Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát nem is tudom, olyan erőssen koppan, az egész kaszni átveszi a dübögést!

csak ennyi lenne a probléma, hogy beleérne a kipufogó?

Holnap megnézem!

kicserélted a rugókat telókat, szilent is dörömböl, de akkor annak üresen is kellene, ha nem is annyira de kellene

azzal nem vesztesz semmit, ha megnézed. <_<

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálom hátha!

De megemeltem a múltkor, s kicsit lötyög oldalirányban a híd! nem tudom annak szabad-e mozognia?

attól függ mi az a kicsi

vmennyit kell neki, mivel a szilent az gumiból van, középen egy fémcső, szélén meg egy műanyag cső között, de nem sokat.

emeld fel akkor autoliftn, vagy emeld meg otthon vhogy, hogy a hártulja teljesen levegőben legyen, és feszgesd meg a szilenteknél, ha könnyedén mozog, akkor illik kicserélni a szilenteket.

Link to comment
Megosztás:

attól függ mi az a kicsi

vmennyit kell neki, mivel a szilent az gumiból van, középen egy fémcső, szélén meg egy műanyag cső között, de nem sokat.

emeld fel akkor autoliftn, vagy emeld meg otthon vhogy, hogy a hártulja teljesen levegőben legyen, és feszgesd meg a szilenteknél, ha könnyedén mozog, akkor illik kicserélni a szilenteket.

Holnapra meglesznek a szilentek, s elviszem a hawerhoz, kicseréljük! biztos ami biztos!

De ha akkor is csinálni fogja, akkor nem tudom....... :lol:

Nah majd látjuk! <_<

Köszi, hogy ilyen segítőkészek vagytok!!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A csomagtérajtón található gumikat tekerd kicsit kintebb és nézd meg nem-e az ajtó kopog.

Tomi023 B veki caravanján az kopogott,baromi nehezen találtuk meg a hang forrását,mire rájöttünk.

Azok alá már tettem gumigyűrűt.

De csak kopog! és az elvileg üresen is kopogna. vagy nem? <_<

Nem tudom, de megnézem azt is, hátha az a hang forása! Köszike :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azok alá már tettem gumigyűrűt.

De csak kopog! és az elvileg üresen is kopogna. vagy nem? <_<

Nem tudom, de megnézem azt is, hátha az a hang forása! Köszike :lol:

kipufogót nem nézted??

a híd közelében kocogásnyomok esetleg?

hátsó ajtók nem lógnak???

Link to comment
Megosztás:

kipufogót nem nézted??

a híd közelében kocogásnyomok esetleg?

hátsó ajtók nem lógnak???

Az ajtók nem lógnak, tök stabilok.

A híd közelében semmi ütődésnyom.

A kipufogón azt a felfogató lemezt kicsit áthajtogattam, mert úgy vettem észre hogy kicsit odakoccan a csomagtartó alatt a bal oldalon ( ha hátulról nézzük) nah ott láttam kicsim ütődésnyomot 1 helyen! mostmár kicsit igazítva rajta nem tud odaérni sehova.

Remélem meglesz a hiba oka! Azért ha megvannak a gumi szilentek, már csak kicserélem, az is legyen új!!

De ha csak a kipufogó kocogott valamihez, komolyan mondom megmarom magam <_<

Nem baj, legalább újjul a verda :lol:

KÖSZI A SEGÍTSÉGETEKET!!!!

Link to comment
Megosztás:

Ma kicserélgettük a szilenteket a hátsó hídba!

És lássatok csodát :lol: EZ VOLT A PROBLÉMA!!!

Potyára kiadtam 25.000-et ( 2 rugó + 2 lengéscsillapító) <_< Nem baj, újjult kicsit a gép!

DE LEGALÁBB MOSTMÁR SZUPER A VERDA!!! :lol:

grat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma kicserélgettük a szilenteket a hátsó hídba!

És lássatok csodát :lol: EZ VOLT A PROBLÉMA!!!

Potyára kiadtam 25.000-et ( 2 rugó + 2 lengéscsillapító) <_< Nem baj, újjult kicsit a gép!

DE LEGALÁBB MOSTMÁR SZUPER A VERDA!!! :lol:

Sose bánd, az sem volt kidobott pénz! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kiderült, hogy a bal első rugóból hiányzik egy menet ---> ez kinyírta a lengéscsillapítót ---> az meg a gumit (felemeltük, és megpörgettük a kereket - ÜT MINT AZ ÁLLAT) :D

Úgyhogy most csere ezerrel, csak hogy ne legyen túl nyugis az életem :D

Ja és mellesleg a barom állatok csereként benzines rugóit tették bele - a dieselbe - ;) - elmebetegek!!!!!

Úgyhogy most jön a komplekt első futómű felújítás (2rugó, 2 lengéscsillapító, 2 talpas, 2 korm.összekötö gömbfej, 2 gumi És a hawer-szerelő azt mondja hamarosan beérik a cserére a bal első kerékcsapágy is) a hátsó után :lol:

Srácok ÚJ LESZ A TELJES FUTÓMŰ - remélem az kibír megint pár ezret ;) ennyi pénzért :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kiderült, hogy a bal első rugóból hiányzik egy menet ---> ez kinyírta a lengéscsillapítót ---> az meg a gumit (felemeltük, és megpörgettük a kereket - ÜT MINT AZ ÁLLAT) :D

Úgyhogy most csere ezerrel, csak hogy ne legyen túl nyugis az életem :D

Ja és mellesleg a barom állatok csereként benzines rugóit tették bele - a dieselbe - ;) - elmebetegek!!!!!

Úgyhogy most jön a komplekt első futómű felújítás (2rugó, 2 lengéscsillapító, 2 talpas, 2 korm.összekötö gömbfej, 2 gumi És a hawer-szerelő azt mondja hamarosan beérik a cserére a bal első kerékcsapágy is) a hátsó után :lol:

Srácok ÚJ LESZ A TELJES FUTÓMŰ - remélem az kibír megint pár ezret ;) ennyi pénzért :lol:

akkor már szilenteket se hagyjátok ki :D

Link to comment
Megosztás:

Kiderült, hogy a bal első rugóból hiányzik egy menet ---> ez kinyírta a lengéscsillapítót ---> az meg a gumit (felemeltük, és megpörgettük a kereket - ÜT MINT AZ ÁLLAT) :lol:

A rugóból 1 menet hiánya semmilyen összefüggést nem ad a többi hibára :D azok függetlenek tőle. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szokásos hülye kérdések.

Lengéscsillapító előre. :lol: Gázos vagy olajos közül nem tudom milyen legyen.

Sachs, Kayaba és Bilstein közül szeretnék választani, bár tudom a citromsárga koni tökjó, de nem kell Talán ezek a márkák a legnormálisabbak. :lol:

A lényeg egy korrekt minőség nem magas árért cserébe, esetleg boltokat is mondhattok, ahol jó árban vannak ezek. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem feltétlenül gázost vegyél :lol:

Miért csak előre amúgy ?

Mert a hátsókkal nincs nagy gond. Az elsők viszont viseltesek, az egyik kotyog egy picit a másik meg szuszog. Vagy akkor már legyen mind a 4 csere?

Ahogy nézem pl Sachs gázosak elég drágák. De inkább gázosra gondoltam mint olajosra. Mondjuk még csak unixon néztem. De valaki vett jó áron Bilsteint valamikor, az is megfelelne.

Link to comment
Megosztás:

Mert a hátsókkal nincs nagy gond. Az elsők viszont viseltesek, az egyik kotyog egy picit a másik meg szuszog. Vagy akkor már legyen mind a 4 csere?

Ahogy nézem pl Sachs gázosak elég drágák. De inkább gázosra gondoltam mint olajosra. Mondjuk még csak unixon néztem. De valaki vett jó áron Bilsteint valamikor, az is megfelelne.

Ne feledd a történetem. Bár a múltkor néztem, hogy a caravan hátsó lengéscsillapítói teljesen mások, mint az 5ajtósé, szóval Fpepének sejtem már, hogy miért nem volt gondja velük.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.