Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

egy haveromnak katona gátlók vannak a kocsiban, ma voltam vele egy kört...

hát pattogni pattog az tuti, és kanyarban is inkább csuszik kifelé, minthogy dőlne :)

40ért csinálták neki a gátlókat.

mást nem cserélt.

Kanyarban csak egyszer pattan el nagy sebességnél és senki nem fogja majd meg...

Link to comment
Megosztás:

Kanyarban csak egyszer pattan el nagy sebességnél és senki nem fogja majd meg...

Ma, a gátlók hangolásnál először az elsőket vettem kicsit keményebbre, hogy minél alulkormányozottabb legyen a kocsi (pancser a sofőr ugye... :) ), hát az első nagyobb sebességű kanyarban (semmi marhulás, csak sebességet betartva főúton, ismert kanyarban a megszokott, normális tempó) a nyomvájúból úgy elkezdett kifelé menni a kocsi, hogy ilyet még nem is láttam. Simán felpattant a vályú szélén, mire ellenkormányoztam. Vissza is gurultam a boxba megcserélni a keménységeket, ami már működött is. De tényleg nagyon zavaró még így is, hogy nagyon pattog a gép, mert egyszerűen hullámosak(!) az utak. Ezt eddig nagyon észre sem vettem, de eszméletlen mennyire ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

7 coloson neked milyen széles papucs van? :) Az enyém 6-os. Súlyát nem mértem, de jóval nehezebbnek tűnt a 13-as acélfelninél. Mondjuk 15-ös acéllal kellene összemérnem, de azom nincs.

Mondjuk az tény, de nekem a gyári felfüggesztésben simán volt 7-8 centi tartalék.:) Most már én sem állnék fel sehová, meg nem is nagyon tudnék. :)

236-os hűtött kb. élete felénél. A távlati terv a 256-os hűtött Brembo + Ferodo betét kombo, csak pénz legyen rá, mert még a rozsda és a nagy fogyasztás (7 liter:D) ellen is harcban állok. Tényleg a nyereg csere simán ment? Úgy értem nem kellett hozzá más alkatrész plusszban?

Most jöttem megy egyébként a lengéscsillapító állítgatásból és első körben megszavaztam elől 180°-ot, hátul 360°-at. Lényegesen stabilabb lett, mint a legpuhább álláson.

195/50R15. Akkor biza neked lehetne növelni a nyomtávon. 2-2,5 centit oldalanként. :D

Ha egyszer lesz lehetőséged tedd rá a kereket egy mérlegre. :lol:

256 előtt először azért próbálj egy jó betétet tárcsát erre. Egyébként sima ügy.

Link to comment
Megosztás:

Ha az eredeti gátlót keményítették, akkor az nem biztos hogy nagyon rossz lett.

Érzésre lehet,hogy nem rossz,de ha tényleg pattogós,akkor csak pici gondolkodj rajta el:

Kanyarodsz mondjuk balra.Terhelés a jobb kerekeken.Elpattan egy pillanatra az útról.Nem kell hogy felemelkedjen,csak egy picit veszít a tapadásból,mert nem ér vissza "időben" a kerék az aszfaltra...úgy szál el,mint a győzelmi zászló és isten legyen a talpán,aki egy orrnehéz autót 100Le alatt megfog,mert ugye itt nagyon erő sincs,hogy "kihúzd",ha megindul.

Egy super 1600-osban legalább van kraft,annak odalépsz és kivonszolja az orrát.

De lehet,hogy rosszul gondolom.

Link to comment
Megosztás:

195/50R15. Akkor biza neked lehetne növelni a nyomtávon. 2-2,5 centit oldalanként. :)

Ha egyszer lesz lehetőséged tedd rá a kereket egy mérlegre. :D

256 előtt először azért próbálj egy jó betétet tárcsát erre. Egyébként sima ügy.

Nyomtávot nem szélesítek, most pont a nyomvályúkra van optimalizálva.:) Tömegadatokról jövő hét utáni héten beszámolok. Féket akkor meg még megálmodom, bár már ott tartanék egyébként....

Nyomtávot egyébként nem szeretnék növelni, most pont másfél-két ujjnyira van a gumi teteje a sárvédőtől, aztán még a végén összecsókolnának nekem ha kijjebb kerül a kerék.:)

Link to comment
Megosztás:

De tényleg nagyon zavaró még így is, hogy nagyon pattog a gép, mert egyszerűen hullámosak(!) az utak. Ezt eddig nagyon észre sem vettem, de eszméletlen mennyire ilyenek.

Pontos mérnöki munka és kivitelezés eredménye. :)

Nekem csak GSi rugók lettek berakva,de ha nagyon sz@r úton megyek nekem is hullámosabbnak tünik.

Link to comment
Megosztás:

Érzésre lehet,hogy nem rossz,de ha tényleg pattogós,akkor csak pici gondolkodj rajta el:

Kanyarodsz mondjuk balra.Terhelés a jobb kerekeken.Elpattan egy pillanatra az útról.Nem kell hogy felemelkedjen,csak egy picit veszít a tapadásból,mert nem ér vissza "időben" a kerék az aszfaltra...úgy szál el,mint a győzelmi zászló és isten legyen a talpán,aki egy orrnehéz autót 100Le alatt megfog,mert ugye itt nagyon erő sincs,hogy "kihúzd",ha megindul.

Egy super 1600-osban legalább van kraft,annak odalépsz és kivonszolja az orrát.

De lehet,hogy rosszul gondolom.

Szerintem Novy nem arra értette a pattogóst, hogy a kerék pattog el. Én is pattogósnak éreztem cserekor, pedig le volt tekerve.

Egyébként csak annyit mondtam, hogy nem biztos hogy rossz. Mindenesetre én szivesebben választanék egy keményített gátlót eredeti rugóval, mint ültetőrugót eredeti gátlóval.

Link to comment
Megosztás:

Uhh,a héten még csináltatnom kell toronycsapágy+szilent cserét is (ma volt 2 féltengely csere,meg egy vízcső is megadta magát munkába menet :) ).A bal oldali már nagyon kész van a szerelőm szerint,jól rámhozta a parát :) .Asszem lefényképezem majd,meg lemérem a kerékközép meg kasztni távolságot előtte,utána.

Link to comment
Megosztás:

lengőkarszilent leginkább, de lehet pl aggódni a motortartó bakokért is :)

Szerelő srác is így látatlanban a motortartó bakokat mondta, és nekem is gyanús, mert a váltóboton érzem a mozgást, majd elmondom, mi lett a vége, hátha mást is érint.

Link to comment
Megosztás:

Reggel leadtam a kocsit a szerelőmnek.Alkatrész beszerzését rábíztam még kedden.5100/db szilent, 2200/db csapágy.Remélem jó lesz. Ja,és lemértem én is még csere előtt.Elöl jobb oldalon 35.5 ;bal oldalon 34 cm :) :) Hátul jobb oldalt 30.5 ;bal oldalt 30cm. Csere után remélem helyreáll.Majd dobok fel képet milyen volt a rossz szilent,lehet,sokkot kaptok :)

Link to comment
Megosztás:

jesszus! Ez nagyon durva. Hogy őszinte legyek, ilyen szvr állapotú toronyszilentet még nem láttam.

Mondtam,hogy sokkoló :) Szerencsére kibírta idáig.Azt mondta a szerelő,hogy berohadt a toronycsapágy,és már a szilent felső részét tekergettem,vagy mi.Azért mákom volt.Elég nehéz volt már tekerni a kormányt ahhoz képest,hogy szervós.Most megyek dolgozni,és letesztelem :) Amúgy anyaggal,munkadíjjal együtt volt egy 20-as :) .Szerintem reális.

Link to comment
Megosztás:

a félcenti guminyomásbol is eredhet

Pont ezért választottam a rugómagasság mérésére a tengelyközép/dísztárcsaközép - sárvédő kerékívének felső éle közti távolságot, hogy ne tudjon beleszólni a gumiméret vagy a guminyomás.

Köszönöm a közölt adatokat. Úgy veszem észre, a korosabb autóknál inkább a fara kezd ülni.

Link to comment
Megosztás:

Pont ezért választottam a rugómagasság mérésére a tengelyközép/dísztárcsaközép - sárvédő kerékívének felső éle közti távolságot, hogy ne tudjon beleszólni a gumiméret vagy a guminyomás.

Köszönöm a közölt adatokat. Úgy veszem észre, a korosabb autóknál inkább a fara kezd ülni.

ja tényleg bocsi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.