Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A stabrúd nem törik el,csak a bekötő "kutyacsont" a végén.

Aknából megállpítható feszítéssel és csakis gyárira cserélhető,az utángyári 2-3 hónap alatt eltörik.Saját tapasztalat. <_<

ezt is kutyacsontnak hívják??

én stabilizátor gömbfejnek hívtam, szóval nem a stabrúdra gondoltam, hogy az törik el.

Link to comment
Megosztás:

ott a színház és a palota közt nagyon zsír az a balkanyar :lol:

Amikor gyorsultam a szusissal első rajtnál bealudtam,de kanyarban majdnem megtoltam,van ott nálunk a körúton pár fifikás kanyar és szegénykém nem volt elég bevállalós! :lol:

Aztán a köv rajtnál csunyát kapott... <_<

Link to comment
Megosztás:

Arra, hogy a lengéscsillapítók értékei rosszak e vagy nem.

És a rugós kérdésre (GSI)... Az javítana e ha kicserélném a rugókat.

Ha hirtelen romlott a stabilitás akkor először nézd meg minden oké-e, nem tört-e el valami, esetleg a rugó nem tört-e el.

Link to comment
Megosztás:

Csak a hátsók lettek cserélve. A haverom vette és intézi ezeket az ügyeket, vmelyik nagyobb alkatrészboltban, ha jól rémlik. Na de mit csináljak a még bennelevővel? Az még nem tört el.

És ez tuti eredeti sachs volt? Asszem azokban mélynyomással is benne van a sachs logó, legalábbis régen ilyen volt... olyan van rajta?

Nem volt túl olcsó? :lol:

Amúgy témához: hallottam hogy a bilsteineknél is sok hibás darab van az olcsó daraboknál, most ez is vagy hamisítás lehet, vagy a

bilstein bevásárolt valami nem túl jó minőségű "lánycéget" <_<

A lengéscsillapítók 1 évesek és rossz lenne ha ezek lennének a hibásak. Ezért kimérettem őket és semmi gond velük, jobb-bal oldal egyforma (jó), első tengely 42% hátsó 31%.

Ez bőven szar érték. Asszem 40% a vizsgahatár egyébként, tehát ez már jó eséllyel vizsgán sem megy át. Amúgy ha jól emlékszem,

a szakirodalom 60%-ig mondja jónak.

Link to comment
Megosztás:

És ez tuti eredeti sachs volt? Asszem azokban mélynyomással is benne van a sachs logó, legalábbis régen ilyen volt... olyan van rajta?

Nem volt túl olcsó? :lol:

Amúgy témához: hallottam hogy a bilsteineknél is sok hibás darab van az olcsó daraboknál, most ez is vagy hamisítás lehet, vagy a

bilstein bevásárolt valami nem túl jó minőségű "lánycéget" <_<

Én nem hiszek ebben...sony tv-ben is van rossz. :lol:

Nekem pl LIP gázos van az astrában és a corsaban is,Udinak is az van évek óta,semmi gond nincs velük.

Az meg hogy gergo így fel van háborodva...ajánlom neki a B Omi caravan hátsó futóművét :lol: Na abban vannak mókás dolgok! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én nem hiszek ebben...sony tv-ben is van rossz. :lol:

Nekem pl LIP gázos van az astrában és a corsaban is,Udinak is az van évek óta,semmi gond nincs velük.

Nekem meg fordítva... LIP volt az ultraszar, és pl most omegában sachs-ok vannak, amik már jóval több mint 100e-t

futottak, és még mindig vizsgaképesek <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg fordítva... LIP volt az ultraszar, és pl most omegában sachs-ok vannak, amik már jóval több mint 100e-t

futottak, és még mindig vizsgaképesek <_<

Na ugye...szal kár általánosítani szerintem,a lényeg,hogy nem szabad a legolcsóbb gagyit megvenni.

Link to comment
Megosztás:

Na ugye...szal kár általánosítani szerintem,a lényeg,hogy nem szabad a legolcsóbb gagyit megvenni.

Szerintem a legtöbb ilyen eset hamisítás miatt van, legalábbis a márkásabb, nagyobb értékű cuccoknál.

Lásd pl Brembo tárcsa, amiből több helyen lehetett hamisítottat kapni egy időben, mint eredetit <_<

Link to comment
Megosztás:

Amikor gyorsultam a szusissal első rajtnál bealudtam,de kanyarban majdnem megtoltam,van ott nálunk a körúton pár fifikás kanyar és szegénykém nem volt elég bevállalós! :lol:

Aztán a köv rajtnál csunyát kapott... <_<

Jaja, elgondolkodtató, hogy sokan milyen "tudással" nyomják ezerrel.

Pályáról lehajtva még bevág elém, me' nagyon sportos, aztán a körforgalom, kanyar problémához ér, simán eltűnik az ~50 méter hátrányom, mert feji a kormányt, az ideális ív neki szögletes, kifelé meg már tolom, mert gyorsítani csak akkor mer ha egyenesbe került az autója. Na, innen már megint nagyon gyors :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jaja, elgondolkodtató, hogy sokan milyen "tudással" nyomják ezerrel.

Pályáról lehajtva még bevág elém, me' nagyon sportos, aztán a körforgalom, kanyar problémához ér, simán eltűnik az ~50 méter hátrányom, mert feji a kormányt, az ideális ív neki szögletes, kifelé meg már tolom, mert gyorsítani csak akkor mer ha egyenesbe került az autója. Na, innen már megint nagyon gyors <_<

ez így van...de ha 2sáv van akkor se ismeri a "takaroggyájobbra" szabályt, megy a belsöben, ha meg haladnék és a derékszögű kanyarban körbeautózom akkor dudál :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jaja, elgondolkodtató, hogy sokan milyen "tudással" nyomják ezerrel.

Pályáról lehajtva még bevág elém, me' nagyon sportos, aztán a körforgalom, kanyar problémához ér, simán eltűnik az ~50 méter hátrányom, mert feji a kormányt, az ideális ív neki szögletes, kifelé meg már tolom, mert gyorsítani csak akkor mer ha egyenesbe került az autója. Na, innen már megint nagyon gyors <_<

Engem ezért nem mozgat meg a gyorsulási verseny röptéreken,egy jó szlalom már inkább. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.