Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Köszi.

Eljátszottam azt a játékot, hogy érveltem amellett, hogy az általánosítás nem mindig jó megoldás.

Amúgy mi bajod van? Szar dolog beszopni egy új alkatrészt, de ezért nem rajtunk kellene kitölteni a mérged.

Macisajtnak a contitech szíja szakadt el, akkor minden contitech szíj szar? Ismerősömnek 5 mosás után tönkrement a whirlpool mosógépe, akkor minden whirlpool mosógép szar?

Attól, hogy te így jártál, még nem valószínűsíthető, hogy a többiek is ugyanígy fognak járni ezzel a típussal.

És légyszíves, ne rajtam vezesd le a feszültséged

<_<

Link to comment
Megosztás:

Eljátszottam azt a játékot, hogy érveltem amellett, hogy az általánosítás nem mindig jó megoldás.

Amúgy mi bajod van? Szar dolog beszopni egy új alkatrészt, de ezért nem rajtunk kellene kitölteni a mérged.

Macisajtnak a contitech szíja szakadt el, akkor minden contitech szíj szar? Ismerősömnek 5 mosás után tönkrement a whirlpool mosógépe, akkor minden whirlpool mosógép szar?

Attól, hogy te így jártál, még nem valószínűsíthető, hogy a többiek is ugyanígy fognak járni ezzel a típussal.

És légyszíves, ne rajtam vezesd le a feszültséged

<_<

Neked annyit írtam, hogy köszi, szerintem ez nem feszültséglevezetés....és leszek szíves. :lol:

Nemcsak azt írtam, hogy a Sachs az szar. Konkrét típust is megjelöltem, amiből nekem 8 hónapon belül 2 db adta meg magát eltörés formájában. A konstrukciót/hegesztést közelebbről szemügyre véve nem csoda, hogy eltört.

Link to comment
Megosztás:

Eredményjavító ötlet benyújtása a gyárba, ötletmenedzsment, innováció... :lol:

Felesleges, sztem nem véletlenül "könnyítették ki". Túl jól sikerült.

Egyébként a túlélő harmadikat szeretném nekik visszaadni, mielőtt eltörik, a vételárért cserébe. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ebben az esetben a "mi" védelmünkre van az általánosítás! Erre Te nemhogy örülnél, hogy van 1 + infód, hogy melyik lengéscsillapítóval lehetnek nagy gondok, inkább belém kötsz. Szóval röviden nem a jót igyekszel meglátni.......

Könyörgöm én nem kötöttem beléd. Egy ártatlan hozzászólást sajnos kicsit túlreagáltál. Másrészt pedig hidd el, nem ment el a fülem mellett a dolog, mert nyáron nekem is cserések lesznek a gátlók.

Még egyszer bocsánatot kérek, hogy reagáltam, nem fog többet előfordulni.

Link to comment
Megosztás:

Felesleges, sztem nem véletlenül "könnyítették ki". Túl jól sikerült.

Egyébként a túlélő harmadikat szeretném nekik visszaadni, mielőtt eltörik, a vételárért cserébe. <_<

Hol törtek el egyébként? Van róla képed? A kocsi mennyire volt megterhelve, mikor eltörtek?

Link to comment
Megosztás:

Könyörgöm én nem kötöttem beléd. Egy ártatlan hozzászólást sajnos kicsit túlreagáltál. Másrészt pedig hidd el, nem ment el a fülem mellett a dolog, mert nyáron nekem is cserések lesznek a gátlók.

Még egyszer bocsánatot kérek, hogy reagáltam, nem fog többet előfordulni.

Az ártatlan hozzászólásban nem értek 1et veled...

Akkor nyáron légyszíves vedd meg az említett típust, hogy bebizonyítsd: általánosítani nem szabad! <_<

FPepe: Az alsó rögzítési pont fölött kicsivel(minda2), sajnos képet nem csináltam, mert azon gondolkodtam, hogy a még bent lévő 3-at, hogy tudnám kicseréltetni, mielőtt eltörik az is. :lol:

3an ültünk benne némi cuccal. Emlékszem anno az sem okozott gondot, az akkori Lip-gas-nak, hogy amennyi rekeszes sör befért beleraktuk és 4en mentünk.

Link to comment
Megosztás:

Az ártatlan hozzászólásban nem értek 1et veled...

Akkor nyáron légyszíves vedd meg az említett típust, hogy bebizonyítsd: általánosítani nem szabad! <_<

FPepe: Az alsó rögzítési pont fölött kicsivel(minda2), sajnos képet nem csináltam, mert azon gondolkodtam, hogy a még bent lévő 3-at, hogy tudnám kicseréltetni, mielőtt eltörik az is. :lol:

3an ültünk benne némi cuccal. Emlékszem anno az sem okozott gondot, az akkori Lip-gas-nak, hogy amennyi rekeszes sör befért beleraktuk és 4en mentünk.

és jótállás vagy vmi?

nem egy évre adják?

Link to comment
Megosztás:

Az ártatlan hozzászólásban nem értek 1et veled...

Akkor nyáron légyszíves vedd meg az említett típust, hogy bebizonyítsd: általánosítani nem szabad! <_<

FPepe: Az alsó rögzítési pont fölött kicsivel(minda2), sajnos képet nem csináltam, mert azon gondolkodtam, hogy a még bent lévő 3-at, hogy tudnám kicseréltetni, mielőtt eltörik az is. :lol:

3an ültünk benne némi cuccal. Emlékszem anno az sem okozott gondot, az akkori Lip-gas-nak, hogy amennyi rekeszes sör befért beleraktuk és 4en mentünk.

FPepének olyan van, és neki nincs baja vele, igaz neki nem caravanja van.

kehet caravanba tényleg szar, de az is lehet, hogy vmi olyan szériát fogtál ki...

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy még többre is, de sajnos csak ugyanolyat adnak garanciában, így lett és tört el a második. Ebből erősen úgy tűnik, hogy szériahiba lesz.

hát ha csaka hátsók törnek el.. én akkor is kicseréltetném.

egyébként jobb helyeken le is lehet vásárolni az árát, ha jóltudom.

verd ki a cirkuszt <_<

Link to comment
Megosztás:

hát ha csaka hátsók törnek el.. én akkor is kicseréltetném.

egyébként jobb helyeken le is lehet vásárolni az árát, ha jóltudom.

verd ki a cirkuszt <_<

Csak a hátsók lettek cserélve. A haverom vette és intézi ezeket az ügyeket, vmelyik nagyobb alkatrészboltban, ha jól rémlik. Na de mit csináljak a még bennelevővel? Az még nem tört el.

Link to comment
Megosztás:

Csak a hátsók lettek cserélve. A haverom vette és intézi ezeket az ügyeket, vmelyik nagyobb alkatrészboltban, ha jól rémlik. Na de mit csináljak a még bennelevővel? Az még nem tört el.

törd el <_<

egyébként, mennyire gáz kicseréltetni??

mert beszerelni 20perc.

Link to comment
Megosztás:

11 éves rugóknál már megesik, hogy összeülnek. Ha megmozgatod a kocsit elől-hátul függőlegesen akkor egyből visszaáll, vagy némi lengés után ?

Mondjuk egy futőműdiganosztika nem drága és ott megondják mi helyzet <_<

Egyből visszaáll..

Link to comment
Megosztás:

Én még akkó sem vennék ha nem vóna selejtes! :lol:

Ja-ja a kínai a király! :lol:

Eljátszottam azt a játékot, hogy érveltem amellett, hogy az általánosítás nem mindig jó megoldás.

Amúgy mi bajod van? Szar dolog beszopni egy új alkatrészt, de ezért nem rajtunk kellene kitölteni a mérged.

Macisajtnak a contitech szíja szakadt el, akkor minden contitech szíj szar? Ismerősömnek 5 mosás után tönkrement a whirlpool mosógépe, akkor minden whirlpool mosógép szar?

Attól, hogy te így jártál, még nem valószínűsíthető, hogy a többiek is ugyanígy fognak járni ezzel a típussal.

És légyszíves, ne rajtam vezesd le a feszültséged

<_<

Hamár ilyen rugdalós nap van, akkor cuki az új avatarod. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis bajom az autóm futóművével. Azt nem tudom, hogy minek van baja. A gond az, hogy kanyarban nagyon bedől az autó, libeg a kaszni. Eddig nem csinálta ezt. Keveset járok városon kívül és ezért most vettem észre.

A lengéscsillapítók 1 évesek és rossz lenne ha ezek lennének a hibásak. Ezért kimérettem őket és semmi gond velük, jobb-bal oldal egyforma (jó), első tengely 42% hátsó 31%. A gond az, hogy nem tudom mi a gond. Cseréljek rugókat vagy szilenteket? De akkor mi romlott el aminek ilyen hatása van a kaszni dőlésére? Meg azt vettem észre, hogy könnyebben tudom megmozgatni ill. lenyomni az autót mint más kocsikat. Arra gondoltam, hogy silenteket cserélek elöl (mert a hátsók jo állapotban vannak), elsők is elmennek még a szerelőm szerint, mert nincs kiszakadva. Gsi rugóra gondoltam, hogy kicserélem a rugóimat. Vagy rugókovácshoz viszem, kiszedetek belőle, hogy erősebb legyen és kicsit rövidítünk is, kb 2 centit az eredetihez képest.

Mit javasoltok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis bajom az autóm futóművével. Azt nem tudom, hogy minek van baja. A gond az, hogy kanyarban nagyon bedől az autó, libeg a kaszni. Eddig nem csinálta ezt. Keveset járok városon kívül és ezért most vettem észre.

A lengéscsillapítók 1 évesek és rossz lenne ha ezek lennének a hibásak. Ezért kimérettem őket és semmi gond velük, jobb-bal oldal egyforma (jó), első tengely 42% hátsó 31%. A gond az, hogy nem tudom mi a gond. Cseréljek rugókat vagy szilenteket? De akkor mi romlott el aminek ilyen hatása van a kaszni dőlésére? Meg azt vettem észre, hogy könnyebben tudom megmozgatni ill. lenyomni az autót mint más kocsikat. Arra gondoltam, hogy silenteket cserélek elöl (mert a hátsók jo állapotban vannak), elsők is elmennek még a szerelőm szerint, mert nincs kiszakadva. Gsi rugóra gondoltam, hogy kicserélem a rugóimat. Vagy rugókovácshoz viszem, kiszedetek belőle, hogy erősebb legyen és kicsit rövidítünk is, kb 2 centit az eredetihez képest.

Mit javasoltok?

egy évesen ez jó? nekem 8 évesen hoza ezt... kb.

ha megtaláom a papírt leírom pontosan.

na meg is van

a tengely: 47/46

b tengely: 43/37

úgyhogy azok a lengők már csak műszakira jók.

nekem is ha berángatom belibeg.

szilent az kopogna, lógna stb.

rugó az nem szokott ilyet okozni.

esetleg törött stabilizátor gömbfej, azt nehéz észrevenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis bajom az autóm futóművével. Azt nem tudom, hogy minek van baja. A gond az, hogy kanyarban nagyon bedől az autó, libeg a kaszni. Eddig nem csinálta ezt. Keveset járok városon kívül és ezért most vettem észre.

A lengéscsillapítók 1 évesek és rossz lenne ha ezek lennének a hibásak. Ezért kimérettem őket és semmi gond velük, jobb-bal oldal egyforma (jó), első tengely 42% hátsó 31%. A gond az, hogy nem tudom mi a gond. Cseréljek rugókat vagy szilenteket? De akkor mi romlott el aminek ilyen hatása van a kaszni dőlésére? Meg azt vettem észre, hogy könnyebben tudom megmozgatni ill. lenyomni az autót mint más kocsikat. Arra gondoltam, hogy silenteket cserélek elöl (mert a hátsók jo állapotban vannak), elsők is elmennek még a szerelőm szerint, mert nincs kiszakadva. Gsi rugóra gondoltam, hogy kicserélem a rugóimat. Vagy rugókovácshoz viszem, kiszedetek belőle, hogy erősebb legyen és kicsit rövidítünk is, kb 2 centit az eredetihez képest.

Mit javasoltok?

okosat nem tudok hozzáfűzni, de kész rugót én nem kovácsolnék újra...

Link to comment
Megosztás:

Az, hogy jó e az érték, azt én nem tudom, de nekem azt mondta a fickó aki csinálta a tesztet, hogy jó.

Mert ha nem jó, akkor gar. és mehet vissza. És nem is volt olcsó lengéscsillapító. Nagyot szívok ha tönkrement.

azt én se tudom, hogy egy új mit hoz...

de nekem ez gyári és 8éves a kocsi

Futó mester megtudná mondani, de emlékeim szerint egy műszakival ezelőtt beszélgettünk erről, és (akkor is kb ilyen értékeim voltak, valamivel jobbak) és azt mondta, hogy műszakira jó, de amúgy fos már, és én is libegés miatt kérdeztem tőle.

Link to comment
Megosztás:

....nemáááán!!

Ha egy év gari van rá akkor szívtam, ha 2 akkor jó vagyok, mert a számla még megvan. Február végén járt le a gari róla.

ez csecs, de nem tuti amit én mondok.

de majd jönnek jártasabb kollégák.

<_<

de másra nem tudok gondolni... max a stabilizátor.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.