Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem lehet állítani a dőlésszöget, fixen kicsit negatívos (ezért is kopik mindenképpen a belseje jobban). Ez azért jó,

mert ettől jobb az úttartása :lol: A hátsók is negatívosak, de azok csak 0,5fokkal, ha jól emléxem. Az elsők -1,5-2fokosak.

Ezért is nem jó cserélgetni az első-hátsó gumikat, mert teljesen máshogy kopnak, szarabb lesz a tapadásuk, ha megcseréled.

Nahát! :lol: Én meg már aggódtam hogy hogyan állnak azok a kerekek-hiába, a Skodás múltam miatt van ez, azt hiszem-mindig azt hittem hogy az úgy nem jó, de hagyom amig összejön egy kis pénz a teljes futómű rendbetételre(persze előbb az átnézés) elvégre öreg autó/sok km és ki tudja milyennek kéne lennie...igaz, tavaly a műszakin rendben találta a fickó :lol: Viszont van valami zörej, ami lehet akár a kormánymű hibája is szerintem, de még nem találtuk meg az okát. De a lényeg hogy a "terpesztés" normális...tiszta versenyautós :) ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet állítani a dőlésszöget, fixen kicsit negatívos (ezért is kopik mindenképpen a belseje jobban). Ez azért jó,

mert ettől jobb az úttartása :lol: A hátsók is negatívosak, de azok csak 0,5fokkal, ha jól emléxem. Az elsők -1,5-2fokosak.

Ezért is nem jó cserélgetni az első-hátsó gumikat, mert teljesen máshogy kopnak, szarabb lesz a tapadásuk, ha megcseréled.

"Ennek aztán van terpesztése" ®Joli(üvegtigris) ;)

Link to comment
Megosztás:

Több ismerőssel beszéltem mostanában, és hátsó lengéscsillapítónak a monroe-t preferálták..

Amikor szóba hoztam a kayabát, mesélte egyikőjük, olyanja volt csak eltörtek nyakban..

Eléggé hitetlenkedtem.

Merthogy énnekem is kell venni a jövő héten gátlókat.

Asszem, én megmaradok a kayabánál.

Link to comment
Megosztás:

Több ismerőssel beszéltem mostanában, és hátsó lengéscsillapítónak a monroe-t preferálták..

Amikor szóba hoztam a kayabát, mesélte egyikőjük, olyanja volt csak eltörtek nyakban..

Eléggé hitetlenkedtem.

Merthogy énnekem is kell venni a jövő héten gátlókat.

Asszem, én megmaradok a kayabánál.

nekem kayaba van kb egy honapja. Eddig meg semmi gond nincs velük.

Link to comment
Megosztás:

Több ismerőssel beszéltem mostanában, és hátsó lengéscsillapítónak a monroe-t preferálták..

Amikor szóba hoztam a kayabát, mesélte egyikőjük, olyanja volt csak eltörtek nyakban..

Eléggé hitetlenkedtem.

Merthogy énnekem is kell venni a jövő héten gátlókat.

Asszem, én megmaradok a kayabánál.

40 ezer km-el ezelőtt cseréltettem az eredeti felpumpálhatóst Kayabára, azóta is kifogástalan.

Link to comment
Megosztás:

Tegnapelőtt óta bent van a két kayaba gázos gátló hátul.:-)

Eddig nem tudok még róla semmi extrát..

Talán kicsit kiegyenlítettebb a kocsi hátulja.

Viszont a két régi monroe...

Kiakadtam rajtuk.

Volt rázópadon korábban az autó. Ott már mutatta, a jobbos rossz.

Kézzel összenyomva is akkora volt az eltérés a két oldal között, hogy csodálkoztam. De nekem inkább úgy tűnt, a balos volt kő kemény a jobbos meg a normális.

Link to comment
Megosztás:

Tegnapelőtt óta bent van a két kayaba gázos gátló hátul.:-)

Eddig nem tudok még róla semmi extrát..

Talán kicsit kiegyenlítettebb a kocsi hátulja.

Viszont a két régi monroe...

Kiakadtam rajtuk.

Volt rázópadon korábban az autó. Ott már mutatta, a jobbos rossz.

Kézzel összenyomva is akkora volt az eltérés a két oldal között, hogy csodálkoztam. De nekem inkább úgy tűnt, a balos volt kő kemény a jobbos meg a normális.

Majd azt figyeld, hogy amikor hirtelen irányt váltasz, hogyan reagál a kocsi. Szerintem érezni fogod, ha előzésbe kezdesz, és utána amikor visszatérsz a jobb oldalra, hogy a kocsi nem tántorog az úton, hanem pontosan követi a kormány mozgást. Erős oldalszélben nem kóvályog, hanem tartja az egyenest. ;)

Link to comment
Megosztás:

Majd azt figyeld, hogy amikor hirtelen irányt váltasz, hogyan reagál a kocsi. Szerintem érezni fogod, ha előzésbe kezdesz, és utána amikor visszatérsz a jobb oldalra, hogy a kocsi nem tántorog az úton, hanem pontosan követi a kormány mozgást. Erős oldalszélben nem kóvályog, hanem tartja az egyenest. :lol:

vagy ha récingelsz meg a kézit téped nem libeg annyira ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.