Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Kétszáz fölött, fordulatszám 6000.

Egyébként ezen a szakaszon korábban a kis 60 lovas (szentgothárdi gyártású) Astrámmal több alkalommal is rendesen elértem a 195-öt (km óra szerint). És ez az autó azóta is kifogástalanul fut a kolléganőmnél minden motorikus hiba nélkül, pedig már veri a 280000-et.

Ok. :)

Nekem is mutatott már 220 felett az óra. "Sajnos" azonban 200 felett még nem járt az autó.

Link to comment
Megosztás:

Tömegadatokról jövő hét utáni héten beszámolok.

Hatküllős 15"-os G Astra gyári felni: ~8kg

Pirelli P6 195/50 gumi: ~8kg (Ezen nagyon meglepődtem, pedig cipeltem őket eleget...)

Astra gyári 13"-os acélfelni, ContiContact TS780 gumival: ~12,5kg

Más (Koni tapasztalatok): Egy hét használat után - benne végre közel 200km autópálya - többségében jók a tapasztalataim, de sajnos van néhány negatívum is.

Pozitívumok:

A legnagyobb pozitívum egyértelműen a vezetési élmény. Autópályán hihetetlenül stabil, az oldalszél okozta billegés már a múlté. A kanyarokban alig dől be a karosszéria, így jóval kényelmesebb. Sokszor csak a kilométerórát nézve veszem észre mennyivel is veszem be az adott kanyart a megszokott 10km/h helyett. A keménysége sem olyan vészes, sőtt jelenlegi beállításaival (180°/360°) kifejezetten jól csillapítja azokat bukkanókat, mint amilyeneknek normális esetben előfordulhatnának (pl.: csatornafedelek, sárfoltok, aszfaltcsíkok találkozása). Az állításnak hála pedig végre mérsékelni lehet a némely nyomvályús kanyarban kissé félelmetes mértékű alulkormányozottságot.

Negatívumok:

Három szóban: padka, utak, Demszky :) .

Ha a németeknek megfelelnek a 8-10 centis padkák, nekünk miért kellenek néhol 20 centisek? Az ok, hogy nem akarok/nem is tudnék így padkára felállni, de már unom, hogy lassan elfogy a koptatóm, mert sok helyen a kocsi elejét fel kell tolni a padkára, mert úgy tervezték a parkolót. Ráadásul a kocsim nem is nagyon ül. Álltam már fel olyan helyekre így, ahol egy mezei Fábia is simán lehúzta a küszöbjét. A másik gond az utak minősége. Kis kátyú belefér, de ami a fővárosban van az félelmetes. Az addig ok, hogy többet ne akarjak menni a Thököly úton, és ne akarjak elvergődni az M7-esről a Lágymányosi hídra, de hogy még a Könyves Kálmán körút és a Rákóczi út is csak erős stresszben használható az már egyenesen nonszensz.

A legnagyobb ellenség viszont a sűrűn egymást követő hosszbordák az úton. Ezen egyszerűen elkezd pattogni a futómű. A fő gond ezzel, hogy mivel a futómű sokkal stabilabb, mint a régi, ezért nagyon nagy az ugrás és hirtelen jön a változás, szóval erre figyelni kell.

Link to comment
Megosztás:

Kis kátyú belefér, de ami a fővárosban van az félelmetes. Az addig ok, hogy többet ne akarjak menni a Thököly úton, és ne akarjak elvergődni az M7-esről a Lágymányosi hídra, de hogy még a Könyves Kálmán körút és a Rákóczy út is csak erős stresszben használható az már egyenesen nonszensz.

Nyilván ennek az erős stressznek tulajdonítható, hogy szegény RákóczI forog a sírjában...

Link to comment
Megosztás:

Hatküllős 15"-os G Astra gyári felni: ~8kg

Pirelli P6 195/50 gumi: ~8kg (Ezen nagyon meglepődtem, pedig cipeltem őket eleget...)

Astra gyári 13"-os acélfelni, ContiContact TS780 gumival: ~12,5kg

16 kg még tűrhető érték. :)

Egyébként a kerék a koni miatt nem kap többet, mint annak előtte, csak így jobban lehet érezni. Óvatosabban kell menni, de ez lehet hogy megtérül majd, ha nem kell gumit cserélned szálszakadás miatt, vagy felnit javíttatni.

Link to comment
Megosztás:

Mióta meg lett csinálva,bal oldalról időnként (eddig 5x) hallottam valami sípolásszerűséget...

Ma felhívtam a szerelőt,mondtam hogy a fék felől hallok néha valami sípolást,visítást,mióta kicserélte a szilentet.Azt mondta lehet hogy csak a porvédőlemez a tárcsánál,menjek oda munka után.És tényleg az volt :) ."Kicsit" megigazította (csavarhúzó rulez :) ),így végre most már jó a gép :) .

Link to comment
Megosztás:

Ma felhívtam a szerelőt,mondtam hogy a fék felől hallok néha valami sípolást,visítást,mióta kicserélte a szilentet.Azt mondta lehet hogy csak a porvédőlemez a tárcsánál,menjek oda munka után.És tényleg az volt :D ."Kicsit" megigazította (csavarhúzó rulez :) ),így végre most már jó a gép :) .

Kááár, pedig oan jót vitatkoztunk a sípolás okán! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segitsegetekre lenne szuksegem:)))Hetvegen mentem le videkre,s az opel F astram elso reszebol ha lassan mentem sivito hangot adott ki,ugy vettem eszre h foleg kanyarokban,aztan par pillanat mulva abbamaradt,majd ujra kezdte....valaki tudna segiteni h mi lehet a baja?köszi elore is:))))egy kezdö opeles:)))

LevyS :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segitsegetekre lenne szuksegem:)))Hetvegen mentem le videkre,s az opel F astram elso reszebol ha lassan mentem sivito hangot adott ki,ugy vettem eszre h foleg kanyarokban,aztan par pillanat mulva abbamaradt,majd ujra kezdte....valaki tudna segiteni h mi lehet a baja?köszi elore is:))))egy kezdö opeles:)))

Ne írd be mindenhova...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segitsegetekre lenne szuksegem:)))Hetvegen mentem le videkre,s az opel F astram elso reszebol ha lassan mentem sivito hangot adott ki,ugy vettem eszre h foleg kanyarokban,aztan par pillanat mulva abbamaradt,majd ujra kezdte....valaki tudna segiteni h mi lehet a baja?köszi elore is:))))egy kezdö opeles:)))

LevyS :)

Talán pont az előbb említett porvédő lemez lesz, vagy a fékbetéteid vannak elkopva.

Link to comment
Megosztás:

Bocs,de ez kódolva van? :)

a csavarok furatainak kotyanását kell kihasználni.

nekünka golyaláb tetejét a kasznihoz fogatják két csavarral azt kel lazitani, és erősen huzni amarre kell, igy a kerék dőlése is váltzik, és ugy kell visszahuzni.

sikerülhet elérni változást.

a corsán más futóm volt, asszem c corsa volt, ott a futóműbe volt valami más rögzítés is , és ott lazitottunk, és ugy állítottunk rá, de már rég volt nem emlékszem pontosan

ja meg nálunk is van két csavar a kérék mögött a golyalábhoz, és azt is lehet kicsit állitani.

Link to comment
Megosztás:

a csavarok furatainak kotyanását kell kihasználni.

nekünka golyaláb tetejét a kasznihoz fogatják két csavarral azt kel lazitani, és erősen huzni amarre kell, igy a kerék dőlése is váltzik, és ugy kell visszahuzni.

sikerülhet elérni változást.

a corsán más futóm volt, asszem c corsa volt, ott a futóműbe volt valami más rögzítés is , és ott lazitottunk, és ugy állítottunk rá, de már rég volt nem emlékszem pontosan

ja meg nálunk is van két csavar a kérék mögött a golyalábhoz, és azt is lehet kicsit állitani.

De gondolom azért nem ártana rájönni,hogy mi okozza az eltérést,valami oka csak van.Nehogy aztán később baj legyen belőle.

Link to comment
Megosztás:

Most voltam futóművet beállíttatni a gömbfejcsere miatt, és megállapították, hogy a bal első kerék 2.9fokot dől befelé, mikor 1.5 lehetne max. Ez mitől lehet? Ők azt mondták, kaphatott valami ütést az a kerék, vagy a toronyszilent öregszik...

Legalább jobban fekszi majd a kanyarokat! :)

Át kell nézni azt a futóművet még.

Link to comment
Megosztás:

persze, sose árt tudni a hiba okát.

:)

de futómű állításra bevitt kocsikkal nem arra számít az ügfél, hogy otthagy 10-20 ezret, mert ezt is meg azt is ki kell cserélni, és ezért ha görbülés, hajlás, ami szemmel nem látszik, és nem is találtuk meg, állítással küszöböljük ki.

Link to comment
Megosztás:

persze, sose árt tudni a hiba okát.

:)

de futómű állításra bevitt kocsikkal nem arra számít az ügfél, hogy otthagy 10-20 ezret, mert ezt is meg azt is ki kell cserélni, és ezért ha görbülés, hajlás, ami szemmel nem látszik, és nem is találtuk meg, állítással küszöböljük ki.

10-20E???? :) :)

Ahova mi járunk max 4E!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.