Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

By the way, ez tetszik :huh:

Bár ha te lennék, akkor azt mondanám, tiszteljük meg az olvasót azzal, hogy egyértelműen fejezzük ki magunkat :) a BTW helyett használjuk az egyébiránt szóösszetételt :D

Rólad feltételeztem, hogy nem szorul magyarázatra, a többieket meg megkövetem. Egyébként igazad van. A lónak a négylába eset.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem szomorú, igenis szűrjék ki a kóklereket. A szomorú az ha bólogatásra megy a vizsga, mert akkor nem éri el a célját.

erre csak annyit, hogy aki 20éve életképesen végzi a munkáját csak megtanulta már milyen lyukat sérülést hogyan kell megbízhatóan kezelni.

Szerinted egy gumisnak nincs köze ahhoz hogy hogy készül egy abroncs? Vagy a körmozgásokhoz nincs? Akkor mégis mihez, hogy melyik kezében tartsa a kerékkulcsot? :huh:

erre pedig azt, hogy ha bemész defekttel, akkor kíváncsi vagy hogy gyártják? gumisnál nem gyártatni fogsz gumit, hanem javítatni, és ahhoz pedig semmi köze pl annak, hogy mennyi ideig hőkezelik a maszlagot vagy hogy X sebességnél adott sugaru körön mennyivel forog többet a külső kerék.

nagyvonaalkba vegyék át, de ne erről szóljon már a fele, a javítást kellene jobban nyomatni, illetve még azt tartom jónak, hogy sebesség illetve terhelési indexeket beletettek az anyagba.

én pl papír nélkül gumiztam, mégis kitudtam cserélni a felnina gumit, miután begyakroltam, kicseréltem a kereket stb, ha vmi volt szólta Lacsibácsinak és megmondta.

Mert valószínű ért hozzá és mégsem olyan nagy baromság a vizsga.

igen ért hozzá, éppen ezért nem is volt szüksége erre a vizsgára, lett róla egy papírja, többet se fog keresni vele meg semmi.

Lacsibácsi papírral vagy anélkül :)

kóklereket szűrjék ki persze de a kóklerek 20éven keresztül nem maradnak talpon :D

kell kell a vizsga hogy neve legyen a gyereknek, de ezeket is mint itt olyan sokminden mást, nem épp a leg megfelelőbb emberek intézik.

Link to comment
Megosztás:

Mááá bocs!

ez egy más világ amiről most te beszéltél

időpontra meg stb.

ott igen

csinálja meg úgy ahogy kéred.

de ha pl a 24. vagy a sorba biztos megfogod várni mi?

nyomáshatároló, ha a régi 16. éves swifteket nem szaggatja szét akkor egy astrát se fog :)

és mint mondtam, kézzel utána tudok húzni ha akarok, tehát nem tépi agyon.

lábbal húzós témához annyit, hogy lábbak is lehet érzéssel taposni is, és nem azt mondtam, hogy pároslábbal ugrálok rajta :huh:

ja meg a kézzel húzás:

Te Szobi Tápi Anyám biztos nem ugyan azzal a nyomatékkal fogjátok tudni meghúzni, és akkor mi lesz?

én vagyok most 78 kg, átlagos testalkat.. de van Gyuszi haverom, aki 82 kg, de van benne annyi erő, hogy akármikor összehajtogatna, akkor ő kézzel tönkrevágja a felnicsavarokat?

érzéssel és kész

mindenki tudja mennyire erős, és be kell tudnia határolni neki mennyire szükséges nekifeküdni annak a felnikulcsnak.

én lábbal rányomok egyet kettőt ahogy jónakérzem, és ugyan ugy ahogy Tápinak nekem sincs semmi gondom úgy 8 éve kb, mióta felnit levettem életemben elsőnek.

Link to comment
Megosztás:

8 felni 8 gumival. Nyáron a nyáriak vannak fent, télen a téliek. Borzasztó egyszerű :huh:

szóval kereket cserélsz és nem gumizol :)

azthittem beugrasz gumis ismerőshöz és átgumizod a felniket :D (de tényleg ezt hittem)

hát az a 16 csavar tényleg nem nagykaland :D

Link to comment
Megosztás:

annakidején ladákon wareszokon szokás volt ilyen gumiágyat betenni a rugókba, annak érdekében, ha megzuhintottad búzával a kucunak, akkor ne verje a segge a földet.

nálunk ilyen eszköz azellen, hogy ne bólogasson ennyire a gép?

Létezik ide is, de ha rendben van a rugó/lengéscsillapító és a megengedhető terhelésen belül van használva nem hiszem, hogy lenne ilyen gond.

Link to comment
Megosztás:

Létezik ide is, de ha rendben van a rugó/lengéscsillapító és a megengedhető terhelésen belül van használva nem hiszem, hogy lenne ilyen gond.

műszakira rendbe van, elővizsga szerint.

de nekem 3 éve is jólesett volna vmivel feszesebb futómű, és ez a gumis verzió olcsó, csak nemtudom pl ti mit szóltok hozzá, hogy + "keménység" érdekében.

Link to comment
Megosztás:

műszakira rendbe van, elővizsga szerint.

de nekem 3 éve is jólesett volna vmivel feszesebb futómű, és ez a gumis verzió olcsó, csak nemtudom pl ti mit szóltok hozzá, hogy + "keménység" érdekében.

Kérdés,hogy sportos futómű miatt kell vagy tényleg futózni akarsz.

Link to comment
Megosztás:

Voltam futóművesnél: ellenőriztetni a féket, futóművet, kormányművet:

ilyen felfüggesztett rádiós ketyerével mérte a dőlést, meg a szét/összetartást, és elég jó értékeket produkált a gép, egyedül a jobbos kormányösszekötő gömbfejet kellett volna picit igazítani, de nem akarta szétbarmolni, így meg még simán jó, azért új gömbfejet meg minek?

3 ezerért elég sokat vakerált, még az első fényszórót is ellenőrizte- az egyik pont kiégett, csere 2 mp alatt.

A fékem elől tök jó, hátul pici eltérés, de belefér vizsgán simán átmenne. Volt még pillangószelep/injektor tisztítás javasolva, idő hiányában elmaradt.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elvittem gumishoz a nyári gumijaimat (felniken) centíroztatni. Észrevettük, hogy valamiért az összes gumi, de főleg a jobb első erősen féloldalasra van kopva, mindegyiknek a belső (kasztni felé eső) oldala erősebben kopik, mint a külső. Ez mindenkinél így van, vagy csak nálam nem stimmel vmi? Ahogy néztem, kerékdőlést nem lehet állítani Astrákon, akkor hogyan lehet befolyásolni ezt a dolgot?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elvittem gumishoz a nyári gumijaimat (felniken) centíroztatni. Észrevettük, hogy valamiért az összes gumi, de főleg a jobb első erősen féloldalasra van kopva, mindegyiknek a belső (kasztni felé eső) oldala erősebben kopik, mint a külső. Ez mindenkinél így van, vagy csak nálam nem stimmel vmi? Ahogy néztem, kerékdőlést nem lehet állítani Astrákon, akkor hogyan lehet befolyásolni ezt a dolgot?

Nálam is nagyon megkopott a belső éle amikor elállítódott a futómű (egy-két szerelés után...). Elől tutira az összetartás volt rossz. Hátul is lehet, ha pl a rugóid elfáradtak már, és ül a hátulja.

Link to comment
Megosztás:

Rólad feltételeztem, hogy nem szorul magyarázatra, a többieket meg megkövetem. Egyébként igazad van. A lónak a négylába eset.

:szemüvegesokosfiúsbólogatóssmiley:

Iszonyat,hogy mennyivel okosabb vagy nálunk! :)

:szemüvegesokosfiúsbólogatóssmiley: :szemüvegesokosfiúsbólogatóssmiley: :szemüvegesokosfiúsbólogatóssmiley: :D

Ok, feladom.

Öregszel? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elvittem gumishoz a nyári gumijaimat (felniken) centíroztatni. Észrevettük, hogy valamiért az összes gumi, de főleg a jobb első erősen féloldalasra van kopva, mindegyiknek a belső (kasztni felé eső) oldala erősebben kopik, mint a külső. Ez mindenkinél így van, vagy csak nálam nem stimmel vmi? Ahogy néztem, kerékdőlést nem lehet állítani Astrákon, akkor hogyan lehet befolyásolni ezt a dolgot?

:D Ezt nem is gondoltam volna! Azt hittem hogy a kerékdőlést minden autónál lehet állitani. :huh: Ezek szerint akkor az Astrán soha sem "terpesztenek" a kerekek?-pedig akkor kopik egyoldalasan a gumi, vagy nem? :)

Link to comment
Megosztás:

elől nekem is kopottabb kissé a belső széle

volt is futóműállításon nem sok volt benne, se dőlésre, se összetartásra... bár 4évesek már tuti megvannak a gumik, szóval ahhoz képest nem vészes.

hátúl nem kopott félre.

hátulsó kopás ha mind a kettő belül kopottabb, az a terpesztés miatt lehet, és ahogy EPK is említette szerintem is a fáradt rugók miatt.

pl BMW-k hátul ugyancsak belől kopnak inkább.

futómű dőlésén lehet állítani, csak reszelni kell a lukakon, meg annyit amit a csavarok engednek.

de direkt gyárilag nem állíthatók.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elvittem gumishoz a nyári gumijaimat (felniken) centíroztatni. Észrevettük, hogy valamiért az összes gumi, de főleg a jobb első erősen féloldalasra van kopva, mindegyiknek a belső (kasztni felé eső) oldala erősebben kopik, mint a külső. Ez mindenkinél így van, vagy csak nálam nem stimmel vmi? Ahogy néztem, kerékdőlést nem lehet állítani Astrákon, akkor hogyan lehet befolyásolni ezt a dolgot?

Nem lehet állítani a dőlésszöget, fixen kicsit negatívos (ezért is kopik mindenképpen a belseje jobban). Ez azért jó,

mert ettől jobb az úttartása :huh: A hátsók is negatívosak, de azok csak 0,5fokkal, ha jól emléxem. Az elsők -1,5-2fokosak.

Ezért is nem jó cserélgetni az első-hátsó gumikat, mert teljesen máshogy kopnak, szarabb lesz a tapadásuk, ha megcseréled.

futómű dőlésén lehet állítani, csak reszelni kell a lukakon, meg annyit amit a csavarok engednek.

de direkt gyárilag nem állíthatók.

Milyen lukakon? :) Nem tudsz rajta állítani.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet állítani a dőlésszöget, fixen kicsit negatívos (ezért is kopik mindenképpen a belseje jobban). Ez azért jó,

mert ettől jobb az úttartása :) A hátsók is negatívosak, de azok csak 0,5fokkal, ha jól emléxem. Az elsők -1,5-2fokosak.

Ezért is nem jó cserélgetni az első-hátsó gumikat, mert teljesen máshogy kopnak, szarabb lesz a tapadásuk, ha megcseréled.

Milyen lukakon? :D Nem tudsz rajta állítani.

Nem vettem észre tapadásbeli különbséget, mikor az elől bekopott, 2 éves pirelliket átrakattam hátulra. :D Csak az egyik defektes lett... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet állítani a dőlésszöget, fixen kicsit negatívos (ezért is kopik mindenképpen a belseje jobban). Ez azért jó,

mert ettől jobb az úttartása :huh: A hátsók is negatívosak, de azok csak 0,5fokkal, ha jól emléxem. Az elsők -1,5-2fokosak.

Ezért is nem jó cserélgetni az első-hátsó gumikat, mert teljesen máshogy kopnak, szarabb lesz a tapadásuk, ha megcseréled.

Milyen lukakon? :) Nem tudsz rajta állítani.

a gólyaláb két nagy csavarjánaka lyukán szoktak, ha annyira szar

reszelnek rajta, és a kerékbe kapaszkodva tolják, vagy húzzák, és úgy húzzák össze a csavarokat.

tudom, jobb lenne cserélni az olyan gólyalábat, de van ilyen verzió is :D

Link to comment
Megosztás:

a gólyaláb két nagy csavarjánaka lyukán szoktak, ha annyira szar

reszelnek rajta, és a kerékbe kapaszkodva tolják, vagy húzzák, és úgy húzzák össze a csavarokat.

tudom, jobb lenne cserélni az olyan gólyalábat, de van ilyen verzió is :huh:

nincs is a gólyalábnak két nagy csavarja... egyáltalán nincs is csavarja :D Ez nem VW :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.