Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

ha ráakasztod az ekét vagy a rendsodrót, nem kell az orra miatt aggódni :D

Ez biztos. Viszont ha nekikezdek, a füstje az megvan hozzá. :D

Tényleg, bele lehetne variálni egy Astrába 4x4-es Veki futóművét?

A C Asconába bele lehet tenni. leginkább a közeli rokonság miatt. Az astra hátsó traktusa úgy tudom más kialakítású.

Link to comment
Megosztás:

Elkészült a terepjáró. Most már a zsiráf is emelt fővel szaladgál alatta.

http://kepfeltoltes.hu/thumb/080610/az_egy...ltoltes.hu_.jpg

Minden miatta van. Valószínüleg ennél a fuvarnál törött el a rugó.

http://kepfeltoltes.hu/thumb/080610/el_tte...ltoltes.hu_.jpg

Így nézett ki a dévóó rugókkal,

http://kepfeltoltes.hu/thumb/080610/ut_nna...ltoltes.hu_.jpg

és ez a mostani állapot.

Nagyon teccccik. :D :D :P

képpel en idézünk levettem linkre coupe

Én is emelni szeretném a hátulját, elárulnád a titkát, hogy milyen úton-módon sikerült így kiemelni?

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Én is emelni szeretném a hátulját, elárulnád a titkát, hogy milyen úton-módon sikerült így kiemelni?

Köszi előre is

Persze, csak vedd ki az idézetből a képeket.

Na szóval autó emelés hozzávalók öt személyre.

2 db. rugó (figyeljünk arra ne legyen törött, vagy sérült)

1 fő rugókovács. Lehetőleg jó munkásember.

2,5 cm nyújtás.

Ezeket, figyelve a megfelelő sorrendre, szépen összeszereljük. Szándékosan nem keverést írtam.

2 db. emelővel, szerelőaknán fogyaszthatjuk.

:D :D :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Persze, csak vedd ki az idézetből a képeket.

Na szóval autó emelés hozzávalók öt személyre.

2 db. rugó (figyeljünk arra ne legyen törött, vagy sérült)

1 fő rugókovács. Lehetőleg jó munkásember.

2,5 cm nyújtás.

Ezeket, figyelve a megfelelő sorrendre, szépen összeszereljük. Szándékosan nem keverést írtam.

2 db. emelővel, szerelőaknán fogyaszthatjuk.

:D :D :P ;)

És ez a rugónyújtás , mennyibe fályt neked? A segítséget nagyon szépen köszönöm ! és az a rugó jó ami most benne van? Nincs törve, csak egy picit mintha elfáradt volna!

Link to comment
Megosztás:

És ez a rugónyújtás , mennyibe fályt neked? A segítséget nagyon szépen köszönöm ! és az a rugó jó ami most benne van? Nincs törve, csak egy picit mintha elfáradt volna!

A nyújtás 8 ezer volt, gyakorlatilag újra edzették a rugót. Ugyhogy teljesen megfelel az ami benne van, feltéve ha tudod nélkülözni kb. két napig. :D

Link to comment
Megosztás:

Balra kanyarodásnál általában egy viszonylag erőteljes roppanás hallatszik a jobb első kerék felől. Régebben is hallatszott nekem aztmondták hogy a kormányösszekötő gömbfejem van oda és azt kicseréltettem. Érdekes mert amikor cserélték akkor átvizsgálták a futóművet, aztmondták hogy semmi baja nincs.

Ennek a roppanásnak a lehetséges okai?

Előre is köszönöm.

Üdv, Zsoltee

Link to comment
Megosztás:

Húha. :D

Holnap viszem kézifék beállításra... Ha a szerelőnek elmagyarázom hogy roppan egyet a kocsi akkor azt ott helyben ki lehet deríteni? Csakme ezt vásárláskor hallottam, hogy koppan, mire visszamentem az autóért a srác vett is egy talpasgömbfejet, aztmondta hogy az a rossz, de amikor elmentem a szerelőhzö azt mondta hogy nagy valószínűséggel a kormányösszekötő gömbfej miatt roppan. Ezekszerint lehet az is rossz volt.

De hogyhogy nem látta a szerelő? :D

Link to comment
Megosztás:

Húha. :D

Holnap viszem kézifék beállításra... Ha a szerelőnek elmagyarázom hogy roppan egyet a kocsi akkor azt ott helyben ki lehet deríteni? Csakme ezt vásárláskor hallottam, hogy koppan, mire visszamentem az autóért a srác vett is egy talpasgömbfejet, aztmondta hogy az a rossz, de amikor elmentem a szerelőhzö azt mondta hogy nagy valószínűséggel a kormányösszekötő gömbfej miatt roppan. Ezekszerint lehet az is rossz volt.

De hogyhogy nem látta a szerelő? :D

A legrosszabb esetben még a kormánymű is lehet kuka.

A szerlő látását szerintem nagyban befolyásolja a zsebedből kilógó tízezresek mennyisége. ;) :P B)

Aknárol kilehet szúrni, csak meg kel emelni a kereket és jól megrángatni mindkét oldalon.

Link to comment
Megosztás:

A legrosszabb esetben még a kormánymű is lehet kuka.

A szerlő látását szerintem nagyban befolyásolja a zsebedből kilógó tízezresek mennyisége. :P :D ;)

Aknárol kilehet szúrni, csak meg kel emelni a kereket és jól megrángatni mindkét oldalon.

Megtörtént. Kormányt is mozgattam jobbra balra meg kitekertük teljesen jobbra teljesen balra... :D

Link to comment
Megosztás:

Megtörtént. Kormányt is mozgattam jobbra balra meg kitekertük teljesen jobbra teljesen balra... :D

Csak a félreértések elkerülése miatt. A kereket kell rángatni. Megfogod, mint a kormányt, és csak egy picit megrángatod, mintha ki akarnád fortítani azután vissza. A cél az hogy a kormánygömbfej, vagy a kormánymü esetleges lógását lehessen érzékelni. Persze a szerelő, a kifinomult kezét rajta tartja a vizsgált gombön. Az alsót úgy vizsgáljuk, hogy a kereket alul megfogjuk, a belső élét kifelé, a külsőt pedig befelé, tengelyirányba feszegetjük, rángatjuk. :D

A lengőkar szilentet egy hosszú erős csavarhúzóval "feszegetve" ellenőrizzük. A repedezett, elvált, szakadtt, elöregedett szilent cserés.

Kicsit szájbarágosra sikerült.

Link to comment
Megosztás:

Csak a félreértések elkerülése miatt. A kereket kell rángatni. Megfogod, mint a kormányt, és csak egy picit megrángatod, mintha ki akarnád fortítani azután vissza. A cél az hogy a kormánygömbfej, vagy a kormánymü esetleges lógását lehessen érzékelni. Persze a szerelő, a kifinomult kezét rajta tartja a vizsgált gombön. Az alsót úgy vizsgáljuk, hogy a kereket alul megfogjuk, a belső élét kifelé, a külsőt pedig befelé, tengelyirányba feszegetjük, rángatjuk. :D

A lengőkar szilentet egy hosszú erős csavarhúzóval "feszegetve" ellenőrizzük. A repedezett, elvált, szakadtt, elöregedett szilent cserés.

Kicsit szájbarágosra sikerült.

Így csinálta a szerelő aki a kormányösszekötő gömbfejet cseréltette ki.

Mindegy, holnap egy másikhoz viszem, megmondom neki hogyha már aknán állunk nézzük már meg... Ha talpas akkor gömbfejem van hozzá, kérek tőle időpontot aztán kicseréltetem... Csak azt furcsállom hogy az előző szerelő nem vette ezt észre. Ha a toronycsapágy a rossz azt is meg lehet így állapítani? Vagy ahhoz szét kell szedni?

Link to comment
Megosztás:

A toronycsapágynak a kormány tekerése közben van hangja, vagyis amikor fordul a kerék jobbra-balra. Ezt álló helyzetben le tudod ellenőrizni :D .

Akkor lehet hogy mégiscsak talpas gömbfej lesz, mert állóhelyzetben nem csak menet közben roppan egyet mindíg... Na akkor viszem is magammal a cuccot. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.