Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Nekem személy szerint az olajos lengéscsillapítók jöttek be a kombi F-ben. Elöl-hátul olajos Kayaba-k vannak és nagyon nem bántam meg őket! Merwede sportrugóim vannak, amik nem sokat (3,5 cm-t) ültetnek, de a gázos lengéscsillapítóim hamar "elfogytak". Szóval nekem az olajos jött be. ...kinek a pap, kinek a papné... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem személy szerint az olajos lengéscsillapítók jöttek be a kombi F-ben. Elöl-hátul olajos Kayaba-k vannak és nagyon nem bántam meg őket! Merwede sportrugóim vannak, amik nem sokat (3,5 cm-t) ültetnek, de a gázos lengéscsillapítóim hamar "elfogytak". Szóval nekem az olajos jött be. ...kinek a pap, kinek a papné... :lol:

erről én is ezt hallottam, hogy az olajos tovább tart.

bár nekem a gyári is gázos, 7éves, műszakin még átment

Link to comment
Megosztás:

Oké. Akkor dobj valami infót hol vetted és mennyi lett volna protekció nélkül. :D

Berettyóújfalu Tóth Karcsi bácsinál, ha te is otthagysz nálla pár százezret, mingyá másképp beszél :D Hawerom autószerelő, s neki szoktam volt venni cuccokat az öregtől!

valami 11körül lett volna az első, és 8-9 a hátsók!

Ja és a szuszogásra ne adj sokat , volt akinek az új is szuszogott....de attól még jó volt!! ;)

Szerintem nem kéne mindet cseréld, minek?, ha még elég jók (persze csak párban cseréld)!! ..... Vagy igaz, ha sok a pénzed... :lol: :lol:

Én költöttem vagy 25 ezret pluszba a hátuljára: rugó+lengéscsill., pedig csak a szilentek voltak kukába valók, nah de mindegy, legalább azzal se lesz baj egy darabig! ;)

Link to comment
Megosztás:

Berettyóújfalu Tóth Karcsi bácsinál, ha te is otthagysz nálla pár százezret, mingyá másképp beszél :D Hawerom autószerelő, s neki szoktam volt venni cuccokat az öregtől!

valami 11körül lett volna az első, és 8-9 a hátsók!

Ja és a szuszogásra ne adj sokat , volt akinek az új is szuszogott....de attól még jó volt!! ;)

Szerintem nem kéne mindet cseréld, minek?, ha még elég jók (persze csak párban cseréld)!! ..... Vagy igaz, ha sok a pénzed... :lol: :lol:

Én költöttem vagy 25 ezret pluszba a hátuljára: rugó+lengéscsill., pedig csak a szilentek voltak kukába valók, nah de mindegy, legalább azzal se lesz baj egy darabig! ;)

15éves lengészcsillapítók nemigen frankók már :D

meg most beruház, és lehet többet nem is cseréli már azon az autón.

Link to comment
Megosztás:

Berettyóújfalu Tóth Karcsi bácsinál, ha te is otthagysz nálla pár százezret, mingyá másképp beszél :lol: Hawerom autószerelő, s neki szoktam volt venni cuccokat az öregtől!

valami 11körül lett volna az első, és 8-9 a hátsók!

Ja és a szuszogásra ne adj sokat , volt akinek az új is szuszogott....de attól még jó volt!! :D

Szerintem nem kéne mindet cseréld, minek?, ha még elég jók (persze csak párban cseréld)!! ..... Vagy igaz, ha sok a pénzed... :D :lol:

Én költöttem vagy 25 ezret pluszba a hátuljára: rugó+lengéscsill., pedig csak a szilentek voltak kukába valók, nah de mindegy, legalább azzal se lesz baj egy darabig! ;)

Nincs sok pénzem, de az elsők mindenképp cserések, a szerelő szerint is.

Link to comment
Megosztás:

Ma amikor átültem a céges Boxerből az Astrába úgy tűnt, hogy himbálózik mint egy hintaló. Amikor megálltunk meglöködtem, azt hittem sose áll meg. El kéne menni lengéscsillapítot méretni, de addig is pénteken kikérem egy tapasztaltabb cartárs véleményét.

Majd meglengeted az én karavánom. :lol: Vagy Gergőét. :D Billegni fog, nyugi. Ha kettőnél többször visszarugózik, akkor már kezdenek öregedni. Azt mondta autószerelőm. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Majd meglengeted az én karavánom. :lol: Vagy Gergőét. :D Billegni fog, nyugi. Ha kettőnél többször visszarugózik, akkor már kezdenek öregedni. Azt mondta autószerelőm. :lol:

Kettőnél? Tíznél elfogytak az újaim. :D Igazából az aggaszt, hogy féloldalosan billeg. Ha oldalról elkezdem "döntögetni" akkor az egyik oldalon hamarabb csillapodik a hintázás. Csak nem tudom, hogy eddíg is ilyen volt, vagy hirtelen történt vmi a gátlókkal.

Link to comment
Megosztás:

Majd meglengeted az én karavánom. :D Vagy Gergőét. :lol: Billegni fog, nyugi. Ha kettőnél többször visszarugózik, akkor már kezdenek öregedni. Azt mondta autószerelőm. :lol:

lenyomod, feljön, aztán le ,egy picit fel és megáll alaphelyzetben.

ez kettő, ahogy a szrelő is mondta ;)

Wardácson 22év alatt egyszer akartam cserélni, végül mégse lett cserélve, mert a trapézkar volt szétrohadva, és kiszakadt a lengéscsillapótó rögzítése.

Kettőnél? Tíznél elfogytak az újaim. ;) Igazából az aggaszt, hogy féloldalosan billeg. Ha oldalról elkezdem "döntögetni" akkor az egyik oldalon hamarabb csillapodik a hintázás. Csak nem tudom, hogy eddíg is ilyen volt, vagy hirtelen történt vmi a gátlókkal.

az annyira mindegy, hogy most egy hét alatt, vagy egy hónap alatt ment szét, ez felől feleslegesen AGGÓDSZ :D

szar az szar, mindegy mennyi idő altt jött létre. és ha kettőnél többet libeg, akkor kampec neki.

és azt jól látod, hogy eléggé cumi, hogy egyikoldal libeg, másik nem.

Link to comment
Megosztás:

lenyomod, feljön, aztán le ,egy picit fel és megáll alaphelyzetben.

ez kettő, ahogy a szrelő is mondta :D

Wardácson 22év alatt egyszer akartam cserélni, végül mégse lett cserélve, mert a trapézkar volt szétrohadva, és kiszakadt a lengéscsillapótó rögzítése.

az annyira mindegy, hogy most egy hét alatt, vagy egy hónap alatt ment szét, ez felől feleslegesen AGGÓDSZ :lol:

szar az szar, mindegy mennyi idő altt jött létre. és ha kettőnél többet libeg, akkor kampec neki.

és azt jól látod, hogy eléggé cumi, hogy egyikoldal libeg, másik nem.

Most néztem, olyan 8 ezernél kezdődnek az árak. Elöl nem is figyeltem, hogy milyen, kell rugóösszehúzó a cseréhez elöl?

Link to comment
Megosztás:

Most néztem, olyan 8 ezernél kezdődnek az árak. Elöl nem is figyeltem, hogy milyen, kell rugóösszehúzó a cseréhez elöl?

ha van légkulcsoda nem kell

de am nem árt.

légkulccsal kitekertük, lelőtte magárol a cuccot, vagy két métert repült, meg a légkulcsot felkülte a kezünkbe, olyan derékmagasságig, de semmi bibi, pikk pakk szét volt szedve.

összefelé meg egy emberke lenyomta a rugót, és akkor rá lehetett kapani a csavart, és légkulccsal befelé.

anélkül kell összehúzó, mert ha csőkulccsal, meg imbuszkulccsal bíbelődsz vele, lehet orrbacsap.

összerakni meg megint szívás lenne, elfáradna az az ember, aki összenyomja a rugót, mire becsavarozod az önzárós anyát :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

ha van légkulcsoda nem kell

de am nem árt.

légkulccsal kitekertük, lelőtte magárol a cuccot, vagy két métert repült, meg a légkulcsot felkülte a kezünkbe, olyan derékmagasságig, de semmi bibi, pikk pakk szét volt szedve.

összefelé meg egy emberke lenyomta a rugót, és akkor rá lehetett kapani a csavart, és légkulccsal befelé.

anélkül kell összehúzó, mert ha csőkulccsal, meg imbuszkulccsal bíbelődsz vele, lehet orrbacsap.

összerakni meg megint szívás lenne, elfáradna az az ember, aki összenyomja a rugót, mire becsavarozod az önzárós anyát :D :lol:

Ühüm, kösz, majd egyszer egy pénteki talin elbíbelődünk vele a kórház parkolójában. Lehetőleg amikor az asszony szolgálatban van. Az lesz az est fénypontja besasszézok hozzá, hogy dadon fáj a nózim. :D Meg valakit küldjél fel a tetőre a rugóért, meg a Karcsi szemüvegéért. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ühüm, kösz, majd egyszer egy pénteki talin elbíbelődünk vele a kórház parkolójában. Lehetőleg amikor az asszony szolgálatban van. Az lesz az est fénypontja besasszézok hozzá, hogy dadon fáj a nózim. :lol: Meg valakit küldjél fel a tetőre a rugóért, meg a Karcsi szemüvegéért. :lol:

:D

egyébként nem tudom, hogy milyen szerszámokkal lehetne kiszedni, mert még légkulcs nélkül nem szedtük szét, és szétfelé is rá kellett fogni a teló szárára, hogy ne foorgjon el az egyiknél.

csőkulcs, és imbusz az tuti, de valószzínű, spec hosszított imbusz kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Ühüm, kösz, majd egyszer egy pénteki talin elbíbelődünk vele a kórház parkolójában. Lehetőleg amikor az asszony szolgálatban van. Az lesz az est fénypontja besasszézok hozzá, hogy dadon fáj a nózim. ;) Meg valakit küldjél fel a tetőre a rugóért, meg a Karcsi szemüvegéért. :D

:lol: :D :lol:

---------

Nekem meg kopog a jobb oldalon elöl, talán toronycsapágy. Mit érdemes egyúttal még kicserélni ott? Össze kell irnom és elkülöniteni a rávalót a költségvetésből mert már néha "fáj" egy-egy koppanás. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.