Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

nálunk csak azt mozgatják amit szükséges.

Ez a különbség! Nálatok nyócezerér csak ami szükséges, nálunk becsületesen minden finomállítási elemet szakszerűen 7000-ért! :)

Aztán meg miért érdekes az, hogy a tulaj fel tudja- e tenni dísztárcsát? Csaknem azt is neki kell feltenni miután végeztetek?

Link to comment
Megosztás:

Ez a különbség! Nálatok nyócezerér csak ami szükséges, nálunk becsületesen minden finomállítási elemet szakszerűen 7000-ért! :)

Aztán meg miért érdekes az, hogy a tulaj fel tudja- e tenni dísztárcsát? Csaknem azt is neki kell feltenni miután végeztetek?

neeeem

az előző kollégák otthoni szerelésére irtam, miszerint ők megcsinálnak mindent, nekünk volt olyan ügyfél, aki azt se tudta hogy a dísztárcsát hogyan kell feltenni.

ha azt se akkor gondolom szilentet cserélni illetve gyári talpast se nagyon tudtak volna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem olyan kérdésem van, hogy mit kell cserélni, ha az első csillapítót és rugót cserélem.

köszi

Csőváz!

Pont ezeket az alkatrészeket. :)

A Viccet félretéve a következőkre figyelj:

Az új lengéscsillapítókhoz adják a csavart amivel a gólyalábba rögzíted. Használd az újakat, mert műanyag betét van bennük és nem árt, ha az nem kopott, vagy öreg.

A fent említett anyákat menetrögzítővel tedd be, mert úgy járhatsz, mint én. (Valószínű, hogy a gólyalábamban rossz a menet és már többször fellazult.)

Ha már szétszedted a futóművet, cseréld ki a toronycsapágyat is. Nem drága és ha csak a csapágy megy tönkre, akkor is ugyanígy szét kell szedni a futóművet.

Végül, de nem utolsó sorban nézd át a gömbfejeket, szilenteket. Most egy szereléssel, kicsit több munkával minden rossz alkatrészt ki tudsz cserélni és hosszú ideig nem kell hozzányúlni a futóművekhez.

Jó szerelést!

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenkinek!

Ujonc forumos es G-Astras vagyok. Egy hete vettem egy 2001-es 2.0 DTI-t. Elotte '95F 1.6 volt...

Szerbiaban lakok, ha valakinek ebbol kifolyolag tudok segiteni, szivesen megteszem ( informacok, szervizek, stb.)

A Magyarorszagi szerviz-munkadijak szamomra megdobbentoen magasak. Itt sokkal olcsobban dolgoznak a szervizek, csereben

viszon valszeg nem annyira felszereltek...Szeged kornyekieknek mindenkeppen erdemes meggondolni hogy egy-egy nagyobb javitast

hol vegeztetnek el.

Amiert eredetileg irok az a kovetkezo gond :

Eszrevettem egy futomu-hibat ami vasarlaskor nem tunt fel. Nem tunik veszesnek a dolog, de

azert zavar, es kivancsi vagyok a velemenyetekre.

Rossz uton (foldesut, vagy egy katyu ) a jobb elso futomu felol surlodo zajt hallok rugozaskor. Leginkabb akkor ha egy bukkanon ( Pl. fekvorendor ) athajtok,

es a masik oldalon torteno "leerkezes"-kor hallatszik ez a hang. Bal oldali futomu zajtalan, fekvorendoron

kiprobaltam ugy hogy csak a bal kerekkel mentem at rajta. Leginkabb ugy hangzik mintha ket muanyag alkatresz surolodna egymashoz.

Semmilyen erezheto hibajat nem vettem eszre a futomunek. A rugozas mindket oldalon ugyanolyannak tunik,

egyenesfutas tokeletes, barhogy rangatom a kormanyt jobbra-balra sima uton nem tudom elohozni ezt

a hangot. Probaltam kezzel is billegtetni a karosszeriat, de nem jott elo a hang...

Elore is kosz minden segitseget, es Uhuhu-t megnyugtatom hogy aktiv forumozo kivanok lenni, es nem szandekozok

eltunni :) Csak sajnos akkor jut az ember eszebe eloszor irni mikor baj van. Egyebkent mar 4-5 napja olvasgatom

a hozzaszolasokat, neha hajnalokig...sok hasznos info van itt.

Link to comment
Megosztás:

Engem meg az érdekelne, hogy milyen szerszám kell hozzá.

Kell valami kinyomó, lehúzó, nyaggató, 2 kilós kalapács? :)

Csőváz!

Igazából az összes spec szerszám az a rugóösszehúzó. A többit egy jól felszerelt barkácskészletben is megtalálod. Lehet mókolni a rugóösszehúzásnál (pl. drót, sk szalag), de nem ajánlom, mert roppant balesetveszélyes. Inkább kérj egy célszerszámot!

Link to comment
Megosztás:

Az mi lehet szerintetek az első futóműben, ami akkor ad koppanó hangot, amikor kinyomom, vagy éppen felengedem a kuplungot, meg néha gödröknél is? Olyan, mintha az előre-hátra erőhatások mozgatnák az első futóművet. Toronycsapágy lehet ez is?

Úgy néz ki, megoldódott, a két kormánygömfej okozta. A csere óta nem csinálja a koppanásokat. Ha valaki futóműbeállításra viszi a kocsit, és annyira be vannak gyógyulva az állítócsavarok, hogy lánggal kell kimelegíteni (mint nekem is) annál előfordulhat, hogy a túlzott melegítés miatt tönkre megy a gömfej (kiolvad belőle a műanyag bélés). Úgyhogy ilyen beállítás előtt célszerű meglazítani (vagy autószerelővel meglazíttatni) az állítócsavarokat, és ha csak melegítéssel megy, utána ellenőrizni, hogy megúszták-e a gömbfejek.

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, megoldódott, a két kormánygömfej okozta. A csere óta nem csinálja a koppanásokat. Ha valaki futóműbeállításra viszi a kocsit, és annyira be vannak gyógyulva az állítócsavarok, hogy lánggal kell kimelegíteni (mint nekem is) annál előfordulhat, hogy a túlzott melegítés miatt tönkre megy a gömfej (kiolvad belőle a műanyag bélés). Úgyhogy ilyen beállítás előtt célszerű meglazítani (vagy autószerelővel meglazíttatni) az állítócsavarokat, és ha csak melegítéssel megy, utána ellenőrizni, hogy megúszták-e a gömbfejek.

Nem kell azt pirosra sütni..... :D :D :)

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki futóműbeállításra viszi a kocsit, és annyira be vannak gyógyulva az állítócsavarok, hogy lánggal kell kimelegíteni (mint nekem is) annál előfordulhat, hogy a túlzott melegítés miatt tönkre megy a gömfej (kiolvad belőle a műanyag bélés). Úgyhogy ilyen beállítás előtt célszerű meglazítani (vagy autószerelővel meglazíttatni) az állítócsavarokat, és ha csak melegítéssel megy, utána ellenőrizni, hogy megúszták-e a gömbfejek.

No ezért örültem amikor azt láttam a Zengőnél, hogy ízekre szedik az első futóművem allító csavarjait, minden menetet újravágtak, megjárattak és bezsíroztak. Ennél valószínű nem fog ilyen melegítési igény felmerülni legközelebb amikor állításra viszem. Novyy-éknál csak állítanak, de nem szerelik szét előtte. Az nem alapos munka!

Link to comment
Megosztás:

No ezért örültem amikor azt láttam a Zengőnél, hogy ízekre szedik az első futóművem allító csavarjait, minden menetet újravágtak, megjárattak és bezsíroztak. Ennél valószínű nem fog ilyen melegítési igény felmerülni legközelebb amikor állításra viszem. Novyy-éknál csak állítanak, de nem szerelik szét előtte. Az nem alapos munka!

Ne legyél olyan biztos benne. Nekem a két állítás között (a régi gömbfejjel, mikor kiégették, meg a csere után) kb. egy hónap telt el, de a jobb oldalon megint csak melegítéssel tudták megmozdítani az állítócsavart. Szerencsére az új gömbfej miatt csak a belső menetet kellett melegíteni, attól meg nem melegedett fel nagyon az új gömbfej (a víz nem párolgott el róla, amivel hűtötték). Azt mondják, ez tipushiba az Astráknál, Kadettnél, egyszerűen rossz tervezés eredménye, hogy oda került az állítócsavar, ahol az összes kerék által felhordott sár rámegy.

Link to comment
Megosztás:

szerintem nem sok helyen járatják át az összes csavart, ha nem kell hozzányulni, ez az egyik, a másik pedig az hogy ha volt futómű állítás nálunk a próbakör következik, és ott a szétolvasztott gömbfej megmutatkozott volna....

meg alapbol ugy kezdődik, hogy a csáposon átlógatjuk az egész futóművet, kell e valamit cserélni.

Link to comment
Megosztás:

szerintem nem sok helyen járatják át az összes csavart, ha nem kell hozzányulni, ez az egyik, a másik pedig az hogy ha volt futómű állítás nálunk a próbakör következik, és ott a szétolvasztott gömbfej megmutatkozott volna....

meg alapbol ugy kezdődik, hogy a csáposon átlógatjuk az egész futóművet, kell e valamit cserélni.

Előtte ők is megnézték, ezért (is) gondolom, hogy a melegítésnél ment tönkre. Próbakört nem csinálnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.