Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

hát ez is ékes bizonyítéka hogy:

ha valamit nagyon reklámoznak, akkor az nagyon szar...

most is euros sporton van egy a tcww vagy micsoda, ilyen tura auto jellegő verseny, és abba is azt nyomták...

ésrdekes amway, zepter metabond, tuppervare ezeket nem reklámozzák oylan mértékben, és nekem eddig bejötek ezek a cuccok.

Link to comment
Megosztás:

hát ez is ékes bizonyítéka hogy:

ha valamit nagyon reklámoznak, akkor az nagyon szar...

Hááát, én mostanában monroe reklámot nem nagyon látok, ellenben például 318d bömöst 4,7-es átlagfogyival igen. Én nem nagyon ellenkeznék ha valaki a házunk előtt parkolna és bennefelejtené a kulcsot. De ha jól emlékszem nyomattak lexus reklámot is rendesen. Persze ettől még lehet sz*r. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A kocsi ültetésén gondolkozom de nem igazán vágom hogy működik az ilyesmi. Tudom hogy vannak ültetőrugók és vannak sportgátlók. Mi kell ahoz hogy mondjuk a kocsimat 40mm-t ültetni tudjam elöl is meg hátul is. Elég csak ültetőrugót vennem, vagy a gyári gátlók túl hosszúak lesznek és ezért vennem kell majd gátlókat is.

Tudom hülye kérdések de még ilyennel nem foglalkoztam életemben szóval nem tudom. :(

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Ültetőrugók, és érdemes másik gátló is, mert igaz még a 40mm-t max elbírnák a gyáriak is,

csakhogy azok túl puhák lesznek a rövidebb rugóúthoz, és sokszor fel fog koppanni.

Érdemes állítható Konikat venni az ültetéshez.

értem, köszi a gyors választ. Mire kell figyelni majd amikor a 9x16os felniket felrakom? Futómű szempontból. Mit kell átnézni a legfőképpen hogy ne legyen semmi meglepetés 100km után. Gondolom a kerékcsapágyak a nagyobb felni miatt extra tehelést fognak kapni, szal azokat érdemes akkor egyből kicserélni?

Link to comment
Megosztás:

Majd ha megmurdálnak, akkor ráérsz cserélni :cry:

Amit érdemes ellenőrizni: szilentek, talpas gömbcsukló, toronyszilent, toronycsapágy.

Meg hogy befér-e a felni az ívbe :P

Ő igen, erre már kaptam tanácsot. ET30as felnit kell majd vennem és a hátsó sárvédőívnek a peremét kell majd csak behajtani ahhoz hogy ne érjen bele a kasztniba a kerék. Állítólag. Ez majd úgyis a helyszínen derül ki mikor összerakom. :(

Link to comment
Megosztás:

Ő igen, erre már kaptam tanácsot. ET30as felnit kell majd vennem és a hátsó sárvédőívnek a peremét kell majd csak behajtani ahhoz hogy ne érjen bele a kasztniba a kerék. Állítólag. Ez majd úgyis a helyszínen derül ki mikor összerakom. :(

Biztos hogy nem fog elférni ültetett kocsi alatt a 9" még ET30 sem :P Még akkor is bele fog érni,ha tényleg kemény gátlók lesznek benne.Min.3centit szélesíteni kell.elöl meg a müanyag dobbetétet fogja kikezdeni.Erre jobb ha most rákészülsz.

Lehet kapni koni gátlót és hozzá való ültető rugót olyan 119e környéknén.Az jó választás és 3 év garit adnak hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Ő mondta hogy 3cm-t nem lehet szélesíteni úgy hogy csak a hátsó ívből. A peremeket kell behajtani meg egy kicsit kijjebb hozni a sárvédő élét és ennyi. Az övé is ültetve van, bár pontos adatot így hirtelen nem látok hogy mennyit és peremezve és neki is elfér. Elsőkerék műanyag takarólemezkikezdésről még nem hallottam eddig. :(

Link to comment
Megosztás:

1.jpg

3.jpg

Ez az autón hátul 4 centi szélesítés van,úgyan durván van ültetve,de még így is belelér.És itt már nem csak szélesítve van hanem a doblemez is feljebb lett hozva.És azt is kérdezd meg gergőtől hogy hány személyes lett az autója.Nekem is volt fent hátul 9" széles felni,igaz ET 15el és elég durván beleért.A peremezés kevés.

Link to comment
Megosztás:

Oks, hát akkor majd kiderül. Tudom hogy sok macera lesz azokkal a felnikkel meg az ültetéssel de már akkor is megcsinálom ha az autó beledöglik is. :(

Viccet félretéve, ez tényleg akkor fog kiderülni amikor itt lesz a kezemnél a kocsi is meg a felnik is és felpróbálom őket a verdára. Így látatlanban szerintem lehetetlen megjósolni hogy mi is lesz. Nekem gergő ezt mondta hogy elég csak peremezni, 4cm-t szélesíteni lehetetlen. Ha meg 4cm-t kell szélesíteni szélesítve lesz, nemtok mit tenni. :P

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem az ültetőszetteket.

Hallott már valaki a Lowtec cégről? Találtam komplett sportfutóművet 35/35ös ültetéssel 55.900Ftért.

Ahogy láttam TüV engedélye is van, bár a garit nem látom hogy mennyit adnak rá. Úgylátom állíthatónak nem állítható, viszont tipusspecifikus és jó minden Astra F modellre.

Ilyen:

183_1180439496.jpg

Vélemény? :(

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem az ültetőszetteket.

Hallott már valaki a Lowtec cégről? Találtam komplett sportfutóművet 35/35ös ültetéssel 55.900Ftért.

Ahogy láttam TüV engedélye is van, bár a garit nem látom hogy mennyit adnak rá. Úgylátom állíthatónak nem állítható, viszont tipusspecifikus és jó minden Astra F modellre.

Vélemény? :P

Ha jó minden Astra modellre, és ráadásul nem is állítható, az már gáz :(

Ugyanis astra és astra között lehet akár 200kg súlyeltérés is :cry:

Ez egyébként csak 4 olcsó gátló, és 4 olcsó rugó, ne tévesszen meg a kép :D

Link to comment
Megosztás:

Aha, hát ez elég egyértelmű válasz volt. Pedig azthittem vannak még csodák. :(

Akkor majd kutatok a neten Koni-k után, bár eddig nem sok sikerrel. Legalábbis olyan helyet még nem találtam ahol nézhetnék kb. árakat.

Olyan helyet már találtam ahol Borbet felniket árulnak, igaz rendelésre. Piliscsaba végén ( attól függ honnan nézzük mondjuk, BP felől az elején a lejtő után egyből :P ) van egy gumiszervíz, ott tudnak hozni Borbet felniket, csupán az árakat nem tudtam megkérdezni, ugyanis a srác akivel voltam türelmetlen és nem várta meg amíg visszajön a főnök a postáról. Nézegettem gumikat is, bár Bridgestone márkát mondott a csóka, ami elég drága, 48volt darabja a 215/45 R16nak.

Gyűtögetnem kell erőteljesen úgyérzem. :cry:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.