Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Rossz lengescsillapitokkal szinte ket kereken vettem be kanyarokat mert eszmeletlenul himbalozott az auto. Mikor lecsereltuk akkor hulyegyerek uzemmodban sem tudtam az auto utfekveset kijatszani. Nekem olajas Gabriel-ek vannak hatul es meg vagyok veluk elegedve.

Sőt,ha még stabrudakat is raksz bele vagy cserélsz,akkor javul csak igazán. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok.

Valószinű megérett a gépsárkány egy első lengéscsillapító cserére. Mit érdemes ilyenkor még cserélni? Illyetve milyen márkát érdemes belőlük venni. :rolleyes:

Városban állandóan kopog az eleje az jól gondolom hogy e lengő fáradt el?

Egyik cartárs (Johnny, vagy X-Ray) említette egyszer a keresztmerevítőt, hogy az kopogott és megcsinálta, azóta f@xa, meg érdemes lehet a féltengelyekre is ránézni, hogy minden okés e. Lengéscsillapítóból pl. a Sachs jól bírja, de várd meg a hozzáértőbb kollegák véleményét is ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Valószinű megérett a gépsárkány egy első lengéscsillapító cserére. Mit érdemes ilyenkor még cserélni? Illyetve milyen márkát érdemes belőlük venni. :rolleyes:

Városban állandóan kopog az eleje az jól gondolom hogy e lengő fáradt el?

A kopogást sokminden okozhatja, nézesd át előtte, ha csak emiatt akarsz cserélni. A kormányösszekötő gömbfejek, talpas gömbfejek, stabrúd bekötés, lengőkar szilentek...

Lengéscsillapítóból pl. Kayaba (KYB), vagy ha többet szánsz rá, akkor pl. Sachs javallott.

Link to comment
Megosztás:

;)

Az a vicc hogy ez a kopogás megvan azóta mióta a kezeimben a vas. Azóta 3 szerelő nézte(minden nyaralás előtt átnézetem) + 2 műszaki. És nem találta meg egyik se a kopogás rejtéjét ;) Mondjuk akkor ritkán csinálta.Mostmár kisebb rázón is kopog :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

;)

Az a vicc hogy ez a kopogás megvan azóta mióta a kezeimben a vas. Azóta 3 szerelő nézte(minden nyaralás előtt átnézetem) + 2 műszaki. És nem találta meg egyik se a kopogás rejtéjét ;) Mondjuk akkor ritkán csinálta.Mostmár kisebb rázón is kopog :rolleyes:

Ha a lengőkar szilentjei fáradtak ki, azt látod rajta, mert közeledik a lengőkar a bölcsőhöz, sőt, képes beleérni, de azt szintén látod rajta. A kopogást meg (ha tompa és inkább kottyanás szerű) produkálhatja a gátló is. Én annó jártam úgy, hogy már az atyaúristent is kicseréltem, és ebbe minden beletartozik (összes szilent , torony is, toronycsapágy, stb., tehát mindent elől), és csak kotyogott picit egyenetlen talajon is, de pl földön nagyon. Simán ment át a műszakin, és végül felkeményíttettem a gátlókat (nem voltak rosszak, de mivel le volt ültetve, gondoltam akkor legyen kemény is), és láss csodát, eltünt a kotyogás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Valószinű megérett a gépsárkány egy első lengéscsillapító cserére. Mit érdemes ilyenkor még cserélni? Illyetve milyen márkát érdemes belőlük venni. :rolleyes:

Városban állandóan kopog az eleje az jól gondolom hogy e lengő fáradt el?

Nem biztos hogy a csere megoldja. Nekem 1 évesek a gátlók, jól működnek, és nekem is kopog (kotyog?) valami mostanában. Megrángattam minden irányban a kerekeket (talajon is-emelőn is), de semmin sem érzem hogy lógna vagy kotyogna. Stabrúd bekötők is köszönik, jól vannak ;) .

Link to comment
Megosztás:

súlytól és kortól függ. az idősebb rugó fáradt, lejjebb engedi. illetve a gsi általában nehezebb, így a normál astrát a gsi

rugó nem ülteti, hacsak nincs kifáradva már. :rolleyes:

Nekem teljessen f@sza és Udinak is!

2centit ült lentebb,de az oldaltartása sokkal jobb.

Mondjuk nekünk C20NE GSi rugesz van bent.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gépem elindulás után 1-2-3 fokozatokban ad ki egy kis nyekergő hangot, de csak alacsony sebességnél, ha nem húzatom.

Nem tudtam még rájönni hogy mi okozza- fék vagy kuplung, netán a futómű mely része....

163.500 nál jár kb. a gép és 94/12 évjárat.

Néha ha nagyon rázós az út akkor koppan /kopogó hangot hallok, de ezt talán hallani kellett volna egy ingyenes lengéscsillapitó mérésen is(szar lett mert nagyon keményre volt fújva a gumi!!)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.