Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Áááá, libakergetés... :lol: Amikor már lehet tolni a harmadikat... na onnantól az igazi <_<

Hidd el ha lenne rá lehetőségem kipróbálnám,de főleg egy jó ladával,nagyon kiváncsi lennék,hogy kell birkózni vele,amikor kitör a segge. :lol:

Link to comment
Megosztás:

lengéscsillaptó 40alatt is megfelelő még műszakin a hátsó, asszem 35.

mi is nagyon sok lip et raktunk be, de gondolom az ára volt a vonzóbb, mint a tartóssága, bár 2 év alatt egy se jött vissza problémával.

ez az egyenesbe tolja neki, mint az ökör, meg direkt begyorsít mikor előzöm, aztán 120nál elfogy, meg ha mögötte megyek 90nél többet nem akar menni, a kanyarokról meg ne is beszéljünk, hogy a legkisebbnél is csak úgy villog a féklámpája... szerintem ezt mindenki ismeri, aki csak egy kicsit is sietősebben szokott vezetni.

Link to comment
Megosztás:

Hidd el ha lenne rá lehetőségem kipróbálnám,de főleg egy jó ladával,nagyon kiváncsi lennék,hogy kell birkózni vele,amikor kitör a segge. :lol:

ahogy tegnap a showderba mondtaa srácc: kéttkézzet téptema kormányt, kétlábbal tapostama féket, és még mindig ugyan annyival, és ugyan arra mentünk.

<_<

aki megszokja a ladát (nem én, mert csak kuplungolni tanultam meg rajta, meg normálisan közleekdni) annak nem kell erőlködni, úgy terelgetheti ahogy akarja, kiszmítható gép :lol:

Link to comment
Megosztás:

ez így van...de ha 2sáv van akkor se ismeri a "takaroggyájobbra" szabályt, megy a belsöben, ha meg haladnék és a derékszögű kanyarban körbeautózom akkor dudál <_<

Igen, de ez még a jobbik rossz. Amikor a mazsola elkezdi tolni 170-180-nal az már életveszély.

Link to comment
Megosztás:

IDÉZET(epk947 @ 2009-05-03 - 22:55) *

Én még akkó sem vennék ha nem vóna selejtes! laugh.gif

Ja-ja a kínai a király! <_<

Ha már cipő, akkor a "magyar" MARC híjján angol vagy német, esetleg olasz!

Utálom, ha valaki az utcán is "sportol".... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hidd el ha lenne rá lehetőségem kipróbálnám,de főleg egy jó ladával,nagyon kiváncsi lennék,hogy kell birkózni vele,amikor kitör a segge. <_<

4 ladát nyúztam el, és -lehet ennek köszönhető- főleg csúszós úton, hóban a mai napig nem szoktam meg az elsőkerék-hajtást. Remek érzés gázadással kormányozni.

Még ekkleszton előtt lehetett menni a ringen. Ott repesztettem pár ecsettel festett elemű, libafosszinű Skoda 105-össel. Kár, hogy nem készült kép róla :lol:

Link to comment
Megosztás:

Minnél részletesebben mondd majd el a tapasztalataidat.

Azt nem tudta megmondani, hogy miért húz jobbra, de a szilentek szakadtak, úgyhogy azt javasolta kezdjük azzal hogy ezeket kicseréli, utána beállítja a futóművet és talán jó lesz.

Az instabilitásra azt mondta a szaki a Strohm-nál, hogy a lengéscsillapítók miatt van, főleg a jobb első miatt, és a két elsőt kéne cserélni.

A két szilent az első tengelyre 20 ezer forint, a két lengéscsillapító 40ezer (SACHS).

Ez reális ár?

A Super4 gyertyákért miért volt kár?

Link to comment
Megosztás:

beszélgettünk itt a ladás keresztbecsapatásról... hát nekem csak ez a körforgó kell, meg óra szerint 60as tempó, na meg a gyári gumiméret a 13ason. keresztbetette magát úgy, hogy mikor ellenkormányoztam, még akkor a másikirányba is keresztbe mentem, és úgy jöttem ki a körforgóból, pedig csak át akartam menni rajta <_<

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=eb5b8c26d...&aid=151459

http://xfree.hu/kep_show.tvn?aid=151459&am...40041&sort=

Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy beleszólok egy témába vágó kérdéssel... <_<

Astra GSI rugója belemegy simán, minden átalakítás nélkül az Astrámba? 2 centit ültet a gyári GSI rugó, jól tudom?

De akkor úgy néz ki, hogy rosszak a gátlók? Az mennyire és milyen irányban befolyásol, hogy a gumik kicsit peresek 215/40?

Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy beleszólok egy témába vágó kérdéssel...

Astra GSI rugója belemegy simán, minden átalakítás nélkül az Astrámba? 2 centit ültet a gyári GSI rugó, jól tudom?

De akkor úgy néz ki, hogy rosszak a gátlók? Az mennyire és milyen irányban befolyásol, hogy a gumik kicsit peresek 215/40?

ha a motorkódodnak megfelelő motorkódos gsiből származik a rugó, akkor szerintem belemegy, és én 4 cmről tudok, 2 meg se látszik <_<

pl JOhnnynak is az van az astrában, meg Udinak a c14seX ben, de nem mindegy milyen GSI mert van 8 as 16 os meg ugye a klímás is.

Szerintem az a szó, hogy "szar" amit Gábor használt, szerintem azt jlenti, hogy szar, nemtudom másképp értelmezni, na meg ha hozzáveszed, hogy nekem a gyári 8 éves jobbat teljesít, akkor szerinted??

minnél peresebb a gumid, annál kevesebb kilengése lesz a kocsinak.

csak gondolj bele a gumi egy rugalmas cucc :lol:

Link to comment
Megosztás:

ez nagyon menő körforgalom, még a kamion is keresztben megy benne <_< :lol:

Astra GSI rugója belemegy simán, minden átalakítás nélkül az Astrámba? 2 centit ültet a gyári GSI rugó, jól tudom?

belemegy. de lehet hogy nem fog ültetni semmit, max annyit, amennyivel fáradtabb már a GSi rugó, mint a tied.

Ugyanis a GSi-nek nagyobb lehet az orrsúlya :lol:

Link to comment
Megosztás:

ez nagyon menő körforgalom, még a kamion is keresztben megy benne <_< :lol:

belemegy. de lehet hogy nem fog ültetni semmit, max annyit, amennyivel fáradtabb már a GSi rugó, mint a tied.

Ugyanis a GSi-nek nagyobb lehet az orrsúlya :lol:

hát ezek nyugodd kamionok most :lol: volt olyan is ami kétszer megtaposta oda vissza felment a várig, aztán rájött hogy rosszfelé megy, és vissza akart tolatni, de a fél sönyény letaposása után rájött, hogy alszik inkább egyet :lol:

kicist be volt cseccsintve :lol:

deneki ah jol látom akkor 2.0ás 16v-s moci van benne.

klímát leszámítva mitől lehet még a gsi orrnehezbb?

Link to comment
Megosztás:

jó kérdés, meg kell nézni a forgalmiban a súlyokat <_<

ami különbség van, az elöl van :lol:

van hátul is belőle sztem.

a hátsóhíd merevítők, meg a tácsafék is nehezebb.

egyébként ezt nem is vették figyelembe, hogy orrnehéz lehet a kocsi??

a kis 1,4esblokkos se mondjuk kanyarokban lehet jobban megy mint a nagy 2.0ás 16v klímás? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahogy én láttam, a 2 kocsi súlya kb egyforma. 1180 az enyém, a gsi meg 1140 ahogy én láttam.

De akkor nézni kell a motor kódot is, mert eltér a rugó?

Azt hallottam, hogy az Astrák rugója mind egyforma (nem gsi) 1.4-2.0. De 200 kiló van köztük, ezt nem tudom, hogy gondolták. Ezért gondoltam, hogy a GSI rugója jobb lenne nekem, mert az más és keményebb is.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy én láttam, a 2 kocsi súlya kb egyforma. 1180 az enyém, a gsi meg 1140 ahogy én láttam.

De akkor nézni kell a motor kódot is, mert eltér a rugó?

Azt hallottam, hogy az Astrák rugója mind egyforma (nem gsi) 1.4-2.0. De 200 kiló van köztük, ezt nem tudom, hogy gondolták. Ezért gondoltam, hogy a GSI rugója jobb lenne nekem, mert az más és keményebb is.

ez tuti hogy nem igaz

mék gsibe is többféle van látod

8v 16v illetve hogy klímás e

na meg a caravan gsi

ja és pl a caravannak is van a klub kiadása, az pedig gyárilag "ültetett"

és talán az 1.8as az meg nagyon másabb.

annyit tudhatunk, hogy az 1.4be meg a JOhnny féle dízelbe bemegy a 8v-s gsi rugója.

meg neked a mocikódnak megfelelő

Link to comment
Megosztás:

És ez tuti eredeti sachs volt? Asszem azokban mélynyomással is benne van a sachs logó, legalábbis régen ilyen volt... olyan van rajta?

Nem volt túl olcsó? :lol:

Amúgy témához: hallottam hogy a bilsteineknél is sok hibás darab van az olcsó daraboknál, most ez is vagy hamisítás lehet, vagy a

bilstein bevásárolt valami nem túl jó minőségű "lánycéget" <_<

Csak a halál a biztos. Én sajnos nem láttam beszerelés előtt, de megbízok annyira a haveromban, hogy nem b.sz át. A B.rdinál vette elvileg. Kb. 12 volt darabja, ez nem a legolcsóbb ami kapható. Pl. a Lip olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.