Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hali,

Csak érdekesség képpen, de nekem már volt olyan problémám, hogy a gumisnál valami olyan spéci programmal ment a kiegyensúlyozó gép, ami (állítólag) kevesebb súllyal is megoldja illetve csak egyik oldalára kér súlyt mindig, stb.

Na ez nekem a gyári 15-ös aluval baromira nem akart működni, szintén rázott 100 felett, harmadszor kicentíroztuk a hagyományos módszerrel és jó lett.

Akkor azt mondták hogy más autóval/felnivel még sosem volt ilyen gond.. hát az enyimmel meg igen.

az okés de már más felnivel is próbáltam és úgyanolyan, meg természetesen másik gumival

Link to comment
Megosztás:

helló, az én futóművemmel nem tudom mi van már, új minden benne szilentek, gömbfejek, talpasok új bilstein telók, új gumik kiegyensúlyozva és mégis ráz 100-120 között!!! kérem segítsetek ha tudtok, hogy mi lehet még ami csinálná ezt..

Próbáltad leszűkíteni a kört, pl. azzal, hogy másik felniket raksz rá egy próba erejéig? Pl. egy téligarnitúrát vkitől, vagy csak egy első-hátsó cserét ezekkel. Egyébként a rázást nem mindig lehet megoldani centirozással (pl. nekem is ráz 110 környékén), mert a centírozásnál súly szempontjából egyensúlyozzák ki a kereket, de ha belegondolsz, egy négyzetet is ki lehet egyensúlyozni súlyra, mégis milyen lenne közlekedni rajta... úgyhogy ha tojás kicsit a felnid, az okozhat ilyet, súllyal ki lehet egyensúlyozni, de attól még nem egyenletes a kerülete.

Mintha rémlene olyasmi, hogy féktárcsa is okozott már vkinek kormányrázást <_<

Link to comment
Megosztás:

Próbáltad leszűkíteni a kört, pl. azzal, hogy másik felniket raksz rá egy próba erejéig? Pl. egy téligarnitúrát vkitől, vagy csak egy első-hátsó cserét ezekkel. Egyébként a rázást nem mindig lehet megoldani centirozással (pl. nekem is ráz 110 környékén), mert a centírozásnál súly szempontjából egyensúlyozzák ki a kereket, de ha belegondolsz, egy négyzetet is ki lehet egyensúlyozni súlyra, mégis milyen lenne közlekedni rajta... úgyhogy ha tojás kicsit a felnid, az okozhat ilyet, súllyal ki lehet egyensúlyozni, de attól még nem egyenletes a kerülete.

Mintha rémlene olyasmi, hogy féktárcsa is okozott már vkinek kormányrázást <_<

már próbáltam a tesóm felnijeivel meg azokkal a gumikkal ami neki van és azzal is ráz holott neki meg egyáltalán nem ráz

Link to comment
Megosztás:

már próbáltam a tesóm felnijeivel meg azokkal a gumikkal ami neki van és azzal is ráz holott neki meg egyáltalán nem ráz

Pepe irta az előbb - és már többször "elhangzott" itt - lehetséges, hogy a tárcsák nincsenek jó állapotban. Egyenetlenül koptak vagy felhullámosodtak. Én még ugyan nem találkoztam ilyen problémával, de ha mondják akkor létezik is! Érdemes meglesni! <_<

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Csak érdekesség képpen, de nekem már volt olyan problémám, hogy a gumisnál valami olyan spéci programmal ment a kiegyensúlyozó gép, ami (állítólag) kevesebb súllyal is megoldja illetve csak egyik oldalára kér súlyt mindig, stb.

Na ez nekem a gyári 15-ös aluval baromira nem akart működni, szintén rázott 100 felett, harmadszor kicentíroztuk a hagyományos módszerrel és jó lett.

Akkor azt mondták hogy más autóval/felnivel még sosem volt ilyen gond.. hát az enyimmel meg igen.

nekem mikor hol ráz <_<

van hogy 120nál, de most 140nél...

de nem annyira hogy foglakozzak vele

Link to comment
Megosztás:

Pepe irta az előbb - és már többször "elhangzott" itt - lehetséges, hogy a tárcsák nincsenek jó állapotban. Egyenetlenül koptak vagy felhullámosodtak. Én még ugyan nem találkoztam ilyen problémával, de ha mondják akkor létezik is! Érdemes meglesni! :lol:

nekem pl mikor kicseréltem akkor egy ideigmegszűnt a rázás, amit a kocsi bír, ott nem találkoztam vele <_<

170el meg azért ritkán járok.

Link to comment
Megosztás:

enyém meg nem ráz, akkor velem van baj? vagy túl közel van a földhöz (szerintetek)...és azért nincs ideje rázni? <_<

örülj neki

mondjuk ezeken az utakon nekem nehéz eldönteni, hogy a repedések miatt ráz, vagy vmi a kocsival van e :lol:

Link to comment
Megosztás:

helló, az én futóművemmel nem tudom mi van már, új minden benne szilentek, gömbfejek, talpasok új bilstein telók, új gumik kiegyensúlyozva és mégis ráz 100-120 között!!! kérem segítsetek ha tudtok, hogy mi lehet még ami csinálná ezt..

Én is azt javaslom, hogy próbáld meg kicserélni egyesével az első és a hátsó kerekeket az azonos oldalon. Aztán figyeld meg a rázást. Ha például a kormányról a hátsó futóműre megy át, akkor biztosan a kerék a hibás. Persze lehet ovális is a kerék! Nekem például sajnos az egyik új Falkenemen a minta futása üt 1-2 mm-t. Azt hátratéve már nem érzem a kormányon.

Link to comment
Megosztás:

meglehet, nekem is a télivel húz jobbra, de a nyárival meg nyíl egyenesen fut

Hmm.. akkor ha a gumik miatt húz, az nem gond? Nem rossz a guminak/futóműnek?

Ezen vajon segíthet ha az első-hátsó gumikat megcserélem?

Link to comment
Megosztás:

Hmm.. akkor ha a gumik miatt húz, az nem gond? Nem rossz a guminak/futóműnek?

Ezen vajon segíthet ha az első-hátsó gumikat megcserélem?

jónak nem jó, de nem tudsz mit csinálni vele, csak a cserélgetést amit írtál.

nekem ez is kilőve, mivel az elsőkön mély a minta, a hátsókon meg már határeset.

Link to comment
Megosztás:

jónak nem jó, de nem tudsz mit csinálni vele, csak a cserélgetést amit írtál.

nekem ez is kilőve, mivel az elsőkön mély a minta, a hátsókon meg már határeset.

A hátsókon kell a mélyebb mintának lenni nem?

Vagy csak a téli guminál?

Link to comment
Megosztás:

elsőkön

mivel nekünk az a húzó illetve kormányzott kerék is <_<

Ezzel vitába szállnék, én úgy tudom ( de akárhány cikket nézek a neten mind ezt írja) hogy a kopotabb gumikat kell hátra rakni hajtástól függetlenül, ugyanazért, mint amiért a fékerőt is eloszják, ne a hátsó csússzon meg.

Link to comment
Megosztás:

A hátsókon kell a mélyebb mintának lenni nem?

Vagy csak a téli guminál?

elsőkön

mivel nekünk az a húzó illetve kormányzott kerék is <_<

Ezzel vitába szállnék, én úgy tudom ( de akárhány cikket nézek a neten mind ezt írja) hogy a kopotabb gumikat kell hátra rakni hajtástól függetlenül, ugyanazért, mint amiért a fékerőt is eloszják, ne a hátsó csússzon meg.

ne csak nézz, láss is.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel vitába szállnék, én úgy tudom ( de akárhány cikket nézek a neten mind ezt írja) hogy a kopotabb gumikat kell hátra rakni hajtástól függetlenül, ugyanazért, mint amiért a fékerőt is eloszják, ne a hátsó csússzon meg.

ha hátra kell rakni a kopottabbat akkor előlre kerül a nagy mintás nem?

akkor hol itt a vita

ne meg hogy kopottab és ezér nem csúszik meg...

akkor járjunk slick el

relatív mi mikor nem csúszik meg

esőben kell a minta, és ha kopottab, így kevesebb vizet vezet el magába, és már csak emiatt is hamarabb megfog csúszni <_<

valamit nemjol értelmeztél... vagy nem jól írtál le.

és a ha egszer nekünk az első a kormányzott és ahajtott kerék is tuti oda kell a nagyobb mintájú, gondolj csak télre.

mire mész ha elől nincs minta, hátul meg hiperszuper téligumi van?

szarra se.

szóval F astrán előlre kell a jobb gumi.

Link to comment
Megosztás:

ha hátra kell rakni a kopottabbat akkor előlre kerül a nagy mintás nem?

akkor hol itt a vita

ne meg hogy kopottab és ezér nem csúszik meg...

akkor járjunk slick el

relatív mi mikor nem csúszik meg

esőben kell a minta, és ha kopottab, így kevesebb vizet vezet el magába, és már csak emiatt is hamarabb megfog csúszni :lol:

valamit nemjol értelmeztél... vagy nem jól írtál le.

és a ha egszer nekünk az első a kormányzott és ahajtott kerék is tuti oda kell a nagyobb mintájú, gondolj csak télre.

mire mész ha elől nincs minta, hátul meg hiperszuper téligumi van?

szarra se.

szóval F astrán előlre kell a jobb gumi.

Baccameg fordítva írtam. <_< Előre kell a kopotabb, hátra a jobb gumi.

"Az Autó-Doktor tippjei

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a gumik gyakran különböző mértékben kopnak, ezért az ADAC tanácsa szerint az új gumikat hátra, a valamivel kopottabbakat pedig előre érdemes felhelyezni. A gyakorlat azt mutatja, hogy a hátsó kerekek kormányozhatósága nagyban befolyásolja az autó irányíthatóságát.

Ha a hátsó abroncsok megrepednek, az autó könnyebben csúszhat meg. Ezzel szemben az első kerekek kormányozhatóságának csökkenése csak az autó egyenes irányban való megcsúszását eredményezheti. Természetesen ez sem kellemes, de kétségtelenül kevésbé veszélyes. Az egyenetlen kopás főként az elsőkerék-meghajtású autókat érinti, hiszen ebben az esetben mind a kormányzásból, mind a fékezésből, mind pedig a meghajtásból eredő erők az első kerekekre fejtik ki hatásukat. Ennek ellensúlyozására az ADAC azt javasolja, hogy 10 000 kilométerenként cseréljék fel az első és hátsó kerekeket. Így az első és hátsó abroncsok egyenletesen kopnak, tehát egyszerre kell őket kicserélni. "

Link to comment
Megosztás:

Baccameg fordítva írtam. <_< Előre kell a kopotabb, hátra a jobb gumi.

"Az Autó-Doktor tippjei

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a gumik gyakran különböző mértékben kopnak, ezért az ADAC tanácsa szerint az új gumikat hátra, a valamivel kopottabbakat pedig előre érdemes felhelyezni. A gyakorlat azt mutatja, hogy a hátsó kerekek kormányozhatósága nagyban befolyásolja az autó irányíthatóságát.

Ha a hátsó abroncsok megrepednek, az autó könnyebben csúszhat meg. Ezzel szemben az első kerekek kormányozhatóságának csökkenése csak az autó egyenes irányban való megcsúszását eredményezheti. Természetesen ez sem kellemes, de kétségtelenül kevésbé veszélyes. Az egyenetlen kopás főként az elsőkerék-meghajtású autókat érinti, hiszen ebben az esetben mind a kormányzásból, mind a fékezésből, mind pedig a meghajtásból eredő erők az első kerekekre fejtik ki hatásukat. Ennek ellensúlyozására az ADAC azt javasolja, hogy 10 000 kilométerenként cseréljék fel az első és hátsó kerekeket. Így az első és hátsó abroncsok egyenletesen kopnak, tehát egyszerre kell őket kicserélni. "

ezek az adac osok meg a autódoktor mind kinyalhatja

annyi baromságot hordanak össze hogy hihetetlen

te meg olvass figyelmesebben

eleve nem egyformán kopnak a gumik,a dőléseik miatt sem.

ezért szarabb lesz a tapadás, ezt Récing F. G. bácsi is leírta. Pepe futóműproblémáiról nem is beszélve.

na meg ki fogja cserélgetni 10 ezrenként?

meg itt is írja, hogy a valamivel kopottab, tehát nem a szar

nekem jó lesz a kopott hátul is, nem akarok okot adni a téli elakadásra, és az a kopott gumi kanyarban is kopott, meg egyenesen is ergo tudod mit bír tapadni.

és úgy kell vezetni, de emelkedőn felfelé pont leszarom, hogy kopott e a hátsó vagy sem, mert az elsővel haladok ahogy lehet.

Link to comment
Megosztás:

ezek az adac osok meg a autódoktor mind kinyalhatja

annyi baromságot hordanak össze hogy hihetetlen

te meg olvass figyelmesebben

eleve nem egyformán kopnak a gumik,a dőléseik miatt sem.

ezért szarabb lesz a tapadás, ezt Récing F. G. bácsi is leírta. Pepe futóműproblémáiról nem is beszélve.

na meg ki fogja cserélgetni 10 ezrenként?

meg itt is írja, hogy a valamivel kopottab, tehát nem a szar

nekem jó lesz a kopott hátul is, nem akarok okot adni a téli elakadásra, és az a kopott gumi kanyarban is kopott, meg egyenesen is ergo tudod mit bír tapadni.

és úgy kell vezetni, de emelkedőn felfelé pont leszarom, hogy kopott e a hátsó vagy sem, mert az elsővel haladok ahogy lehet.

Most mindegy hogy autótoktor, vagy lódoktor, de az már kitárgyalt téma, hogy veszélyesebb ha a hátsók csúsznak meg, ezért van a fékerő szabályzó a hátsó hídnál, ergó logikus, hogy hátulra kell a jobb gumi. Főleg télen, inkább ne tudjak elindulni, minthogy elindulok, aztán kanyarban meg elmászik a fara oldalra.

Link to comment
Megosztás:

Most mindegy hogy autótoktor, vagy lódoktor, de az már kitárgyalt téma, hogy veszélyesebb ha a hátsók csúsznak meg, ezért van a fékerő szabályzó a hátsó hídnál, ergó logikus, hogy hátulra kell a jobb gumi. Főleg télen, inkább ne tudjak elindulni, minthogy elindulok, aztán kanyarban meg elmászik a fara oldalra.

Akkor még mindig ott van az ellenkormányzás, gázadás ..

Amikor az eleje megy el, marad az ima, hátha valahogy visszajön a tapadás, hogy megint te irányíthasd a gépet.

Link to comment
Megosztás:

Most mindegy hogy autótoktor, vagy lódoktor, de az már kitárgyalt téma, hogy veszélyesebb ha a hátsók csúsznak meg, ezért van a fékerő szabályzó a hátsó hídnál, ergó logikus, hogy hátulra kell a jobb gumi. Főleg télen, inkább ne tudjak elindulni, minthogy elindulok, aztán kanyarban meg elmászik a fara oldalra.

a fékerőszabályzót ne keverjük már ide.

az más tészta.

kanyarban meg hiába lesz jobb a gumid 2mmer el, mert az oldalracsúszást nem az fogja megakadályozni.

és inkább orrtolós az astra.

Link to comment
Megosztás:

Akkor még mindig ott van az ellenkormányzás, gázadás ..

Amikor az eleje megy el, marad az ima, hátha valahogy visszajön a tapadás, hogy megint te irányíthasd a gépet.

Ha az eleje csúszik meg, vagy blokkol akkor a haladási irányban csúszik tovább, szerintem ez nem annyira veszéllyes, mintha a hátsó kitör oldalra, aztán vagy tudsz ellenkormányozni, vagy megpördülsz.

a fékerőszabályzót ne keverjük már ide.

az más tészta.

kanyarban meg hiába lesz jobb a gumid 2mmer el, mert az oldalracsúszást nem az fogja megakadályozni.

és inkább orrtolós az astra.

Na jó feladom. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.