Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

:lol: :D :lol:

---------

Nekem meg kopog a jobb oldalon elöl, talán toronycsapágy. Mit érdemes egyúttal még kicserélni ott? Össze kell irnom és elkülöniteni a rávalót a költségvetésből mert már néha "fáj" egy-egy koppanás. :D

az ropogni szokott

kopogni a lengés csill, szilent talpas gömbcsukló szokott

Link to comment
Megosztás:

az ropogni szokott

kopogni a lengés csill, szilent talpas gömbcsukló szokott

Tehát ezeket érdemes lenne cserélni? Ha álló helyzetben megrángatom a kereket akkor nem tűnik fel semmi, nem kopog. Arra lettem figyelmes, hogy erős jobb kanyarban sem hallatja magát...talán mert akkor nem kap akkora terhelést(?) A toronycsapágyat akkor felesleges cserélni? Egyébként láttam külön csapágyat és komplett olyan "izét" is amiben a csapágy is benne van..érdemes azt a komplettet venni vagy elég maga a csapágy? Be tudom otthon tenni abba a "házába"..vagy mi az!? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tehát ezeket érdemes lenne cserélni? Ha álló helyzetben megrángatom a kereket akkor nem tűnik fel semmi, nem kopog. Arra lettem figyelmes, hogy erős jobb kanyarban sem hallatja magát...talán mert akkor nem kap akkora terhelést(?) A toronycsapágyat akkor felesleges cserélni? Egyébként láttam külön csapágyat és komplett olyan "izét" is amiben a csapágy is benne van..érdemes azt a komplettet venni vagy elég maga a csapágy? Be tudom otthon tenni abba a "házába"..vagy mi az!? :lol:

nemtom milyen van neked, vagy nekem is pl..

amit mi cseréltünk egy pici kis pöcsnyi csapágyacska

van egy ilyen nagy gumi szilent aminek a tetején van egy akis csapágyacska, akkora, mint egy flexkorong fém része.

fel kell emelni a kocsit, és egy feszítővassal kell átlógatni azt az oldalt.

nem árt, ha vki segít, mert a kereket is meg kell mozgatni, 3-9 óraáanl fogva, meg 12-6 óránál, és kotyogást keresni.

am a csapágyat meg érezheted a kormányon is, mert sokkal nehezebben kelle mennie.

Link to comment
Megosztás:

nemtom milyen van neked, vagy nekem is pl..

amit mi cseréltünk egy pici kis pöcsnyi csapágyacska

van egy ilyen nagy gumi szilent aminek a tetején van egy akis csapágyacska, akkora, mint egy flexkorong fém része.

fel kell emelni a kocsit, és egy feszítővassal kell átlógatni azt az oldalt.

nem árt, ha vki segít, mert a kereket is meg kell mozgatni, 3-9 óraáanl fogva, meg 12-6 óránál, és kotyogást keresni.

am a csapágyat meg érezheted a kormányon is, mert sokkal nehezebben kelle mennie.

Nem most kezdődött ez és már volt feszitővassal "nógatva", de nem látszott sehol sem löttyenés..lehetséges, hogy nekem is lengéscsillapitó? Mondjuk nekem nem himbálódzik.. :lol: ..de attól még lehet, hogy mégis abban van valami oda és az kopog?

Link to comment
Megosztás:

Nem most kezdődött ez és már volt feszitővassal "nógatva", de nem látszott sehol sem löttyenés..lehetséges, hogy nekem is lengéscsillapitó? Mondjuk nekem nem himbálódzik.. :D ..de attól még lehet, hogy mégis abban van valami oda és az kopog?

Én meg ha megringatom, pl ma is csináltam, (hogy egy kicsit felrázzam a tankot, mikor öntöttem bele a pro-tec-t) oszt nyikorgott. :lol: Hátulról jött.

Link to comment
Megosztás:

Nem most kezdődött ez és már volt feszitővassal "nógatva", de nem látszott sehol sem löttyenés..lehetséges, hogy nekem is lengéscsillapitó? Mondjuk nekem nem himbálódzik.. :lol: ..de attól még lehet, hogy mégis abban van valami oda és az kopog?

állítólag jah

előfordul olyan, hogy a tengelye kopik meg és az koppan.

szilentet nézted? nem az?

azt a legkönyebb megnézni. :D

Link to comment
Megosztás:

állítólag jah

előfordul olyan, hogy a tengelye kopik meg és az koppan.

szilentet nézted? nem az?

azt a legkönyebb megnézni. :lol:

Nem tudom mit hogyan hivnak ott, de a szerelő haver nézte, cibálta, le is csavarozott valamit(olyan kis csuklót kötött le közvetlen a kerék mögött és külön is megmozgatta), de sehol sem löttyen, a gumik kellőképp szorosak, feszesek.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit hogyan hivnak ott, de a szerelő haver nézte, cibálta, le is csavarozott valamit(olyan kis csuklót kötött le közvetlen a kerék mögött és külön is megmozgatta), de sehol sem löttyen, a gumik kellőképp szorosak, feszesek.

neked véletlenül nem az kopog, mint nekem?

a kormánymű???

a rúd, ami meg középről a kerekekhez, aminek a végén van a gömbfej.

nekem az kopog, és az az amiről JOhnny ígért képeket, mert egyenlőre nem nagyon volt kedvem hozzápiszkálni...

Link to comment
Megosztás:

neked véletlenül nem az kopog, mint nekem?

a kormánymű???

a rúd, ami meg középről a kerekekhez, aminek a végén van a gömbfej.

nekem az kopog, és az az amiről JOhnny ígért képeket, mert egyenlőre nem nagyon volt kedvem hozzápiszkálni...

Látod! Arra én is emlékszem, hogy volt róla szó és hogy csak valamit elég utánahúzni mert valami műanyagos izé van ott ami kopik...az az? Jól emlékszem? Na, arra én is gyanakszom mert érezni a kormányon és elég tompa kopogás, nem olyan mint vas a vason..hm..J0hnny, képet kérek!!! Lécci! :lol: :D Akkor is szokom hallani amikor elindulok vagy motorfék után rálépek a gázra és kissé "beránt" a motor.. Na, majd megvizslatom.

Link to comment
Megosztás:

Látod! Arra én is emlékszem, hogy volt róla szó és hogy csak valamit elég utánahúzni mert valami műanyagos izé van ott ami kopik...az az? Jól emlékszem? Na, arra én is gyanakszom mert érezni a kormányon és elég tompa kopogás, nem olyan mint vas a vason..hm..J0hnny, képet kérek!!! Lécci! :lol: :D Akkor is szokom hallani amikor elindulok vagy motorfék után rálépek a gázra és kissé "beránt" a motor.. Na, majd megvizslatom.

könnyen tudod azt is elenőrizni

behajolsz és megrángatod

ha kicsit mozgatoda kormányt, akkor is hallani

kicsiket gyorsba

Link to comment
Megosztás:

Inkább az a lol, hogy akihez vitte méretni, az egy igazi szakember. Nem nézte meg, hogy el van-e törve. Gergő egyből rávágta, hogy az biza el van törve, kimentünk és tényleg. Úgy libeg, mint a k*rvaélet. :lol:

Hát ja 3% egy szakembernek már mond valamit. Meg az is hogy majdnem lepattogott a rázópadról. Már kiváncsiságból is alánézhetett volna.

Link to comment
Megosztás:

Hát ja 3% egy szakembernek már mond valamit. Meg az is hogy majdnem lepattogott a rázópadról. Már kiváncsiságból is alánézhetett volna.

<off>Egyébként éjszaka nyugalmi állapotomban olyat álmodtam, hogy a két hátsó rugó annyira el van gyengülve, hogy kézzel össze tudtam nyomni! :lol: </off>

Link to comment
Megosztás:

Egyébként mibe fáj egy mérés? :lol:

A díjszabáson 1300-1300 olvastam a fékhatás meg a lengéscsillapító mérésért, aztán füzettem összesen 1400-at. A csaj vagy elszámolta, vagy zsebre ment, mert nem kértem számlát.

<off>Egyébként éjszaka nyugalmi állapotomban olyat álmodtam, hogy a két hátsó rugó annyira el van gyengülve, hogy kézzel össze tudtam nyomni! :D </off>

Vagy te erősődtél annyira fel. Tipikus Schwarzenegger-efektus. :lol: Túl sok akciófilmet nézel. Tudod amikor a főhőst szarrá veri egy rakás hmcs, akik rettegésben tartják a helyi kisvárost, és inzultálják a fiatal csaposcsajt. De a csákó felszívja magát , visszatér és lerendezi őket. A végén az övé lesz a csaj keze, meg a fater caravanja jellemzően legyengült hátsó rugókkal. Ekkor letelepszik és autószerelő műhelyt nyit. Omi-belső lámpák astrába hekkelésére specializálja magát. :D

Link to comment
Megosztás:

A díjszabáson 1300-1300 olvastam a fékhatás meg a lengéscsillapító mérésért, aztán füzettem összesen 1400-at. A csaj vagy elszámolta, vagy zsebre ment, mert nem kértem számlát.

Vagy te erősődtél annyira fel. Tipikus Schwarzenegger-efektus. ;) Túl sok akciófilmet nézel. Tudod amikor a főhőst szarrá veri egy rakás hmcs, akik rettegésben tartják a helyi kisvárost, és inzultálják a fiatal csaposcsajt. De a csákó felszívja magát , visszatér és lerendezi őket. A végén az övé lesz a csaj keze, meg a fater caravanja jellemzően legyengült hátsó rugókkal. Ekkor letelepszik és autószerelő műhelyt nyit. Omi-belső lámpák astrába hekkelésére specializálja magát. :D

Aztakrva! :lol: :D :lol:

Nem is nagy dolog a belehekkelés. :D

Amúgy jót nevettem azon, mikor megébredtem, hogy ilyen könnyen összenyomom.

Lehet én is tolok egy ilyen tesztet már a verdán. Bár tegnap hazafele veszprémvarsány után van egy újraaszfaltozott rész, ahol lehet neki küldeni ezerrel. :D Illetve 130-140-l és megfogta a verdát a gumi és a csillapítók. Erősen bedőlt, de nem sodródott. ;)

Link to comment
Megosztás:

Aztakrva! :lol: :D :lol:

Nem is nagy dolog a belehekkelés. :D

Amúgy jót nevettem azon, mikor megébredtem, hogy ilyen könnyen összenyomom.

Lehet én is tolok egy ilyen tesztet már a verdán. Bár tegnap hazafele veszprémvarsány után van egy újraaszfaltozott rész, ahol lehet neki küldeni ezerrel. :D Illetve 130-140-l és megfogta a verdát a gumi és a csillapítók. Erősen bedőlt, de nem sodródott. ;)

Most hoztam meg az újakat az Unixtól vmi saját márkás a kettőért meg a rézpasztáért 15-öt füzettem. Biztos, hogy nem a legjobb, de ez van. Ahogy most kinézik az ablakon, kezd csillapodni a kasztni lengése. Meg kell várnom, amiíg teljesen megáll, mert nem tudom alátenni az emelőt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Most hoztam meg az újakat az Unixtól vmi saját márkás a kettőért meg a rézpasztáért 15-öt füzettem. Biztos, hogy nem a legjobb, de ez van. Ahogy most kinézik az ablakon, kezd csillapodni a kasztni lengése. Meg kell várnom, amiíg teljesen megáll, mert nem tudom alátenni az emelőt. :lol:

:D Segíccs neki. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most hoztam meg az újakat az Unixtól vmi saját márkás a kettőért meg a rézpasztáért 15-öt füzettem. Biztos, hogy nem a legjobb, de ez van. Ahogy most kinézik az ablakon, kezd csillapodni a kasztni lengése. Meg kell várnom, amiíg teljesen megáll, mert nem tudom alátenni az emelőt. :lol:

azt a régit se dobd el...

javítani nem lehet??

egy csavar rá kell hegeszteni azt mehet vissza :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.