Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Még egy pár kérdés volna. Calibra (c20ne) gólyalábai jók-e F Astrába? És volna nekem egy Wiechers hátsó toronymerevítőm, hogy az hasznos-e, ha beteszem vagy semmi értelme.

A cali gólyalába nem hiszem,hogy jó lenne.

A toronymerevítő meg hátul inkább csak dísznek való,többet és egy hátsó stabrudat beszerezni a hídba.

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz van megfelelő célszerszám, olyan mint a csapágylehúzó, azzal pikkpakk megvan :)

Sajna nekem nincs olyan...a legutóbbi kerékagy csapágy cserénél annyira be volt gyógyulva, hogy apparáttal izzásig kellett melegíteni és akkor bevetni a kétméteres nagypajszert... :huh:

De előrelátó voltam és a karosszériás havernál szedtük szét és előre megvettem a kormányösszekötőt is.

Link to comment
Megosztás:

Azt csak hiszed! :)

Tudom :D

Amíg ez a célszerszám nem volt, sokat szívtunk mi is vele, egyszer el kellett vágni a kormányösszekötőt is miatta :huh:

Aztán KG megunta hogy ezzel kell szívni ennyit, és megvette ezt a szerszámot valami 3-4e ft-ért.

Amióta megvan, pikkpakk két perc alatt kint van a kormánygömbfej a gólyalábból :D

Link to comment
Megosztás:

Tudom :)

Amíg ez a célszerszám nem volt, sokat szívtunk mi is vele, egyszer el kellett vágni a kormányösszekötőt is miatta :huh:

Aztán KG megunta hogy ezzel kell szívni ennyit, és megvette ezt a szerszámot valami 3-4e ft-ért.

Amióta megvan, pikkpakk két perc alatt kint van a kormánygömbfej a gólyalábból :D

Mi ilyennel estünk neki Losi gépének anno,amit nagytudású pesti márkaszervízben raktak össze és bizony csak a nagysamu rásegítéssel tudtuk levenni,mert úgy ráverték légkulccsal.

782134f8f6840f969b42b5492bb73d69.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na én asszem leteszek a gsi rugós dologról, megmértem, üresen is csak 3cm van a legalsó pont és a garázsfeljáró közt, ahol az megtörik, szóval felejtős. :huh:

Egy lehetőség maradt így a módosításra, a nagyobb stabilizátorrúd. Nem tudom ez mennyire lenne érezhető.

Calibra és Gsi egyforma átmérőjű? (jelenleg 16mm, a Calibra-nak ha jól tudom 24)

Link to comment
Megosztás:

Egy lehetőség maradt így a módosításra, a nagyobb stabilizátorrúd. Nem tudom ez mennyire lenne érezhető.

Calibra és Gsi egyforma átmérőjű? (jelenleg 16mm, a Calibra-nak ha jól tudom 24)

Ha szerzel előre és hátra is,hidd érezni fogod.

A GSi rugó max 2 centit ültet egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy 100 felett elkezd rázni a kormány? Nem nagyon, de érezhető. A téli kerekekkel ez a jelenség nem volt tapasztalható. De mielőtt feltettem, a nyáriak is át lettek pörgetve, súlyozva, és sérülésnek nincs nyoma.

Nem mentél valami olyan helyen ahol valamit pl sarat össze szedhetett? Mert nekem volt olyan igaz nem az astrával hanem a Transporterrel, meg egy terepjáróval is...felszedte a sarat a kerékbe aztán kiszórta magából és utána megszűnt.

Link to comment
Megosztás:

Nem mentél valami olyan helyen ahol valamit pl sarat össze szedhetett? Mert nekem volt olyan igaz nem az astrával hanem a Transporterrel, meg egy terepjáróval is...felszedte a sarat a kerékbe aztán kiszórta magából és utána megszűnt.

A kerekek teljesen tisztán, centírozva lettek feltéve.

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy 100 felett elkezd rázni a kormány? Nem nagyon, de érezhető. A téli kerekekkel ez a jelenség nem volt tapasztalható. De mielőtt feltettem, a nyáriak is át lettek pörgetve, súlyozva, és sérülésnek nincs nyoma.

Lehet futómű hiba is,érdemes lenne egy futóművessel megnézetni.

Lógó talpas és kormányösszekötőgömb is okozhatja.

Link to comment
Megosztás:

Lehet futómű hiba is,érdemes lenne egy futóművessel megnézetni.

Lógó talpas és kormányösszekötőgömb is okozhatja.

Bár nyáron állította be futóműves, szerintem is ez lesz a vége. Úgyis húz egy kicsit jobbra, meg a kormányközepen is állítani köll.

Csak az a fura hogy a télivel nem csinálta.

Link to comment
Megosztás:

Bár nyáron állította be futóműves, szerintem is ez lesz a vége. Úgyis húz egy kicsit jobbra, meg a kormányközepen is állítani köll.

Csak az a fura hogy a télivel nem csinálta.

Én már nemegyszer vittem vissza kereket a gumishoz kiegyensúlyozás után. Baromira rossznéven vették tőlem, hogy meg mertem kérdőjelezni a munkájukat, de ha morogva is feltették újra a kereket a padra. No asszonygya az ürge, hogy az nem lehet igaz, hogy én azt a 20 grammot éreztem ami volt benne. (Persze az ő trehány munkája volt, lévén a kocsi lízinges..... Szóval azután már semmi probléma nem volt, akár a végsebességig. Sok trehány gumis van.

Például a mostani téli készletemet tavaly májusban szereltettem fel egy felni festés után. No ez is sz@r lett, pont 110 körül rezeg. Ezzel viszont most már nem megyek vissza ennyi idő után. Kihúzom vele ezt a telet, úgysem sokat furikázok mostanában pályán. Majd jövőre rendbe tetetem.

Link to comment
Megosztás:

Én már nemegyszer vittem vissza kereket a gumishoz kiegyensúlyozás után. Baromira rossznéven vették tőlem, hogy meg mertem kérdőjelezni a munkájukat, de ha morogva is feltették újra a kereket a padra. No asszonygya az ürge, hogy az nem lehet igaz, hogy én azt a 20 grammot éreztem ami volt benne. (Persze az ő trehány munkája volt, lévén a kocsi lízinges..... Szóval azután már semmi probléma nem volt, akár a végsebességig. Sok trehány gumis van.

Például a mostani téli készletemet tavaly májusban szereltettem fel egy felni festés után. No ez is sz@r lett, pont 110 körül rezeg. Ezzel viszont most már nem megyek vissza ennyi idő után. Kihúzom vele ezt a telet, úgysem sokat furikázok mostanában pályán. Majd jövőre rendbe tetetem.

De előttem csinálták, és nem volt benne hiba.

Link to comment
Megosztás:

Értek. Egyrészt párom apukája csinálta, másrészt ha ott vagyok akkor néha ilyen apróságokat besegítek. Most mielőtt feltettem a nyáriakat, ő csinálta meg. Szóval a kiegyensúlyozás elviekben rendben van.

És ugyanoda kerültek fel a kerekek, mint ahol előző évben futottak?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.