Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hála istennek nem pesten lakom. Szal itt azért annyira nem vészes a helyzet. A kocsi, egy ideig biztosan nem lesz ültetve és ha rajta lesz a felni akkor majd max visszaveszek a tempóból. Az hogy ez a felni divat kezd lenni, nagyon nem érint mivel én nem azért teszem rá a kocsira mert az a divat, hanem azért mert tetszik. Angels Eye lámpák is lesznek rajta, az is divat ilyen szinten... Az alap cuccok lehetnek "divat" dolgok, csak a kocsi összhatásának kell olyannak lennie hogy ne tudják rá azt mondani hogy "némma ez olyan mint a....". Amúgy nem lesz nagy tuningolásnak kitéve, azért szeretném megtartani használható autónak... Haveromnak ültettett, keményített, 16"os felnizett Seat Ibizája van és ő is elevickél vele itt a környéken. Jóvan utánna mondjuk nemfogok kigurulni a faterhoz a tóra, vagy esetleg a krosszpálya mellé a földúton de valamit valamié. :lol:

Szal akkor aztmondjátok hogy szélesíteni fog kelleni.. oké... akkor addig kitatlálok valamit. Lehet egyébként hogy addigra elviszik ezeket és nem fogok tudni ilyet venni akkor marad rajta a régi, ez csak egy ilyen hirtelen ötlettől vezérelt fellángolás volt. Meg persze attól is függ hogy mennyit kell majd most a kocsimra költeni a műszaki miatt... Van rajta egy pár lyuk, amit be kéne foltozni. Két hátsó sárvédőt meg a két küszöböt sztem cserélni kell majd. Faterom aztmondja hogy "minek költesz annyit rá, úgyis eladod egy év múlva..." Ja lehet, de addig nem kell hogy széthulljon alattam. Ha már vettem autót nézzen ki úgy mint amivel foglalkoznak nem úgy mint ahogy most nézett ki amikor megvettem. A motorháztetőben is van egy kicseszett nagy horpadás... A gyerek azon ült és cigizett a haverjaival... Gratulálok nekik. :lol:

Köszi a tanácsokat srácok, igyekszem megfogadni egy kettőt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Borbet A felni astrán is jool néz ki, legalábbis neekm tetszik, de az igazi amin jol áll az D kadett:)

gabi igen rosszul értelmeztem bocsi, de annyit azért jol fogtam fel hogy az a lényege: hogy ettől a számtól függ mennyire log ki a kocsi alol:)

de azért köszi az infót

Link to comment
Megosztás:

Egészében az autón jól néz ki, bár eléggé leharcolt. Ha lesz egy kis ráérős időm, akkor rendbe szedem őket. Van egy csodaszerem, amivel úgy fel lehet polírozni, hogy azt hiszik krómfelni. Holnap lefényképezem az egész verdát, és felrakom a képet.

Bocsi a késésért, de itt a kép a verdáról, amit ígértem.

DSC00176_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sajnos a fényviszonyok nem voltak a legjobbak, de a lényeg azért látszik.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi a késésért, de itt a kép a verdáról, amit ígértem.

Kép

Sajnos a fényviszonyok nem voltak a legjobbak, de a lényeg azért látszik.

Hmmm, nekem nem tetszik. A ballonos gumival olyan mintha egy terepjáró lenne. De gondolom mindennapos használatban biztos komfortos és parkolásnál sem sérül... Izlések és pofonok aztmondom.

Én már megphotoshopoltam a verdámat hogy hogyan fog neki állni a Borbet T normál hasmagasság mellett. Sztem nagyon zsírul fog kinézni.

Kép:

18.jpg

Sztem egész jól néz ki. Eldöntöttem előre is 9x16os lesz. Most mondta egy srác a carstylingon hogy a 7,5x16osnak nem akkora a pereme... Az nem tetszik.

Valahogy így nézne ki 7,5 + 9essel:

8.jpg

Így meg a két 9essel:

car_34501.jpg

Sztem esztétikusabb a 9es. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hmmm, nekem nem tetszik. A ballonos gumival olyan mintha egy terepjáró lenne. De gondolom mindennapos használatban biztos komfortos és parkolásnál sem sérül... Izlések és pofonok aztmondom.

Valóban mindennapos használatban van a verda. Családi autó! 4 évvel ezelőtt 40.000-ért vettem felniket négy gumival. Sajnos többre nincs pénzem. Örülök neki, hogy a szükséges gumicseréket meg tudom ejteni. Ráadásul gyári méretű gumi kell rá, amit könnyű beszerezni és viszonylag olcsó.

A te géped is jól néz ki. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sztem esztétikusabb a 9es. :lol:

Szerintem meg a 7,5-es a szebb, nekem legalábbis nem tetszik ha ennyire szét van feszítve a gumi.

Hogy J0hnny-t idézzem: ízlések, és pofozok...

GFR - 930 hoz mit szolnátok fordított színnel??

Szerintem ez már nem futómű téma, de biztos jól nézne ki.

Link to comment
Megosztás:

Cartársak!

Kerékcserénél észrevettem, hogy hátsó gátlók olajködösek (elsők tavasszal párban voltak cserélve). Pár hete nézettem őket padon (Norauto), azt mondták mind jó. Siessek a hátsó cseréltetésével, vagy amíg jónak mérik addig ne foglalkozzak vele?

Link to comment
Megosztás:

Cartársak!

Kerékcserénél észrevettem, hogy hátsó gátlók olajködösek (elsők tavasszal párban voltak cserélve). Pár hete nézettem őket padon (Norauto), azt mondták mind jó. Siessek a hátsó cseréltetésével, vagy amíg jónak mérik addig ne foglalkozzak vele?

Nem kell kapkodni vele...ha már nagyon sz@r lesz,azt úgyis észreveszed majd.Kicsrélni pedig te is ki tudod,a hátsókat gyorsan lehet.

Link to comment
Megosztás:

hát gabi lehet mást mondana erre

nekem nem ködös, de mérés alapján nem sok van már belőlük:S

libeg is szerintem elég jol

nem mondtak százalékot mennyi is az annyira jo??

9 es felnire visszatérve elképzelhető igencsak visszafogná:lol:

ezekből egyébként csak ez a 7,5 ös és ez a böhöm 9 es van? valami pofás közép ut, aminek pereme is van, meg azé nem olyan széles mint a 9 es nincs is?

Link to comment
Megosztás:

hát gabi lehet mást mondana erre

nekem nem ködös, de mérés alapján nem sok van már belőlük:S

libeg is szerintem elég jol

nem mondtak százalékot mennyi is az annyira jo??

Na igen, a mérési lapot nem tudták elővarázsolni a számítógépükből... és nem voltam ott, mikor mérték. Majd odafigyelek, ha furcsán kezd járni a hátulja, akkor kicseréltetem a gátlókat. Köszi válaszokat

Link to comment
Megosztás:

asszem 40%ig jók, a műszakin is annyival megy át tudtommal.

további fontos tényező, hogy a két oldalon tengelyenként ne térjen el nagyon sokkal.

Nekem másfél éve műszakin volt éppen 40%-os. Ezek szerint esélyes, hogy most már gyengébb és a jövő májusi műszakin már kiesik :lol:

Érezni nem érzem, hogy elpattogna kanyarban vagy bármi. Olaj sem folyik sehol.

Minden estre elmegyek egy előzetes mérésre nehogy a műszakin bukjon a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

hát szerintem se,de ezt mondták, meg nekünk is mikor mérték, akkor ugyan ezeket a számokat mondták, és akkor is megjegyezted, hogy attol hogy műszakin átmegy szart se ér ugy:)

kiváncsi lennék, annak az astrának, amit multkor szervizeltünk mennyire jönnének ki ezek a számok:D

rátámaszkodtam, hirtelen el és libegett biztos megvolt vagy 2% os:D

Link to comment
Megosztás:

Hmmm, nekem nem tetszik. A ballonos gumival olyan mintha egy terepjáró lenne. De gondolom mindennapos használatban biztos komfortos és parkolásnál sem sérül... Izlések és pofonok aztmondom.

Én már megphotoshopoltam a verdámat hogy hogyan fog neki állni a Borbet T normál hasmagasság mellett. Sztem nagyon zsírul fog kinézni.

Kép:

http://www.carstyling.hu/pic/usercar/39317/18.jpg

Sztem egész jól néz ki. Eldöntöttem előre is 9x16os lesz. Most mondta egy srác a carstylingon hogy a 7,5x16osnak nem akkora a pereme... Az nem tetszik.

Valahogy így nézne ki 7,5 + 9essel:

http://www.carstyling.hu/pic/usercar/34501/8.jpg

Így meg a két 9essel:

http://www.carstyling.hu/pic/usercar/car_34501.jpg

Sztem esztétikusabb a 9es. :lol:

Nem kell hallgatni senkire :lol: ,nem értenek hozzá.Nem tudják mi a szép.

Viszont azt mindenféleképpen tudnod kell,hogy ebből a felni tipusból létezik 9" ET15 és ET30 is...Elöre sok már az ET 15 ahhoz biztos szélesíteni kell.(az ET 30 feszülös gumikkal is necces de használható)Hátul meg legalább 4 centit hogy biztos ne érjen bele.Még akkor is ha gyári magasságú az autód.Ami még biztos hogy a rendörök kedvence leszel,imádják a kilogó kerekeket :P

Amúgy is minden évben érdemes a 15" nál nagyobb felniket(astrán) elvinni görgöztetni,hála a jó minőségű utaknak :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy is minden évben érdemes a 15" nál nagyobb felniket(astrán) elvinni görgöztetni,hála a jó minőségű utaknak :lol:

az enyémen is meg kell már csinálni, hiába volt hétvégén centírozva, jelentősen kevesebb ugyan, de maradt némi vibráció. lőterek ezek, nem utak. :lol:

egyenesen örültem, hogy megyek gumishoz, a 81-esen tábla nélkül egyszercsak felbukkant egy 6 centis szintkülönbség, persze felfelé, hadd üssön.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.