Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv

Érdeklődnék, hogyha megültetem 4cm-t a vasat akkor ki kell cserélni a lengéscsillapító gumiütközőket kisebbekre mivel cserélem a lengéscsillapítókat is vagy maradhatnak a gyáriak?

szerintem nem, mivel az azért van, hogy ne üssön fela futómű addig, hogy a kerék stb összeérjenek.

Link to comment
Megosztás:

NE VEGYEN SENKI SACHS SUPERTOURING hátsó lengéscsillapítókat, mert nekem fél éven belül tönkre ment 2 új, mindegyik eltört!

De mind a 2 egyszerre?

Anélkül hogy kétségbe akarnám vonni a hozzáértéseteket, nem lehetséges, hogy valami beszerelési hiba volt és annak a következménye a törés?

Link to comment
Megosztás:

Anélkül hogy kétségbe akarnám vonni a hozzáértéseteket, nem lehetséges, hogy valami beszerelési hiba volt és annak a következménye a törés?

akár az is :lol:

Nem nagyon lehet mit elrontani a beszerelésen, csak rögzíted a két végét csavarral a kasztnihoz, meg a hídhoz, és kész. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon lehet mit elrontani a beszerelésen, csak rögzíted a két végét csavarral a kasztnihoz, meg a hídhoz, és kész. <_<

na ja nem egy bonyolult szerkezet, de ha mondjuka levegőbe meg van húzva fulra, akkor lehet feszülni fog ... pl ez egy esetleges buktató.

Link to comment
Megosztás:

akkor ezek szerint jó ha az ember a hátsó csillapítót a földön cseréli mert úgy biztos az eredeti pozicióban húzza nyomatékra a csavarokat? Ha egyszer lesz energiám akkor én is megcsinálom, mert már pár hónapja megvettem és ott figyel a gariba.

máshol nem is nagyon tudod, mert ha felemeled, akko kiesik a rugó, meg akkor nem tudod bedugni a helyére.

én félig emeltem fel, mikor hidet cseréltem alatta, bedugtama helyére, aztán teljesen leengedtem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Van egy kis probléma a kocsimmal. Ma jelentkezett és nem tudom hova tenni.

Jelenség:

Haladok a kocsival 50-60al, semmi probléma, kátyúk, útrepedések, egyenetlenségek, a futómű csendben van. Aztán elkezdek gyorsítani és olyan 80nál elkezd valami zörögni bal elöl. Olyan hangja van mintha valami fémlemez ide oda rezegne a keréknél. Amikor elkezdek lassítani, a hang elkezd halkulni és ismét 60körülre érve elhallgat. Eddig ez lehet akármicsoda. De, ha felgyorsítok 100ra, ugye rezeg, hirtelen lefékezek 0-ra, a kocsi megállása után is hallom ezt a zörgést és hallom ahogy egyre jobban lassul az a valami és utánna elhalgat.

Na ez vajon mi lehet? <_< :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Van egy kis probléma a kocsimmal. Ma jelentkezett és nem tudom hova tenni.

Jelenség:

Haladok a kocsival 50-60al, semmi probléma, kátyúk, útrepedések, egyenetlenségek, a futómű csendben van. Aztán elkezdek gyorsítani és olyan 80nál elkezd valami zörögni bal elöl. Olyan hangja van mintha valami fémlemez ide oda rezegne a keréknél. Amikor elkezdek lassítani, a hang elkezd halkulni és ismét 60körülre érve elhallgat. Eddig ez lehet akármicsoda. De, ha felgyorsítok 100ra, ugye rezeg, hirtelen lefékezek 0-ra, a kocsi megállása után is hallom ezt a zörgést és hallom ahogy egyre jobban lassul az a valami és utánna elhalgat.

Na ez vajon mi lehet? <_< :lol: :lol:

Nem lehet hogy valami egyszerűen lötyög? A megállás utáni hangot csak ez magyarázná meg.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Van egy kis probléma a kocsimmal. Ma jelentkezett és nem tudom hova tenni.

Jelenség:

Haladok a kocsival 50-60al, semmi probléma, kátyúk, útrepedések, egyenetlenségek, a futómű csendben van. Aztán elkezdek gyorsítani és olyan 80nál elkezd valami zörögni bal elöl. Olyan hangja van mintha valami fémlemez ide oda rezegne a keréknél. Amikor elkezdek lassítani, a hang elkezd halkulni és ismét 60körülre érve elhallgat. Eddig ez lehet akármicsoda. De, ha felgyorsítok 100ra, ugye rezeg, hirtelen lefékezek 0-ra, a kocsi megállása után is hallom ezt a zörgést és hallom ahogy egyre jobban lassul az a valami és utánna elhalgat.

Na ez vajon mi lehet? <_< :lol: :lol:

nem lehet az a lemez, ami takarja a tárcsát?

Link to comment
Megosztás:

Holnap leszedem a kereket, de olyan a hang mintha valami forgás közben zörögne és amikor megállok akkor is forogna. A tárcsát takaró lemez csak van és nem forog... De holnap kiállok az utcára és leszedem a kereket és megnézem hogy mi lehetett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.