Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Húzni érzéssel kell!

Amikor érzel egy pattanást, na akkor van jól meghúzva. :)

Amikor a gatyába pattan a féknyom mi? :huh:

Csak akkor pattan ha csont száraz a csavar,de gondos gazda megzsírozza egy kicsit,hogy ne basszon ki magával.

Elvileg 120Nm a lehúzási nyomaték,de én a gyári kulccsal szoktam,addig húzni,amíg a kezem bírja.

Soha nem volt vele gond.

Link to comment
Megosztás:

Amikor a gatyába pattan a féknyom mi? :D

Csak akkor pattan ha csont száraz a csavar,de gondos gazda megzsírozza egy kicsit,hogy ne basszon ki magával.

Elvileg 120Nm a lehúzási nyomaték,de én a gyári kulccsal szoktam,addig húzni,amíg a kezem bírja.

Soha nem volt vele gond.

Nem úgy van, hogy a kerékcsavarokat nem szabad semmilyen zsírral vagy olajjal kezelni? :huh:

120Nm? ERősebb vagyok, mint az ótóm? :)

Link to comment
Megosztás:

Nem úgy van, hogy a kerékcsavarokat nem szabad semmilyen zsírral vagy olajjal kezelni? :huh:

120Nm? ERősebb vagyok, mint az ótóm? :)

Te biztosan a gumisoktól hallottad ez..... Mégis mi lenne az indok?

Előszöris én ha gumisnál járok, nem engedem, hogy levegős kulccsal húzza meg a kerékcsavarjaimat. Ha szép szóra nem reagál, akkor a kezére ütök! Ha balhézik akkor oda soha be nem teszem többet a lábamat, éééés akkor magam húzom meg kézzel a csavart. Az én kerékcsavarjaimat minden téli/nyári váltásnál megtisztítom és bezsírozom. Nem rohad be, ha úton kereket kellene cserélni, nem állok ott mint a barom mert nem tudom leszedni a defektest.

Legutóbb egy jónevű futóművesnél szóltam emiatt. Kérésemre a beállítások után lelazították a kerekeimet és kézzel húzták meg. Nem volt balhé. Végülis az én pénzemért dolgoznak!

Ezért aztán nekem nem nyúlnak meg a csavarjaim, nem mennek tönkre a menetek, sem a felnim. :D

Link to comment
Megosztás:

Te biztosan a gumisoktól hallottad ez..... Mégis mi lenne az indok?

Előszöris én ha gumisnál járok, nem engedem, hogy levegős kulccsal húzza meg a kerékcsavarjaimat. Ha szép szóra nem reagál, akkor a kezére ütök! Ha balhézik akkor oda soha be nem teszem többet a lábamat, éééés akkor magam húzom meg kézzel a csavart. Az én kerékcsavarjaimat minden téli/nyári váltásnál megtisztítom és bezsírozom. Nem rohad be, ha úton kereket kellene cserélni, nem állok ott mint a barom mert nem tudom leszedni a defektest.

Legutóbb egy jónevű futóművesnél szóltam emiatt. Kérésemre a beállítások után lelazították a kerekeimet és kézzel húzták meg. Nem volt balhé. Végülis az én pénzemért dolgoznak!

Ezért aztán nekem nem nyúlnak meg a csavarjaim, nem mennek tönkre a menetek, sem a felnim. :)

minden váltásnál nem kentem meg, de már átkentem egyszer, de egyenlőre fémtiszták, de úgyis jön a tavaszi váltás majd akkor átkeengetem én is :huh:

Link to comment
Megosztás:

Te biztosan a gumisoktól hallottad ez..... Mégis mi lenne az indok?

Előszöris én ha gumisnál járok, nem engedem, hogy levegős kulccsal húzza meg a kerékcsavarjaimat. Ha szép szóra nem reagál, akkor a kezére ütök! Ha balhézik akkor oda soha be nem teszem többet a lábamat, éééés akkor magam húzom meg kézzel a csavart. Az én kerékcsavarjaimat minden téli/nyári váltásnál megtisztítom és bezsírozom. Nem rohad be, ha úton kereket kellene cserélni, nem állok ott mint a barom mert nem tudom leszedni a defektest.

Legutóbb egy jónevű futóművesnél szóltam emiatt. Kérésemre a beállítások után lelazították a kerekeimet és kézzel húzták meg. Nem volt balhé. Végülis az én pénzemért dolgoznak!

Ezért aztán nekem nem nyúlnak meg a csavarjaim, nem mennek tönkre a menetek, sem a felnim. :D

Én csak ebből indultam ki :huh:

De tudom, én egy buta, kalapos, nyárigumis suzukis vagyok :)

Link to comment
Megosztás:

Én csak ebből indultam ki :huh:

De tudom, én egy buta, kalapos, nyárigumis suzukis vagyok :)

Rossz volt a kiindulási alapod. Mondtam én, hogy nem gumistól kell kérdezni!

Hogy miért? Azért mert a gumisnak elsőrendű felelőssége származik abból, ha a kocsi kiment tőle és azután kerék baleset éri az autóst, hogy ráverik a balhét. Nekem is elkezdte nyomni az óhéber dumát, hogy mi lesz ha elveszítem a kerekemet a laza csavar miatt!!! Szóval egy gumis nem tudja, hogy kivel áll szemben, és biztos ami zicher alapon jól "bedolgozza" neki a csavart. Az nem számít, hogy közben milyen maradandó változást okoz a meneten, meg a felnin, mert ha legközelebb odamész vele, akkor legfeljebb csavart cserél neked pénzééér! Ha meg a felnid megy rá, akkor az is van pénzééér! Aztán az, hogy az országút végtelenjén egy defektes kereket nem tudsz kicserélni mert úgy ráverte, az meg végképp nem számít! Majd hívsz sárgaanygyalt, meg trélert. Az már nem az ő sara.

A menet pedig önzáró (amíg nem sérült) akárhogy kened. Persze nem ökör módon kell kenni, mert az meg bejuthat a fékbe. Csak éppen annyit amennyi a menetbe vékonyan belefér.

Ehhez nem kell diploma, bár néhány gumisnak nagyon hiányzik. By the way, milyen szakképzettség kell egy gumisnak?

Link to comment
Megosztás:

Rossz volt a kiindulási alapod. Mondtam én, hogy nem gumistól kell kérdezni!

Hogy miért? Azért mert a gumisnak elsőrendű felelőssége származik abból, ha a kocsi kiment tőle és azután kerék baleset éri az autóst, hogy ráverik a balhét. Nekem is elkezdte nyomni az óhéber dumát, hogy mi lesz ha elveszítem a kerekemet a laza csavar miatt!!! Szóval egy gumis nem tudja, hogy kivel áll szemben, és biztos ami zicher alapon jól "bedolgozza" neki a csavart. Az nem számít, hogy közben milyen maradandó változást okoz a meneten, meg a felnin, mert ha legközelebb odamész vele, akkor legfeljebb csavart cserél neked pénzééér! Ha meg a felnid megy rá, akkor az is van pénzééér! Aztán az, hogy az országút végtelenjén egy defektes kereket nem tudsz kicserélni mert úgy ráverte, az meg végképp nem számít! Majd hívsz sárgaanygyalt, meg trélert. Az már nem az ő sara.

A menet pedig önzáró (amíg nem sérült) akárhogy kened. Persze nem ökör módon kell kenni, mert az meg bejuthat a fékbe. Csak éppen annyit amennyi a menetbe vékonyan belefér.

Ehhez nem kell diploma, bár néhány gumisnak nagyon hiányzik. By the way, milyen szakképzettség kell egy gumisnak?

nos... mivel goldoztam gumisként is, elmondanék pár dolgot a másikoldalról:

egyik dolog a légkulcson van erőhatároló :huh:

ez annyit tesz ha gondolod úgy is meghúzhatom, hogy az első kanyarba lelazul kis túlzással.

másik dolog, mikor szezonba ott van 24 kocsi még a nyakán szerencsétlennek akkor nemigen lesz gumisa földön, aki szépen nyugiba keresztkulccsal fog neked huzigálni, mivel arra van az erőhatároló :)

3. dolog nálunk legalábbis ha olyan csavar volt, ami eleve nehezen jött ki kapott zsírt, és úgy tekertük vissza.

ja

lehet én vagyok izmos, de légkulcsra még eddig mindig rá bírtam húzni, felnicsavar esetében, keresztszárral.

Link to comment
Megosztás:

...

By the way, ez tetszik :huh:

Bár ha te lennék, akkor azt mondanám, tiszteljük meg az olvasót azzal, hogy egyértelműen fejezzük ki magunkat :) a BTW helyett használjuk az egyébiránt szóösszetételt :D

Gumis? Felsőfoku kerékmeghúzói szakképesítés? :lol:

A gumijaimat pedig vagy 2 éve magamnak cserélem, nem egy nagy kaland :D

Link to comment
Megosztás:

By the way, ez tetszik :huh:

Bár ha te lennék, akkor azt mondanám, tiszteljük meg az olvasót azzal, hogy egyértelműen fejezzük ki magunkat :) a BTW helyett használjuk az egyébiránt szóösszetételt :D

Gumis? Felsőfoku kerékmeghúzói szakképesítés? :lol:

A gumijaimat pedig vagy 2 éve magamnak cserélem, nem egy nagy kaland :D

okjs papír kell nekik, most csinálták Off melóhelyen.

van benne pár érdekes téma, pl hogyan is készül a gumi, meg még a fa termesztéről is írtak a könyvbe, meg különféle képletek a körmozgásról, meg még pár olyan dolog (igen fürgébbek egyből vágják) az életbe semmi köze nem lesz a mezei gumisnak. :D

(vizsgán bólogatásra ment a 3mas :D

gumicserét hogy is érted?

felnivel együtt pihen a pincébe? vagy felninélkül?

nem mindegy előbbi kerékcsere.

tanulóidőben hajlott össze felni a gumi ráhúzásakor, mert egy fél cmel később kapta fel a felni széle a gumit, otthon meg tuti nem gumizik senki :D

Link to comment
Megosztás:

hu ez aztán kimerítő, tényfeltáró indoklással alátámasztott válasz :huh:

Valószínűleg a fék közelsége az oka. Egy kevéstől nem lesz gond, de ha valaki annyit tesz hogy csöpög róla annak lehetnek kellemetlen meglepetései. Ha nincs rajta évekig a kerék akkor nem fog berohadni zsír nélkül sem. Én soha nem tettem rá és mindig le tudtam szedni minden gond nélkül.

Link to comment
Megosztás:

okjs papír kell nekik, most csinálták Off melóhelyen.

van benne pár érdekes téma, pl hogyan is készül a gumi, meg még a fa termesztéről is írtak a könyvbe, meg különféle képletek a körmozgásról, meg még pár olyan dolog (igen fürgébbek egyből vágják) az életbe semmi köze nem lesz a mezei gumisnak. :)

(vizsgán bólogatásra ment a 3mas :D

Elég szomorú. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg a fék közelsége az oka. Egy kevéstől nem lesz gond, de ha valaki annyit tesz hogy csöpög róla annak lehetnek kellemetlen meglepetései. Ha nincs rajta évekig a kerék akkor nem fog berohadni zsír nélkül sem. Én soha nem tettem rá és mindig le tudtam szedni minden gond nélkül.

22éves wareszon se volt soha gond lábbalmeghúzós módszerrel se, bár azon volt vmi anyag gyárilag, mi soha se kentük közel 10év alatt, és az az anyag rajta volt, mikor elvitték akkor is :huh:

lábbal tapos egy nyikkanás és semmi gond, lefelé ugyan ígyjött, lábbal megtoltam, vagy megtapostam, nyikkant, és jött is le kézzel utána.

am ez a kenés, hát aki azt hiszi csapágyat ken :)

egy borsószemnyit szoktam a lyukbatenni ilyen célra, és a csavar majd keni magát ahogy kell.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg a fék közelsége az oka. Egy kevéstől nem lesz gond, de ha valaki annyit tesz hogy csöpög róla annak lehetnek kellemetlen meglepetései. Ha nincs rajta évekig a kerék akkor nem fog berohadni zsír nélkül sem. Én soha nem tettem rá és mindig le tudtam szedni minden gond nélkül.

Nekem sem volt eddig gond. :huh:

hu ez aztán kimerítő, tényfeltáró indoklással alátámasztott válasz :)

Ezt mire értetted?

Link to comment
Megosztás:

Elég szomorú. :huh:

valaki 20éve gumizik és vizsgáznia kell ez a szomorú.

illetve az hogy telerakják olyannal amihez semmi köze.

Lacsibácsink, 5össel végzett, ő nem bólogatott, hanem kente vágta :D

a "tulajdonos" meg sztem bólogatni se bólogatott... pedig anno ő kezdte az egész gumis szakmát itt, de rövid időn belül kerített segédeket akik 100%ba átvették a melót, és ő csak a pénzt kezelte, na ezért nincs még most se meg az utcsó havi fizum, ami 02.10én kézbe kellett volna hogy legyen... 03.19. van :)

na de ez egy más történet.

kárpótls lesz ennek a vége :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem volt eddig gond. :huh:

Ezt mire értetted?

olyan székelyes válasz volt ez :)

mondhatta volna hogy "aha"

eddig legalábbis azért bővebb válaszokat olvastam, de eddig is csak azt amit itt belinkelve láttam, valahogy nagy okosságot még nem olvastam ott.

ezen a fórumon sokkal több hasznos dolog van, még a gyík nélkül is.

:D

Link to comment
Megosztás:

olyan székelyes válasz volt ez :huh:

mondhatta volna hogy "aha"

eddig legalábbis azért bővebb válaszokat olvastam, de eddig is csak azt amit itt belinkelve láttam, valahogy nagy okosságot még nem olvastam ott.

ezen a fórumon sokkal több hasznos dolog van, még a gyík nélkül is.

:)

sokszor itt is "igen" "nem" "nincs" "van" a válasz. "Az ékesszólás a zsarnokság egy neme." :D

Link to comment
Megosztás:

sokszor itt is "igen" "nem" "nincs" "van" a válasz. "Az ékesszólás a zsarnokság egy neme." :)

hát megesik itt is de ritka, hogy ennyi lenne a válasz, vagy pedig az indokolt is :huh:

lényeg az hogy nemlesz semmi baja egy uj felnicsavarnak ha nem kened, de ha kened akkor se lesz baja

de te hogy is míveled ezt a gumizás dolgot?

erre kivi vagyok.

Link to comment
Megosztás:

hát megesik itt is de ritka, hogy ennyi lenne a válasz, vagy pedig az indokolt is :)

lényeg az hogy nemlesz semmi baja egy uj felnicsavarnak ha nem kened, de ha kened akkor se lesz baja

de te hogy is míveled ezt a gumizás dolgot?

erre kivi vagyok.

8 felni 8 gumival. Nyáron a nyáriak vannak fent, télen a téliek. Borzasztó egyszerű :huh:

Link to comment
Megosztás:

valaki 20éve gumizik és vizsgáznia kell ez a szomorú.

Ez nem szomorú, igenis szűrjék ki a kóklereket. A szomorú az ha bólogatásra megy a vizsga, mert akkor nem éri el a célját.

illetve az hogy telerakják olyannal amihez semmi köze.

Szerinted egy gumisnak nincs köze ahhoz hogy hogy készül egy abroncs? Vagy a körmozgásokhoz nincs? Akkor mégis mihez, hogy melyik kezében tartsa a kerékkulcsot? :huh:

Lacsibácsink, 5össel végzett, ő nem bólogatott, hanem kente vágta :)

Mert valószínű ért hozzá és mégsem olyan nagy baromság a vizsga.

Link to comment
Megosztás:

nos... mivel goldoztam gumisként is, elmondanék pár dolgot a másikoldalról:

egyik dolog a légkulcson van erőhatároló :huh:

ez annyit tesz ha gondolod úgy is meghúzhatom, hogy az első kanyarba lelazul kis túlzással.

másik dolog, mikor szezonba ott van 24 kocsi még a nyakán szerencsétlennek akkor nemigen lesz gumisa földön, aki szépen nyugiba keresztkulccsal fog neked huzigálni, mivel arra van az erőhatároló :)

3. dolog nálunk legalábbis ha olyan csavar volt, ami eleve nehezen jött ki kapott zsírt, és úgy tekertük vissza.

ja

lehet én vagyok izmos, de légkulcsra még eddig mindig rá bírtam húzni, felnicsavar esetében, keresztszárral.

Mááá bocs! Ki a fenét érdekel, hogy "ott van 24 kocsi még a nyakán szerencsétlennek"! Ez nem indok.

Különben is előjegyzésre, időre megyek mint a fogászhoz, és fél óránként rendel egyet! Ha meg nem, akkor se érdekel, ne az én autómon gyakoroljon. Különben pont az a problémám, hogy azok a nyomatékhatárolós kulcsok nem az én kerékcsavarjaimhoz vannak beállítva, hanem úgy saccperkábé jó erősre. Minden autóhoz egyformára. Nem az baj, hogy nem eléggé húzzák meg, hanem az, hogy baromira. Persze látom ment itt a lábbal húzásos módszer is. Az is sz@r!

Ha nincs kéznél nyomatékkulcs, akkor egy a kocsihoz adott kerékkulccsal, kézzel egyenletesen kell meghúzni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.