Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ez a legnagyobb hülyeség egyébként. Régebben a wareszon lehet hogy ez bevett szokás volt spórolás miatt, de

most már más idők járnak, bezony bevezették a futómű dőlésszög fogalmát :lol: Ha a jó félidős gummákat előlről

hátra pakolod, akkor nagyban csökkented hátul a tapadást, mivel az első gumik negatívosan kopnak, azaz belül

kicsit jobban, még ha ezt annyira nem is látod rajtuk :lol:

Nézd el a hülyeségem, kemény 1 év tapasztalat beszél belőlem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát azért itt is kijön, hogy "elviszem otthonról a kocsit a haverok meg nők miatt, a városban lenyomok napi 25km-ert és utána azt hiszem, hogy bazz én Olyan profi vagyok, gyertek akadályok!" Azért mert az ember csinált már 2 jobbos és 2 balos kézifékes fordulást az nem azt jelenti, hogy profi Kolin Mekrééé! Szerintem az sokkal többet ér ha az ember csak annyit próbál ki, lehetőleg sok fajta burkolaton és sok körülmény között, hogy mi az a pont amikor megcsusszan a vas alatta, na és ott fogja meg és korrigáljon! Amikor kiér az ember az életbe, sajna ott mozoknak a többiek is és nem egy oszlopot kel megkerülni!

Szerintem ez az alaphelyzet! Ha az első ######t akibe belefutsz túléled akkor készülhetsz a következőre!!!!

Link to comment
Megosztás:

kis segítség kéne, nemigazán vagyok jártas a technikába :lol: lehet előfordult ilyen kérdés, de ezt a röpke pár száz oldalt nincs kedvem átolvasni :lol:

Nah olyan gondjaim lennének hogy: Néha menet közbe hallok vlmi csikorgást, van rá esély hogy a féltengely van ki? mert a bal első gumiharang kivan szakadva valamelyest (de fura módon jobb oldalról jön a csikorgás.

a másik meg amikor fékezek ugyanígy csikorgást hallok, de a fékbetétek még messze nincsenek elkopva <_<

Link to comment
Megosztás:

kis segítség kéne, nemigazán vagyok jártas a technikába :lol: lehet előfordult ilyen kérdés, de ezt a röpke pár száz oldalt nincs kedvem átolvasni :lol:

Nah olyan gondjaim lennének hogy: Néha menet közbe hallok vlmi csikorgást, van rá esély hogy a féltengely van ki? mert a bal első gumiharang kivan szakadva valamelyest (de fura módon jobb oldalról jön a csikorgás.

a másik meg amikor fékezek ugyanígy csikorgást hallok, de a fékbetétek még messze nincsenek elkopva <_<

attól még kavics szorulhatott közzé, nézd meg, vagy még a porvédő tárcsa érhet esetleg hozzá.

Link to comment
Megosztás:

attól még kavics szorulhatott közzé, nézd meg, vagy még a porvédő tárcsa érhet esetleg hozzá.

Nekem is még mindíg nyikorog jobb éles kanyarban az új féknél valami. Tegnap este amikor Hening cartárs után császkáltam a városban egész végig ezt halgattam letekert ablaknál.: nyik-nyik-nyik-nyííííííík( itt most lassítottam.) Remélem abbahagyja. <_<

Link to comment
Megosztás:

kis segítség kéne, nemigazán vagyok jártas a technikába :lol: lehet előfordult ilyen kérdés, de ezt a röpke pár száz oldalt nincs kedvem átolvasni :lol:

Nah olyan gondjaim lennének hogy: Néha menet közbe hallok vlmi csikorgást, van rá esély hogy a féltengely van ki? mert a bal első gumiharang kivan szakadva valamelyest (de fura módon jobb oldalról jön a csikorgás.

a másik meg amikor fékezek ugyanígy csikorgást hallok, de a fékbetétek még messze nincsenek elkopva <_<

Azt a kiszakadt gumiharangot cseréld minél előbb (leginkább párban), mert a féltengelycsukló nem olcsó dolog, és nem szeret kenés nélkül menni, meg a kosz is belemegy így...

Link to comment
Megosztás:

Azt a kiszakadt gumiharangot cseréld minél előbb (leginkább párban), mert a féltengelycsukló nem olcsó dolog, és nem szeret kenés nélkül menni, meg a kosz is belemegy így...

Á maradék kenésbe rágád á kosz, az meg még jobbán koptátjá á tekknikát... (Bazze mennyit hallgattam én ezt egyik havernál.... :lol: :lol: :lol: )

szerk. Áhh ezt így nem lehet átérezni.... ehhez ott kellett volna lenni :lol: :lol: <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy komoly kerdessel fordulok hozzatok :lol: ,szeretnek hatso hidat cserelni, hogy legyen tarcsa fekem-kerdesem- mijen opel tipustol talal az enyemhez (vectra, calibra...stb).lenne a bontoban egy calibra hatso hid az talal az enyemhez?egy 93, c14nz-re kellene 15-os alufelnivel koszi mesterek! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy komoly kerdessel fordulok hozzatok :lol: ,szeretnek hatso hidat cserelni, hogy legyen tarcsa fekem-kerdesem- mijen opel tipustol talal az enyemhez (vectra, calibra...stb).lenne a bontoban egy calibra hatso hid az talal az enyemhez?egy 93, c14nz-re kellene 15-os alufelnivel koszi mesterek! :lol:

Van róla némi infó a Gyik-ben. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy komoly kerdessel fordulok hozzatok :lol: ,szeretnek hatso hidat cserelni, hogy legyen tarcsa fekem-kerdesem- mijen opel tipustol talal az enyemhez (vectra, calibra...stb).lenne a bontoban egy calibra hatso hid az talal az enyemhez?egy 93, c14nz-re kellene 15-os alufelnivel koszi mesterek! <_<

Egész más a kettő, nem passzol.

Link to comment
Megosztás:

Egész más a kettő, nem passzol.

aki látott már astra hidat, és cali hidat, fel se tesz ilyen kérdést <_<

egyébként van gyárilag tárcsafékes astra híd, de "A" vektra 2000i nek passzol a hídja az astra alá, de a fékerősabályozóval kell egy kicsit mókolni.

Link to comment
Megosztás:

aki látott már astra hidat, és cali hidat, fel se tesz ilyen kérdést :lol:

egyébként van gyárilag tárcsafékes astra híd, de "A" vektra 2000i nek passzol a hídja az astra alá, de a fékerősabályozóval kell egy kicsit mókolni.

Nem mindenki akkora májszter mint te! :lol:

A kézifék kötél is más.

Csak azt nem értem,hogy minek az a tárcsás hátsó híd,ha elöl meg marad a 236... <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem mindenki akkora májszter mint te! :lol:

A kézifék kötél is más.

Csak azt nem értem,hogy minek az a tárcsás hátsó híd,ha elöl meg marad a 236... <_<

hát igen ehhez idő kell, hogy ilyen szintt elérjen vki :lol:

forog a csonk? :lol:

a kézifékkötélről megfeledkeztem bocs

ott a kötelet kell cserélni vekisre, vagy a konzolt kell áthegeszteni?

Link to comment
Megosztás:

hát igen ehhez idő kell, hogy ilyen szintt elérjen vki :lol:

forog a csonk? :lol:

a kézifékkötélről megfeledkeztem bocs

ott a kötelet kell cserélni vekisre, vagy a konzolt kell áthegeszteni?

A kötél hossza is más.

Nálad már az is egy szint lenne,ha néha hiba nélkül irnál le egy mondatot! <_<

Link to comment
Megosztás:

A kötél hossza is más.

Nálad már az is egy szint lenne,ha néha hiba nélkül irnál le egy mondatot! <_<

ezt így kell megszoknod :lol:

egyébként meg ne lázadj, mert direkt nem is vagyok itt sokat, meg keveset írok, hogy ne ríjá :lol:

egyébként jól megvariáltad most is a választ.

a kötél hossza is más, akkor a konzolt kell áthegeszteni.

Link to comment
Megosztás:

hát igen ehhez idő kell, hogy ilyen szintt elérjen vki :lol:

forog a csonk? :lol:

a kézifékkötélről megfeledkeztem bocs

ott a kötelet kell cserélni vekisre, vagy a konzolt kell áthegeszteni?

Te mindent heggeszteni meg vágni akarsz? miért nem elég lecserélni a 2 kerékagyat??? azért mert szélesebb, f@szt, vegyél jó etjű felnit és akkor nincs gondod a szélességgel <_<

Link to comment
Megosztás:

Te mindent heggeszteni meg vágni akarsz? miért nem elég lecserélni a 2 kerékagyat??? azért mert szélesebb, f@szt, vegyél jó etjű felnit és akkor nincs gondod a szélességgel <_<

két dolog

inkább három

egyik dolog a szélesség, meg a dőlés

másik, hogy tárcsafékes agyat külön nem biztos találnék, meg lehet drágább is

3. dolog pedig a fékerő szabályozója.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.