Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Segítséget kérnék lengéscsillapító ügyben! ("97 -es 1.4nz) Cserélni szeretnénk csakhogy a gyári azért szó mi szó elég gyengus főleg a kanyarokban! Ti milyen típust ajánlotok? a lényeg hogy keményebb legyen mint a gyári de azért ne verje szét a kocsit! ;)

Eddig ilyeneket találtam:

telostudor.hu "LIP" első 23000Ft/pár , hátsó 17000Ft/pár (szerelve)

deviltuning.hu "KONI" sport 19867Ft/db

bolthely.hu "BILSTEIN" első gázos 11000Ft/db

olajos 10000Ft/db

hátsó gázos 9500Ft/db

olajos 9300FT/db

autoalkatreszklub.hu "BILSTEIN" BTE-6221 6548Ft/db

autotuningbolt.hu "MONRO REFLEX" 49900FT (első ,hátsó)

argep.hu "BILSTEIN" első olajos 8500Ft/db

gázos 11800FT/db

És ezekről meg a MONRO márkákról van valami véleményetek??

Gázosat vagy olajosat??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget kérnék lengéscsillapító ügyben! ("97 -es 1.4nz) Cserélni szeretnénk csakhogy a gyári azért szó mi szó elég gyengus főleg a kanyarokban! Ti milyen típust ajánlotok? a lényeg hogy keményebb legyen mint a gyári de azért ne verje szét a kocsit! ;)

Eddig ilyeneket találtam:

telostudor.hu "LIP" első 23000Ft/pár , hátsó 17000Ft/pár (szerelve)

deviltuning.hu "KONI" sport 19867Ft/db

bolthely.hu "BILSTEIN" első gázos 11000Ft/db

olajos 10000Ft/db

hátsó gázos 9500Ft/db

olajos 9300FT/db

autoalkatreszklub.hu "BILSTEIN" BTE-6221 6548Ft/db

autotuningbolt.hu "MONRO REFLEX" 49900FT (első ,hátsó)

argep.hu "BILSTEIN" első olajos 8500Ft/db

gázos 11800FT/db

És ezekről meg a MONRO márkákról van valami véleményetek??

Gázosat vagy olajosat??

Esetleg Sachs? Többfélét is kínálnak gázosból. A Monroe-t nem szeressük. Én személy szerint Bilstein vagy Sachs közül vennék. A Koni nekem drágának tűnik.

Link to comment
Megosztás:

És mégis gázosat vagy olajosat válasszak? Azt sem tudom milyen a gyári benne, olajos nem?

Milyen lényegretörő különbség van a kettő között?

az olajos tovvább fog tartani, legalábbis eddig azt olvastam, és tapasztalták mások.

nekem gyárilag gázos van, és lassan 9 éves, és műszakin még most is átmegy.

Link to comment
Megosztás:

a gázos annyiban különbözik az olajostól, hogy az olajon kívül még védőgázt is tartalmaz, ami nem engedi

az olajat habosodni. Annyival jobb a gázos, hogy nagyobb igénybevétel esetén sem romlik számottevően a

csillapítás. a gyári gátlók sachs-ok, és gázosak.

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted hogy folyamatos?

Minden jobbra kanyarodásnál kopog. De amint beáll egyenesbe megszűnik a kopogás.

ha alászeded, akkor folyamatosan kopog, vagy csak egyet és el is hallgat?

ha nem csak egyet, hanem sokat,tehát folyamatosan kopog, és ha gázt adsz még erősebben, és gyorsabban, akkor szerintem 90% féltengely.

Link to comment
Megosztás:

ha alászeded, akkor folyamatosan kopog, vagy csak egyet és el is hallgat?

ha nem csak egyet, hanem sokat,tehát folyamatosan kopog, és ha gázt adsz még erősebben, és gyorsabban, akkor szerintem 90% féltengely.

Ütemesen és a sebesség változásra a kopogás ütemessége is változik. Gondolom erre gondoltál.

Link to comment
Megosztás:

folyamatos? ha igen, akkor féltengely

ha nem akkor toronycsapágy szilent, talpas, gömbfej, stabrúd gömbfej

így első körben

nekem is a jobboldalról jön ilyen hang és a toronycsapágyra gyanakszom. Azon az oldalon annyira szétvan a lengéscsillapító, hogy nem ritkám felkoppan. Nekem mind a négy lengéscsillapítót cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

nekem is a jobboldalról jön ilyen hang és a toronycsapágyra gyanakszom. Azon az oldalon annyira szétvan a lengéscsillapító, hogy nem ritkám felkoppan. Nekem mind a négy lengéscsillapítót cserélni kell.

akkor hajrá

alapból a kidöglött lengéscsillapító is kopoghat.

Link to comment
Megosztás:

egybe lesz cserélve! Ha tényleg kellenek, akkor odaadom őket, mert én dobom a vasba mindet. De addig úgyis beszélünk, szóval majd szólok!

elől patronok vannak

az kicsit mókás szétszedni, de összerakni se kutya

légkulcs van otthon?

mert az sokat könnyít rajtad majd ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.