volna)

Link to comment
Megosztás:

Most én is ilyen rázás témával küzdök. Két évig jó volt a gumi aztán tavaj összel picit rázott. Idén tavasszal feltettem megint ráz. Elvittem centir két hete. Egy hétig minden ok-nak tűnt erre most megint kezdi. Csak 100 és 120 között. Se alatta se felette. Lehet szálszakadt vagy felni? Csinálok egy első hátsó cserét, hogy az mit hoz. (Télivel nem emlékszem, hogy rázott volna)

szerintem nincs olyan astrás, akinek ne rázna vmilyen sebességtartományban legalább egy picit <_<

Link to comment
Megosztás:

Most én is ilyen rázás témával küzdök. Két évig jó volt a gumi aztán tavaj összel picit rázott. Idén tavasszal feltettem megint ráz. Elvittem centir két hete. Egy hétig minden ok-nak tűnt erre most megint kezdi. Csak 100 és 120 között. Se alatta se felette. Lehet szálszakadt vagy felni? Csinálok egy első hátsó cserét, hogy az mit hoz. (Télivel nem emlékszem, hogy rázott volna)

Nekem vadonat új a gumigarnitúrám, szóval maximum a felni miatt rázhat. Majd letesztelem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem vadonat új a gumigarnitúrám, szóval maximum a felni miatt rázhat. Majd letesztelem.

Szia!

En is razas temaval kuzdok egy ideje... A baj az , hogy csereltem a fekeket elol hatul, uj tarcsat, par honap mulva azonban ismetelten elojott ugyanaz a razas bizonyos sebessegnel ill fekezeskor eleg erosen.

A fekpedalon is erezni, ill. a kormany raz rendesen 100km/h felett fekezve...

A fekpedalon is erzel valamit fekezeskor?

En most ott tartok, hogy a szilenteket kellene cserelni, mert mas otlet nincs, szerviz tanacstalan volt.

Ami gond, hogy fel novemberben is uj tarcsa/fek lett rakva elore, par honap alatt azonban mintha elhasznalodott volna. Ismet ujat raktak, majd par honap mulva azok is raznak mar... Egy rossz szilentet talaltak eddig csak, a lengokar hatso szilentjet csak az egyik oldalon...

A forumon, a Fek temaban vetettem fel a problemat, szilenteket, ill. extrem valtohajtas problemat emlitettek <_<

Tarcsacsere utan meogldodni latszott a gondom, de kis ido mulva ismer rossz lett az egesz. Ja es ezt 2x jatszotta el velem a gep... :)

Szilentek mellett esetleg mast nem illene ott cserelni? stabilizator rud gombfejet esetleg, ami a lengokarba csatlakozik? Ezeken az allapotat kiszedes nelkul meg lehet becsulni? Hogyan?

Udv.

Link to comment
Megosztás:

A bizonyos sebességtartományban előálló rázkódás lehet lengéscsillapító hiba is.

Én egy másik autómmal már jártam így, 80-85 között jött elő a rázkódás. Először én is a gumira gyanakodtam, de a centírozás nem segített, aztán cserélgettem a pótkereket, de azzal is megmaradt, aztán futómű-beállítás ellenőriztetése sem hozott eredményt.

Végül kínomban befizettem a kocsit egy "hullámvasútra", aztán kiderült, hogy az egyik lengéscsillapítóm igencsak gyengélkedik.

Csere után tökéletes lett az autó.

Vagyis érdemes padra vinni az autót, ha nem a gumiabroncs/kerék okozza a berázkódást.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.