Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Tehát azt veszem ki a beszélgetéseitekből, hogy ha veszek egy hátsó GSI futóművet, azt egy az egyben felrakhatom a KARAVÁNRA.

......vagy most akkor mégsem... :lol:

VAN VALAKI AKI MÁR CSINÁLT ILYET???????????

A kerékagyat fékestül át lehet szerintem rakni.

Lehet hogy majd a kézifékkel mókolni kell.

Ennél többet ne nagyon várj.

Link to comment
Megosztás:

egy fék átalakitás kb 60bol jön ki ugy hogy elől nagyobb léghűtéses lesz mindennel együt cserélve persze nyergek bontosak, és akár komplet hátsó hidcsere használtbol, én pl 20 ba láttam és lengéscsillapító is volt rajta

ez nem is sok, ha a fékerő annyira javul, mint azt gondolom

egyébként a hátsó fék tárcsafékes verzióval mennyire szarakodós?

egy haverom állítása szerint igen össze tud rohadni, és akor már nagyon gáz rendbehozni, tény hogy nem látott még astra tárcsaféket még elől se:D

üdv

Link to comment
Megosztás:

..... és hogy tudnám megcsinálni???? .... a lényeg persze, hogy tárcsafék hátra karavánon.

Nekem gyárilag az van rajta,de lecserélem tavasszal 5x110 re....A hátsó csere egyszerübb ha jól emlékszem 4 csavar tartja az egész agyat.....

A kerékagyat fékestül át lehet szerintem rakni.

Lehet hogy majd a kézifékkel mókolni kell.

A kézifék kötelet biztos hogy cserélni kell,mert úgy emlékszem hogy rövidebb a dobfékesé.....Kb 4000ft a tárcsafékeshez a kötél.

Link to comment
Megosztás:

egyébként a hátsó fék tárcsafékes verzióval mennyire szarakodós?

egy haverom állítása szerint igen össze tud rohadni, és akor már nagyon gáz rendbehozni, tény hogy nem látott még astra tárcsaféket még elől se:D

üdv

Max a 4 csavar lelazítása lehet mókás....A többi nem lehet próbléma.

Link to comment
Megosztás:

Az én véleményem (ami persze nem számít):

Dobfék: már a kinézete is maradinak tűnik. Nem szebb mikor hátul is csillog a tárcsa?

Ha több napot állasz egy hejben (és kézifék)mikor elindulsz olyan minha be lenne ragadva.

Tárcsafék: Már csak ránézésre is....

_________________________________________

Ha jól értettem akkor dobfékes kerékagy leszed, tárcsafékes kerékagy felrak, és ennyi az egész (tehát abszolut kompatibilis.

A kézifék kötelet elég ha veszek hozzá valót (tárcsafékesset), és nem kell hegezgetni semmit.

Légyszi bolincsatok rá ha jól értem, mert akkor én is meg tudom csinálni. És megszerzem ezeket a dolgokoat.

Addig nem tudom felrakni az új első fékeket sem... :lol:

http://kepfeltoltes.hu/070922/f_k-eg_sz_ww...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

hát az fix hogy a tárcsa öntisztitó, ézért nem rakodik rá semmi, de azé ott is van dobocska a rögzítéshez nem??

és ha jol vettem ki cimbim szavait, akkor ott van vele bibi

nekem mondjuk egy ideig mindegy, csak ugy kiváncsiság képpen kérdeztem

Link to comment
Megosztás:

Amiben még nem vagyok biztos az a fékcső hossza :lol: ,amúgy pont annyi meló mint ahogy leírtad.

Nekem 2 éve megvan az astra,tárcsafékes hátul és eddig egyszer se volt beállva a fék....

mondjuk Én arról se vagyok meggyözödve hogy jobb a tárcsa a dobnál.Van egy másik astrám is,azon dobfék van hátul és érzetre semmi különbség nincs a kettő között :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én arról se vagyok meggyözödve hogy jobb a tárcsa a dobnál.Van egy másik astrám is,azon dobfék van hátul és érzetre semmi különbség nincs a kettő között :lol:

Laikusként azt gondolom, hogy ha mindkét fékrendszer jól működik, akkor talán nem is szabad különbséget érezni. A dobfékeknél a rossz hűtést és a korlátozott felhasználhatóságot (kis teljesítményű autók) szokták tudomásom szerint negatívumként kiemelni, mellette szól viszont a fékbetétek hosszabb élettartama, illetve hogy kisebb a kopás és a szennyeződés, továbbá hogy olcsó.

Link to comment
Megosztás:

Én arról se vagyok meggyözödve hogy jobb a tárcsa a dobnál.Van egy másik astrám is,azon dobfék van hátul és érzetre semmi különbség nincs a kettő között :lol:

Hát, ha az első fék maradt ugyanaz, akkor ne is várj sztem érdemi különbséget. Ha meg az első tárcsa nagyobb mint a másikban, akkor az már azért gáz hogy nem érzel különbséget. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A tárcsafékes megoldásnál is valóban van pofa a kéziféknek belül, de mivel az csak bowdenes egyirányos

mozgatású, jóval nagyobb az illesztési hézaga, mint a fékmunkahengeres csakdobos verziónak. Ezért nem

rohad (vagy fagy) be olyan könnyen. Nekem két hátsó tárcsafékes opelem van, soha nem volt gondom vele,

pedig az egyik nagyon sokat szokott egyhuzamban állni. Viszont amíg dobfék volt hátul sokat szívtam vele

télen! Még úgy is, hogy nem használtam a kéziféket direkt emiatt.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha az első fék maradt ugyanaz, akkor ne is várj sztem érdemi különbséget. Ha meg az első tárcsa nagyobb mint a másikban, akkor az már azért gáz hogy nem érzel különbséget. :lol:

Az egyik 1.8as a másik meg 2.0....Elöl mindkettön 256os fék van.....És hidd el nekem hogy mindkettön maximálisan kihasználom a féket,és a különbség csak annyi hogy az 1.8as hamarab elmelegszik.Ez viszont azért van mert gyári tárcsa és betét van benne. :lol:

Esélyes hogy mivel a gsi-n nagyobb fék lesz,arról majd átrakom a hátsó tárcsákat a dodfék helyére,de csak azért mert ingyen van és mert jobban mutat.Pénzt nem adnék érte :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát látszik hogy ismerősöm nem opelről nyilatkozott hanem holmi 4 kerekű majdnem autokrol akkor:)

szerintem ha hátul lecseréli valaki a féket tárcsára, akkor elől minimum nagyobbat kell rakni, a másik meg az hogy nagyobb terheléskor meg nagyobb gumikkal(széleség) elő kellene jönni a fékhatás növekedésének

tárcsa nem melegszi ugy mint a dob ha jol gondolom

teljesítményről meg annyit, hogy pl kamionokon sok esetben van dobfék, és azért, mert nagyobb surlódó felület képezhető egy dobban, mint egy tárcsával, persze a kamionokon joval nagyobb a hely szélességében, mint az astrákon, ezzel csak azt akartam mondani, hogy a dobfék ereje csak méretéhez viszonyitva kisebb, a tárcsa meg csak a kerék belső átmérőjét töltheti ki:S a dob pedig terjeszkedhet elég rendesen oldara

persze autokon a tárcsát alkalmazzák ha nagyobb fékerő kell

hehe dobos F1es mi komoly lenne?:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.